Borussia Dortmund

1

Hamburger SV

4

• Sędzia kończy spotkanie w Dortmundzie, które zakończyło się niespodziewaną klęską gospodarzy. Przegrana 1:4 to zimny prysznic dla BVB przed wyjazdem do Doniecka. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej,

• 180 sekund dolicza sędzia

• Kacar zmienia Heung-Min Sona

• G o o o o l l l l l ! ! ! ! ! Jansen jak dziecko ograł Błaszczykowskiego zagrał do Heung-Min Son, który z bliska wpakował piłkę do siatki BVB !!

• Błaszczykowski wywalczył rzut rożny po którym próbował strzału przewrotką z pola karnego ale nie był to udany strzał

• Ostatnie 5 minut przed nami. W tym spotkaniu już chyba nic się nie zmieni

• Goetze ogląda kartkę za faul na Jansenie

• Niedokładność, brak pomysłu i już chyba sił cechuje w ostatnich minutach grę Borussii. A Hamburg tylko ogranicza się do obrony.

• Borussia próbuje zdobyć kontaktową bramkę ale Hamburg świetnie się broni

• Bardzo poobijany dzisiejszy mecz zakończy Marco Reus, który jest raz po raz atakowany przez rywali

• Kolejna akcja Goetze-Reus i kolejny korner ale bez zagrożenia bramki Adlera

• Arslan melduje się na boisku na ostatnie 15 minut

• Środkowy obrońca Dortmundu Hummels uderza na bramkę Adlera ale bramkarz dobrze broni

• Santana próbował zagrać do Goetze ale ten drugi nie przejął podania od obrońcy

• Dwadzieścia minut do końca. Czy grając w "10" Dortmund zdoła dogonić HSV, które także gra w "10"?

• Znów Reus wychodzi sam na sam z bramkarzem ale tym razem Dennis Diekmeier zagrywa czysto blokując Niemca

• Schieber za Kehla

• Gundogan za Piszczka

• Za chwilę na boisku Schieber

• van der Vaarta zmienia Rajković

• G o o o o o o l l l l l ! ! ! ! ! ! Gapiostwo obrońców BVB doskonale wykorzystuje Rudnevs i głową pokonuje bramkarza !!

• Już za chwilę początek drugiej połowy meczu

• Sędzia kończy 1 połowę tego meczu. Bardzo kontrowersyjna decyzja trójki sędziowskiej o ukaraniu czerwoną kartką Roberta Lewandowskiego ustawiła to spotkanie i wprowadziło dużo nerwowości. Czy po przerwie Klopp coś zmieni w grze BVB? Zapraszam po przerwie na drugie 45 minut

• Piłka w bramce HSV ale sędzia słusznie odgwizduje pozycję spaloną

• 120 sekund dolicza sędzia

• Piłkarze BVB już chyba czekają na końcowy gwizdek w pierwszej połowie

• Gra obronna Borussii pozostawia dziś wiele do życzenia. Zdecydowanie najsłabszym zawodnikiem dziś jest Mats Hummels

• Jakieś przedmioty z trybun spadają w kierunku Rafaela van der Vaarta, który jednak wykonał rzut rzożny.

• Starcie Aogo z Kehlem sędzia interpretuje jako faul zawodnika HSV i od rzutu wolnego gospodarze

• Nerwowo w Dortmundzie po sytuacji Lewandowskim.

• Sędziowie długo przed podjęciem decyzji się naradzali i zdecydowali o czerwonej kartce dla Lewandowskiego. Z pewnością BVB będzie się od tej kartki odwoływać. Sędzia mógł jedynie za faul na Per Ciljan Skjelbredzie ukarać Polaka.

• van der Vaart otrzymał kartkę żółtą

• Robert Lewandowski wyrzucony z boiska !!! Powtórki pokazały, że decyzja sędziów co najmniej dziwna. Na pewno nie za starcie z van der Vaartem ewentualnie za faul na Per Ciljan Skjelbred .!!

• Zamieszanie na boisku z udziałem Lewandowskiego i Rafaela van der Vaarta

• Robert Lewandowski doskonale się zastawił w polu karnym ale uderzenie Polaka złapał Adler.

• Zasłużone prowadzenie gości po 26 minutach. Zawodnicy Borussii są bardzo zaskoczeni obrotem sytuacji.

• G o o o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! Niewiarygodna akcja Heung-Min Sona, który jak dziecko ograł Hummelsa i przepięknym strzałem po długim rogu pokonał Weidenfellera. Piłka jeszcze po drodze odbiła się od słupka!!!

• Borussia próbuje się otrząsnąć po naporze HSV jednak dziś mistrzowie Niemiec grają słabo.

• Bezsensowny faul Aogo i żółta kartka dla asystującego przy bramce dla HSV

• Kapitalna kolejna akcja gości, błąd Piszczka i Heung-Min Son w sytuacji sam na sam trafia w słupek !! Bardzo dobrze gra HSV

• G o o o o o l l l l ! ! ! ! ! Fantastyczna odpowiedź HSV. Aogo po błędzie Piszczka i Santany zagrywa na środek pola karnego do Rudnevsa, który pewnie pokonuje bramkarza BVB !!!

• G o o o o o l l l l l ! ! ! ! ! ! Heiko Westermann fatalnie zachował się przed własnym polem karnym ponieważ nie wybił prostej piłki. Do futbolówki dopadł Lewandowski i trafił do siatki między nogami bramkarza!!!!

• Ależ odpowiedź Borussii. Mario Goetze kapitalnie wyszedł do podania Łukasza Piszczka ale będąc sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka!!!

• Kapitalna akcja gości. Po dośrodkowaniu z prawej strony Diekmeiera Heung-Min Son kapitalnie uderzył z przewrotki ale trafił wprost w bramkarza!!