Borussia Moenchengladbach 1 - 2 FC Barcelona

Borussia Moenchengladbach

1

FC Barcelona

2

• Drużyna Barcelony zasłużenie dzisiaj wygrała kończąc serię 11 zwycięstw gospodarzy. Swój kunszt udowodnił Luis Enrique, który dwoma dobrymi zmianami tchnął w swoich zawodników nowe życie. Na pewno "Źrebaki" nie mają powodów do wstydu i z grą jaką dzisiaj zaprezentowali spokojnie mogą konkurować z Celticiem o 3 miejsce w grupie. Tymczasem dziękuję za uwagę i życzę dobrej nocy!

• Iniesta krótko do Neymar i sędzia gwiżdże po raz ostatni.

• Jeszcze rzut wolny dla "Dumy Katalonii".

• Minuta do końca meczu . Na spalonym Johnson.

• Neymar został ukarany przez Pana Damir Skomina za... gestykulowanie w stronę sędziego.

• Traore dośrodkowuje z prawej strony boiska ale piłka ląduje prosto w rękach Marc-Andre ter Stegen.

• Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Busquets zagrywa za linię obrony do piłki dobiega Neymar ale cały czas ma na plecach Christensen który wybija piłkę daleko od własnego pola karnego.

• Rafinha fauluje Dahouda.

• Andre Hahn otrzymał piłkę przed polem karnym gości. Strzela ale piłka daleko mija Marc-Andre ter Stegen.

• Teraz piłkarze z Moenchengladbach ustawiają atak pozycyjny.

• Ibrahima Traore nie opanował piłki i z autu rozpoczną goście.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi kapitan "Źrebaków" Lars Stindl w jego miejsce wchodzi ofensywnie usposobiony pomocnik Andre Hahn.

• Niespełna 8 minut do końca regulaminowego czasu gry.

• Dobrej i skutecznej gry potrzebują piłkarze gospodarzy aby odrobić straty.

• Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Plac gry opuszcza Thorgan Hazard w jego miejsce wchodzi wychowanek Borussi Hermann.

• Bramka strzelona przez Barcelonę na ten moment daje jej pozycję lidera grupy C.

• Arda Turan znalazł dla siebie trochę miejsca. Oddaje miękki strzał z odległości 18 metrów, który z trudem nad poprzeczką przenosi Yann Sommer.

• Dośrodkowanie Neymar z rzutu rożnego trafia do ustawionego na 11 metrze Suareza ten oddaje strzał w z powietrza który z trudem odbija Sommer do piłki dopada jeszcze Pique i z najbliższej odległości wpycha piłkę do bramki gospodarzy.

• Po drużynie gospodarzy widać upływające minuty i co raz gorzej wygląda defensywa gospodarzy.

• Ibrahim Traore przerywa akcję gości we własnym polu karnym.

• Andres Iniesta wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

• Rzut wolny nie przynosi korzyści drużynie gospodarzy.

• Thorgan Hazard uciekał obrońcom i Pique musiał ratować się faulem. Obaj stoperzy Borussi zostali już ukarani żółtymi kartkami.

• Tymczasem w drugim meczu grupy C jest już 3:3.

• Piękna akcja Neymar. Otrzymuje piłkę na 20 metrze i pięknym podaniem obsługuje Arda Turana który piekielnie silnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy.

• Za ten faul sędzia ukarał żółtą kartką zawodnika Barcelony.

• Dahoud fantastycznie dostrzegł wychodzącego na wolne pole Johnson którego dopiero zatrzymał faulem Mascherano. Stały fragment gry dla Borussi.

• Elvedi fantastycznie uprzedził wychodzącego na pozycje Suareza.

• Nie ma takiej sytuacji aby zawodnik Barcelony znalazł się w sytuacji jeden na jeden. Bardzo dobrze podwajają krycie zawodnicy z Moenchengladbach.

• Druga zmiana w zespole z Katalonii. Boisko opuszcza Rakitić w jego miejsce pojawia się Arda Turan.

• Akcje Barcelony na razie nie przynoszą korzyści. Ivan Rakitić próbuje strzału z dystansu ale trafił dokładnie w środek bramki pilnowanej przez Yanna Sommera.

• Z kontrą wychodzą "Źrebaki" ale po niedokładnym podaniu Stindl akcja traci na szybkości i piłkarze gospodarzy przechodzą do ataku pozycyjnego.

• Wendt przerywa akcje Barcelony wybiciem na aut.

• Schodzi całkowicie niewidoczny Paco na jego miejsce wchodzi Rafinha.

• Fabian Johnson stara się nadrobić lukę po Raffael i trzeba przyznać że całkiem dobrze mu to wychodzi. Od wejścia cały czas szuka dla siebie wolnego miejsca na boisku umożliwiającego zagranie mu piłki przez partnerów.

• Borussi nic sobie nie robią z pressingu Barcelony i kilkoma padaniami przerzucają ciężar gry na wolne pole.

• Duża strata dla gospodarzy. Boiska opuszcza błyszczący w pierwszej Raffael na jego miejsce wchodzi Fabian Johnson .

• Na boisku leży Raffael ale piłkarze Barcelony nic sobie z tego nie robią i dalej atakują bramkę gospodarzy.

• Od razu ruszają do ataku goście.

• Gwizdek rozpoczyna II połowę. Przy piłce piłkarze Barcelony

• Piłkarze obu drużyn już w tunelu prowadzącym na płytę boiska.

• Na Borussia-Park oglądamy bardzo ładne widowisko. Mimo, iż to piłkarze Barcelony przeważają na razie nie potrafią przekuć swojej przewagi na bramkowe prowadzenia. Trzeba przyznać, iż zawodnicy Andre Schuberta grają całkowicie bez presji i mimo że większość czasu bronią się przed atakiem pozycyjnym "Dumy Katalonii" potrafią wyjść z ładnym kontratakiem.

• Sędzia nie doliczył ani minuty i zaprasza zawodników do szatni.

• Raffael kolejny raz rusza z kontrą. Mija kilku zawodników gości ale zmęczony nabija się w końcu na nogi Pique.

• Leży Neymar trzymając się za twarz ale sędzia pozostaje nieugięty.

• Ponownie lewą stroną atakują piłkarze Borussi. Rafale ładnie zagrał do Stindl ale kapitan gospodarzy uderza bardzo niedokładnie.

• Dahoud ponownie podwaja krycie Busquets w środkowej strefie boiska dzięki czemu odbiera piłkę piłkarzowi "Dumy Katalonii". Rusza z kontrą ale tym razem na posterunku obrońce gości.

• Po rzucie rożnym wykonanym przez Neymara strzał oddaje Jordi Alba ale piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę gospodarzy.

• Kolejna ładna akcja gospodarzy. Do długiego dośrodkowania dobiega Wendt ale nie dokładnie przyjmuje i piłka wychodzi poza boisko.

• Ivan Rakitić fantastycznie podaje do Suareza ten oddaje strzał z powietrza ale na ładną interwencją popisuje się bramkarz gospodarzy.

• Teraz Traore długim podaniem uruchamia Raffael ale bramkarz gości wybiegając na skraj pola karnego wyłapuje ładnie zapowiadające się dośrodkowanie gospodarzy.

• Jeszcze jedna kontra gospodarzy Raffael podaje do wychodzącego na wolne pole Ibrahima Traore ale zagrożenie zażegnuje Mascherano.

• Błąd w środkowej strefie boiska Sergio Busquetsa traci piłkę na rzecz Mahmouda Dahoud który rusza z kontrą podaje do Hazarda a ten oddaje strzał na pustą bramkę. Książka kontra drużyny z Moenchengladbach.

• Neymar traci piłkę i teraz Borussia próbuje ustawić atak pozycyjny.

• Obrońcy Barcelony swobodnie wymieniają podanie próbując uśpić defensywę gospodarzy.

• Ciekawe rzeczy dzieją się w Glasgow gdzie rozgrywany jest 2 mecz grupy C Ligi Mistrzów w którym Celtic remisuje 2:2 z Manchesterem City. Co ciekawe dwa razy to piłkarze z Celticu byli na prowadzeniu.

• Neymar w środkowej strefie boiska fauluje Korba.

• Pressing przynosi korzyści z kontrą rusza Ibrahima Traore ale jego strzał jest bardzo niedokładny.

• Bardzo szybkie jest tempo tego meczu. Piłkarze gospodarzy mocno naciskają na próbującą wolno rozgrywać Barcelonę.

• Koronkowa akcja Barcelony. Rozpoczął ją Andres Iniesta prostopadłym podaniem do Nymara ten piątą podaje do Suareza który zamiast strzelać podaje na wolne pole do wchodzącego Paco Alcacer ale piłka pada łupem obrońców. To powinna być bramka!

• Mija 20 minuta meczu i trzeba przyznać że obrona gospodarzy oprócz jednego błędu Andreasa Christensena spisuje się bez zarzutu.

• Podwojone krycie Neymar przynosi korzyści. Obrońca "Źrebaków" podaje do Raffael ten rusza z kontra ale traci piłkę jeszcze przed polem karnym Barcelony.

• Barcelona wysoko gra pressingiem ale "Źrebaki" kilkoma szybki podaniami umieją się bardzo szybko przedostać pod pole karne ter Stegen.

• Barcelona wyprowadza atak pozycyjny więc przypomnijmy, iż bramkarz Dumy Katalonii Marc-Andre ter Stegen gra dzisiaj na stadionie, na którym rozpoczynał swoją zawodową karierę. W Moenchengladbach grał 4 sezony, w czasie których wystąpił w 108 meczach.

• Gerrard Pique zagrywa piłkę w pole karne Borussi gdzie Andreas Christensen kiksuje i zagrywa prosto pod nogi Suarez, ten uderza z woleja ale z dala od bramki Sommera.

• Ponownie piłkarze Luisa Enrique powoli ustawiają atak pozycyjny.

• Raffael mocno nacisnął Pique, odebrał mu piłkę ale nie dokładnie podał do wychodzącego na wolne pole Hazarda.

• Świetnie podłączył się do akcji Jordi Alba, ten dokładnie dośrodkował w pole karne do Neymar który strzelił prosto w Yanna Sommera.

• Barcelona ostrożnie ustawia atak pozycyjny.

• Nie dokładne podanie Luisa Suareza umożliwia wyprowadzenia kontry przez zawodników Andre Schuberta. W pole karne Barcelony wpada Thorgan Hazard, który nie dokładnie podaje. W polu karnym jeszcze jeden z piłkarzy Dumy Katalonii przypadkowo dotknął piłki ręką ale sędzia nie odgwizduje przewinienia.

• Spokojnie rozpoczęła Barcelona wymieniając kilka podań na wysokości środka boiska.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Na Borussia-Park rozbrzmiał już Hymn Ligi Mistrzów. Połowy zostały rozlosowane przez Pana Damir Skomina, który będzie rozjemcą dzisiejszego spotkania grypy C w Moenchengladbach.

• Już za 5 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Borussia M'Gladbach a FC Barceloną. Oba zespoły przystępują do dzisiejszego meczu osłabione. Duża stratą dla widowiska będzie brak Lionela Messiego, który ze względu na uraz pachwiny do Mönchengladbach w ogóle nie przyleciał. Miejmy nadzieję, iż mimo to czeka nas pasjonujące widowisko.