• To już koniec wielkiego, piłkarskiego snu. Za śledzenie relacji NA ŻYWO i wspólnie spędzony czas dziękują Państwu Daniel Krawczyński, który prosto z Wembley dodawał unikatowe informacje, i Tomasz Górski. Zachęcamy do obserwowania kolejnych tekstowych sprawozdań w Ekstraklasa.net!

• Bundesliga
    • Liga Mistrzów
    • Puchar Niemiec ? (finał 1. czerwca; przeciwnikiem VfB Stuttgart)
  • Bayern Monachium celebruje zwycięstwo w Lidze Mistrzówa

• Wszyscy zawodnicy Bayernu, wraz ze sztabem, otrzymał złoty medal. Po chwili Michel Platini przekazuje Puchar Philippowi Lahmowi, który momentalnie wznosi go! I hymn Ligi Mistrzów w tle. Ogromna radość Bawarczyków i smutek Borussii.

• I pora na Bayern. Na początku Jupp Heynckess.

• Sebastian Kehl jako pierwszy wszedł po schodach. Odbiera gratulacje od kanclerze Niemiec, Angeli Merkel, gratulacje i srebrny medal od Michela Platiniego. A na boisku tańczą Bawarczycy.

• Piękny obrazek. Piłkarze Bayernu stanęli w szpalerze, który mijali zawodnicy Borussii Dortmund by odebrać srebrne medale.

• Bayern przełamał swoją czarną serię w Lidze Mistrzów i wreszcie może wznieść puchar. Za kilka minut rozpocznie się ceremonia, którą również będziemy relacjonować. Nie wyłączajcie relacji.

• KONIEC! ARJEN ROBBEN DAJE BAYERNOWI MONACHIUM PUCHAR LIGI MISTRZÓW. Piłkarze Borussii Dortmund płaczą na boisku.

• Zmiana taktyczna: Mario Gomez wchodzi na kilkanaście sekund za Mario Mandżukicia.

• Nuri Sahin wchodzi, schodzi Sven Bender.

• Luiz Gustavo wchodzi za Francka Ribery'ego...

• Trzy minuty doliczone!

• Julian Schieber wchodzi za Jakuba Błaszczykowskiego...

• Dalekie podanie przed linię "16" do Francka Ribery'ego, który piętką odgrywa do wbiegającego Arjena Robbena. Ten strzałem obok bramkarza BVB wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

• Finał Ligi Mistrzów: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

• GOL, ARJEN ROBBEN!!!

• Znacznie lepszy strzał Bastiana Schweinsteigera (zn. w światło bramki) i Roman Weidenfeller piąstkuje na rzut rożny!

• Niebywałe, że obaj trenerzy nie przeprowadzili ani jednej zmiany. Jakby wiedzieli, że do wyłonienia zwycięscy będzie konieczna dogrywka...

• Arjen Robben minął Ilkaya Gundogana, ale po drodze faulował. Hoelnder jest zawiedziony decyzją arbitra.

• Bastian Schweinsteiger strzela i...lsf ;)

• Atak pozycyjny Bayernu na połowie przeciwnika. Piłkarze Juppa Heynckessa chcą strzelić bramkę by uniknąć scenariusza, który miał miejsce rok temu. Najpierw rzut rożny dla Bawarczyków.

• Jerome Boateng wpadł na żółto-czarną ścianę oznaczoną "9" na plecach. Krótka przerwa w grze.

• Prostopadłe podanie na wolne pole do Thomasa Muellera, który odgrywa do Mario Mandżukicia. Za mocno i akcja spaliła na panewce. Po chwili Niemiec wystartował do sędziego żywo gestykulując, że był pociągany za koszulkę. Włoski sędzia pozostał nieugięty na te "żale".

• W odpowiedzi David Alaba i Roman Weidenfeller wyciągnął się jak struna, po czym paruje mocny strzał na rzut rożny!

• Robert Lewandowski strzela z dystansu i piłka zatrzymała się w siatce! GOLa nie ma. Nicola Rizzoli odgwizdał zagranie ręką napastnika!

• ...który również zostaje upomniany przez arbitra.

• Żółta kartka dla Kevina Grosskreutza za niesportowe zachowanie wobec Francka Ribery'ego...

• Arjen Robben przerwał akcję Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego! Po chwili Thomas Mueller objechał bramkarza BVB i strzela do pustej bramki! Tam Neven Subotić wybija piłkę!

• Błyskawiczna kontra BVB i Mats Hummels strzela wysoko nad poprzeczką!

• Bayern, mimo straty gola, szybko rzucił się do ataku. Philipp Lahm zyskuje korner.

• Finał Ligi Mistrzów: Borussia Dortmund - Bayern Monachium Finał Ligi Mistrzów: Borussia Dortmund - Bayern Monachium

• ILKAY GUNDOGAN Manuel Neuer zmylony i pewne uderzenie reprezentanta Niemiec!

• Marco Reus faulowany przez Dante! Rzut karny!

• Gra szybko wznowiona i Bayern w komplecie. Szybka kontra BVB i Łukasz Piszczek, zdaniem kibiców i zawodników Borussii, był faulowany przed polem karnym Bayernu. Sędzia nieugięty.

• Franck Ribery trzyma się za twarz. Dostał od Nevena Suboticia, który przeprosił Francuza

• Z dystansu strzela Kevin Grosskreutz. Po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny.

• Kolejna okazja Mario Mandżukicia. Tym razem jego słabe uderzenie nie sprawiło problemów bramkarzowi BVB.

• Akcja lewą stroną Francka Ribery'ego, który zagrywa w pole karne do Arjena Robbena. Holender "wyciągnął" z bramki Romana Weidenfellera i zagrał na piąty metr do Chorwata, który otwiera wynik spotkania!

• GOL, MARIO MANDŻUKIĆ!!!

• Przedłużona piłka przez Mario Mandżukicia i Javi Martinez ekwibrylistycznie złożył się do strzału głową. Roman Weidenfeller broni.

• Marcel Schmelzer wybija piłkę na rzut rożny po zagraniu z prawego skrzydła przez Thomasa Muellera.

• I Jerome Boateng ucierpiał w walce o górną piłkę. Może kontynuować grę.

• Mats Hummels po profesorsku zabrał piłkę w polu karnym Franckowi Ribery'emu. Po tej interwencji wybija piłkę na aut. Mario Mandżukić był wcześniej faulowany przez Ilkaya Gundogana i leżał na boisku.

• Pogoda rewelacyjna. Niebo nad Wembley bezchmurne. Nie jest też zimno.

• Przewaga Bawarczyków, którzy nie potrafią tego zamienić na większą dla siebie korzyść. Marco Reus faulowany i Javi Martinez powinien obejrzeć żółtą kartkę!

• Klopp cały czas poza ławką. Stoi, gestykuluje, pokazuje, krzyczy, instruuje Heynckes na razie ze spokojem.

• Pressing Bayernu i ostatecznie Thomas Mueller nie przejął piłki w polu karnym BVB.

• Mats Hummels prowadził piłkę przed 20 metrów i zagrał górą do Roberta Lewandowskiego. Kolejny raz dobrze zachował się Jerome Boateng, który przeciął zagranie do polskiego napastnika.

• Mario Mandżukić znowu złapany w pułapkę ofsajdową.

• Akcja za akcję wieńczone niedokładnymi podaniami.

• Prostopadłe podanie do Roberta Lewandowskiego i świetnie przeczytał to Jerome Boateng.

• Marco Reus uderza z dystansu i podbitą piłkę łapie Manuel Neuer.

• Starcie Marco Reusa z Franckiem Ribery'm. Zdaniem sędziego fauluje Francuz.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie drużyny przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Kibice Bayernu odpalili właśnie kilka rac. Po meczu wrzucę kilka zdjęć.

• Bardzo dobre trzy kwadranse, szczególnie początek. Borussia była bardzo bliska strzelenia gola (a nawet dwóch-trzech), ale na przeszkodzie stał świetnie dysponowany Manuel Neuer. W końcówce "odgryzł" się kilka razy Bayern i równie świetnie interweniował Roman Weidenfeller. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do bramkarzy. To może druga powinna być dla napastników? Zapewne nikt nie miałby nic przeciwko. Wracamy za kilkanaście minut.

• Nicola Rizzoli nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą (bezbramkową) połowę.

• Za mocne podanie Thomasa Muellera do Arjena Robbena. Roman Weidenfeller wznawia grę z "piątki".

• Kibice Borussii machają właśnie szalikami.

• I holenderski skrzydłowy złapany na spalonym.

• Roman Weidenfeller 2, Arjen Robben 0! Holender dostał piłkę w polu karnym, wykorzystał zawahanie Matsa Hummelsa i trafił w twarz bramkarza BVB.

• Marco Reus strzela z ostrego kąta obok bramki. Mógł to lepiej rozegrać. W polu karnym było dwóch kolegów, do których mógł podać piłkę.

• Siła złego na jednego. Robert Lewandowski dobrze opanował piłkę, ale atakowany przez dwóch rywali traci ją.

• Thomas Mueller leży na boisku. Zderzył się z Marcelem Schmelzerem. Wcześniej kolejna akcja Bayernu

• Łukasz Piszczek przerywa akcję Bayernu tuż przed linią oznaczającą szesnasty metr! Bardzo ważna interwencja.

• Arjen Robben szukał w polu karnym swojej lewej nogi, a piłkę miał na prawej. Zawahanie wykorzystał Neven Subotić, który zostaje jednak nabity i korner. Po wrzutce główkował Thomas Mueller obok bramki. Jęk zawodu na trybunach w sektorach zajmowanych przez kibiców z Bawarii.

• Kolejna niewykorzystana sytuacja Roberta Lewandowskiego! Przegrał pojedynek sam na sam z Manuelem Neuera!

• Kompletnie nieudany centro-strzał Bastiana Schweinsteigera. Piłka wysoko przelatuje nad bramką.

• Borussia "odpoczywa" po huraganowym natarciu, który miał miejsce na początku spotkania. Inicjatywę przejmuje Bayern.

• Pierwszy poważny błąd obrony żółto-czarnych i Arjen Robben sam na sam z Romanem Weidenfellerem! Powinien trafić w bramkę, a trafił w... skracającego kąt bramkarza. Korner!

• Nicola Rizzoli sięga do kieszonki i pokazuje pierwszą w tym meczu żółtą kartkę. Ukarany Dante za faul taktyczny. Brazylijczyk nie może pogodzić się z tą decyzją.

• Niesamowicie mobilny jest Marco Reus. Obecny wszędzie: w środku pola, w obronie i gdy trzeba to także na prawym skrzydle.

• Krok po kroku, ...aut po aucie Bayern zbliża się pod pole karne Borussii. Niewiele z tego wynika.

• Głośnie są zdecydowanie fani z Dortmundu, przynajmniej tak wygląda to z naszej perspektywy. Kibicom Bayernu się nie dziwimy- ich ulubieńcy nie prezentują na razie niczego nadzwyczajnego. Chyba chcą, by rywal się wyszalał.

• Dobra centra i Javi Martinez strzela nad poprzeczką.

• Roman Weidenfeller! Z trudem i z pomocą poprzeczki posyła piłkę po strzale głową Mario Mandżukicia na korner!

• Bayern zamknięty w hokejowym zamku przed własną "szesnastką"! Z pomocą przyszedł sędzia, który... przeciął podanie do Roberta Lewandowskiego.

• Heynckes podniósł się z ławki. Razem z Kloppem stoją przy linii końcowej.

• Mario Mandżukić na spalonym.

• Kolejna kontra BVB. Najpierw podanie Jakuba Błaszczykowskiego do Roberta Lewandowskiego zostało przecięte, a do poprawki doszedł Kevin Grosskreutz. Zagrał w pole karne do Svena Bendera, który plasowanym strzałem chciał pokonać Manuela Neuera. Ten jest w transie i łapie wszystko.

• Składna akcja Bayernu z kilkoma podaniami. Mats Hummels zdecydowanie wybija pilkę z własnego pola karnego na aut.

• Prostopadłe podanie na wolne do szybkiego Marco Reusa, który uciekł trzem zawodnikom i strzela z 25 metrów. Manuel Neuer paruje na rzut rożny.

• Garść statystyk:

• 40% Posiadanie piłki 60%
    • 2/1 Strzały celne/niecelne 0/0
    • 4 Rzuty rożne 0
  • Javi Martinez w roli prawoskrzydłowego zagrywa w pole karne BVB wprost do "koszyczka" Romana Weidenfellera.

• Znowu w roli głównej bramkarz Bayernu! Tym razem trafiony z 8 metrów przez Jakuba Błaszczykowskiego.

• Indywidualna akcja lewą stroną Roberta Lewandowskiego, który wbiegł w pole karne. Już patrzył jak są ustawieni partnerzy... i piłka wyszła poza linię końcową! Po kilku sekundach Manuel Neuer z niemałym trudem paruje strzał "Lewego" na rzut rożny przenosząc piłkę nad poprzeczką!

• Jupp Heynckes spokojnie w fotelu. Klopp stoi przy linii, daje wskazówki podopiecznym, którzy w pierwszych minut przymknęli Bayern na jego połowie.

• Przerwany rajd prawą stroną Arjena Robbena. Bawarczycy utrzymali się jednak przy piłce.

• Doping ze strony obu stron nie ustaje ani na moment.

• Cios za cios, akcja za akcją! Błyskawiczna akcja Borussii i Jakub Błaszczykowski strzela zza linii pola karnego... nad poprzeczką.

• Dwójkowa akcja Marco Reusa z Robertem Lewandowskim. Po szybkiej wymianie "Lewy" chciał minąć obrońcę. Bez powodzenia.

• Na trybunie prasowej wszyscy w skupieniu oglądają spotkanie, Na razie bez dyskusji.

• Bezbłędne wyjście z bramki Manuela Neuera, który bez trudu łapie piłkę po centrze Marcela Schmelzera. Bayern ruszył z kontrą, ale tuż za linią środkową została przerwana.

• Jakub Błaszczykowski ucierpiał w starciu w środku pola z Bastianem Schweinsteigerem. Po chwili Borussia zyskuje kolejny rzut rożny.

• Podwojone krycie Marcela Schmelzera na lewej stronie, który nie zdołał dośrodkować w pole karne. Ostatecznie Manuel Neuer wznawia grę z "piątki".

• Wysoki pressing BVB na 20-25 metrze przed bramką Manuela Neuera od samego początku spotkania. Bayern nie za bardzo sobie z tym radzi.

• Pierwsza okazja Roberta Lewandowskiego. Jego uderzenie z woleja zablokowane i piłka wychodzi na rzut rożny.

• Franck Ribery powstrzymany na lewej stronie przez Łukasza Piszczka.

• Bayern szybko przeszedł z własnego pola karnego do "16" przeciwnika. Wrzucona piłka z autu do Thomasa Muellera, ale skutecznie go blokuje Mats Hummels. Futbolówkę łapie Roman Weidenfeller.

• Nicola Rizzoli gwiżdże i pierwszą połowę zaczynają Bawarczycy.

• Kartoniada Bayernu. Kartoniada

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment hymn Ligi Mistrzów, losowanie stron i rozpocznie się mecz!

• .

• 1985 r.: Zbigniew Boniek, 1987 r.: Józef Młynarczyk, 2005 r.: Jerzy Dudek, 2008 r.: Tomasz Kuszczak. Czy do nich dołączą Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski?

• Ten Mecz zbliża się wielkimi krokami! Już tylko 20 minut dzieli nas do pierwszego gwizdka Nicoli Rizzoli'ego, który poprowadzi na Wembley finał Ligi Mistrzów!

• Rozgrzewka Bayernu MonachiumRozgrzewka Bayernu Monachium

• Relację NA ŻYWO poprowadzą dla Państwa Daniel Krawczyński (prosto z Wembley) i Tomasz Górski.

• Dla Juppa Heynckessa to przedostatni mecz w roli szkoleniowca Bayernu. Za tydzień, 1. czerwca, jego zespół zagra w finale DFB Pokal (Pucharu Niemiec) z VfB Stuttgart. To byłoby wspaniałe pożegnanie z klubem zdobywając trzy trofea! Nie przekreślajmy jednak rywali.

• Czas na część statystyczno-historyczną Borussii Dortmund i Bayernu Monachium w Champions League (nie uwzględniono dzisiejszego spotkania):

Bayern Monachium:

1. liczba triumfów w Lidze Mistrzów: 1 (23.05.2001; Bayern Monachium 1:1 ((0:1, 1:1, 1:1), po dogrywce, karne 5:4) Valencia CF; Stadion Giuseppe Meazzy, Mediolan
    2. finalista Ligi Mistrzów: 3

• 26.05.1999 Manchester United 2:1 Bayern Monachium; Camp Nou, Barcelona
      • 22.05.2010 Inter Mediolan 2:0 Bayern Monachium, Santiago Bernabeu, Madryt
      • 19.05.2012 Chelsea Londyn 1:1 ((0:0, 1:1, 1:1), po dogrywce, karne 4:3) Bayern Monachium; Allianz Arena, Monachium

Borussia Dortmund:

1. liczba triumfów w Lidze Mistrzów: 1 (28.05.1997; Borussia Dortmund 3:1 Juventus Turyn; Stadion Olimpijski, Monachium
    2. finalista Ligi Mistrzów: 0
  • Tak prezentują się kibice Borussii. Kibice Borussii Dortmund na Wembley

• I „droga na Wembley” w wykonaniu Bayernu Monachium:

• Jak wyglądała droga BVB i Bawarczyków do finału? Cofnijmy się lekko w czasie i przeżyjmy to jeszcze raz. Najpierw "gospodarz" dzisiejszego spotkania, Borussia Dortmund:

• Zraszanie murawy na WembleyWembley

• Na Wembley właśnie puszczają kompilację bramek Roberta Lewandowskiego w tym sezonie Ligi Mistrzów. Kibice BVB gromko biją brawa.

• Rezerwowi Bayernu Monachium: 22. Tom Starke, 5. Daniel Van Buyten, 11. Xherdan Shaqiri, 14. Claudio Pizarro, 30. Luiz Gustavo, 33. Mario Gomez, 44. Anatoliy Tymoshchuk,

• Rezerwowi Borussii Dortmund: 20. Mitchell Langerak, 27. Felipe Santana, 5. Sebastian Kehl, 7. Moritz Leitner, 8. Nuri Sahin, 21. Oliver Kirch, 23. Julian Schieber.

• Znamy (od dawna) wyjściowe jedenastki obu drużyn. Niespodzianek nie ma. Wiadomo, że nie zagra Mario Goetze, który zmaga się z urazem.

• Champions League wraca na londyński obiekt po dwóch latach. 28 maja 2011 r. FC Barcelona pokonała Manchester United 3:1. Bramki strzelali: Pedro Rodriguez, Lionel Messi, David Villa, a dla Czerwonych Diabłów Wayne Rooney.

• . Jakie są Wasze typy? Kto dzisiaj wygra i jakim wynikiem? Piszcie w komentarzach.

• Została godzina. Na meczu najprawdopodobniej nie zabraknie... Helmuta, który przyjechał na rowerze do Londynu z Dortmundu, a kibicuje Bayernowi. Nie zabraknie o ile trafi mu się jakiś bilet. Rowerem z Dortmundu do Londynu, wspierać... Bayern! Poznajcie Helmuta (ZDJĘCIA)

• Faworytem dzisiejszego starcia jest Bayern, który w tym sezonie zdobył już mistrzostwo Niemiec i awansował do finału DFB Pokal. BVB ma jednak swoje argumenty. Dlaczego Borussia pokona Bayern?

• Na ulicach Londynu coraz więcej kibiców. Czuć już atmosferę wielkiego piłkarskiego święta. Póki co "rządzą" barwy żółto-czarne - Futbolowa gorączka na ulicach Londynu.

• O ten puchar powalczą dzisiaj dwaj finaliści Champions League. Borussia Dortmund i Bayern Monachium. .

• 25 maja 2013. Już za 6 godzin na londyńskim Wembley rozlegnie się pierwszy gwizdek finałowego starcia w Lidze Mistrzów. Borussia czy Bayern? To pytanie zadaje sobie cała piłkarska Europa.