Borussia Dortmund 0 - 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

Borussia Dortmund

0

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

• Sędzia Meyer gwiżdże dziś po raz ostatni. Na Signal Iduna Park Borussia remisuje z Schalke 0:0 w 144 Derbach Zagłębia Ruhry! Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk, do zobaczenia podczas kolejnych relacji na Ekstraklasa.net!

• Dwie minuty nadziei dla Borussii na powiększenie przewagi nad trzecim w tabeli Schalke.

• Słabo wykonany korner, ale pozostajemy z akcją pod polem karnym S04.

• Aubameyang próbował dogrywać w pole karne - znów świetnie interweniował bramkarz Schalke.

• Ładny strzał zza pola karnego w wykonaniu piłkarza BVB ląduje wprost w rękach Faehrmanna. Doskonale broni dziś golkiper Schalke!

• Klopp stawia wszystko na jedną kartę. Grosskreutz out, Schieber in.

• Faul w środkowej strefie i mamy czas na kolejną zmianę w Schalke. Goretzka schodzi, zastępuje go Obasi.

• Schalke nie zagroziło bramce Weindenfellera.

• Borussia próbowała zagrozić bramce Faehrmanna. Tymczasem akcja przeniosła się już pod drugą bramkę gdzie korner maja goście.

• Pierwsza akcja Aubameyanga, którą kończył Reus. Niemiec wpadł w pole karne i próbował wymusić odgwizdanie jedenastki - bezskutecznie.

• Aubameyang będzie walczył o bramkę w ostatnich minutach. Zastąpił Mkhitaryana.

• Max Meyer opuszcza plac gry. Piłkarz Schalke zagrał bardzo słabo. Za niego melduje się Anthony Annan.

• Dobrze spisują się dziś w obronie gospodarze, ciężko przetransportować piłkę w okolice szesnastki Borussii.

• ...i Kevin-Prince Boateng.

• Dwóch piłkarzy S04 obejrzało przed chwilą żółte kartki - Kaan Ayhan...

• MKHITARYAN!!! CO ON ZROBIŁ?! Fantastyczne zagranie Reusa do reprezentanta Armenii, który w doskonałej sytuacji uderza obok bramki bezradnie interweniującego Faehrmanna... Klopp rzuca się przy linii bocznej ze złości

• Reus próbował dryblingu - bezskutecznie, ale chwilę później piłka ponownie trafia do piłkarzy gospodarzy. Borussia przeważa ale nie potrafi tego wykorzystać.

• Kapitalna parada golkipera Schalke po strzale głową Reusa!

• Kontra BVB, Lewandowski wychodzi na sam na sam, próbuje mijać bramkarza - nieskutecznie! Stuprocentowa okazja Borussii!

• Słaba centra w pole karne Borussii, chwilę później S04 odzyskuje piłkę na połowie rywala i mamy wrzut z autu tuż przy linii końcowej.

• Atak Draxlera zatrzymany przez obrońców gospodarzy.

• Błąd obrońców Schalke, Reus wywalczył rzut rożny.

• Gooooola nie ma! Idealna piłka spada na głowę Neustädtera, który uderza wprost w Weindenfellera!

• Goretzka faulowany przez Hummelsa bez piłki, obrońca BVB dostaje żółtą kartkę jednak nie zgadza się z decyzją arbitra.

• Reus, faul taktyczny.

• Kolejny raz faulowany Lewandowski. Borussia utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska.

• Schalke zupełnie zgasło w drugiej połowie. Bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu.

• ALEŻ SZANSA! Strzał Durma daleki od celu, jednak bliski strącenia piłki był Lewandowski, to mogło być 1:0!

• Świetna szansa BVB, znów zabrakło szczęścia. Piłkarz gospodarzy złapany na spalonym.

• Faulowany Durm, będzie dobra okazja dla BVB.

• Reus nie zdążył do piłki zagrywanej w pole karne.

• Wracamy na Signal Iduna Park, piłka znów w grze!

• Draxler odstawia Piszczka w pojedynku biegowym ale na miejscu był Hummels. Koniec pierwszej połowy, bez bramek na Signal Iduna Park. Do zobaczenia za kwadrans!

• REUS!!! Zmarnowana okazja Niemca, Faehrmann broni w sytuacji sam na sam!!! Reus oddaje strzał schodząc z lewego skrzydła do środka boiska to powinno być 1:0!

• Brzydko faulowany Lewandowski, jednak obyło się bez kartki.

• Defensywa BVB stanowi dobrą zaporę przed Schalke. Draxler z Kolasinacem myśląc jak przebić się przez ten mur stracili piłkę.

• Od kilku minut częściej atakują piłkarze gospodarzy. Znów próbował Mkhitaryan a chwilę wcześniej Hummels miał dobrą sytuację po zamieszaniu w polu karnym.

• Borussia - SchalkeBorussia - Schalke

• Fatalne dośrodkowanie Piszczka, szkoda bo akcja zapowiadała się ciekawie.

• Goretzka chciał "rozklepać" z kolegą z zespołu ale obrońcy Borussii w porę zażegnali niebezpieczeństwo odbierając futbolówkę.

• Wrzut z autu dla Schalke, piłka rzucana na głowę Huntelaara ląduje w rękawicach golkipera BVB.

• Lewandowski uprzedzony przez defensora Schalke, to powinno być 1:0! Świetna interwencja bodajże Matipa!

• Świetna akcja BVB! Lewandowski uruchomił lewe skrzydło, stamtąd piłka trafia do Mkhitaryana, który uderza zza pola karnego! Dobra interwencja Faehrmanna przynosi gospodarzom jedynie rzut rożny po którym z kolei szczęścia strzałem z dystansu szukał Reus. Nieskutecznie.

• Borussia - Schalke

• Dobra interwencja na przedpolu Ralfa Faehrmanna zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Jeszcze brzydziej faulowany Reus. Pierwsza kartka dla piłkarza S04, ukarany nią został Draxler.

• Brzydko faulowany Lewandowski, rzut wolny z okolic czterdziestego metra.

• Każdy faul piłkarzy Schalke wywołuje niesamowitą falę gwizdów dochodzących z trybun. Na murawie tym razem leżał Sahin.

• Atmosfera się zaogniła! Dochodzi do przepychanek między piłkarzami obydwu zespołów po starciu Draxlera i Piszczka. Niemiec miał pretensje do leżącego na murawie Polaka. Meyer szybko zażegnał konflikt.

• Marco Reus jest pierwszym zawodnikiem ukaranym żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu.

• Znów atakuje Borussia, znów Mkhitaryan. Strzał reprezentanta Armenii zablokował Ayhan.

• Lewandowski faulował w ataku.

• Tym razem z okolic połowy boiska piłkę w pole karne dogrywali piłkarze Schalke. Wprost w ręce Weindenfellera.

• Mkhitaryan ruszył z kontratakiem, po chwili odegrał do "Lewego", który zgubił futbolówkę w dryblingu.

• Było groźnie! Świetnie wykonany rzut wolny z okolic połowy boiska mógł przynieść bramkę dla gospodarzy. Najpierw jednak piłkarze Borussii minęli się z piłką a potem niecelnie główkował Kehl!

• Dwie próby dośrodkowania Łukasza Piszczka. Pierwsza, lepsza, została zablokowana przez zawodnika Schalke, druga nie doleciała do szesnastki gości.

• Juergen Klopp wydaje się być spokojny, za to Jens Keller co chwilę wydaje swoim piłkarzom polecenia przy bocznej linii boiska.

• Mkhitarian szarżuje lewą stroną boiska, zatrzymał go zawodnik Schalke. Zdawało się, że piłka wyjdzie poza końcową linię boiska jednak goście zawalczyli i mamy jedynie aut dla gospodarzy.

• Świetna akcja Draxlera i Kolasinaca zakończona wybyciem futbolówki przez defensora BVB.

• Chwila spokojnej gry w środku pola, z autu grę wznawiają piłkarze z Gelsenkirchen.

• Rzut wolny dla S04, dośrodkowanie w pole karne strzałem kończy Ayhan. Piłka opuszcza plac gry i mamy rzut rożny dla gości.

• Goretzka próbował strzelać zza szesnastki, jego uderzenie pewnie łapie Weindenfeller.

• Dwie okazje dla gospodarzy, najpierw Reus dogrywał do Lewandowskiego, który minął się z piłką a chwilę później Grosskreutz uderzał zza pola karnego - wprost w ręce bramkarza.

• Pierwsza szansa Borussii, po rajdzie lewą flanką piłka trafia do Lewandowskiego, jednak Polak w trudnej sytuacji nie skierował jej do bramki.

• Matip do skrzydła, Kolasinac mija Piszczka i wykłada piłkę Huntelarowi, który jednak posyła ją wysoko ponad bramką!

• Fani Borussii żywiołowo dopingują od pierwszych minut spotkania. Kibice są dziś dużym atutem po stronie gospodarzy.

• Od pierwszych minut zaciekła walka na boisku. Na murawie leży jeden z zawodników Schalke co nie podoba się fanom BVB.

• Rozpoczynamy 144 Derby Zagłębia Ruhry!

• Arbiter dzisiejszego spotkania - Florian Meyer, prowadził już w swojej karierze spotkanie pomiędzy Borussią a Schalke na Signal Iduna Park. 26 listopada 2011 roku Borussia pokonała S04 2:0 a bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski. W tamtym spotkaniu zagrali również Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Dziś na boisku od pierwszej minuty zobaczymy łącznie dziewięciu zawodników, którzy grali w tamtym spotkaniu. Są to : Sebastian Kehl, Roman Weindenfeller, Mats Hummels, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Kevin Grosskreutz, Klaas-Jan Huntelaar, Joel Matip i Julian Draxler.

• Natomiast po stronie Schalke, najwięcej występów w Revierderby ma na koncie Benedikt Howedes. Niemiec przeciwko BVB zagrał w dziesięciu spotkaniach w barwach Schalke. Najwięcej trafień na koncie ma Jefferson Farfan, który dziś jednak nie zagra. Peruwiańczyk w dziewięciu spotkaniach trzykrotnie pokonywał bramkarza klubu z Dortmundu.

• Wśród piłkarzy z obecnej kadry BVB najwięcej występów w Derbach Zagłębia Ruhry ma na koncie Roman Weindenfeller. Golkiper Borussii stawał między słupkami w Revierderbach 22-krotnie. Czterokrotnie został ukarany żółtą kartką.

Natomiast najwięcej bramek strzelonych lokalnemu rywali ma na koncie Robert Lewandowski. Polak w dziewięciu spotkaniach przeciwko S04 pokonywał golkipera rywala czterokrotnie.

• Ławka rezerwowych Schalke: Hildebrand, Erdmann, Sobottka, Annan, Max, Obasi, Szalai

Nieobecni: Aogo, Felipe Santana, Fuchs, Höwedes, Kirchhoff, K. Papadopoulos, Uchida, Clemens, Höger, Klingenburg, Farfan

• Ławka rezerwowych Borussii: Langerak, M. Friedrich, Kirch, Jojić, Aubameyang, Schieber

Nieobecni: Schmelzer, Subotic, S. Bender, Błaszczykowski, Gündogan

• @Klaj

Mecz można obejrzeć przez internet, na Eurosport Player.

• Signal Iduna Park - stadion klubu z Dortmundu częściej przynosił szczęście gospodarzom. W 41 meczach rozegranych na tym stadionie, 18-krotnie zwyciężali gospodarze, jedenaście spotkań kończyło się zwycięstwem Schalke a 12-krotnie padał remis. Piłkarze Borussii zdobyli 72 bramki, zaś goście trafiali do siatki rywala 46 razy. Jakim wynikiem zakończy się dzisiejsze spotkanie? Zapraszamy do typowania w komentarzach!

revierderby

• Dziś o 20:00 rozegrane zostaną 144 Derby Zagłębia Ruhry! Na Signal Iduna Park w Dortmundzie piłkarze Borussii powalczą o pięćdziesiąte zwycięstwo w tym prestiżowym meczu. Jeśli chodzi o spotkania rozegrane w Bundeslidze, gospodarze dzisiejszego spotkania mają o jedno zwycięstwo więcej od gości z Gelsenkirchen. Obydwa zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej spotkały się ze sobą 83 razy. 30-krotnie trzy punkty zapisywane były na konto BVB, 29-krotnie zwyciężało Schalke a w 24 meczach padł remis. Bilans bramkowy to 129:119 na korzyść Borussi.