Borussia Dortmund

3

SSC Napoli

1

• Zapraszamy do naszego portalu http://ekstraklasa.net! Tam znajdziecie komplet wyników i relację z innych meczów. Dobrej nocy życzy Michał Jackowski.

• To był genialny mecz !!! Liga Mistrzów pełną gębą !!! Taką rywalizację chcielibyśmy oglądać zawsze. Spotkały się dwa godne siebie zespoły, ale to Borussia miała więcej jakości w grze. Kapitalną robotę zrobił Mkhitaryan, który niemal każdym dotknięciem piłki ubarwiał nam wieczór. Polscy kibice mogą cieszyć się z gola Kuby, marudzić na nieskuteczność Roberta i podziwiać hart ducha Łukasza. Napoli postawiło się przed arcytrudnym zadaniem. W ostatniej kolejne musi pokonać Arsenal,aby myśleć o awansie.

• KONIEC !!! BORUSSIA UCIEKŁA SPOD GILOTYNY.

• Piszczek robi "wyjazd" w swojskim stylu rodem z okręgówki. Ważne, że oddalił niebezpieczeństwo od własnej bramki.

• Insigne strzelił zza pola karnego, ale Weidenfeller był bardzo czujny.

• Bardzo mądrze gra teraz Borussia. Nie dają dojść do głosu Napoli.

• 3 minuty doliczone.

• Robert zmarnował dziś dwie setki, ale miał asystę i jak zwykle dużo walczył. Wszedł za niego Schieber.

• Cóż za sztuczka techniczna Mkhitaryana. Szkoda, że Państwo tego nie widzieli...

• Nikt nie zasługuje dziś na gola, tak jak Mkhitaryan. Kolejna kapitalna akcja Ormianina. Minął kilku przeciwników włączając turbo przyśpieszenie. Reina z trudem wybił piłkę na korner.

• Napoli ma teraz jeden cel- strzelić bramkę, która w przypadku takiej samej ilości punktów na koniec rozgrywek przeważy szalę na korzyć włoskiej ekipy.

• Inler chciał udowodnić, że ma młotek w nodze. Jego strzał wypiąstkował Weidenfeller.

• Łukasz Piszczek na boisku ! Zastąpił Reusa.

• Gracze Borussii kontratak mają we krwi ! Kolejna już szybka akcja, wyjście z piłką Lewandowskiego i dobre wypuszczenie w bój Aubameyanga, który wykorzystał sytuację sam na sam.

• GOOOOOOLLLL !!!! AUBAMEYANG !!! 3-1!

• Zmęczonego Pandeva zastąpił Zapata.

• O JEZUS MARIA !!! Aubameyang zmarnował sytuację, której nie miał prawa zmarnować. Genialna prostopadła piłka od Lewandowskiego.

• Błąd Kehla skrzętnie wykorzystany przez niedawno wprowadzonego gracza, który wbiegł w pole karne i z dość ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. To były długie sekundy dla kibiców obu drużyn, gdyż piłka bardzo długo leciała w kierunku bramki.

• A NIE MÓWIŁEM ?! INSIGNE !!! JUŻ TYLKO 2-1 !!!

• Po golu na 2-0 gra nam nieco siadła. trenerzy skupili się na zmianach, ale ostatnie 20 minut może być jeszcze bardzo ciekawe.

• Błaszczykowski już dziś nie pogra. Tradycyjnie zmieniony przez Aubameyanga.

• Callejon poza boiskiem, a w jego miejsce Insigne. Wszystko na jedną kartę stawia Benitez !

• Ufff zderzenie Błaszczykowskiego i Reiny. Obaj ucierpieli w tym starciu, ale to Polak faulował.

• Szybka reakcja Beniteza. Inler za Dzemailiego.

• Która to już była cudowna kontra Borussii ? Tym razem była jednak skuteczna. Kuba dostał piłkę z lewego skrzydła na 11 metr i nie mógł zmarnować tej sytuacji !

• Borussia Dortmund - SSC NapoliBorussia Dortmund - SSC Napoli

• GOOOOLLLLLLL !!!! KUBA !!!!! 2-0 !!!!!

• Higuain sam na sam z Weidenfellerem ! Niemiec broni !

• Mkhitaryan po raz kolejny fantastycznie ! Przebiegł z piłką pół boiska i znalazł się tylko przed Reiną. Hiszpan po raz kolejny broni !

• Mkhitaryan!!! Ależ on gra mecz !! Znowu podaje świetnie do Kuby, który zamiast strzelać szuka w polu karnym Lewandowskiego. Polski napastnik został jednak wyprzedzony przez obrońców.

• Kapitalna kontra w wykonaniu Borussii. Mkhitaryan po raz kolejny rozgrywa świetnie piłkę, tym razem do Kuby, który zagrywa do Reusa. Niemiec strzela z 15 metrów obok bramki.

• Goście próbują konstruować swoje akcje. Idzie im to jednak dość toporinie.

• Mertens prosto w mur.

• Napoli będzie miało rzut wolny z 28 metrów.

• Reus w indywidualnej akcji, ale zrobił to bardzo słabo. Behrami spokojnie wybił mu piłkę

• Napoli musi zaryzykować ! Remis, przy prowadzeniu Arsenalu w drugim meczu daje włoskiej ekipie awans !

• Sytuacje bramkowe 7-6
  • To jest naprawdę bardzo dobry mecz ! Borussia jest bardzo zdeterminowana, aby osiągnąć sukces. Napoli jest nieco stłamszone przewagą niemieckiego klubu, ale parę razy groźnie skontrowało gospodarzy. To jednak Dortmund miał więcej dogodnych sytuacji. Świetnie gra Mkhitaryan, ale jego kreatywna gra marnowana jest przez Lewandowskiego, który nie potrafi wykorzystać sytuacji stworzonych przez Ormianina. Szkoda, że mecz psuje trochę hiszpański arbiter. Karny kontrowersyjny,a i parę kartek kompletnie niepotrzebnych.

• Koniec pierwszej połowy meczu !

• Armero ! Piekielnie mocny strzał z dystansu, ale Weidenfeller wybija na korner !

• Po raz kolejny Mhhitaryan idealnie podał do Lewandowskiego, ale ten się zawahał i zamiast strzelać od razu zaczął kombinować. Lewy marnuje dziś doskonałe okazje.

• Oj Grosskreutz zagubił się we własnym polu karnym. Pandev i Higuain byli bliscy wykorzystania błędu swojego przeciwnika.

• Borussia po sytuacji, gdy gracz Napoli trafił w słupek przejęła inicjatywę i stworzyła sobie 4 obiecujące sytuacje.

• Kehl i Pandev ukarani za dyskusję między sobą oraz z arbitrem.

• Albiol brutalnie sfaulował Sahina. To mogła być nawet czerwona kartka. Carlos Velasco oszczędził swojego rodaka.

• Lewandowski znowu spartaczył setkę ! Lewy przegrał kolejną sytuację oko w oko z Reiną.

• Mkhitaryan!!! Ależ rozpędził się Ormianin ! Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i posłał pocisk w kierunku bramki Reiny. Piłka znowu na rogu.

• Lewandowski stał 20 metrów na wprost od bramki, ale Polak nie znalazł drogi do siatki. Strzelił obok słupka.

• Ładna wymiana w trójkącie Mkhitaryan-Sahin-Błaszczykowski. Ten ostatni dorzucał piłkę w pole karne, ale nie znalazł tym podaniem żadnego kolegi.

• Callejon w słupek !!! Hiszpan dostał świetną piłkę od Higuaina. Wbiegł z nią w pole karne mijająca Durma i uderzył bardzo mocno ! Minimalnie niecelnie !

• Bender znowu jest poza boiskiem. Jego nos nadal mocno krwawi.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mertensa, musnął piłkę głową Higuain. To nie było groźne.

• Panew wygrał starcie najpierw z Kehlem, a potem z Benderem i oddał strzał na bramkę. Jednak był on zbyt słaby, żeby zaskoczyć Weidenfellera.

• Przez kilka minut gospodarze grali w 10. Poza boiskiem opatrywany był Bender. W związku z tym Kuba Błaszczykowski grał na prawej obronie.

• Gracze gości są nieco przytłumieni po stracie bramki w tych dość kontrowersyjnych okolicznościach. Muszą szybko się ocknąć, gdyż niemiecki klub będzie chciał dobić rywala.

• Reus ! Ładne uderzenie obok muru, ale hiszpański bramkarz gości spokojnie wybija piłkę na róg.

• Znowu delikatne przewinienie gracza Napoli, które skutkuje rzutem wolnym z 22 metrów.

• Lewy !!! Robert zepsuł 100 % szansę na zdobycie gola. Mkhitaryan idealnie obsłużył polskiego napastnika, który musiał strzelić bramkę.

• To była bardzo kontrowersyjna sytuacja ! Robert Lewandowski w zamieszaniu w polu karnym został lekko przytrzymany przez Fernandeza. Polak nawet się nie przewrócił, ale sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Reus spokojnie zmylił Pepe Reinę.

• Borussia Dortmund - SSC Napoli

• Reus !!! 1-0 dla Dortmundu !!!

• Higuain ukarany za dyskusję z sędzią.

• Fernandez za faul na Robercie Lewandowskim.

• Niesamowita sytuacja !!! Karny dla Borussii !!!

• Obie ekipy przystąpiły do tego meczu z bardzo dużym respektem dla przeciwnika. Mecz toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Jack Wilshere zdobywa gola dla Arsenalu w meczu z Marsylią. Dzięki tej bramce londyńczycy są o krok od awansu.

• Początek spotkania bardzo spokojny. Nikt nie rzucił się do gardła przeciwnika. Jednak nie może to nikogo dziwić.

• Usiądźmy wygodnie ! Carlos Velasco dał sygnał zawodnikom, aby stworzyli wybitne widowisko !

• Obie jedenastki przy asyście najmłodszych fanów piłki zameldowały się już na murawie. Hymn Ligi Mistrzów dumnie zabrzmiał na Signal Iduna Park.

• Na stadionie w Westfalii jest komplet kibiców. Atmosfera jak zwykle na meczach tej ekipy będzie gorąca. Czy równie żywiołowi Włosi przestraszą się tej atmosfery ?

• Zachęcam wszystkich do komentowania. Najciekawsze wypowiedzi umieścimy w relacji. I mam jedno zasadnicze pytanie, czy są z nami fani włoskiej ekipy ? Bo trzymających kciuki za Borussię pewnie mamy wielu.

• Historia bezpośrednich pojedynków tych klubów jest uboga. To będzie dopiero drugie starcie tych zespołów. Jak już wcześniej wspominaliśmy pierwszy mecz w historii tych klubów wygrało Napoli 2-1.

• Nie tylko Borussia narzeka na urazy. Brak Nevena Subotica, Matsa Hummelsa i Marcela Schmelzera, według kibiców Napoli równoważy brak Marka Hamsika, który również zmaga się z kontuzją.

• Pierwsze spotkanie obu zespołów w Italii zakończyło się wygraną „Azzurri” 2:1. Dla gospodarzy trafili wtedy Gonzalo Higuaín i Lorenzo Insigne, natomiast gościom samobójczą bramkę sprezentował Juan Camilo Zuniga.

• Obie drużyny w ostatnim czasie nie zachwycają w lidze. Co prawda zajmują wysokie 3 miejsca w rozgrywkach ligowych, ale w poprzednie spotkanie nie układały się po ich myśli. Napoli przegrało z Juventusem i Parmą. Natomiast Borussią w zeszłą sobotę została boleśnie skarcona na własnym obiekcie. Porażka 0-3 z Bayernem to duża i krwawiąca do tej pory rana.

• Jak wszyscy doskonale wiemy Borussia ma wielki problem z obroną. Dziś na środku obrony obok Papastathopoulosa zagra...Sven Bender. W składzie Napoli nie będzie dziś Insigne, który dawał wiele do tej pory drużynie w ofensywie.

• O awans z grupy F walczą trzy zespoły: Borussia, Napoli i Arsenal. To niemiecki klub jest w najgorszej sytuacji, gdyż ma 6 punktów, a jego rywale mają po 9 oczek.

• Ławka rezerwowych Napoli: Rafael Cabral, Zapata, Uvini, Britos, Cannavaro, Inler, Insigne

• A na relację zaprasza serdecznie Michał Jackowski. To jest na pewno najciekawszy mecz dzisiejszego wieczoru z punktu widzenia polskich kibiców. Borussia ma swoich fanów w Polsce z oczywistych względów, a rywalizacja w grupie F jest nadzwyczaj interesująca.

• Ławka rezerwowych Borussii: Langerak, Kirch, Gunter, Piszczek, Hoffman, Schieber, Aubameyang

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym na Signal Iduna Park Borussia Dortmund zmierzy się z Napoli. W wyjściowym składzie BV znaleźli się dzisiaj Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Łukasz Piszczek jest na ławce rezerwowych.