Borussia Moenchengladbach 4 - 1 Eintracht Frankfurt

Borussia Moenchengladbach

4

Eintracht Frankfurt

1

• Bezapelacyjne zwycięstwo Borussii Moenchengladbach nad Eintrachtem Frankfurt. 4:1 mówi wszystko. Za uwagę i wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Marek Stefańczyk. Dobrej nocy!

• Kibice zajmujący do tej pory miejsca na sektorze gości, powoli opuszczają stadion.

• Piłkarze obu drużyn już chyba myślami są w szatni. Do zakończenia meczu już tylko kilka minut.

• Ostatnia zmiana w ekipie Luciena Favre'a. Luuk de Jong zastępuje strzelca bramki - Juana Arango.

• Dobre dośrodkowanie na nogę Patricka Hermanna. Pomocnik Borussii jednak mocno przestrzelił!

• Rode fauluje Tonego Jantschke.

• Younes wykładał piłkę do Maxa Kruse, ale połapali się w tym wszystkim obrońcy Eintrachtu i wybijają piłkę na połowę Borussii.

• Sebastian Jung fauluje Wendta i jest żółta kartka!

• Oraz Younes w miejsce Raffaela.

• Podwójna zmiana w Borussii. Marx za Brouwersa.

• A. Meier opuszcza boisko. Na placu gry melduje się Srdjan Lakić.

• Zawodnicy Eintrachtu wyglądają już na pogodzonych z rezultatem. Nie kwapią się, by przerwać akcje rywali.

2 Żółte kartki 3

• Z dużą swobodą gra teraz Borussia. Około 20 minut do zakończenia tego meczu. Czy padną jeszcze jakieś bramki w tym spotkaniu?

• Barnetta opuszcza boisko. W jego miejsce pojawi się na nim Inui.

• Raffael idealnie wykańcza wsteczne podanie Patricka Hermanna i Borussia deklasuje rywala z Frankfurtu!

• Dużo odważniej poczynają sobie zawodnicy Borussii. Pewny wynik sprawia, że podejmują ryzykowne decyzje na boisku.

• Sebastian Rode bezmyślnie zatrzymuje piłkę ręką i ogląda żółtą kartkę.

• Patrick Hermann! 3:1! Idealnie w tempo wyszedł do podania i precyzyjnie umieścił ją w krótkim rogu bramki Trappa!

• Jakby na przekór moim słowom, znakomicie uderzył z dystansu Max Kruse. Piłka musnęła słupek bramki Trappa!

• Obniżyli loty piłkarze obu drużyn. Tempo gry wyraźnie siadło. Akcje zazwyczaj kończą się faulami, albo podaniami do swoich bramkarzy...

• Kruse kapitalnie przerzucił piłkę w kierunku Juliana Korba. Ten wykłada ją do Juana Arango. Wenezuelczyk jednak mocno się pomylił!

• Zambrano nabrał teraz arbitra i kosztem tego, żółtą kartkę ogląda Max Kruse.

• Eintracht nieudolnie próbuje przedostać się pod bramkę Borussii. Wszystko kończy się około 50 metrów przed bramką Ter Stegena.

• Zambrano faulowany przez Kramera. Rzut wolny w środkowej strefie.

• Meier główkuje na bramkę Ter Stegena, ale ten strzał należał do najłatwiejszych do obrony.

• Borussia Moenchengladbach - Frankfurt

• Julian Korb popędził prawą stroną boiska i zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Ponad bramką!

• Zaczynamy drugą połowę starcia Borussia- Eintracht!

• 2:1- takim wynikiem kończy się pierwsza połowa meczu na Borussia Park w Moenchengladbach. Gospodarze zasłużenie prowadzą z zespołem z Frankfurtu.

• Aigner faulowany w okolicach narożnika pola karnego. Rzut wolny. Będzie okazja dla Bastiana Oczipki.

• Dobre dośrodkowanie Barnetty. Znakomitą szansę miał Meier na pokonanie Ter Stegena. Świetnie interweniuje jednak niemiecki bramkarz.

• Wścieka się na ławce rezerwowych Russ. To chyba jednak nie była kontuzja. Trener zdecydował o zmianie już w pierwszej połowie. Ma pretensje do zawodnika o bramkową sytuację dla Borussii.

• Jung dośrodkowuje w kierunku Meiera, ale strzał zawodnika Eintrachtu był niecelny.

• Marco Russ schodzi z boiska. Zastępuje go Johaness Flum. Zmiana ta podyktowana jest kontuzją Russa.

• Arango fauluje Zambrano na połowie Eintrachtu. Sędzia ukarał zawodnika żółtą kartką.

• Idealnie wychodził do prostopadłej piłki Patrick Hermann. Właściwie sam na sam był już z Kevinem Trappem! Sędzia odgwizduje spalonego! Katastrofalny błąd asystenta! Dobre pół metra przed obrońcą był Hermann w momencie podania.

• Denerwują się piłkarze gości. Konsekwencją tego jest duża ilość fauli w ostatnich kilku minutach.

• Faulowany przez Barnettę był Kramer.

• Pewnie czują się na boisku piłkarze gospodarzy. Celnie podają, są bardziej mobilni od rywali i póki co panują na boisku.

• Kadlec na spalonym i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

• Zambrano bezpardonowo potraktował Maxa Kruse i kolejna żółta kartka. Całkowicie zasłużona.

• Aigner fauluje Wendta i ogląda za ten faul żółtą kartkę.

• Piłka w siatce! Ale nie ma mowy o bramce! Ter Stegen łapał piłkę nad Alexandrem Meierem. Ta wypadła mu z rąk, ale duży w tym udział miał Meier. Sędzia widział tam faul. Dobra decyzja Felixa Zwayera.

• Kombinacyjnie chcieli rozwiązać swoją akcję Raffael i Juan Arango, ale zagranie piętą tego pierwszego było niecelne.

• Dobrą okazję mieli teraz gospodarze, ale niezdecydowanie Hermanna wykorzystują obrońcy i wybijają mu piłkę spod nóg.

• Aigner popędził z piłką w pole karne Borussii, ale ratując się przed wyjściem poza boisko uderzył zbyt słabo i Ter Stegen nie miał kłopotów z wyłapaniem tego strzału.

• Coraz rzęsiściej pada nad Moenchengladbach. Utrudnia to grę obu drużynom.

• Co za mecz! Oscar Wendt zdobywa bramkę i ponownie na prowadzeniu gospodarze! Mocny strzał w krótki róg bramki Trappa i mamy już 2:1!

• Wyrównanie! Błąd Ter Stegena w wyprowadzeniu piłki. Przejął ją Aigner, przedryblował trzech piłkarzy Borussii i uderzył pod poprzeczkę! Szybka odpowiedź gości!

• Barnetta faulowany przez Patricka Hermanna.

• Zaczęło padać nad Borussia Park w Moenchengladbach. Typowo angielska pogoda dzisiaj w Niemczech.

• Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Juana Arango! Precyzyjnie uderzył lewą nogą nad murem Wenezuelczyk i Borussia wychodzi na prowadzenie!

• Rode faulował na 25. metrze. Dobre miejsce do uderzenia bezpośrednio na bramkę Kevina Trappa. Arango już ustawia piłkę.

• Próbowali wyprowadzić kontrę zawodnicy Eintrachtu, ale od razu piłkę przejął Roel Brouwers.

• Arango dośrodkowuje w pole karne, ale w porę interweniują obrońcy. Będzie rzut rożny.

• Rzut wolny dla Borussii z linii pola karnego. Arango stanie przed szansą.

• Eintracht przenosi ciężar gry na połowę gospodarzy. Rzut rożny dla gości.

• Arango zdecydował się na strzał z 30 metrów, ale nie stworzył on zupełnie zagrożenia pod bramką Eintrachtu.

• Gospodarze utrzymują się przy piłce mimo pressingu zawodników Eintrachtu.

• Rozpoczęli!

• Obie jedenastki wychodzą na murawę! Za chwilę przywitanie kapitanów i początek tego spotkania.

• Blisko 53 tysiące osób zasiada na trybunach Borussia Park. Sympatycy gospodarzy właśnie skandują skład swojej drużyny. Duże braki kadrowe mają dzisiaj gospodarze. Zagrają bez m.in Stranzla, Filipa Daemsa i Havarda Nordtveita.

• Już za 5 minut Felix Zwayer rozpocznie ostatnie spotkanie dziesiątej kolejki niemieckiej Bundesligi.

• Spotkanie Borussii M'Gladbach z Eintrachtem Frankfurt zakończy zmagania w ramach dziesiątej kolejki Bundesligi. Różnica w ligowej tabeli pomiędzy tymi zespołami to tylko 3 punkty, tak więc dla gości ten mecz będzie szansą na dogonienie Borussii i zrównanie się z nią punktami. Czy podopieczni Armina Veha wykorzystają tę szansę i osiągną korzystny dla siebie rezultat na Borussia Park? Odpowiedź na to pytanie poznamy za nieco ponad 2 godziny. Na to spotkanie zaprasza serdecznie Marek Stefańczyk.