Borussia Dortmund 3 - 1 TSG 1899 Hoffenheim

Borussia Dortmund

3

TSG 1899 Hoffenheim

1

• Kończy się spotkanie w Dortmundzie. BVB choć w drugiej połowie grała na najwyżej 40% umiejętności odnosi pewne zwycięstwo.

• Barios zmarnował 100% okazję nie trafiając w bramkę.

• Ostatnie minuty meczu są bardzo senne.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy

• Za dyskusję z sędzią

• Błąd Roman Weidenfellera, który wybijając piłkę trafił w napastnika gości. Obrońcy jednak naprawili błąd swojego bramkarza. Po chwili Beck przepięknie uderza na bramkę ale czyni to minimalnie niecelnie.

• Zawodzą gospodarze w tej drugiej połowie a goście oprócz jednej, jedynej akcji po której udało się strzelić gola grają także "antyfutbol"

• Druga zmiana wśród gości

• Drugi Polak także opuszcza boisko

• Lewy już gola w tym meczu nie strzeli

• Pierwsze zmiany w tym meczu

• Lewandowski sam na sam ze Starke uderza obok bramki!!

• Przebudził się Lewandowski, który w pełnym biegu uderza wprost w Starke

• Sejad Salihovic jednak strzela wprost w bramkarza a w odpowiedzi Kagawa fauluje Starke w sytuacji pod bramką gości.

• Rzut wolny z narożnika pola karnego z lewej strony bramki BVB. Może być groźnie.

• Za faul na Grosskreutzu

• Gdy wydawało się, że kolejne gole dla Borussii to kwestia czasu niespodziewanie goście strzelają po ładnej akcji bramkę. Czy jednak będzie ich stać na zdobycie gola kontaktowego, który uatrakcyjnił by ten mecz jeszcze bardziej?

• Edson Braafheid ładnie zagrywa do Fabiana Johnsona, który z bliska pokonuje Roman Weidenfellera

• Błaszczykowski uderzony przez Weisa przez chwilę leżał na murawie.

• Świetna szansa Babela. Urwał się ten Piszczkowi i tylko genialnemu sprytowi Weidenfellera BVB nie stracił bramki!!

• Wydaje się, że mimo porażki 1:5 w ubiegłym tygodniu HSV zdecydowanie lepiej i korzystniej prezentował się niż dziś "Wieśniacy"

• Salihovic próbuje przedrzeć się w pole karne Dortmundu ale na posterunku bramkarz

• Akcja dwójki Grosskreutz - Kagawa i ten drugi po świetnym podaniu piętą od strzelca 2 bramki pakuje piłkę do siatki!!

• Do przerwy BVB pewnie prowadzi 2:0

• Piłka w siatce po strzale Grosskreutza ale arbiter odgwizduje pozycję spaloną.

• Błaszczykowski strzela, obrońca blokuje, poprawia Lewandowski zablokowany także przez obrońców! Znów Polacy w roli głównej!!

• Lewandowski zagrywa wysoką piłkę w kierunku Kagawy. Z problemami jednak w swoim polu karnym radzą sobie goście.

• Łukasz Piszczek w rozmowie przy linii bocznej z Kloppem.

• Faulowany Kuba trzyma się za twarz. Będzie rzut wolny

• Nudny mecz zaczyna się robić w Dortmundzie. Borussia zdecydowanie kontroluje ten mecz a goście nie potrafią przeciwstawić się mistrzom Niemiec.

• Roman Weidenfeller po akcji Babela ręką odbija piłkę na rzut rożny

• Kevin Grosskreutz po kapitalnej asyście Kuby z najbliższej odległości kieruje piłkę do siatki!!

• Pierwszy kontakt z piłką bramkarza BVB w tym spotkaniu

• Mecz się uspokoił. Oba zespoły grają dużo piłką jednak bez zagrożenia dla bramek rywali.

• Ależ początek Polaka. Tym razem z linii pola karnego uderza mocno i po rykoszecie piłka wychodzi na rzut rożny

• Grosskreutz z lewej strony wrzuca do wbiegającego w pole bramkowe Lewandowskiego ale zostaje zablokowany

• Błaszczykowski ślicznie i dokładnie wrzuca piłkę do "Lewego" na głowę i fantastycznej interwencji bramkarza goście zawdzięczają że nie stracili gola!!!

• Tym razem Kagawa przed szansą - stracił jednak piłkę tuż przed "16" gości.