Borussia Dortmund

4

FSV Mainz

2

• Koniec spotkania na Signal Indula Park! 4:2 dla Borussii Dortmund, gole Piszczka i Lewandowskiego, świetna gra Reusa oraz zacięta walka gości!

• Dwie minuty doliczonego czasu.

• Zepsuł trochę Aubameyang - był niekryty po drugiej stronie pola karnego, jednak tak długo zwlekał ze strzałem, że zdążył zostać pokryty.

• Pierwsza próba Aubameyanga! Podanie za obrońców a potem strzał z ostrego kąta, jednak broni bramkarz.

• Gromkie brawa na Signal Iduna Park - schodzi Marco Reus, zmienia go Aubameyang,

• Hoffman za Jojicia.

• Podwójna zmiana - Grosskreutz za Mchitariana.

• REUS! 4:2!

• Ależ akcja Lewandowskiego - Reus wypuścił go z piłką, Polak minął bramkarza po czym oddał strzał na bramkę, którą strzegł... Bungert. Niemiecki obrońca wyjął piłkę ręką, co przypłacił czerwoną kartką i jedenastką dla rywali.

• Hummels i... słupek! Reus dośrodkowuje z rzutu wolnego, a piłka spada na głowę obrońcy BVB. Jego uderzenie mija nieruchomego bramkarza i trafia w słupek.

• Zmiana w drużynie gości. Schodzi Yunus Malli, natomiast na boisku pojawia się Ja-Cheol Koo.

• Mainz postanowił trochę zająć rywali i pograł piłką przez dłuższą chwilę.

• To nie jest dobry mecz arbitra. Wydaje się, że powinien być karny po faulu na Lewandowskim, teraz arbiter kontrowersyjnie ocenił zamieszanie w polu karnym.

• Zamieszanie w jedenastce Mainz! Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową kieruje do bramki... obrońca gości. Trafia w rękę Okazakiego, po czym wszystko przerywa sędzia, dyktując... wolny dla Mainz.

• Ależ atakuje Borussia, Lewandowski próbował, ale nie udało się zdobyć drugiego trafienia.

• Pada w polu karnym Lewandowski, będzie karny... jednak nie. Dość kontrowersyjna decyzja sędziego.

• Ekspresowa odpowiedź Borussii - Piszczek dobrze odnalazł się przy dośrodkowaniu i głową zdobył prowadzenie dla swojej ekipy.

• SZYBKA ODPOWIEDŹ! 3:2!

• Ogromny błąd Nuri Sahina! Fatalnie zachował się turecki piłkarz w polu karnym, chcąc podać piłkę do bramkarza, a trafiając nią w nogi szukającego błędu rywala Okazakiego. Ten nie miał problemów z zamianą prezentu na gola.

• 2:2! Okazaki!

• Schodzi Bell, wchodzi Parker.

• Schodzi Moritz, wchodzi Saller.

• Rozpoczynamy drugie 45 minut!

• Koniec połowy! Dwa rykoszety decydowały o bramkach w pierwszej połowie, do tego gol Lewandowskiego i mamy 2:1 dla BVB. Czy Mainz odrobi straty po przerwie?

• Strzela Lewandowski, ale niestety kompletnie niecelnie.

• Za ostro wszedł Okazaki - zaatakował rywala wyprostowaną nogą.

• Piłkę po wrzutce przejmuje obrońca, jednak dopada go Jojić i odbiera futbolówkę. Kolejna wrzutka i uderzenie głową mija bramkę.

• Jojić próbę dośrodkowania kończy na obrońcy - mamy rzut rożny.

• Reus! Dobre podanie od Piszczka na jedenasty metr, jednak strzał Reusa mija lewy słupek.

• Dobra próba z dystansu Malliego, niestety piłka przelatuje nieco ponad poprzeczką.

• Wściekły Klopp - trener nie jest zadowolony z postawy swoich graczy, nerwowe zachowanie na linii bocznej.

• Moritz fantastycznie zakręcił rywalami na ich połowie. 1, 2 i 3 zawodników ograł niemiecki pomocnik. Uśmiech na ustach Kloppa tylko potwierdza uznanie dla umiejętności rywala BVB.

• Korner dla BVB.

• Bardzo blisko był Choupo-Moting! Wystarczyło głową skierować piłkę do siatki po ładnej akcji zespołu, niestety, futbolówka poleciała nad poprzeczką.

• Prostopadłe podanie otrzymuje Lewandowski, rusza w pole karne i spotyka się z interwencją Kariusa. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Borussia - Mainz

• Błąd bramkarza, który zbyt wcześnie rzucił się, chcąc zasłonić bramkę przez biegnącym przez pole karne Lewandowskim. Polak nie miał problemu ze strzałem na pustą bramkę.

• To nie trwało długo - 2:1 BVB!

• Kolejna świetna akcja BVB - piłkę bardzo dobrze rozprowadzał Reus, jednak na koniec strzał bardzo zepsuł Piszczek, kiksując w trybuny.

• OKAZAKI! 1:1, ponownie sprawę załatwił rykoszet! Tym razem wyjątkowo zawalił Hummels, który zmienił tor lotu piłki, która nie leciała nawet w bramkę!

• Strzał Mchitariana leci obok słupka, bramkarz jednak decyduje się mimo to interweniować - korner dla BVB.

• Dobra kontra Borussii, jednak Jojić na ofsajdzie.

• Jojić próbował dopaść zbyt szybkie podanie prostopadłe w pole karne. Nie udało się i piłkarz ratował się wślizgiem, uderzając bramkarza.

• GOL! Jojić strzela z przedpola, po czym piłka zmienia kierunek lotu od Kircha, wpadając do pustej bramki!

• Reus wystartował z kontrą po czym poczekał by wypuścić Mchitariana, który wywalczył rzut rożny dla Borussii.

• Rożny dla Mainz.

• Przepraszam - jednak bramkę gospodarzy uratował słupek!

• Rzut wolny dla Dortmundu - strzał z 20. metru wybija Karius.

• Zaczynamy spotkanie w Dortmundzie!

• Bardzo zdecydowanie zaczęła Borussia - seria podań i chwila kombinacyjnej gry zakończona strzałem sprzed pola karnego Nuri Sahina.

• Piłkarze są już na murawie, sędzia rzucił monetą i czekamy na pierwszy gwizdek!

• Spotkanie sędziować będzie Markus Schmidt. Jego aktywność w ostatnich 5 spotkaniach to 14 żółtych kartek i jedna czerwona.

• Ławka: Kresić, Svensson, Saller, Koo, Soto, Fahti, Parker.

• Mainz: Karius, Pospech, Noveski, Geis, Moritz, Choupo-Moting, Malli, Bell, Diaz, Okazaki, Bungert.

• Ławka: Alomerovic, Friedrich, Hofmann, Aubameyang, Großkreutz, Schieber, Sarr.

• BVB: Langerak, Piszczek, Sokratis, Hummels, Durm, Kirch, Sahin, Jojic, Reus, Mkhitaryan, Lewandowski.

• W Borussii brakuje kilku kontuzjowanych zawodników. Przed dzisiejszym spotkaniem wypadł Roman Weidenfeller, w związku z czym w bramce zobaczymy Mitchella Langeraka.