Borussia Dortmund 3 - 0 Szachtar Donieck

Borussia Dortmund

3

Szachtar Donieck

0

• Koniec meczu! Drużyna z Dortmundu pewnie pokonuje Szachtar Donieck i zapewnia sobie awans do następnej rundy. Za uwagę dziękuję Bartosz Czekała.

• Doliczono minutę.

• Niecelne dośrodkowanie Piszczka.

• Okres spokojnej gry po obu stronach.

• Borussia już stara się dowieźć korzystny wynik do końca.

• I zmiana w zespole gości. Za Hubschmana wszedł Stepanenko.

• Sahin za Gundogana.

• Ale akcja indywidualna Reusa! Wyszedł sam na sam, ale przestrzelił! Mogło być 4-0!

• Weidenfeller ratuje Borussie! Rakicki uderzał, ale Weidenfeller ponownie na miejscu! Czy Szachtar strzeli przynajmniej honorową bramkę?

• Dobra akcja Borussii! Reus wycofał piłkę do Grosskreutza, ten oddał strzał, ale Piatow czubkami palców sparował tę piłkę.

• Borussia Dortmund - Szachtar Donieck

• Lewandowski zagrywał do Geotze, ale tego ubiegli obrońcy.

• Schodzi strzelec trzeciej bramki - Kuba Błaszczykowski żegnany owacjami na boisku. Za niego wchodzi Grosskreutz.

• Goetze dorzucał piłkę z lewej strony, ale za krótko.

• Borussia zrzuciła troszkę z tonu i już tak szaleńczo nie atakuje.

• Tym razem przed szansą Goetze! Minął obrońce, ale nieczysto trafił w piłkę i piłka powędrowała nad bramką!

• Przed szansą Rakicki, ale jego strzał ląduje w rękawicach Weidenfellera!

• Błąd golkipera gości! Piatow sparował piłkę przed siebie po strzale jednego z zawodników Borussii, ale Kuba dopadł do piłki i podwyższył wynik tego meczu!!

• Błaszczykowski!! 3-0!!!

• Goetze wpadł w pole karne, uderzał z ostrego kąta, bramkarz Szachtara bez problemów!

• Reus oddał strzał z rzutu wolnego z ok. 20 metrów, Piatow broni to uderzenie!

• Mchitarjan z bardzo ostrego kąta wysoko nad bramką.

• Fernandinho przed szansą! Weidenfeller w tym pojedynku jednak górą!

• Ale początek drugiej połowy przez Szachtar. Od początku drugiej połowy Borussia ma problemy z grą obronną!

• I ponownie Costa! Jego strzał po długim słupku mija bramkę Borussii.

• Ale okazja Costy! Wbiegł w pole karne, ale uderzył prosto w golkipera dortmundczyków.

• Mamy także zmianę w zespole gości. Za Taisona wszedł Douglas Costa.

• Kehl za Bendera.

• Początek drugiej połowy.

• Obydwie jedenastki już na murawie. Czy Szachtar jest w stanie jeszcze odwrócić losy tego meczu?

• Koniec pierwszej połowy. Borussia zasłużenie prowadzi z Szachtarem 2-0. Wracamy za 15 minut.

• Bomba Piszczka z dystansu wysoko nad bramką!

• Świetne podanie Reusa do Lewandowskiego, ale strzał polaka zablokowany!

• Nic nie wskazuje na to aby goście mieli odpowiedzieć golem. Borussia bezapelacyjnie dominuje w tym meczu.

• Świetne dośrodkowanie z prawej strony Lewandowskiego, Goetze na pełnym biegu nie dał szans bramkarzowi gości!!!

• GOETZE!! 2-0!!!!!!

• Borussia cały czas atakuje. Widać gołym okiem, że gospodarze chcą pójść za ciosem.

• Po rzucie rożnym Santana najwyżej wyskoczył do piłki i dał prowadzenie Borussii!!!!

• 1-0!!!!!!!!!! Santana!!!!!!!!!!!!!!!!

• Goetze wpada w pole karne, uderza, ale jego uderzenie także zablokowane!

• Znowu gospodarze przed szansą! Piłkę otrzymał Piszczek, ale jego strzał został zablokowany!

• Fernandinho z linii pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• Mecz póki co toczy się dość spokojnie.

• Bardzo dziwna sytuacja na boisku! Lewandowski pada na boisku, zawodnikowi Szachtara należała się zółta kartka oraz faul dla gospodarzy. Nie ujrzeliśmy ani kartki ani faulu...

• Rzut rożny dla Borussii, ale bity za krótko i defensorzy gości wybijają piłkę.

• Ponownie zamieszanie w polu karnym Szachtara! Schmelzer wbijał piłkę z lewej strony, ale Goetze nie trafia w piłkę!

• Kucher ukarany żółtą kartką za faul na Lewandowskim.

• Borussia przed szansą! Zamieszanie w polu karnym. Przed szansą Lewandowski, ale upadł, sędzia pozostał niewzruszony.

• Mchitarjan dośrodkowywał z lewej strony, ale Subotić blokuje tą wrzutkę.

• Ostatnie minuty troszkę spokojniejsze. Borussia atakuje atakiem pozycyjnym.

• Borussia od początku meczu kontroluje i stwarza sobie sytuację. Szachtar nieco cofnięty na własnej połowie.

• Dośrodkowanie Piszczka, ale defensorzy Szachtaru od początku czujni we własnym polu karnym.

• Już bardzo ładna szybka akcja Borussii! Błaszczykowski popędził prawą stroną, zagrał do środka do Reusa, ten odegrał do Lewandowski który jeszcze raz zagrał do Reusa, ale wrzutka Reusa niedokładna.

• Początek meczu. Przy piłce Szachtar.

• Jedna jak i druga drużyna już na murawie. Czas na HYMN Ligi Mistrzów!

• Na Signal Iduna Park świetna atmosfera. Kibice już wyczekują pierwszego gwizdka arbitra.

• Rezerwowi piłkarze Szachtara: Anton Kanibołocki, Sergei Krywtosow, Taras Stepanenko, Vasyl Kobin, Olexiy Gai, Douglas Costa, Eduardo da Silva.

• Rezerwowi piłkarze Borussii: Mitchell Langerak, Sebastian Kehl, Moritz Leitner, Nuri Sahin, Kevin Grosskreutz, Leonardo Bittencourt, Julian Schieber.

• Zawodnicy obu zespołów będą się powoli udawać do szatni na ostatnią przedmeczową odprawę. Kto Waszym zdaniem będzie dzisiaj świętować awans do następnej rundy?

• Piłkarze ostatnie minuty spędzają na rozgrzewce. Za 20 minut rozpoczynamy wielkie widowisko!

• Zachęcam także do przeczytania Zapowiedzi tego meczu

• W Doniecku padł wynik 2-2. Tym samym Borussii bezbramkowy remis pozwoli awansować do następnej rundy.

• W składzie Borussii dzisiaj trzech polaków. Czy Polskie trio wyeliminuje Szachtara z Ligi Mistrzów?

• Witam Wszystkim na relacji z meczu rewanżowego Ligi Mistrzów gdzie Borussia Dortmund na własnym obiekcie podejmie Szachtar Donieck.