Borussia Dortmund

1

Werder Brema

0

• Piąte zwycięstwo Borussii z rzędu – po Superpucharze Niemiec z Bayernem Monachium, i Pucharze Niemiec, doszedł trzeci komplet punktów w Bundeslidze. Werder momentami grał z BVB jak równy z równym, ale zabrakło szczęścia i zimnej krwi. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Dobranoc!

• Chaotyczny atak Werderu i piłka w "koszyczku" Romana Weidenfellera. Sędzia kończy mecz! Borussia pokonuje Werder po golu Roberta Lewandowskiego.

• Felix Kroos przeciął podanie Pierre'a-Emericka Aubayenga do Roberta Lewandowskiego.

• Werder bije głową w żółto-czarny mur. Czas ucieka nieubłaganie.

• Robert Lewandowski na spalonym.

• Felix Zwayer dolicza trzy minuty do drugiej połowy.

• Mats Hummels strzela z dystansu by nie było kontry.

• Na murawie pojawia się Sven Bender za Marco Reusa. To ostatnia zmiana w BVB.

• Sytuacyjne uderzenie Franco Di Santo z narożnika pola karnego i kapitalna interwencja Romana Weidenfellera! Korner.

• Zdaniem arbitra Robert Lewandowski fauluje w walce o piłkę Sebastiana Prodla.

• Marco Reus miał przed sobą bramkarza Werderu i... podaje za plecy do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Powinien sam zakończyć tę akcję...

• Aaron Hunt wybija piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Roberta Lewandowskiego. "Lewy" niepocieszony.

• Kontra BVB i Jonas Hofmann szukał podaniem w pole karne Roberta Lewandowskiego. Uprzedził go Theodor Gebre Selassie wybiciem na korner.

• Cały zespół Dortmundu we własnym polu karnym po rzucie wolnym . W tłoku jest metoda by przeszkodzić rywalowi w oddaniu strzału. Od kilku minut piłka krąży w pobliżu "16" gospodarzy.

• Jonas Hofmann pojawia się na murawie za Henrika Mkhitaryana.

• Zlatko Juzunović nie miał szans by dojść do piłki. Roman Weidenfeller łapie ją bez trudu.

• 80 645 – tylu kibiców zasiada na trybunach Signa-Iduna Park.

• Niespełna kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Czy Werder będzie stać na zryw i strzelenie bramki?

• Ostatnią zmianę przeprowadza Robn Dutt: wpuszcza Eljero Elię za Ozkana Yildirima.

• Jeszcze jedna próba Marcela Schmelzera. Ograł efektownie rywala i strzela, lecz piłka po rykoszecie wychodzi na korner. Centra Marco Reusa dobra, ale Neven Subotić strzela obok bramki.

• Gabończyk ożywił grę Borussii. Przeprowadził indywidualną akcję i podaje za plecy do Marcela Schmelzera.

• Pierre-Emerick Aubameyang pojawia się za Jakuba Błaszczykowskiego.

• Nuri Sahin strzela, ale niecelnie.

• ... i Franco Di Santo za Marko Arnautovicia.

• Podwójna zmiana w Werderze: Felix Kroos wchodzi za Mehmeta Ekiciego...

• Fatalbe dośrodkowanie Mehmeta Ekiciego.

• Marko Arnautović wzięty w kleszcze przez Jakuba Błaszczykowskiego i Kevina Grosskreutza w pobliżu pola karnego BVB. Faul.

• Pojedynek na lewej stronie Roberta Lewandowskiego z Sebastianem Prodlem. Górą Austriak.

• Coraz luźniej na boisku. Marco Reus podaje w pole karne do Henrika Mkhitaryana, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

• Zagapili się piłkarze Borussii i z kontrą popędził Mehmet Ekici. Jemu odskoczyła piłka co skrzętnie wykorzystali obrońcy.

• Kolejna szansa BVB! Marco Reus wykłada piłkę na 18 metr do Henrika Mkhitaryana, ale ten strzela wysoko nad bramką.

• Bremeńczycy coraz bardziej ryzykują. Ozkan Yildirim strzela głową obok bramki Romana Weidenfellera. Wcześniej bardzo dobrze centrował Theodor Gebre Selassie.

• Marko Arnautović na spalonym. Dodatkowo posłał piłkę do siatki, za co powinien zostać ukarany żółtą kartką. No właśnie, powinien...

• Rozochocił się "Lewy" i podaje do Marco Reusa. Ten podcinką zagrywa do składającego się do uderzenia z woleja Jakuba Błaszczykowskiego, ale w ostatniej chwili piłkę zdjął mu z nogi jeden z zawodników Werderu.

• W prawym narożniku pola karnego Kevin Grosskreutz podaje do wbiegającego Marco Reusa, a ten wykłada piłkę jak na tacy "Lewemu" na piąty metr. Sebastian Mielitz bez szans. Drugi gol Roberta Lewandowskiego w tym sezonie.

• GOL, ROBERT LEWANDOWSKI

• Dobry występ Sebastiana Prodla. Przerwał już kilka, jak nie kilkanaście, akcji BVB

• Za mocne podanie na prawą flankę do Jakuba Błaszczykowskiego.

• Piłka po strzale Sebastiana Kehla i rykoszecie szybuje nad poprzeczką bramki Sebastiana Mielitza. Korner.

• Siła złego na jednego. Robert Lewandowski nie dał rady ograć dwóch obrońców przed polem karnym Werderu.

• Co chwila sędzia przerywa spotkanie. Zawodnocy padają jak w muchy w starciach o piłkę. Ostra walka.

• Odpowiedź bremeńczyków, ale ich akcja nie zakończyła się strzałem. Roman Weidenfeller z "piątki".

• Bez zagrożenia po dośrodkowaniu. Lecz po kilkunastu sekundach Sebastian Kehl strzela wprost w bramkarza. Na dodatek był na spalonym.

• Początek należy już do gospodarzy. Na lewej stronie faulowany Marcel Schmelzer przez Ozkana Yildirima.

• I wracamy na drugą połowę. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Tak niewiele brakowało by padła bramka w pierwszych trzech kwadransach. Pierwsza połowa bezapelacyjnie ze wskazaniem na gospodarzy. Sebastian Mielitz momentami broni jakby był w transie, albo... przyciąga do siebie piłki. Najlepsze okazje mieli w BVB Jakub Błaszczykowski (poprzeczka), Robert Lewandowski, Henrik Mkhitaryan, Marco Reus i Nuri Sahin. Goście mogli dwukrotnie ugryźć za sprawą Marco Arnautovicia, ale Austriakowi zabrakło naprawdę niewiele. Wracamy za kilkanaście minut.

• Felix Zwayer kończy pierwszą połowę. Borussia bezbramkowo remisuje z Werderem.

• W odpowiedzi Marko Arnautović strzela z ostrego kąta obok dalszego słupka!

• Sebastian Mielitz piąstkuje piłkę po strzale Marco Reusa. Po kilkunastu sekundach Nuri Sahin strzela z 14 metrów nad poprzeczką! Gorąco w polu karnym Werderu! I mnóstwo szczęścia!

• Dobre podanie na wolne pole Marcela Schmelzera i Sebastian Prodl wybija piłkę na aut.

• Kolejne dwie okazje Roberta Lewandowskiego! Najpierw jego strzał z trudem sparował Sebastian Mielitz, a po chwili obok bramki.

• Robert Lewandowski nie sięgnął piłki! Zaczęło się od podania "Kuby" do Kevina Grosskreutza, ten centruje idealnie na wolej Henrika Mkhitaryana i "Lewy" z pięciu metrów nie trafia w piłkę.

• Gospodarze oddają piłkę. Austriak poza boiskiem.

• Marco Arnautović nie podnosi się z murawy po przypadkowym starciu z Henrikiem Mkhitaryanem.

• Strzał Henrika Mkhitaryana zza pola karnego zablokowany. Sebastian Mielitz rzucił się w przeciwną stroną, piłka leciała w światło bramki!

• Cedric Makiadi ostro potraktował przeciwnika. Kartki nie dostał, a powinien.

• Piłka była w grze i Robert Lewandowski strzela gorzej od kolegi z reprezentacji.

• Kontra BVB i Jakub Błaszczykowski włączył czwarty bieg i popędził na bramkę Werderu. Posłał bombę i... poprzeczka ratuje Sebastiana Mielitza!

• Bardzo złe dośrodkowanie Ozkana Yildirima. Od bramki Roman Weidenfeller.

• Sebastian Prodl wybija piłkę z pola karnego. Dobrze zagrywał w stronę Roberta Lewandowskiego Marcel Schmelzer.

• Już niektórzy kibice widzieli piłkę w siatce! Fantastyczny cross Sebastiana Kehla na lewą stronę do Marco Reusa, a ten po ścięciu na środek pola karnego strzela tuż obok słupka!

• Nieporozumienie na 20. metrze Nevena Suboticia z Romanem Weidenfellerem. Na ich szczęście bez konsekwencji. Po chwili akcja gości przynosi korner.

• Najlepsza okazja Werderu! Marko Arnautović pospieszył się z oddaniem strzału i piłka minęła bramkę Romana Weidenfellera o dobre 10 metrów.

• "Kuba" może grać. A ostre dośrodkowanie Nuri Sahina w "16" wybija głową Sebastian Prodl.

• Sebastian Prodl przerwał akcję ofensywną rywala wybiciem piłki na aut. Po kilku sekundach Jakub Błaszczykowski faulowany przez Lukę. Caldirolę

• Ozkan Yildirim fauluje na lewej stronie Nevena Suboticia.

• Moment spokojniejszej gry. Werder wytrzymał nawałnice jak Legia w Bukareszcie.

• Jakub Błaszczykowski w polu karnym zwlekał z podaniem i akcja straciła na tempie. Jak zdecydował się wreszcie na zagranie, to uczynił to bardzo niedokładnie.

• Kapitalna dwójkowa akcja Henrika Mkhitaryana z Robertem Lewandowskim i ten pierwszy strzela nad poprzeczką. "Lewy" efektownie odegrał piłkę piętką.

• Kevinowi Grosskreutzowi odskoczyła piłka w polu karnym Werderu. Chciał się z nią "zabrać", ale brakło techniki. Po chwili jednak dośrodkowuje z linii końcowej i Sebastian Prodl wybija piłkę głową na moment zażegnując niebezpieczeństwo.

• Bezpośrednie uderzenie Marco Reusa i piłka przelatuje metr obok słupka. Christian Mielitz z "piątki"/

• Henrik Mkhitaryan faulowany 23 metry od bramki Werderu. Piłkę ustawia Marco Reus.

• Dobre zgranie głową Marko Arnautovicia do Aarona Hunta, ale odegranie już nie. Piłka w posiadaniu obrońców Borussii.

• Goście mają problem by przekroczyć linię środkową. BVB przeprowadza najwięcej akcji prawą stroną. Dobrze dysponowany dzisiaj jest Jakub Błaszczykowski, co widzą partnerzy z drużyny.

• Pokazał się Robert Lewandowski... faulem na Theodorze Gebre Selassie'm. Po chwili Nuri Sahin brutalnie sfaulował Mehmeta Ekici'ego. Powinna być żółta kartka.

• Bremeńczycy z trudem oddalili grę od własnego pola karnego. Ta jak bumerang wraca w jego pobliże. Tym razem Jakub Błaszczykowski na spalonym.

• Sebastian Mielitz z problemami odbija piłkę bo uderzeniu Marco Reusa.

• Od pierwszych minut zdecydowana przewaga BVB, Na lewej stronie, w pobliżu narożnika pola karnego, faulowany został Jakub Błaszczykowski.

• Sebastian Prödl ucierpiał w starciu z walczącym o pozycję Nevenem Suboticiem. Arbiter na moment przerwał grę, ale reprezentant Austrii może grać dalej.

• Assani Lukimyia-Mulongoti ratuje swój zespół przed groźną akcją rywala wybiciem piłki na rzut rożny.

• Niekonwencjonalne rozegranie i dośrodkowanie na piąty metr do Henrika Mkhitaryana. Ormianin strzela z powietrza obok bramki.

• Kolejna akcja gospodarzy. Dobre dośrodkowanie z prawej strony Jakuba Błaszczykowskiego i Theodor Gebre Selassie wybija piłkę na rzut rożny.

• Atak pozycyjny Borussii w środku pola, ale ostatecznie Henrik Mkhitaryan nieudolnie przerzuca piłkę na lewą stronę do Marco Reusa.

• Lewą stroną przedzierał się Özkan Yıldırım, ale powstrzymał go Mats Hummels. Po chwili Marko Arnautović uprzedzony przez stoperów.

• I od razu pierwsza akcja przyjezdnych, ale spokój piłkarzy Juergena Kloppa pozwala opanować sytuację.

• Werder zaczyna pierwszą połowę. Gospodarze w żółto-czarnych strojach, Weder – zielono-biało.

• Obie drużyny już wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpocznie się pierwsza połowa!

• Ok. 10 minut do rozpoczęcia spotkania. A w komentarzach można podawać swoje typy, jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Oczywiście w wyniku rehabilitacji Łukasza Piszczka na prawej obronie wystąpi Kevin Grosskreutz. Na pozycji "10" zagra nowy nabytek, Henrik Mkhitaryan.

• Werder zagra dzisiaj w "holenderskim" ustawieniu 4-3-3. Na szpicy jest ustawiony Aaron Hunt, który jednak powinien często wymieniać się pozycjami z Austriakiem Marko Arnautoviciem. Na lewym skrzydle ma szarpać 20-letni Özkan Yıldırım, Turek urodzony w niemieckim Sulingen. Yildirim grał w młodzieżowych reprezentacjach (od U-16 do U-20 obecnie) naszych zachodnich sąsiadów.

• Przed tym meczem trener Borussii powiedział, że na pewno od pierwszej minuty zagra Jakub Błaszczykowski. Wcześniej kapitan reprezentacji Polski miał problem z grą w wyjściowej "jedenastce" ze względu na Pierre'a-Emericka Aubameyanga i nowej perełki (nowego Gotze), Jonasa Hofmanna.

• Swego rodzaju akcentem tego spotkania może być występ Sokratisa Papastathopoulosa. Grek przyszedł na Signal-Iduna Park właśnie z Werderu. Nie obyło się bez nieprzyjemnych słów w mediach ze strony zarządu bremeńskiego zespołu pod adresem vis a vis z klubu z Zagłębia Ruhry.

• Z posadą trenera Werderu rozstał się Thomas Schaaf, który na Weser Stadion spędził ponad dekadę. A miał być tymczasowym szkoleniowcem. W międzyczasie prowadził niemiecki zespół m.in. w Lidze Mistrzów.

• Ostatnie 4 ligowe spotkania niezbyt dobrze wspominają Zielono-biali: trzy razy z rzędu przegrywali jedną bramką, ale 19 stycznia br. ulegli u siebie aż 0:5. Na listę strzelców wpisywali się: Marco Reus, Mario Götze, Felipe Santana, Robert Lewandowski oraz Jakub Błaszczykowski.