Borussia Dortmund 1 - 1 Bayern Monachium

Borussia Dortmund

1

Bayern Monachium

1

• Dziękujemy bardzo za spędzony czas z Relacją LIVE. Zapraszam na następne, które będą prowadzone na łamach Ekstraklasa.net. Za wspólnie spędzone 90 minut dziękuje Grzegorz Gawin.

• Koniec spotkania! Peter Gagelmann zaprasza obie drużyny do szatni. Klasyk na Signal Iduna Park zakończył się remisem 1:1. Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w tym spotkaniu. Kuba Błaszczykowski zaliczył asystę przy bramce dla BVB.

• W czasie tych 120. sekund Jupp Heynckes dokonał ostatniej zmiany. David Alaba opuścił plac gry a na murawie zameldował się Pierre-Emile Hojbjerg.

• Arbiter dzisiejszego spotkania doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Schieber otrzymał bardzo dobre podanie od Roberta Lewandowskiego, lecz bardzo słabym przyjęciem piłki zmarnował okazję do tego aby stanąć w sytuacji oko w oko z Manuelem Neuerem.

• Emre Can został ukarany przez Petera Gagelmanna żółtą kartką za faul taktyczny na jednym z zawodników BVB.

• Ostatnia zmiana w ekipie Borussii Dortmund. Kuba Błaszczykowski opuszcza plac gry, a na murawie melduje się Sven Bender.

• Anatoliy Tymoshchuk podobnie jak Nuri Sahin miał dużo miejsca i zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała jednak nad bramką gospodarzy.

• Ostatnich kilka minut bardzo chaotycznych. Bardzo dużo niedokładności z obu stron i bramkarze nie mogą powiedzieć, że mają pełne ręce roboty.

• Kolejna zmiana w ekipie gości. Thomas Mueller wszedł w miejsce Claudio Pizarro.

• Juergen Klopp również zdecydował się dokonać zmiany. Marco Reus zastąpił Sebastiana Kehla.

• Dobre uderzenie Nuriego Sahina, lecz futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką Manuela Neuera.

• Jupp Heynckes bardzo szybko zareagował na boiskowe zdarzenia. Trener Bawarczyków zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Mario Gomez a na placu gry zameldował się Emre Can.

• Brazylijski defensor Bayernu otrzymał drugą żółtą kartkę za uderzenie łokciem i goście muszą kończyć mecz w "10".

• Kuba Błaszczykowski oraz Rafinha otrzymali żółte kartki! Kuba został uderzony łokciem przez obrońcę gości i Polak za kłótnie po akcji otrzymał indywidualne napomnienie.

• Rafinha faulował Scheibera i Peter Gagelmann ukarał defensora gości żółtą kartką.

• Rzut karny dla Borussii Dortmund! Nuri Sahin uderzał na bramkę Neuera i Jerome Boateng dotknął piłkę ręką. Piłkę ustawił sobie Robert Lewandowski, lecz bramkarz Bayernu broni strzał Polaka! Nadal 1:1 na Signal Iduna Park!

• Rafinha stracił bramkę na rzecz Scheibera, który od razu zagrał do Lewandowskiego. Robert bardzo szybko odegrał do swojego partnera z drużyny. Ten jednak bardzo źle dośrodkował i nic nie było z tej kontry BVB.

• Pierwsze kilka minut drugiej połowy toczone w bardzo spokojnym tempie. Bramkarze obu drużyn nie mają absolutnie nic do roboty.

• Lewandowski wraz z Scheiberem rozpoczęli drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Arbiter dzisiejszego spotkania zaprosił zawodników obu drużyn do szatni. Za około kwadrans początek drugiej połowy na Signal Iduna Park. Zostańcie z nami!

• W ciągu tych 60 sekund Jerome Boateng otrzymał żółtą kartkę za faul na Kubie Błaszczykowskim.

• Peter Gagelmann doliczył jedną minutę do regulaminowych 45.

• Bayern powinien objąć prowadzenie. Mario Gomez otrzymał bardzo dobre podanie przed pole karne gospodarzy, minął jednego zawodnika i wyszedł sam na sam z golkiperem Borussii Dortmund. Niemiec przegrał pojedynek oko w oko ze swoim rodakiem.

• Dogodnej okazji do strzelania bramki ze stałego fragmentu gry nie wykorzystał Nuri Sahin, posyłając piłkę ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Manuela Neuera.

• Luiz Gustavo sfaulował Marcela Schmelzera tuż przed polem karnym Bayernu Monachium. Za te zagranie zawodnik gości otrzymał żółta kartkę od Petera Gagelamanna.

• Tym razem fantastyczna szansa Borussii na objęcie prowadzenia. Scheiber zagrał do Lewandowskiego, który fantastycznie zwiódł i van Buytena, i Boatenga. Polak przegrał jednak rywalizację z Manuelem Neuerem..

• Kolejna niezła akcja przyjezdnych. Rafinha po raz kolejny szalał na skrzydle i bardzo dobrze dorzucił piłkę w pole karne. Tam do futbolówki dobiegł Mario Gomez. Niemiec jednak posłał piłkę obok bramki.

• Bayern bardzo szybko otrząsnął się po stracie bramki. Fantastycznie dośrodkowanie Rafinhi i niepilnowany Gomez bez większych problemów umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Romana Weidenfellera.

• Po bramce dla BVB spotkanie zdecydowanie się uspokoiło, a obie drużyny notują bardzo dużo strat.

• Ilkay Gündogan schodzi z boiska, prawdopodobnie przyczyną jest lekki uraz pomocnika Borussii Dortmund. Ilkaya zastąpił Moritz Leitner

• Fantastyczna odpowiedź Borussii Dortmund! Kuba Błaszczykowski fantastycznie dośrodkował z lewego skrzydła a całą akcję zamknął Kevin Grosskreutz fantastycznym strzałem pod poprzeczkę! Manuel Neuer bez szans!

• Anatoliy Tymoshchuk otrzymał żółtą kartkę za faul na Robercie Lewandowskim w środkowej części boiska.

• Fantastyczna kontra w wykonaniu Bayernu Monachium nie zakończyła się bramką. Po przejęciu piłki na własnej połowie, Shaqiri otrzymał futbolówkę na stronie Borussii. Szwajcar nie podał jednak nikomu piłki a strzał byłego gracza FC Basel został zablokowany.

• Pierwsze minuty w wykonaniu obu drużyn bardzo spokojnie. Głównie trwa walka w środku pola o przejęcie inicjatywy.

• Mario Gomez i Claudio Pizarro rozpoczęli spotkanie!

• Piłkarze obu drużyn już wyszli na murawę.

• Na Signal Iduna Park jest komplet kibiców, którzy śpiewają You'll Never Walk Alone. Już minuty dzielą od spotkania byłego z aktualnym Mistrzem Niemiec. Na relację zaprasza Grzegorz Gawin.

• Już za 10 minut rozpoczyna się klasyk niemieckiej Bundesligi. Obie drużyny wystąpią w lekko rezerwowych składach, lecz mimo wszystko spotkanie zapowiada się fascynująco!