5

3 1 połowa

FC Koeln

0

• I znów goście, i znów w roli głównej Lukas Podolski. Pięknie zostawił w tyle obrońców i strzelił z niemal 25 metrów. Było bardzo groźnie, Weidenfeller musiał wykazać się swoimi umiejętnościami.

• 83 minuta i pierwsza w tym meczu okazja dla FC Koeln! Uderzenie z 10. metra Lukasa Podolskiego blokuje jednak Łukasz Piszczek.

• Odnotujmy strzał Lewandowskiego. Niestety bardzo, bardzo niecelnie uderzał Polak.

• Ofensywna akcja Piszczka, który rozegrał piłkę "na klepkę" z Lewandowskim, ale kolejne podanie prawego obrońcy zostało już przerwane przez obrońców Koeln. Gospodarze jeszcze mają ochotę na kolejne bramki.

• Tym razem gości ratuje Michael Rensing! Długie podanie do Kuby Błaszczykowskiego, który pobiegł do piłki ile sił w płucach. Bramkarz Koeln miał jednak dużo bliżej do piłki.

• Kuba teraz biega po lewym skrzydle. Dobrze znalazł się na pozycji, ale kiepsko podał w kierunku Gündogana. Szkoda Kuba! Asysta była naprawdę przednia, ale poza tym Błaszczykowski niestety nie wyróżnia się na boisku.

• Zmiana także w ekipie gości. Za Mato Jajalo wchodzi Kevin Pezzoni.

• Trzecia zmiana w Borussii. Ilkay Gundogan zmienia Kagawę.

• Lewy dogrywa teraz na lewe skrzydle, Grosskreutz dośrodkowuje z powrotem do Polaka, ale tym razem główka napastnika BVB nad bramką.

• Kolejny polski akcent na boisku w Dortmundzie. Błaszczykowski wypuszczony długim podaniem na prawym skrzydle dogonił piłkę, popatrzył i dograł fantastycznie w pole karne, gdzie pięknym strzałem głową piątą bramkę zdobył Kehl. Ależ pogrom!

• GOL! Sebastian Kehl! Asysta Kuby!

• Troszkę senny zrobił się mecz w drugiej połowie, ale wszystko to wina gości z Koeln. Podopieczni Stale Solbakkena nie nawiązują wyrównanej walki z mistrzem Niemiec. Szkoda, że trener pozbył się z boiska Sławka Peszki.

• Aj... piękną asystę mógł zaliczyć Lewandowski. Dwójkowa akcja Polaka z Kagawą, ale po odegranjiu Lewego Japończyk był na pozycji spalonej.

• Wreszcie pokazał nam się Adam Matuszczyk. Niestety to tylko faul na Kehlu.

• Druga zmiana w BVB. Jürgen Klopp daje odpocząć Svenowi Benderowi, w jego miejsce Moritz Leitner.

• Piękna akcja Kuby! Błaszczykowski zszedł do środka z lewego skrzydła i uderzył z 18 metrów bardzo sprytnie, ale minimalnie obok słupka. Koeln ciągle w opałach!

• Prawie asystę zalicza Błaszczykowski, po którego zagraniu piłkę głową musnął jeszcze Grosskreutz. Piłka trafiła do Lewego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Rensingowi.

• GOOOOL! Druga bramka Lewandowskiego!

• Druga część gdy rozpoczyna się od żółtej kartki dla Sereno.

• Kibice Borussii pewnie też są zaskoczeni, bo za Mario Goetze wchodzi Kuba Błaszczykowski! Czyli na szczęście dla nas ilość Polaków na boisku będzie się zgadzać.

• Zaczynamy drugą połowę, będzie też zmiana w BVB.

• Dziwna zmiana, bo z boiska schodzi Sławek Peszko, który przecież nie najgorzej prezentował się w pierwszej połowie, szczególnie porównując do do fatalnej gry całego zespołu Koeln. W jego miejsce wchodzi Albańczyk Odise Roshi.

• Oba zespoły wróciły już na boisku. Jest zmiana w Koeln.

• Mamy już pierwsze zdjęcie z Dortmundu z Robertem Lewandowskim w roli głównej: Robert Lewandowski w starciu z Henrique Sereno

• Koniec pierwszej połowy.

• Lewy ma już 6 goli na swoim koncie w tym sezonie w Bundeslidze.

• Szeroki uśmiech Lewandowskiego mówi sam za siebie. Po kiksie sprzed chwili Lewandowski teraz odetchnął wpychając piłkę do pustej bramki po świetnej akcji Borussii. Robert sam tę akcję rozpoczął. Później było fantastyczne prostopadłe podanie Piszczka do Svena Bendera, a ten dograł na 5 metr, gdzie świetnie na pozycję wyszedł Lewandowski. Borussia gromi Koeln!

• Ale jednak.... GOOOOOOOOOLL! Lewandowski trafia na 3:0!

• Ale zawalił teraz Robert Lewandowski! Strzał Kevina Grosskreutza w idealnej sytuacji broni Rensing, dobitka Lewego z 5 metrów nad bramką! Szczęście w nieszczęściu jest takie, że Robert był na spalonym.

• Na trybunach 80720 widzów. Jesteśmy pod wrażeniem. Średnia widzów na trybunach w Bundeslidze to ponad 40 tysięcy.

• Surowa kara dla Nevena Suboticia. Według Tomasza Hajty sędziowie w Niemczech muszą karać żółtą kartkę nawet za próbę niebezpiecznego zagrania.

• 25 metr, zrobił kółeczko Robert Lewandowski i oddał niezły strzał lewą nogą. Niestety uderzenie niecelne.

• Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy Tomka Hajty z ligi niemieckiej. Niestety nie jesteśmy w stanie nawet zacytować niemieckich mądrości, które recytuje były piłkarz ŁKS.

• Wyniki z innych boisk Bundesligi (stan na 30. minutę) Nürnberg - Stuttgart (1:0) Hertha - Mainz 05 (0:0) Hoffenheim - M'gladbach (0:0) K'lautern - Freiburg (0:0)

• Piłka po poprzedniej akcji nie wyszła jednak za boisko i gospodarze kontynuowali akcję. Futbolówka po chwili wróciła do Piszczka, który z narożnika pola karnego oddał kąśliwy strzał. Brakło kilku metrów do celu.

• Szukają się na boisku Polacy z Borussi. Z prawej strony dośrodkowuje Piszczek, ale troszkę zbyt wysoko. Lewandowski tylko musnął piłkę.

• Kolejna piękna akcja Borussii. Kagawa dograł na prawe skrzydło do Goetze. Niemiec zakręcił obrońcami i dograł w pole karne. Tam piłka odbijała się kilka razy, aż wreszcie trafiła na 15. metr do lewego obrońcy BVB. Schmelzer uderzył pięknie i dokładnie. 2:0!

• GOOOOOOL! Marcel Schmelzer!

• Na razie z czwórki Polaków zdecydowanie najmniej widoczny jest Matuszczyk. Zniknął w środku pola reprezentant Polski.

• Tymczasem wreszcie piłka przenosi się pod drugą bramkę. Peszko wywalczył rzut rożny, ale skończył się on... groźną kontrą BVB.

• Znów akcja Piszczka na prawym skrzydle. Świetny drybling i dokładne dośrodkowanie. Ale w polu karnym przekombinował Grosskreutz.

• Znów bardzo gorąco pod bramką gości. Piszczek poszedł w swoim stylu po skrzydle i znalazł się z piłką w polu karnym. Jego dogranie zostało wybite, piłka chwile później trafiła do Kehla, a jego mocne uderzenie w fantastycznym stylu obronił Michael Rensing.

• Kolejne starcie Polaków na skrzydle. Tym razem pogubił się Piszczek i dobrze wygarnął mu piłkę Peszko. Mamy wrażenie, że "Peszkin" lepiej czułby się w żółtej koszulce BVB. Jego Koeln niewiele na razie atakuje przeciwnika.

• Znów Mato Jajalo zagrywa do Peszko na zapalenie płuc. Nie radzą sobie na razie goście w meczu z BVB.

• Fantastyczna akcja gospodarzy. Prostopadła piłka na lewej stronie boiska na wolne pole do Kevina Grosskreutza. Ten dokładnie podaje w pole karne do Kagawy, a Japończyk z łatwością kończy tę akcję. 1:0 dla Borussii!

• Gooooooooooool!!! KAGAWA!

• I znowu kartka. Pierwszy Polak dziś zapisuje się w sędziowskim protokole. Matuszczyk faulował... Lewandowskiego.

• Sebastian Kehl ukarany żółtą kartką. Ostro faulował a przy okazji sam trochę ucierpiał w tym starciu. Warto dodać, że Kehl jest dziś kapitanem BVB.

• Długa piłka do Peszko na lewym skrzydle. Wiemy jak szybki jest były skrzydłowy Lecha, ale nawet on do tej piłki nie był w stanie dojść.

• Widać już, że będziemy dziś świadkami potyczki Piszczka z Peszką. Ciekawe który z nich wypadnie lepiej.

• Piękna przebojowa akcja Piszczka. Polski obrońca zszedł z piłką do środka i dobrze dograł na skrzydło do Goetze. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Zaczęli!

• Koeln ma o co grać - jeśli wygra w Dortmundzie zrówna się punktami z Borussią. Ma na to szansę?

• Oba zespoły wychodzą już na boisko.

• W ekipie gości jest też Lukas Podolski.

• Znamy już składy obu drużyn. Jest czwórka Polaków! Brakuje tylko Kuby Błaszczykowskiego, który już tradycyjnie rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

• Czy mistrzowie Niemiec podniosą się z kolan po kolejnej porażce w Lidze Mistrzów?

• Już za kilka minut najbardziej Polski mecz w Bundeslidze. Ilu Polaków pojawi się na boisku? Liczymy na całą piątkę!