4 1 połowa

Legia Warszawa

4

• Z mojej strony to tyle, dziękuje Państwu Piotr Bernaciak. Tego wieczoru prędko nie zapomnimy.

• Zakończył się także mecz w Lizbonie. Real Madryt wygrał ze Sportingiem 2:1, co oznacza, że 7 grudnia na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej odbędzie się mecz o awans do 1/16 LE między Legią a Sportingiem!

• Koniec meczu. Legia przegrywa w Dortmundzie 4:8.

• Z ostrego kąta Marco Reus pokonuje Radosława Cierzniaka, zdobywając swoją trzecią bramkę, dwunastą w tym meczu.

• REKORD POBITY! MARCO REUS!

• Dwie minuty doliczone do tej jazdy rollercoasterem.

• Niesamowicie z piłką w polu karnym obrócił się Christian Pulisic, momentalnie znalazł sobie miejsce, huknął z całych sił, ale broni Radosław Cierzniak.

• Żółtą kartką ukarany Matthias Ginter.

• Końcówka meczu to dalsze ataki Borussii, która nie skupia się już w najmniejszym stopniu na defensywie. Kto wie, być może rekord zostanie pobity. Tymczasem Real ponownie prowadzi w Lizbonie!

• Rekord goli w meczu Ligi Mistrzów wyrównany. Coś niesamowitego.

• Jedenasty gol w dzisiejszym meczu. Nemanja Nikolić z ostrego kąta na 7:4.

• Co więcej - Sporting doprowadza do remisu w Lizbonie. Coraz gorzej to wygląda dla legionistów...

• Zabójcza kontra Borussii zakończona trafieniem. 7:3, autorem gola Felix Passlack.

• Jakub Rzeźniczak faulowany w okolicach narożnika boiska. Legia będzie miała szansę na czwartego gola.

• Kibice Legii są bardzo dobrze słyszalni: Kibice Legii w Dortmundzie

• Pierre-Emerick Aubameyang! Słupek ratuje gości!

• Mocno piłkę w pole karne wstrzelił Andre Schuerrle, ale jego podanie trafiło do Jakuba Rzeźniczaka.

• Nemanja Nikolić zmienia Vadisa Odjidję-Ofoe.

• Za chwilę ostatniej zmiany w tym meczu dokona Jacek Magiera. Do wejścia gotowy Nemanja Nikolić.

• Ostatnia zmiana w Borussii. Ousmane Dembele zmieniony przez Andre Schuerrle.

• Gabończyk bardzo szybko mógł zaliczyć asystę, na szczęście dla Legii dobrą interwencją popisał się Radosław Cierzniak.

• Nuriego Sahina zastępuje Pierre-Emerick Aubameyang.

• Mateusz Wieteska pojawia się na boisku w miejsce Aleksandara Prijovicia.

• Za moment na boisku pojawi się Mateusz Wieteska.

• Z piłką przed polem karnym utrzymał się Miroslav Radović, ale jego uderzenie z łatwością złapał Roman Weidenfeller.

• Sebastian Rode faulowany przez wykonującego ostry pressing Aleksandara Prijovicia.

• Michał Pazdan ukarany żółtą kartką, zasłużona kara dla stopera Legii.

• Pierwsza zmiana w Borussii. Marc Bartra zmieniony przez Erika Durma.

• Żółtą kartką ukarany Vadis Odjidja-Ofoe.

• Do rzutu wolnego z około 25 metrów podszedł Marco Reus, ale uderzył kilka metrów ponad poprzeczką.

• Znakomita kontra Legii, mocne podanie od Miroslava Radovicia do osamotnionego Michała Kucharczyka w polu karnym, popularny Kuchy z łatwością doprowadza do zmniejszenia strat!

• Brawo Legia, 6:3! Michał Kucharczyk!

• Pierwsza zmiana w Legii. Tomasz Jodłowiec zmienia Guilherme.

• Świetne, przytomne zagranie Ousmane Dembele w okolice 11 metra, gdzie odnalazł się Marco Reus. Kapitan BVB trafia w stuprocentowej sytuacji.

• Marco Reus strzela gola na 6:2. Legia na kolanach.

• Bardzo ważna interwencja Michała Pazdana we własnym polu karnym. Świetnie odebrał piłkę szykującemu się do strzału Shinjiemu Kagawie.

• Mocne dośrodkowanie Christiana Pulisicia pada łupem Radosława Cierzniaka.

• Póki co bez zmian w obu zespołach.

• Mecz wznowiony, przy piłce Borussia Dortmund!

• Wracamy już powoli na boisko w Dortmundzie.

• W Dortmundzie wydzielony został specjalny sektor, w którym mecz oglądają kibice Legii, jest on otoczony przez ochronę. Ciekawa sytuacja.

• W ramach ciekawostki - w pozostałych meczach padło 5 goli, w tym 7. Co za rollercoaster.

• Podsumowując - ten mecz jest niesamowity. Po prostu niesamowity.

• Gol Aleksandara Prijovicia na 3:2 nie zdał się na wiele. Gospodarze robią z piłką co chcą, prowadzą do przerwy 5:2. W grze Legii (szczególnie w obronie) jest naprawdę sporo do poprawy.

• Niesamowite sceny dzieją się na Signal Iduna Park. Przez jakiś czas wyglądało to dla Legii dobrze, udało się wyjść na prowadzenie 1:0, które w kilka chwil przerodziło się w 3:1 dla Borussii.

• Pierwsza połowa nie została przedłużona nawet o minutę. Czas na przerwę.

• Mocne podanie w pole karne mija Guilherme o niecały metr - Legia mogła zmniejszyć straty!

• Jeszcze raz spalony, choć teraz do siatki trafił Christian Pulisic!

• Przy linii bocznej faulowany Vadis Odjidja-Ofoe.

• Radosław Cierzniak wygrywa pojedynek sam na sam z Marco Reusem, sędzia ponownie jednak dopatrzył się spalonego.

• Bardzo szybkie zagranie piłki do wychodzącego Gonzalo Castro, ten złapany na spalonym, choć powtórki pokazują, że o przewinieniu nie ma mowy.

• Odbiór piłki w wykonaniu legionistów w środku pola, piłka trafia do Guilherme, ten od razu wykonuje mocne podanie, które przejmuje jednak Roman Weidenfeller.

• W Dortmundzie dzieje się dziś coś po prostu niewyobrażalnego. Kapitan Borussii Dortmund trafia do siatki po efektownej, kombinacyjnej akcji swojego zespołu. Coś nam mówi, że to nie koniec.

• Halo, czy to hokej? 5:2, Marco Reus. Katastrofalna postawa warszawskiej defensywy.

• Strata Vadisa Odjidji-Ofoe w środku pola, piłka trafia na środek pola karnego do Francuza, który podwyższa prowadzenie BVB.

• Cóż... 4:2. Ousmane Dembele, niewykorzystane sytuacje się mszczą.

• TO POWINNO BYĆ 3:3!!! PRIJOVIĆ TRAFIA W POPRZECZKĘ W STUPROCENTOWEJ SYTUACJI!

• Nieudane, przeciągnięte dośrodkowanie Felixa Passlacka, grę wznowi Radosław Cierzniak.

• Kolejne świetnie podanie Vadisja Odjidji-Ofoe do Bartosza Bereszyńskiego, obrońca wystawia piłkę Prijoviciowi, który z łatwością pakuje piłkę do siatki pewnym strzałem! Co za tempo meczu!

• GOOOOL!!! CO SIĘ DZIEJE?! PRIJOVIĆ NA 3:2!!!

• Tragiczna interwencja bramkarza, który piąstkując dośrodkowanie z rzutu wolnego nabił Nuriego Sahina, dzięki czemu piłkarz Borussii zdobył najłatwiejszą bramkę w swojej karierze.

• Katastrofa... błąd Radosława Cierzniaka, do siatki trafia Nuri Sahin.

• W pierwszej akcji legioniści nie pokryli Japończyka, który strzałem głową doprowadził do remisu. Przy bramce numer 2 kolejny raz nie popisała się obrona - trzech defensorów nie zdołało powstrzymać piłkarza Borussii, który błyskawicznie wyprowadził BVB na prowadzenie.

• Co się stało?! Shinji Kagawa trafia na 2:1...

• GOOOOL! Wyrównującą bramkę zdobył Kagawa! 1:1 w Dortmundzie!

• Niespodziewany wynik zmusza Borussię do odważniejszego zaatakowania bramki Radosława Cierzniaka, wciąż jednak nie oglądamy mocniejszych ataków gospodarzy.

• Asystę zalicza Vadis Odjidja-Ofoe. Belg odgrywa piłkę do napastnika w pole karne, ten uderza przedziwnie, z czuba, trafiając do siatki! Sensacja w Dortmundzie!

• GOOOOOOL!!! LEGIA PROWADZI!!! ALEKSANDAR PRIJOVIĆ!!!

• Marco Reus stanął oko w oko z Jakubem Czerwińskim na boku pola karnego, ale zdecydował się wycofać piłkę, przez co Borussia traci posiadanie.

• Niesamowicie agresywny pressing stosują piłkarze w żółtych koszulkach. Legia z trudem stara się wyjść z własnej połowy.

• Pierwszy rzut rożny dla Legii po akcji Miroslava Radovicia. Do strzału doszedł Jakub Czerwiński, obrońca uderzył jednak zbyt lekko i nad poprzeczką.

• Kolejną kontrę gości chciał rozpocząć tym razem Guilherme, Brazylijczyk był faulowany.

• Jeszcze raz w pole karne piłkę dostarczyć chciał Sebastian Rode, tym razem skuteczną interwencją akcję przerwał Jakub Czerwiński.

• Legia mogła wyprowadzić zabójczą kontrę, dobre prostopadłe podanie wykonał Vadis Odjidja-Ofoe, sędzia jednak uznał, że Miroslav Radović był na spalonym.

• Podanie Sebastiana Rode w kierunku Shinjiego Kagawy nieco za mocne. Borussia rozpoczyna ofensywnie.

• Pierwszy gwizdek sędziego i mecz rozpoczyna się, przy piłce Legia Warszawa!

• Trwa przywitanie obu zespołów, za chwilę losowanie.

• Na Westfalenstadion rozlega się hymn Ligi Mistrzów.

• Piłkarze wychodzą na murawę w asyście ekipy sędziowskiej!

• Liczymy przede wszystkim na potwierdzenie dobrej dyspozycji Wojskowych - jeśli nie w postaci korzystnego wyniku, to przynajmniej przez dobrą grę!

• Pojawiło się zamieszanie z Markiem Bartrą i Sokratisem Papasthathopoulosem. Trener chciał w składzie Greka, ale ostatecznie gra... Hiszpan. Przedziwna sytuacja.

• Rozgrzewka dobiegła końca, w Dortmundzie już wszystko gotowe - czekamy na pierwszy gwizdek sędziego!

• Do meczu pozostało już tylko 20 minut! Liczymy na emocje i dobry występ mistrzów Polski!

• Sytuacja w grupie F jest już niemal jasna. Walka toczy się już tylko o pierwsze i trzecie miejsce w grupie.

• W składzie Borussii brakuje dziś wielu gwiazd, między innymi Łukasza Piszczka, Mario Goetze, Pierre-Emericka Aubameyanga czy Romana Burkiego.

• Co ciekawe, na trybunach słychać doping dla... Legii, choć sektor gości miał być zamknięty... ;-)

• W drugim meczu grupy F Sporting zmierzy się z Realem Madryt. Zdecydowanym faworytem są Królewscy.

• Rezerwowi Legii: Arkadiusz Malarz, Łukasz Broź, Mateusz Wieteska, Tomasz Jodłowiec, Waleri Kazaiszwili, Michaił Aleksandrow i Nemanja Nikolić.

• Rezerwowi Borussii: Henrik Bonmann, Emre Mor, Mario Gotze, Pierre-Emerick Aubameyang, Andre Schuerrle i Erik Durm.

• Podajmy także ławki rezerwowych obu ekip, zaczynając od gospodarzy.

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Martin Stroembergsson ze Szwecji.

• Do pierwszego składu wraca kontuzjowany od dłuższego czasu Marco Reus.

• Szybka poprawka w składzie gospodarzy - Marca Bartrę zastąpi Sokratis Papasthathopoulos.

• Znamy już jedenastkę trenera Thomasa Tuchela!

• Już niedługo powinniśmy poznać jedenastkę Borussii Dortmund.

• W składzie Legii nie obyło się bez niespodzianek. Adam Hlousek poza kadrą meczową, czyżby kontuzja Czecha? Dziś zastąpi go Jakub Rzeźniczak.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, będę miał przyjemność poprowadzić dla Was dzisiejszą relację. Na początek proste pytanie - kto dziś wygra?

• Na ławce Legii m.in. Mateusz Wieteska, Waleri Kazaiszwili czy Nemanja Nikolić.

• W bramce Radosław Cierzniak, na lewej obronie Jakub Rzeźniczak a w ataku Aleksandar Prijović. Trener Jacek Magiera umie zaskoczyć!

• Za moment poznamy wyjściowe składy.

• Na trybunach Signal Iduna Park słychać śpiewy: "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!". A więc jest grupa fanów z Warszawy.

• W składzie Legii zabraknie Thibaulta Moulina. Francuz został w Warszawie z powodu kontuzji.

• Przegląd niemieckiej prasy: "Powrót Reusa przeciwko Legii" - zapowiada "Bild". "Po półrocznej przerwie reprezentant Niemiec Marco Reus szykuje się do powrotu na boisko w meczu Ligi Mistrzów z Legią Warszawa. W sobotę nie zagrał z Bayernem, bo narzekał na ból w stopie. Od niedzieli jest jednak w pełnym treningu" - informuje poczytny tabloid. - Marco znajdzie się w kadrze na ten mecz - cytuje trenera Thomasa Tuchela.

• - Remis będzie dla nas świetnym wynikiem - powiedział na przedmeczowej konferencji trener Legii, Jacek Magiera. Cała wypowiedź tutaj.

• Przykład jak grać z Borussią dali dzisiaj juniorzy Legii. W Młodzieżowej Lidze Mistrzów zremisowali 3:3. Więcej o meczu w tym miejscu.

• O 20:45 początek spotkania w Dortmundzie, gdzie Borussia podejmie w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Legię Warszawa. W pierwszym bezpośrednim pojedynku wicemistrz Niemiec wygrał 6:0. Od tamtego czasu wiele jednak się zmieniło - zwłaszcza u mistrza Polski. Nowy trener, lepsza gra, zdrowsza atmosfera... Czy to dzisiaj zaprocentuje? Z Realem Madryt Legia potrafiła zremisować 3:3. Przez chwilę nawet prowadziła!