Borussia Dortmund 3 - 0 Olympique Marsylia

Borussia Dortmund

3

Olympique Marsylia

0

• KONIEC! Ostatecznie Borussia Dortmund pewnie pokonuje Olympique Marsylia 3:0! Gospodarze byli zespołem co najmniej klasę lepszym, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Ja już ze swojej strony dziękuję za uwagę - Jakub Choderny.

• Arbiter dolicza trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Sokratis za Mkhitaryana.

• Ostatnie kilka minut meczu. Czy goście strzelą chociaż bramkę honorową?

• Roszady także w zespole gospodarzy. Za Reusa wchodzi Hofmann.

• Kolejna zmiana. Thauvin za Khalifę.

• Ayew za Valbuenę.

• 33333!! Lewandowski!! Pewny strzał w środek bramki i druga bramka Polaka!!

• Świetnie w pole karne wbiegł Reus, a tam był faulowany i sędzia nie miał żadnych wątpliwości. Lewandowski przed szansą.

• Rzut karny dla Borussii!

• Spuścili nieco z tonu Dortmundczycy. Teraz częściej przy piłce goście, ale pewnie poczyna sobie defensywa rywali.

• Żółta kartka dla N'Koulou.

• W drugim spotkaniu tej grupy, Arsenal wciąż prowadzi z Napoli 2:0. Kwadrans do końca meczu.

• Payet schodzi, wchodzi Lemina.

• Reus dośrodkowywał z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Sahin, ale ten ostatni strzelił za słabo, żeby wpisać się na listę strzelców.

• Błaszczykowski za Aubameyanga. Gromkie "Kuba" na stadionie!

• Nie spieszą się teraz gospodarze, którzy cierpliwie rozgrywają swoje akcje. Nie przeszkadzają im w tym jakoś szczególnie rywale, którzy chyba już się pogodzili z przegraną. Tak to przynajmniej wygląda. Za chwilę na boisko wejdzie Błaszczykowski.

• Po stracie gości w środku pola, gospodarze przejmują piłkę, która ostatecznie trafia do Reusa, ale ten fatalnie przestrzelił.

• Fanni nie pozostaje dłużny.

• Zaostrzyła się gra. Tym razem ukarany Bender.

• Żółta kartka dla Suboticia.

• Na indywidualną akcję zdecydował się Aubameyang, który uderzał z dystansu, ale tym razem niecelnie. Dominują w pełni gospodarze.

• Świetnie z lewej strony pokazał się Durm, który dostał znakomite podanie i wpadł w pole karne, ale jego precyzyjny strzał z najwyższym trudem obronił Mandanda.

• Pięknie piętką zgrywał Reus do Lewandowskiego, ale piłka nie znalazła adresata. Na trybunach mamy za to wielkie świętowanie.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Reus, a piłka leciała wprost na golkipera gości. Wydawało się, że Mandanda ją bez problemu złapie, ale ten w zupełnie kuriozalny sposób niemalże wrzucił ją sobie do własnej bramki. 2:0! Czy goście są w stanie się podnieść?

• Goooooooooolllll 2222222222!! Fatalny błąd Mandandy!!

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Romao za brzydki faul.

• Sprzed pola karnego z woleja próbował zaskoczyć Payet, ale bardzo słabo.

• Podobnie jak w pierwszej połowie, tak teraz Dortmundczycy ruszyli do ataku, a Marsylczycy są głęboko schowani pod własnym polem karnym. Przed chwilą należał się gospodarzom rzut karny, ale arbiter nie zauważył zagrania ręką.

• Wszystko gotowe na drugą część widowiska. Zaczęli gospodarze!

• Arbiter zaprasza zawodników obu drużyn do szatni. W lepszych humorach z całą pewnością są Dortmundczycy, którzy zasłużenie prowadzą z Olympique Marsylia 1:0 po bramce Lewandowskiego. Bezdyskusyjna przewaga gospodarzy. Wracamy za kwadrans.

• Piłka w siatce po strzale Lewandowskiego, ale wcześniej arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Jak pokazały powtórki, słusznie. Ostatnie minuty pierwszej części gry.

• Borussia Dortmund - Olympique MarsyliaBorussia Dortmund - Olympique Marsylia

• Większa determinacja gospodarzy znajduje swe odzwierciedlenie w liczbach. Piłkarze Borussii faulowali już bowiem jedenaście razy, przeciwnicy raptem trzykrotnie.

• Mogło być groźnie pod bramką Olympique, ponieważ Borussia znów wyszła z kontrą, ale jeden z piłkarzy gospodarzy stracił piłkę tuż przed polem karnym.

• Znów gorszy fragment meczu, którego pierwsza połowa tak generalnie wygląda. Zrywy przeplatane są z przysłowiową nudą.

• Bezradni są goście w ofensywie, którzy teraz nieco dłużej utrzymują się przy piłce. Błyskawicznie doskakują do nich przeciwnicy i w konsekwencji "kasują" ich akcje. Świetna organizacja gry Borussii.

• Gospodarze poszli za ciosem, próbując szybko rozstrzygnąć losy spotkania. Goście wydają się zagubieni i zdezorientowani. Pełna kontrola Dortmundczyków.

• Doskonała sytuacja Lewandowskiego, który z kilku metrów trafia wprost w bramkarza Olympique! To powinna być bramka!

• W odpowiedzi z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Valbuena, ale bez efektu.

• Doskonałą kontrę przeprowadzili gospodarze. Bajeczna akcja! W czterech "rozklepali" całą obronę przeciwnika, a Lewandowski z najbliższej odległości nie miał problemów, żeby zmieścić futbolówkę w bramce. Asystował mu Durm.

• Borussia Dortmund - Olympique Marsylia

• Lewandowskiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!! Gol Gol Goooll!!

• W drugim meczu tej grupy, Arsenal po kwadransie gry prowadzi z Napoli 2:0. Wygląda więc na to, że to właśnie "Kanonierzy" zostaną liderem swojej grupy po tej kolejce.

• Gorszy fragment meczu. Dużo walki w środkowej strefie boiska, sporo niedokładności i trochę fauli. Popsuło nam się widowisko, które w pierwszych minutach mogło się podobać.

• Teraz groźnie zrobiło się pod polem karnym Borussii, a goście domagali się rzutu karnego. Arbiter pozostał jednak niewzruszony.

• Intensywny mecz obserwujemy od pierwszych minut. Widać wyraźnie, że gospodarze chcą stłamsić swojego rywala, ale póki co obrońcy Olympique w miarę pewnie poczynają sobie w defensywie. Gra toczy się jednak głównie na ich połowie.

• Szybko i zdecydowanie rozpoczęli gospodarze. Przed chwilą z dystansu próbował zaskoczyć Reus, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. Przewagę ma Borussia.

• Żółte proporce i flagi dumnie powiewają. Kibice nie przestają żywiołowo dopingować. To oznacza tylko jedno, zaczynamy!

• Drużyny spotkały się także w fazie grupowej przed dwoma laty. Wówczas, co ciekawe, to Francuzi dwukrotnie okazali się lepsi. U siebie Olympique wygrał 3:0, natomiast na wyjeździe zwyciężył 3:2. A jak będzie tym razem? Już tylko kilka minut dzieli nas od pierwszego gwizdka.

• Oba zespoły nieudanie rozpoczęły przygodę w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, solidarnie przegrywając w pierwszej kolejce 2:1. Borussia na wyjeździe musiała uznać wyższość Napoli, natomiast Olympique przed własną publicznością okazał się gorszy od Arsenalu. Dzisiejsza przegrana którejkolwiek z drużyn bardzo mocno skomplikuje jej sytuację w tabeli.

• Ławka rezerwowych Borussii Dortmund: Alomerovic, Papastathopoulos, Kirch, Ducksch, Hoffman, Błaszczykowski, Schieber

• Ławka rezerwowych Olympique Marsylia: Lemina, Thauvin, Samba, Abdallah, Abergel, Diawara, Jordan Ayew

• Zawodników BVB z ławki trenerskiej wspierać będzie Zeljko Buvac, asystent Juergena Kloppa. - Współpracujemy razem niemal telepatycznie, więc nie potrzebujemy żadnej innej pomocy. Pracujemy razem już 13 lat i całkowicie ufam swojemu asystentowi. To świetny fachowiec i jestem pewien, że bez problemu poradzi sobie na ławce beze mnie. Moja absencja nie przysporzy kłopotów drużynie, dokładnie przeanalizowaliśmy to, co mamy robić na boisku - stwierdził przed meczem Klopp.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Na Signal Iduna Park w Dortmundzie wicemistrz Niemiec Borussia zmierzy się z Olympique Marsylia. W podstawowym składzie BVB zobaczymy dzisiaj Roberta Lewandowskiego. Jakub Błaszczykowski znalazł się na ławce rezerwowych.