• Kibice BVB mają co świętować, zachęcam do lektury relacji pomeczowej. Ja tymczasem już się z Wami żegnam. Za wspólne śledzenie tego widowiska dziękuje Oktawian Jurkiewicz. Miłego wieczoru!

• Koniec! Sędzia nie dolicza ani minuty!

• To już jest oczywiście głównie zabawa ze strony BVB. Od lewej do prawej i od prawej do lewej.

• Rafael van der Vaart żegnany przy gwizdach, a w jego miejsce Lasogga.

• "Lewy" zdobywa kolejnego gola głową, po dośrodkowaniu Sahina. Czy festiwal goli będzie trwał nadal, czy to już koniec na dzisiaj?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Na Signal Iduna Park wzniosło się głośne 'LE-WAN-DO-WSKI!

• ...Durm za Schmelzera.

• Mkhitaryan za niego Hofmann...

• HSV jednak się nie poddaje. Teraz akcja zakończona strzałem van der Vaarta, ale Sokratis wybija piłkę na rzut rożny. Przed tym stałym fragmentem dwie zmiany w ekipie gospodarzy...

• Co tu dużo pisać. Chyba już po wszystkim. Borussia znakomicie wykorzystuje teraz swoje okazje. HSV jest po prostu złamane w pół.

• GOOOOOOOOL! REUS. ALEŻ BRAMKA, MIĘDZY NOGAMI OBROŃCY!

• Robert miał bardzo ułatwione zadanie, ale też sporo ryzykował przyjmując piłkę. Oglądaliśmy już szóstego gola w tym meczu! To nie mit, że w meczach tych zespołów zawsze pada dużo bramek!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI!

• Żółta kartka dla Arslana.

• Hakan Calhanoglu zastępuje Rincona.

• Reus - Mkhitaryan - Aubameyang i GOL! Wszystko zadziałało jak w szwajcarskim zegarku. Co za mecz!

• Sokratis za Suboticia.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pierre-Emerick Aubameyang strzela piątą bramkę w sezonie!

• ADLER! ALEŻ INTERWENCJA! Swoisty ha-trick bo wybronił uderzenia Lewandowskiego, Mkhitaryana i Grosskreutza z bliskich odległości! Po słabych interwencjach na poczatku teraz się rehabilituje!

• Mkhitaryan szukał swoim dośrodkowaniem Grosskreutz, ale czujnie zachował się Adler!

• Rafael van der Vaart! Świetny strzał, ale na broni Weidenfeller!

• Marco Reus! Jak jemu to wszystko łatwo przychodzi! Jakby robił to od niechcenia. najpierw spokojnie okiwał kilku rywali, żeby oddać strzał na bramkę. Adler końcami palców zdołał futbolówkę wyrzucić na rzut rożny.

• Reus znakomicie biegł, niemal w transie. Diekmeier postanowił go więc brzydko zatrzymać. Sędzia nie zawahał się ani przez moment. Żółta kartka.

• Po wrzucie piłki w pole karne, po rzucie wolnym, Westermann znakomicie się urwał, zrobił ruch do piłki i wbił ją do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! REMIS! A JEDNAK! WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD NOWA

• I GRAMY!

• Na drugą połowę Jiracek za Sobiecha.

• Wydawać by się mogło, że wynik trochę niesprawiedliwy. Borussia kontrolowała tą część meczu, ale wynik tego nie odzwierciedla. Kto jednak powiedział, że futbol jest sprawiedliwy? Dwa szybkie ciosy w 18. i 21. minucie nie wystarczyły, bo trzy minuty po drugim golu Zhi Gin Lam odważył się na strzał z dystansu, który niewątpliwie musi zachwycić. Teraz czekamy tylko na drugą połowę!

• I koniec pierwszej połowy! Za moment krótkie podsumowanie

• Rafael van der Vaart dostaje żółtą kartkę, ale... chyba niesłusznie. Holendra bardzo oburzyła decyzja arbitra.

• Oba zespoły chcą już chyba zejść do szatni. Gra jest bardzo monotonna. Przed momentem ciekawy atak prowadził jeszcze Reus. Oddał piłkę do Mkhitaryana, ale ten fatalnie próbował grać do Lewandowskiego.

• Reus jest dzisiaj szalenie aktywny. Zdecydowanie jeden z najjaśniejszych punktów na boisku!

• Potężne uderzenie Reusa zza pola karnego. Piłkę broni Adler, futbolówka wisi w powietrzu niemal wieczność, ale w końcu spada na poprzeczkę i wychodzi na rzut rożny!

0 Żółte kartki 1

• Reus dobrze znów z rzutu wolnego, ale Subotić nie musiał wyskakiwać z butem na bramkarza. Faul w ataku.

• Tomas Rincon otrzymuje żółtą kartkę za brzydki faul.

• Znakomity strzał Zhi Gin Lama. Podkręcona piłka z dużej odległości pokonuje Weidenfellera.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ALEŻ BRAMKA MŁODEGO LAMA!

• HSV dostało już dwa ciosy! Czy zdołają się podnieść? Jak na razie sprawiają wrażenie oszołomionych. A feta na trybunach Signal Iduna Park trwa!

• Henrik Mkhitaryan dostaje od Roberta podanie piętą i po chwili zdobywa bramkę strzałem w lewy dolny róg. Adler pokonany po raz drugi.

• GOOOOOOOL! Henrik Mkhitaryan

• Piłkę do Aubameyanga zagrał Schmelzer a Gabończyk już wiedział co z tym zrobić! Adler trochę jednak nawalił przy tej akcji...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pierre-Emerick Aubameyang

• Lewy lekko popchnięty i Borussia dostała rzut wolny, do którego podszedł Reus. Doskonale wrzucił piłkę w pole karne. Tam jeden z piłkarzy gospodarzy trącił piłkę głową, a ta uderzyła w poprzeczkę. Zdezorientowany Sven Bender zdołał już wyrzuć ręce w powietrze i przez to nie dał rady powalczyć już o odbitą od obramowania futbolówkę.

• Rzut rożny nic nie przyniósł, ale widać na powtórkach, że polski piłkarz nie trafił czysto w piłkę przy poprzedniej próbie strzału.

• W końcu coś! Reus dobrze zszedł do środka z lewej strony oddając przy okazji piłkę Lewandowskiemu. Robert uderzył na bramkę trochę chyba anemiczne, przynajmniej takie wrażenie odniosłem w pewnym momencie. Bramkarz jednak miał problemy, bowiem strzał wydawał się lecieć w sam dolny róg bramki. Adler wybił jednak piłkę na rzut rożny.

• Bardzo spokojny początek spotkania. Wręcz nudny.

• Piłkarze z Dortmundu oddają pierwsze strzały, ale na razie nie ma nic groźnego i Rene Adler nie musi się za bardzo wysilać.

• Powoli zaczyna zarysowywać się przewaga Borussii, ale to dopiero pierwsze ataki. Gra toczy się jednak głównie na połowie HSV.

• Od środka gospodarze. Zaczynamy!

• Piłkarze wyszli już z tunelu i są na murawie za moment startujemy!

• Jeszcze szybka informacja dla obstawiających: średni kurs na BVB to ok. 1.23 zł. Na Hamburgerze można natomiast zarobić nawet 13 zł! Remis to zarobek ok. 6 złotych.

• W wyjściowym składzie Borussii wystąpi Robert Lewandowski. Przypomnijmy, że w drużynie z Dortmundu gra również dwóch innych polaków. Jest to Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek ;-)

• HSV początku tego sezonu do w pełni udanych nie zaliczy. Po czterech kolejkach drużyna z Hamburga ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo, jeden remis i jest na 15 miejscu w tabeli. Czy dzisiaj uda im się zatrzymać Borussię?

• Wspomniałem o świetnym starcie Borussii, która jak na razie jest jedynym zespołem, który pozostaje niepokonany w lidze. Na tę chwilę liderem jest jednak Bayern, który rozegrał jeden mecz więcej.

• Czy ten dzień, czy 14 dzień września, kibice Borussii Dortmund zapamiętają na dłużej? Ich ulubiony klub ma dzisiaj okazję zaliczyć najlepszy start w lidze w swojej historii. Rywalem jednak będzie zespół, który często psuje krew BVB. W zeszłym sezonie zrobił to w lidze dwukrotnie. Mowa oczywiście o HSV.