Celtic Glasgow

3

Malmoe FF

2

• Szwedzi do drugiej połowy przystąpili niezrażeni niekorzystnym wynikiem i chwała im za to. Emocje były dzięki pięknej bramce Jo Inge Bergeta i Celtic musiał wziąć się do roboty, bo przewaga Malmoe rosła z minuty na minutę. Gol Griffithsa ostudził zapędy gości, ale włożony trud w to spotkanie został nagrodzony w ostatniej akcji meczu. To oznacza, że rewanż zapowiada się niezwykle interesująco.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Już jutro "polskie mecze" - o 19 Legia zagra na wyjeździe z Zorią Ługańsk, a dwie godziny później będzie pierwszy gwizdek sędziego w Poznaniu, gdzie Lech zmierzy się z Videotonem.

• Drugi gol Jo Inge Bergeta w ostatniej akcji meczu:

• Po kilku sekundach Felix Brych kończy spotkanie! Przy akompaniamencie gwizdów Celtic wygrywa z Malmoe (3:2), ale o awans musi jeszcze powalczyć w Szwecji!

• Ostatnia akcja meczu! Ostatni rzut rożny daje Szwedom gola, który może mieć ogromne znaczenie w kontekście rewanżu! Piłkę dostał na 5. metrze Jo Inge Berget i mocnym uderzeniem drugi raz wpisuje się na listę strzelców, karcąc swój były klub!

• GOL, JO INGE BERGET!!!

• ... i Stefana Johansena.

• Znowu zaostrzyło się na Celtic Park! Kartka dla Yoshimara Yotuna...

• Jeszcze Malmoe będzie mieć rzut rożny po akcji Yotuna.

• Na otarcie rzut wolny dla gości. Piłka ląduje w rękawicach Gordona.

• Nadir Ciftci przesadził z agresją. Nie miał szans by zabrać piłkę rywalowi, to skosił go jak trawę na wiosnę. Żółta kartka dla Turka.

• Jeszcze pięć minut potrwa druga odsłona.

• Izraelczyk wraca na murawę. "Siły" osobowe wyrównane.

• Przez dłuższy czas nie podnosi się z murawy Biton! Izraelczyk naciągnął mięsień w lewym kolanie, a trzeba pamiętać, że Celtic wykorzystał już limit zmian.

• Mackay-Steven chciał przy linii bocznej ograć Rodicia. Ten nie dał się przepchnąć (zdziwionemu) Szkotowi.

• "Na szybko" uchwycony moment, w którym Mikael Lustig na noszach opuszcza boisko. Niebawem okaże się jak długo Szwed nie będzie mógł grać.

Lustig

• i Tobias Sana, którego możemy kojarzyć z Ajaksu Amsterdam, pojawia się na ostatnie dziesięć minut. W stronę ławki rezerwowych udaje się Erdal Rakip.

• Wymuszona zmiana w Celtiku. Efe Ambrose wchodzi na murawę. Poza nią od dłuższego czasu jest już Mikael Lustig.

• Sprint na mokrej murawie nie jest najlepszym pomysłem. Przekonał się o tym Lustig, który jeszcze ze łzami w oczach opuszcza murawę - Szwed naciągnął mięśnie i nie będzie grał przez kilka tygodni.

• I Erdal Rakip znajduje się w protokole sędziowskim.

• Brown znowu wdał się w niepotrzebną dyskusję. Kapitan Celtiku dostaje żółtą kartkę...

• I zmiana w Celtiku. Za żegnanego owacyjnie Leigh Griffithsa wchodzi Nadir Ciftci

• Felipe Carvalho zastępuje Magnusa Elkrema.

• jednak nic nie wynikło z tej sytuacji.

• Johansen od rzutu rożnego...

• Wiland nie miał problemów z obroną strzału Forresta.

• Anton Tinnerholn upomniany żółtą kartką za przewinienie.

• Gol kontaktowy Jo Inge Bergeta...

... i drugi gol Leigh Griffithsa

• Od razu po strzelonej bramce następuje roszada w ekipie gospodarzy. Na murawie pojawia się Gary Mackay-Steven, a opuszcza ją Stuart Armstrong.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę podbił w górę obrońca Malmoe. Z prezentu skorzystał Griffiths, który lobem głową podwyższa prowadzenie oraz drugi raz wpisuje się na listę strzelców.

• GOL, LEIGH GRIFFITHS!!!

• Mimo pressingu Van Dijk zgrywa piłkę głową do własnego bramkarza. Gospodarze próbują od kilku minut uspokoić grę.

• Dwie okazje Griffithsa. Najpierw zgrał piłkę w stronę Johansena, ale wmieszał się w to Arnason. Poprawka i ostatecznie The Bhoys mają rzut rożny.

• Malmoe idzie za ciosem! Gordon piąstkuje po strzale Djurdjicia zza pola karnego!

• Goście przeprowadzili akcję prawa stroną zakończoną centrą w pole karne w stronę dalszego słupka. Tam Berget (wypożyczony do szwedzkiego zespołu z... Celtiku) dobrze opanował piłkę i uderzył kontrująco tuż przy lewym słupku. Gordon nie miał szans na skuteczną interwencję.

• Niezdecydowane wyjście do piłki miał Wiland. Sytuację wyjaśnił Arnason, posyłając piłkę na rzut rożny.

• Jednak jest rzut wolny dla gospodarzy, ale z innego miejsca. Wiland pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu.

• "Zaiskrzyło" w negatywnym tego słowa znaczeniu między Brownem, a Yotunem. Kapitan Celtiku został sfaulowany przed polem karnym gości a sędzia - widząc, że przy piłce był Forrest - nakazał grać dalej.

• Izaguirre "przejechał" się po trawie i skosił Djurdjicia. Sędzia nie zdecydował się sięgnąć do kieszonki, co nie mógł zrozumieć Age Hareide.

• Malmoe FF zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie drużyny przystępują do nich bez zmian personalnych.

• Wracamy na Celtic Park! Na murawie są już goście, przed momentem pojedynczo zaczęli wybiegać The Bhoys.

• Celtic - Malmoe. Statystyki pierwszej połowy:

Statystyki pierwszej połowy

• Dwie bramki w 9 minut znacznie ostudziły zapędy Malmoe. Gospodarze najpierw - jak gentlemani - dali sygnał ostrzegawczy w pierwszej akcji, a potem już nie mieli litości. W miarę upływu czasu Szwedzi zyskali optyczną przewagę, która raczej wynikała z "bezpiecznego" wyniku, jaki mieli zawodnicy Ronny'ego Deili.

Czy przyjezdnych będzie stać by trochę "namieszać" i strzelić choćby kontaktowego gola? Przekonamy się niebawem. Wracamy za kilka minut.

• Koniec pierwszej odsłony. Po "szkockim potopie" w pierwszych dziewięciu minutach Celtic prowadzi 2:0 z Malmoe. Na listę strzelców wpisali się Griffiths oraz Biton.

• Felix Brych dolicza jedną minutę.

• Van Dijk wyrósł jak spod ziemi i wybiciem głową uprzedził czyhającego na piłkę Djurdicia. Ta jak bumerang wraca w posiadanie szwedzkiego zespołu. Rodic strzela zza "16" wysoko nad poprzeczką.

• Nienaciskany Lustig wybija piłkę poza linię końcową po składnej akcji Malmoe. I jeszcze jeden rzut rożny, tym razem po interwencji Johansena.

• Dwójkowa akcja Griffithsa z Forrestem zakończona zagraniem w pole karne do pierwszego z wymienionych. Napastnik gospodarzy był skutecznie powstrzymany w polu karny i nie ma mowy o rzucie karnym. Wiland łapie piłkę.

• Błąd Browna na 30. metrze i kontra Malmoe. Do powodzenia akcji brakowało ostatniego, celnego podania do Djurdicia.

• W odpowiedzi Forrest ograł bez trudu obrońcę na lewej flance i uderzył z narożnika pola karnego w stronę dalszego spojenia! Gdyby "ciut" bardziej "dokręcił", to mielibyśmy piękną bramkę na Celtic Park!

• Rodic przeprowadził indywidualną akcję i, widząc wysuniętego na 5. metr Gordona, zdecydował się na techniczne uderzenie! Pomysł bardzon dobre, ale brakowało do szczęścia ok. metra.

• Zblokowane uderzenie Bergeta nie sprawiło kłopotów Gordonowi. pewna interwencja szkockiego bramkarza.

• Oskar Lewicki traci w prosty sposób piłkę przed bramka Celtiku. Piłkarze Ronny'ego Deili ruszyli z kontrą, która została skutecznie zatrzymana przed polem karnym rywala.

• Rzut wolny dla Malmoe. Centra na dalszy słupek do obrońcy na "zgranie", ale temu nie udało się to decydujące dla powodzenia akcji zagranie. Od bramki Gordon.

• Jeszcze płaskie wstrzelenie piłki w "16" w stronę napastnika gospodarzy, ale ten nie sięgnął futbolówki.

• Dośrodkowanie na głowę Griffithsa pada łupem obrońców Malmoe. To pierwszy wygrany pojedynek główkowy gości.

• Ponownie Rodic w roli głównej. Zagrywa z narożnika, ale nikt z jego kolegów nie wykorzystał okazji.

• Pierwszy rzut rożny dla gości. Gordon z lekkimi problemami paruje uderzenie Rodicia.

• Armstrong nie pilnował linii obrony przeciwnika i znalazł się na spalonym.

• Podanie Tinnerhoma w pole karne pada łupem obrony Celtiku. Szansa na kontaktowego gola spaliła na panewce.

• Błyskawiczny gol Leigha Griffithsa...

... i Nir Biton podwyższa prowadzenie po rzucie rożnym

• Griffiths w roli prawoskrzydłowego. "Złamał" akcję do środka w stylu Arjena Robbena i uderzył z 18 metrów w boczną siatkę przy bliższym słupku. Niewiele brakowało!

• Yotun ostro potraktował przy linii bocznej Forresta. Peruwiańczyk chciał zabrać piłkę rywalowi, ale trochę pomylił się w obliczeniach. Felix Brych nie zakwalifikował tego zagrania na pokazanie żółtej kartki.

• Tym razem bez zagrożenia.

• Johan Wiland nogami broni strzał Griffithsa z linii pola karnego! "Tylko" rzut rożny dla gospodarzy!

• Dobre dośrodkowanie Johansena z narożnika na piąty mecz i nadbiegający Izraelczyk bez wysiłku kieruje piłkę do siatki po uderzeniu głową.

• GOL, NIR BITON!!!

• Celtic napiera! Centra z lewego skrzydła co prawda do nikogo, ale Yotun wybija piłkę głową na rzut rożny.

• Typowo wyspiarskie, z pominięciem drugiej linii, zagranie do Griffithsa w stronę pola karnego, ale ten był na spalonym.

• Malmoe próbuje szybko odpowiedzieć na straconą bramkę, ale atak Szwedów jest skutecznie powstrzymany przez obronę mistrzów Szkocji.

• Gospodarze idą za ciosem, ale Lustig w ofensywnej akcji przekroczył przepisy.

• Bardzo szybko gospodarze obejmują prowadzenie. Lewą stroną ruszył Armstrong, który zagrał przed pole karne do Johansena. Tez od razu zagrał do Griffithsa w pole karne i uderzył obok bezradnego bramkarza Malmoe!

• Atak prawą stroną Forresta przynosi rzut rożny. Miękka wrzutka Johansena wywołała zamieszanie w "16" gości, ale skończyło się na spalonym Griffithsa.

• Gwizdek Felixa Brycha i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę. Zawodnicy są już przy linii środkowej i z głośników rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów!

• Jeszcze 10 minut do rozpoczęcia spotkania, więc powolutku przenosimy się Cetic Park.

• Graficzne przedstawienie składów i rezerwowych obu drużyn:

Celtic -Malmoe "11"Celtic -Malmoe "11"

• Arbitrem głównym jest dobrze znany Niemiec Felix Brych. Na liniach będą mu pomagać Mark Borsch oraz Stefan Lupp. Sędzią technicznym jest za to Tobias Christ.

• Celtic natomiast był bliski sensacyjnego odpadnięcia z eliminacji Ligi Mistrzów. Na szczęście udało się ograć azerski Qarabach (w Szkocji 1:0, na wyjeździe bezbramkowy remis). Wcześniej bez większych problemów wyeliminował dobrze znany w Poznaniu Stjarnan (2:0 w Glasgow i 4:1 w rewanżu).

• W poprzedniej rundzie Szwedzi dokonali niemal niemożliwego, eliminując Salzburg. Co prawda w pierwszym spotkaniu Malmoe przegrało 0:2, to w rewanżu strzelili trzy bramki nie tracąc ani jedne. Z kolei w II rundzie wyeliminowali Żalgiris (0:0 u siebie i 1:0 na Litwie).

• I Celticu: L. Bally (bramkarz), E. Ambrose, N. Ciftci, K. Commons, G. Mackay-Steven, C. Mulgrew, T. Rogic.

• Zanim poznamy wyjściowe "jedenastki", zobaczmy ławki rezerwowych. Tak dla zbudowania napięcia. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Malmoe FF: F. Anderson (bramkarz), F. Carvalho, P. Konate, A. Mehmeti, G. Molins, T. Sana, A. Vindheim.

• Dwa kroki - tyle dzieli Celtic i Malmoe do piłkarskiego raju, czyli występów w elitarnej Lidze Mistrzów. Jednak tylko jedna z tych drużyn awansuje, a dzisiejsze zwycięstwo może znacznie przybliżyć do wymarzonego celu. Dla kogo będzie to cudowny sen, a dla kogo (początek) koszmar(u)?

Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO ze spotkania Celtic Glasgow - Malmoe FF

• Celtic - Malmoe LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Osłabieni Szwedzi nie boją się "Celtów"

W czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów los połączył ze sobą drużyny Celticu Glasgow i szwedzkiego Malmo FF. W tym decydującym dwumeczu, którego stawką jest faza grupowa Champions League Celtic zagra pierwszy mecz na własnym boisku. Rewanż odbędzie się 25 sierpnia - gospodarzem będzie Malmoe.