Borussia Dortmund 5 - 2 Bayern Monachium

5

3 1 połowa

Bayern Monachium

2

• Dortmund długo nie zaśnie. Ogromna feta na ulicach miasta i zabawa będzie trwała do samego rana. Borussia gromi Bayern aż 5:2, a pierwszoplanowe role odegrali Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Co ciekawe, w tym samym stosunku zostali wybrani zawodnicy obu drużyn do jedenastki sezonu Bundesligi wg Kickera, Do polskiego trio dołączają Mats Hummels i Sebastian Kehl. A reprezentanci Bayernu to Bastian Schweinsteiger i Franck Ribery. Za wspólnie spędzony czas obfitujący w wielkie emocje dziękuje Państwu Tomasz Górski.

• Joachim Gauck, prezydent Niemiec, przekazał puchar DFB Sebastianowi Kehlowi. Ten po chwili go unosi i zaczęła się wielka radość!!!. To pierwszy dublet Borussi w historii

• Jest też Roman Weidenfeller, który musiał wcześniej opuścić boisko z powodu urazu żeber.

• Żółto-czarni tańczą przy pucharze. Za chwilę Sebastian Kehl wzniesie go, ale wcześniej medale dla sztabu szkoleniowego BVB.

• Prezydent Niemiec i Niemieckiego Związku Piłki Nożnej wręczają srebrne medale Bayernowi Monachium. Za chwilę złote dla Borussi Dortmund!

• ... A na ławce Bawarczyków grobowa cisza.

• 3 bramki Roberta Lewandowskiego, 2 asysty Jakuba Błaszczykowskiego i jedna asysta Łukasza Piszczka. Polacy poprowadzili Borussię do triumfu nad Bayernem Monachium.

• 7 bramek Roberta Lewandowskiego w tej edycji Pucharu Niemiec. A piłkarze Borussi robią sobie zdjęcia i świętują.

• Olbrzymia radość, euforia kibiców i piłkarzy Borussi Dortmund. Jest też biało-czerwona flaga trzymana przez naszych piłkarzy

• Na spalonym Mario Gomez. Peter Gagelmann kończy mecz! Dublet dla Borussi Dortmund!!!

• Piłkarze Bayernu są przybici. Stracili aż 5 bramek, a za tydzień finał Ligi Mistrzów... Na ławce BVB zaczyna się fiesta.

• Wyraźnie spóźniony Mario Gomez fauluje Marcela Schmelzera. Żółta kartka.

• Szczęście Bastiana Schweisteigera - powinien zobaczyć drugą żółtą kartkę za faul. Sędzia jednak go "oszczędził".

• Holger Badstuber fauluje Sebastiana Kehla.

• Ivan Perisić zmienia Jakuba Błaszczykowskiego, żegnanego owacyjnie przez kibiców BVB.

• Żółta kartka dla Matsa Hummelsa za faul przy linii pola karnego.

• Ogromny błąd Manuela Neuera, który nie złapał piłki. Tę przejął Łukasz Piszczek i idealnie dośrodkował na głowę Roberta Lewandowskiego.

• ROBERT LEWANDOWSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Sven Bender zmienia strzelca pierwszej bramki - Shinji Kagawę.

• Phillip Lahm zagrywa w pole karne, ale piłkę wybijają obrońcy BVB.

• Frank Ribery faulowany ok. 30 metrów od bramki Mitchella Langeraka. Przewinił Sebastian Kehl.

• Arjen Robben w ostatniej chwili "zdjął" piłkę Marcelowi Schmelzerowi, który składał się do strzału.

• "Tylko" dwóch bramek potrzebuje Bayern by doprowdzić do dogrywki. Mitchell Langerak broni strzał Phillipa Lahma.

• Franck Ribery płaskim uderzeniem z 17 metra nie daje szans Mitchellowi Langerakowi.

• Próba wyprowadzenia kontry szybkim podaniem do Jakuba Błaszczykowskiego nieudana. Polski zawodnik nie zdążył do pilki.

• Mats Hummels nie dał się ograć Arjenowi Robbenowi.

• 75 708 - tylu widzów jest na trybunach Stadionu Olimpijskiego w Berlinie.

• Robert Lewandowski na spalonym.

• Borussia wyraźnie nastawiona na kontry, Bayern zdaje się być bezradny.

• Robert Lewandowski zostanie królem strzelców rozgrywek o Puchar Niemiec! Finał Pucharu Niemiec w Berlinie

• Phillip Lahm strzela zza pola karnego i znowu: "piłka leci hen wysoko".

• Bastian Schweinsteiger nie radzi sobie z Robertem Lewandowskim. Faul i żółta kartka.

• Diego Contento wchodzi za Davida Alabę.

• Odpowiedź Bawarczyków niemal natychmiastowa - Mario Gomez trafia w poprzeczkę

• Robert Lewandowski i Shinji Kagawa zabawili się z obroną Bayernu. Ten pierwszy strzela, ale Manuel Neuer broni.

• Koncert gry Borussi. Kolejny rzut rożny dla BVB.

• Neven Subotić wybija piłkę jak najdalej. Bayern próbuje, ale niewiele z tego wynika.

• Bastian Schweinsteiger fauluje w środku pola Shinji Kagawę.

• "Lewy" może grać. Shnji Kagawa za mocno podaje do Łukasza Piszczka.

• Robert Lewandowski faulowany przez Davida Alabę i jest opatrywany przez lekarzy.

• Bayern gra, Borussia strzela.

• Zabójcza kontra Borussi. Shinji Kagawa do Kevina Grosskreutza, ten wypatrzył świetnie ustawionego Roberta Lewandowskiego, który pewnym mocnym strzałem pokonuje bramkarza Bayernu!

• ROBERT LEWANDOWSKI!!!

• Kolejna polska akcja! Jakub Błaszczykowski za plecy podaje do Roberta Lewandowskiego... Szkoda,

• Polska kontra: Jakub Błaszczykowski w ciemno podaje do Łukasza Piszczka, a ten po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów nie zdołał oddać strzału z pola karnego.

• Marcel Schmelzer niedokładnie podaje do Kevina Grosskreutza. Bayern rusza z kolejną akcją.

• Robert Lewandowski dostał piłkę, przytrzymał ją i w walce z dwoma przeciwnikami wywalczył korner.

• Phillip Lahm kapitalnie zagrał piłkę na środek pola karnego, ale żaden z jego partnerów nie zamknął tej akcji.

• Do bramki Manuela Neuera ok. 25 metrów. Ilkay Gundogan niewiele się pomylił.

• Holger Badstuber zahaczył korkami Jakuba Błaszczykowskiego. Słuszna kartka.

• Niepotrzebne wyjście z bramki Mitchella Langeraka na 30. metr! Szczęście sprzyja Dortmundczykom. Arjen Robben mógł lobować...

• Manuel Neuer pomylił się z wyjściem, ale na jego szczęście żaden piłkarz BVB nie skierował pilki do siatki.

• Shinji Kagawa przegrał pojedynek sam na sam z Holgerem Badstuberem, ale Borussia ma rzut rożny.

• Jupp Heynckess przeprowadza jedną zmianę: Thomas Mueller zmienia Luiza Gustavo, który miał udział przy dwóch straconych bramkach przez Bayern.

• Gwizdek Petera Gagelmanna i Borussia zaczyna drugą połowę.

• Druga połowa rozpocznie się z opóźnieniem. Kibice BVB odpalili race i gęsty dym unosi się nad Stadionem Olimpijskim.

• A tak padł trzeci gol, autorstwa Roberta Lewandowskiego:

• Tak padła pierwsza bramka dla Borussii:

Finał Pucharu Niemiec w Berlinie Finał Pucharu Niemiec w Berlinie Finał Pucharu Niemiec w Berlinie

• Polski wieczór, a dokładniej polska pierwsza połowa – doskonała asysta Jakuba Błaszczykowskiego przy bramce Shinji Kagawy, później po faulu na kapitanie reprezentacji Polski podyktowany rzut karny pewnie wykorzystany przez Matsa Hummelsa i, na deser, bramka Roberta Lewandowskiego. Są powody do radości, ale przed nami druga połowa.

• Łukasz Piszczek na prawej stronie zagrywa do Jakuba Błaszczykowskiego, ale trochę niedokładnie. Sędzia kończy pierwszą połowę.

• Czterech zawodników BVB odebrało piłkę Arjenowi Robbenowi. A na trybunach żółto-czerwona fala...

• Idealnae podanie Shinji Kagawy, i "Lewy" strzałem między nogami Manuela Neuera podwyższa wynik spotkania!

• Robert Lewandowski!!!

• Kolejna udana interwencja Mitchella Langeraka. A sędzia dolicza pięć minut.

• Tym razem faul Roberta Lewandowskiego. Holger Badstuber miał coś do powiedzenia polskiemu napastnikowi.

• Wolny dla Bayernu. Faulował Ilkay Gundogan

• Radość w sektorze zajmowanym przez kibiców Borussi. Ale do końca meczu jeszcze sporo czasu.

• Manuel Neuer musnął piłkę, ale nie był w stanie obronić! 2:1 dla Borussi!

• Jakub Błaszczykowski zahaczony przez obrońcę Bayernu. Przed szansą Mats Hummels.

• Karny dla Borussi Dortmund!

• W podobnej sytuacji minimalnie spóźnił się Roman Weidenfeller i sędzia podyktował rzut karny.

• Mitchell Langerak uprzedził Mario Gomeza wychodzącego do prostopodałego podania.

• David Alaba nonszalancko wycofał piłkę do Holgera Badstubera, ale reprezentant Niemiec w ostatniej chwili uprzedził Roberta Lewandowskiego.

• Mitchell Langerak zastępuje Romana Weidenfellera.

• Phillip Lahm bliski strzelenia gola! Dostał piłkę w polu karnym, ale jego uderzenie zablokowane!

• Jednak Mitchel Langerak wejdzie na boisko. Rozgrzany czeka przy linii środkowej.

• Bayern ostatnio gra na trzy kontakty: dwa podania i strata.

• Franck Ribery w łatwy sposób traci piłkę w środku pola. Bastian Schweinsteiger faulem przerywa akcję Borussi.

• Sędzia Peter Gagelmann ponagla Romana Weidenfellera do wykonania piątki. Mario Gomez dostał prezent od obrony Borussi, ale "piłka leci hen wysoko".

• Kevin Grosskreutz zgrywał piłkę głową na środek pola karnego. Pewnie interweniuje Manuel Neuer.

• Wycofana piłka do Jakuba Błaszczykowskiego, ten miękko w pole karne, ale górą obrońcy Bawarczyków.

• Robert Lewandowski na prawym skrzydle dośrodkowuje i piłka trafia w rękę obrońcy Bayernu.

• Bramkarz w prawo, piłka w lewo. Pewnie wykonana "jedenastka" przez Holendra.

• Arjen Robben i 1:1

• Żółta dla bramkarza BVB

• Deja vu z Dortmundu! Roman Weidenfeller fauluje Mario Gomeza. Rzut karny!

• Arjen Robben na spalonym.

• Robert Lewandowski zagarnął piłkę zza linii bocznej.

• Łukasz Piszczek doskonale zblokował Davida Alabę. Od bramki Roman Weidenfeller.

• Bez zagrożenia pod bramką Manuela Neuera. Bawarczycy próbują sforsować obronę Borussi, ale nie udaję się. Faul Jerome'a Boatenga.

• Łukasz Piszczek po rajdzie wywalczył rzut rożny. Wreszcie ciężar gry przeniósł się pod drugie pole karne.

• Arjen Robben za mocno zagrywa w pole karne do Mario Gomeza. David Alaba strzela na wiwat.

• Marcel Schmelzer przerywa groźnie zapowiadającą się akcję Bayernu. A zaczęło się od straty Sebastiana Kehla w środku pola.

• Borussia próbuje grać "małą Barcelonę" - dużo krótkich podań ma na celu uspokoić grę.

• Udana interwencja Manuela Neuera poza polem karnym. Przerwał kontrę Borussi.

• Neven Subotić podaje za plaecy do Marcela Schmelzera, który poślizgnął się. Ale po chwili Borussia odzykuje piłkę. Łukasz Piszczek fauluje Holgera Badstubera.

• Łukasz Piszczek fauluje Francka Ribery'ego. Toni Kroos w pole karne, ale pewnie wybija obrońca BVB.

• Nie będzie zmiany. Tylko rożny dla Bayernu. Marcel Schmelzer wybija piłkę z pola karnego.

• Przerwa w grze. Roman Weidenfeller z grymasem na twarzy leży na boisku. Rozgrzewa się rezerwowy bramkarz BVB - Mitchel Langerak.

• Świetne wyjście Romana Weidenfellera ratuje Borussię przed utratą gola! Arjen Robben podał do Mario Gomeza, ale górą w tym pojedynku bramkarz mistrzów Niemiec, który ucierpiał w tej sytuacji

• Bardzo dobry odbiór piłki przez wracającego do obrony Łukasza Piszczka. Chwilę później David Alaba faulowany, ale ostatecznie od bramki rozpocznie Roman Weidenfeller.

• Wolny dla Bayernu. Ale w momencie podania Arjen Robben był na spalonym.

• Jakub Błaszczykowski w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem podał na środek pola karnego do Japończyka, który skierował piłkę do pustej bramk Bayernu!

• GOL! Shinji Kagawa!

• Niedokładne podanie do Roberta Lewandowskiego. PIłkę chwyta Manuel Neuer.

• Pierwsza akcja Bayernu przerwana przez sędziego. Na spalonym Franck Ribery.

• Pierwszą połowę rozpoczyna Bayern Monachium.

• Widowiskowa oprawa taneczno-muzyczna na murawie Stadionu Olimpijskiego, który za chwilę będzie areną finałowego meczu Pucharu Niemiec, Obie drużyny za chwilę wyjdą na boisko.

• Na meczu pojawi się selekcjoner Franciszek Smuda, który dostał oficjalne zaproszenie od Borussii. "Franz" przynosi Borussii szczęście - jeszcze nigdy klub z Dortmundu nie przegrał, gdy on siedział na trybunach.

• Gra dziś toczy się o taki puchar! Na zdjęciu z piękną niemiecką biathlonistką Magdaleną Neuner. Finał Pucharu Niemiec w Berlinie

• Kibice obu zespołów są oczywiście w Berlinie. Nie mamy wątpliwości, którzy będą głośniejsi na Stadionie Olimpijskim. Finał Pucharu Niemiec w BerlinieFinał Pucharu Niemiec w Berlinie

• Rezerwowi Bayernu Monachium Hans Joerg Butt, Daniel Contento, Thomas Mueller, Ivica Olić, Danijel Pranjić, Rafinha, Anatoliy Tymoshchuk

• Rezerwowi Borussi Dortmund Lucas Barrios, Sven Bender, Mario Gotze, Mitchel Langerak, Moritz Leitner, Ivan Perisić, Felipe Santana.

• Cztery lata temu obie drużyny zmierzyły się w finale Pucharu Niemiec. Górą byli Bawarczycy, który wygrali 2:1 po dogrywce. Borussia na triumf w tych rozgrywkach czeka od... 1989 r. W osiągnięciu celu może pomóc polskie trio, które znalazło się w jedenastce sezonu Bundesligi wg "Kickera". Dortmundczycy, w przypadku wygranej, sięgną po dublet. Bayern... też ma na to szanse - czeka go finał Ligi Mistrzów z Chelsea (19 maja) przed własną publicznością. Na relację na żywo z meczu finałowego Pucharu Niemiec Borussia Dortmund - Bayern Monachium zaprasza Państwa Tomasz Górski.