1

Atletico Madryt

3

• Na dziś z mojej strony to już wszystko. Za uwagę serdecznie dziękuje Damian Wiśniewski. Dobrej nocy!

• To spotkanie stało na zupełnie innym poziomie, niż pierwszy mecz tych dwóch drużyn z zeszłego wtorku. Dziś tempo było szybkie, akcje ciekawe, a do tego w końcu padły bramki. Może pod koniec zabrakło dramaturgii, ale tak to bywa, gdy lepszy gra ze słabszym i potrafi wykorzystać swoją przewagę.

• Statystyki meczu:

• Posiadanie piłki 52% do 48% dla Atletico
    • Strzały 16 (5) do 13 (8) dla Chelsea
    • Rzuty rożne 9 do 4 dla Atletico
    • Faule 18 do 12 dla Atletico
  • Ależ historia, czeka nas madrycki finał w Lizbonie! Dzisiaj zwyciężył zespół zwyczajnie lepszy pod każdym względem. Trafienie Fernando Torresa obudziło Atletico, które wskoczyło potem na poziom, który był poza zasięgiem The Blues. Lepsi grają dalej.

• Koniec spotkania!! Atletico w finale Ligi Mistrzów!

• Kolejny strzał Hazarda, tym razem spokojnie wyłapany przez bramkarza

• Thibaut Courtois! Kapitalna interwencja Belga po strzale Hazarda.

• Rozpaczliwe próby strzelenia drugiej bramki ze strony londyńczyków, jednak są one zupełnie nieskuteczne. Chelsea jest bezradna

• Pięć minut do drugiej połowy doliczył arbiter z Włoch.

• Andre Schuerrle starał się wymusić rzut karny, ale Nicola Rizzoli całkiem słusznie nie wskazał na wapno. Od bramki Courtois.

• Spokojnie rozgrywają piłkę goście, trzymając ją daleko od własnej bramki.

• Tu już nic nie ma prawa się zmienić, The Blues są zupełnie bezradni. Kibice Atletico mogą już otwierać szampany.

• Kolejny strzał Eto'o, tym razem niecelny.

• Trzecie trafienie dla Atletico w tym meczu:

• Eto'o oddał strzał na bramkę, ale został zablokowany. Piłka wraca jednak do gospodarzy.

• Arda Turan schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Rodriguez.

• Przy piłce gospodarze, tylko co z tego, skoro nie mają pomysłu na jej rozegranie?

• Spróbowali akcji gospodarze, ale skończyła się ona złapaniem piłki przez Courtois

• Zupełnie bezradna Chelsea, teraz Filipe Luis zagrał sprytną do Raula Garcii, choć nieznacznie niecelną.

• Schwarzer! Ratuje Australijczyk skórę kolegom, tylko corner dla Atletico.

• A Schuerrle zmienia Williana

• Tak jest, Sosa wchodzi za Coste.

• Diego Costa ucierpiał teraz w jakimś starciu i chyba zejdzie z boiska

• Atletico spokojnie rozgrywa teraz piłkę i nie dopuszcza rywala pod własną bramkę.

• Chelsea wybita z rytmu, Chelsea bez pomysłu na odpowiedź. Tu już chyba nic się nie zmieni!

• Najpierw Koke trafił w poprzeczkę, a później zupełnie niepilnowany Turan pokonał Schwarzera. Ależ błąd obrony Chelsea!

• Arda Turan

• GOOOOOOOOOLL!! Aaaaaaarda Tuuuran! 3:1 dla Atletico!

• Gol strzelony przez Coste:

• Willian świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, ale Demba Ba faulował bramkarza drużyny gości.

• Ramires oddał przed chwilą strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowana. Piłka jednak wciąż jest we władaniu gospodarzy.

• A teraz Demba Ba zmienia Torresa.

• Raul Garcia wchodzi za Adrana Lopeza.

• Ramires oddał teraz strzał sprzed szesnastki, dobrze interweniował Courtois.

• Żółta kartka dla Adriana Lopeza.

• Słupek, poprzeczka, Courtois! Jako to nie wpadło! Dużo szczęścia mieli teraz goście, ale rywal ma jeszcze rzut rożny!

• Teraz rzut wolny dla The Blues w okolicach pola karnego rywala. Czy doczekamy się odpowiedzi gospodarzy?

• Kolejna akcja Costy, tym razem jednak zablokowana. Corner dla gości, którzy ewidentnie są teraz w natarciu!

• GOOOOOOOOOOOOL!! Costa skończył celebrować i trafił do siatki! 2:1 dla Atletico!

• Żółta kartka dla Costy za... robienie sobie dołka!

• Diego Costa najpierw był faulowany przez Eto'o, a teraz wykona rzut karny. Czy skutecznie?

• Rzut karny dla Atletico!

• Azpilicueta dobrze teraz interweniował po dośrodkowaniu z lewej strony. tylko corner.

• David Luiz oddał strzał na bramkę, jednak znów był on bardzo niecelny. Od bramki zacznie Courtois.

• Arda Turan padł teraz w polu karnym Chelsea, jednak Nicola Rizzoli absolutnie prawidłowo nie wskazał na jedenasty metr. Od bramki zacznie Schwarzer.

• Wchodzi na boisko Eto'o, schodzi z niego Ashley Cole.

• Courtois! Kapitalna interwencja Belga po strzale głową Terry'ego. To powinien być gol na 2:1 dla Chelsea!

• Samuel Eto'o przygotowany do wejścia na boisko. Który z piłkarzy Chelsea zaraz je opuści?

• Długą piłkę w pole karne Courtois zagrał David Luiz, ale bramkarz spokojnie złapał tę futbolówkę. Znów akcję rozgrywają goście.

• Przeważają od początku tej drugiej połowy piłkarze Atletico. Teraz strzał na bramkę oddał Mario Suarez, ale mocno chybił.

• Mark Schwarzer! Kapitalna interwencja tego bramkarza po strzale Arda Turana! Tylko corner dla gości.

• Mieli rzut wolny przed chwilą goście, jednak mimo ciekawego rozegrania, nie przyniósł on żadnego skutku. Przy piłce gospodarze.

• Sędzia daje znak, wznawiamy grę!

• Chelsea zdoła odrobić straty, czy będziemy mieli pierwsze w historii finału Ligi Mistrzów derby Madrytu? Za chwilkę zaczynamy drugą połowę!

• A oto oba gole, które padły w pierwszej połowie:

• Statystyki pierwszej połowy

• Posiadanie piłki: 54% do 46% dla Chelsea
    • Strzały: 5 (1) do 4 (2) dla Chelsea
    • Rzuty rożne 3 do 2 dla Atletico
    • Faule 9 do 7 dla Atletico
  • Pierwsza połowa tego spotkania była na pewno sporo lepsza niż cały mecz tych dwóch ekip sprzed tygodnia, a ostatnie dziesięć minut już w szczególności. A to tylko zapowiedź tego, co dziać się będzie po przerwie, tu już nie będzie miejsca na kalkulowanie.

• I mamy koniec pierwszej połowy!

• Kapitalna akcja gości! Najpierw zagranie piłki w pole karne, później zgranie z prawej strony i świetne wykończenie Lopeza, po tym jak z piłką minął się Terry. Teraz robi nam się widowisko!

• Chelsea - Atletico MadrytChelsea - Atletico Madryt

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Aaaadrian Lopeeeez!! 1:1!

• David Luiz oddał właśnie strzał z dystansu, ale dość mocno przestrzelił. Od bramki zaczną goście.

• No i było ciekawie! Z rzutu wolnego dośrodkował Koke, a strzał głową oddał Adrian Lopez piłkę chwycił jednak bramkarz.

• Rzut wolny z niezłej pozycji do dośrodkowania dla Atletico. Może być ciekawie.

• Atletico bije głową w mur i nie może przedostać się pod bramkę Schwarzera. Teraz na spalonym był Diego Costa

• Kolejna próba ataku w wykonaniu gospodarzy, tym razem jednak El Nino złapany na spalonym.

• Duży błąd defensywy Atletico, która kompletnie nie upilnowała w polu karnym Torresa, a ten świetnym strzałem wykorzystał dośrodkowanie Azpilicuety z prawego skrzydła! Jak odpowiedzą goście?

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Feeeeeernando Tooooooorrres!! 1:0 dla Chelsea!

• Nie jest to na pewno widowisko zapierające dech w piersiach, choć tempo gry jest całkiem niezłe. Brakuje jednak trafienia, które rozbujałoby to spotkanie.

• Terry ucierpiał przed chwilą w starciu z Diego Costą, jednak szybko doszedł do siebie.

• Nie wykorzystali swojej okazji goście i kiepsko wykonali ten rzut rożny

• Chelsea Londyn - Atletico Madryt

• Żółta kartka dla Cahilla za faul na rywalu

• A nie, jednak nie. Od bramki zaczyna Schwarzer.

• Goście odebrali im jednak futbolówkę i już wywalczyli rzut rożny.

• I znów klepią piłkę piłkarze Mourinho. Czy tym razem przyniesie to pożądany skutek?

• Mieliśmy przed chwilą atak drużyny gości, jednak szybko zatrzymał go David Luiz. Bardzo dobra interwencja Brazylijczyka.

• A teraz Hazard przymierzył sprzed szesnastki Courtois, ale dość mocno przestrzelił. Od bramki zacznie Belg.

• Willian dośrodkował przed chwilą z rzutu rożnego, ale obrońcy gości poradzili sobie z tym zagrożeniem.

• Luiz! Brazylijczyk oddał strzał przewrotką po wyrzucie Ivanovicia z autu, ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Courtois.

• Ta akcja skończyła się jednak dość szybką stratą. Przy futbolówce znów gospodarze.

• Teraz Atletico dłużej utrzymuje się przy piłce, szukając miejsca do szybszego zagrania i stworzenia zagrożenia pod bramką Schwerzera.

• Ten został wykonany bez pomysłu i już przy piłce są The Blues.

• Kolejny strzał Diego Costy, kolejny zablokowany. Rzut rożny dla gości.

• Hazard dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale spokojnie piłkę złapał Courtois.

• Chelsea znów długo rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika. Czy w końcu stworzy sobie jakąś dogodną sytuację bramkową?

• A teraz mieliśmy kontrę Atletico, którą zakończyło jednak zablokowane uderzenie Diego Costy.

• Willian! Brazylijczyk zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale piłka nieznacznie minęła bramkę

• Krótko był rozegrany ten rzut wolny, ale tuż po tym, jeszcze bliżej bramki faulowany był Ramires. Kolejny stały fragment gry dla Chelsea.

• Hazard był przed chwilą faulowany w niedalekiej odległości od bramki Atletico. Może być ciekawie

• Chelsea rozgrywa teraz piłkę i szuka dziury w defensywie madrytczyków. Na razie jednak zupełnie bezskutecznie.

• Eden Hazard próbował przebić się w pole karne Atletico, ale został świetnie zatrzymany przez Mirandę. Przy piłce goście.

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy futbolówce.

• Teraz troszkę dłużej utrzymują się przy piłce gospodarze, co więcej robią to na połowie rywala. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Ten jednak został kiepsko wykonany i gra przeniosła się już zdala od bramki Chelsea.

• Poprzeczka! Koke zagrał piłkę z lewej strony, a ta nabrała takiej rotacji, że przelobowała Schwarzera i trafiła w poprzeczkę! Tylko corner dla Atletico.

• Tak jak można było się spodziewać, inicjatywa jest po stronie gości. The Blues cofnięci do defensywy, szukają okazji do kontrowania przeciwników.

• Pierwsze zgranie piłki w pole karne Schwarzera, ale Australijczyk pewnie interweniował i piłka znalazła się w jego rękach.

• I już mamy pierwszy faul w tym spotkaniu, a poszkodowanym był Mario Suarez

• Nicola Rizzoli daje znak i STARTUJEMY!

• Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze minuta ciszy poświęcona Tito Vilanovie

• Oprawa Chelsea - Atletico

• Na Stamford Bridge mamy kapitalną oprawę, atmosfera jest naprawdę fantastyczna. Oby poziom gry był równy temu na trybunach!

• Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko. Czekamy na wielkie, wspaniałe widowisko! Tu nie może być nudno!

• Wczoraj do finału awansował Real Madryt, o kto będzie miał to szczęście dzisiaj? Zaczynamy już za dziewięć minut!

• A na jaki wynik dzisiaj Wy stawiacie? Odpowiedzi zostawcie w komentarzach.

• Drużyny Chelsea i Atletico mierzyły się ze sobą również w meczu o Superpuchar Europy w 2012 roku i wtedy 4:1 zwyciężyli madrytczycy. Oto, jak padały gole w tamtym spotkaniu:

• Atletico to absolutna rewelacja tego sezonu, czy to chodzi o rozgrywki europejskie, czy krajowe. Od Chelsea po przyjściu Mourinho wszyscy oczekują trofeów natychmiast, swobodnie można więc stwierdzić, że jedni mogą, a drudzy muszą. Tylko którzy dadzą radę?

• Leszek Orłowski, ekspert Canal+ Sport napisał na twitterze: - "Marca" dzisiaj: "Atleti, kolej na ciebie". I tego się trzymajmy. Derby Madrytu w finale Ligi Mistrzów - to się może zdarzyć tylko teraz! - zgadzacie się z nim? Też chcecie derbów Madrytu w finale Champions League?

• Taktyka zastosowana na ten mecz przez Mourinho mówi jasno: przede wszystkim nie stracić gola. Chelsea z sześcioma obrońcami w składzie nie może zagrać ofensywnie, to jest niemożliwe. Tylko teraz jak zareagują na to goście? Piłkarze Simeone będą w stanie skruszyć ten mur?

• Co ciekawe, Jose Mourinho w trakcie swojej trenerskiej kariery rywalizował z Atletico Madryt dziesięć razy, ale przegrał tylko raz. Czy dzisiaj madrytczycy pokonają Mou po raz drugi?

• Jedni i drudzy walczą nadal o tytuł mistrza swojego kraju. Atletico jest liderem hiszpańskiej ekstraklasy i ma cztery punkty przewagi nad drugą Barceloną. Chelsea po niedzielnym triumfie na Anfield Road z Liverpoolem jest druga i do The Reds właśnie traci dwa oczka. Nietrudno więc odgadnąć, że to właśnie podopieczni Simeone są bliżej wygrania własnej ligi.

• Mieliśmy już wypowiedź The Spiecial One, a co do powiedzenia przed tym meczem miał Diego Simeone? - Jestem fanem futbolu i szanuję różne sposoby gry ustawiania zespołu podczas meczu. Wszystko zależy od tego, co jest w danym momencie wygodne i przeciwko komu grasz. Trzeba gratulować zespołom, które znakomicie bronią, choć atakowanie wcale nie jest łatwiejsze, więc tym, którzy świetnie atakują też należą się brawa. Najważniejsze jest, że zespół wygrywa, nieważne jakim sposobem. Nie ma jednego stylu gry w piłkę nożną. Gdyby wszyscy grali tak samo, byłoby bardzo nudno. Gramy z zespołem, który pojechał do lidera Premier League i wygrał 2-0. Myślę, że Courtois bez problemu upora się z presją i atmosferą na trybunach. Ciężko pracuje i jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, choć wciąż jest młodym piłkarzem.

• Przed tygodniem w Madrycie mieliśmy bezbramkowy remis. Oto, jak w skrócie wyglądał tamten pojedynek:

• Jose Mourinho powiedział przed tym meczem: Teraz futbol pełen jest filozofów. Ludzi, którzy rozumieją znacznie więcej ode mnie. Ludzi z fantastycznymi teoriami i filozofiami. To niesamowite, jednak rzeczywistość pozostanie rzeczywistością. Zespół, który nie broni dobrze, nie ma szans na zwycięstwo. Zespół, który nie strzela dużo goli, podczas gdy traci dużo goli, jest w tarapatach. Zespół bez równowagi nie jest zespołem. Wracając do mojego pierwszego pobytu tutaj. Jeśli masz takiego bramkarza jak Petr Cech, który wykopuje piłkę do pola karnego rywala, i napastnika jak Didier Drogba, który wygrywa wszystko w powietrzu, to dlaczego miałbyś grać krótkimi piłkami? Bo jesteś głupcem? Jeśli twoi przeciwnicy są bardzo szybcy w kontrze i potrzebują do tego przestrzeni za twoją linią defensywną, to jeśli ty dasz im to miejsce, to jesteś głupi. Więc jeśli zespół gra strategicznie, a menedżer myśli o swoim zespole i jakości przeciwnika, to 10, 20, 30 lat temu mówiło się o takich zespołach, że są "dobre i inteligentne". Za to teraz - zależnie od trenera i klubu oczywiście - od razu odzywają się krytycy.

• No i mało kto również spodziewał się, że John Terry da radę wykurować się do tego meczu. Przypomnijmy, kapitan The Blues doznał kontuzji w pierwszym pojedynku tych dwóch drużyn, przed tygodniem.

• Wielu mogło się spodziewać cofniętego ustawienia zespołu Jose Mourinho, ale aż sześciu nominalnych defensorów w pierwszej jedenastce? Myślę, że mało kto brał taki wariant pod uwagę.

• A teraz ławka Chelsea: Hilário, Kalas, Oscar, Van Ginkel, Schürrle, Ba, Eto'o

• Wyjściowe składy już są, pora na ławki rezerwowe. Na początek Atletico: Aranzubia, Alderweireld, Raúl García, Cristian Rodríguez, Sosa, Diego, Villa

• Już za chwilę po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu zespołów, tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Filip Błajet. Można ją znaleźć tutaj.

• Witamy! Już tylko nieco mniej niż godzina została do rozpoczęcia spotkania pomiędzy Chelsea Londyn, a Atletico Madryt. Na relację live z tego rewanżowego spotkania półfinału Ligi Mistrzów zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.