Chelsea Londyn

2

Everton FC

1

• KONIEC SEZONU 2012/2013 W PREMIER LEAGUE! Chelsea po wielkich męczarniach wyrywa rywalom trzy punkty i kolejną edycję Ligi Mistrzów rozpocznie od fazy grupowej. Everton grał mądrze, ale w jego szeregach zabrakło indywidualności. Na kolejne relacje ze spotkań Premiership zapraszamy w sierpniu!

• Fellaini przypadkowo wszedł w posiadanie piłki w polu karnym i oddał natychmiastowy strzał. Wydaje się, że jego uderzenie nigdy nie dotoczyłoby się w pobliże siatki.

• Do końca sezonu dla Chelsea i Evertonu zostały doliczone trzy minuty.

• Szkoleniowiec "The Blues" daje wyraźny sygnał, iż priorytetem jest obronienie wyniku. Ferreira wchodzi w miejsce Oscara.

• Choć do końca spotkania zostało jeszcze kilka minut to wydaje się, że zwycięstwo Chelsea jest niezagrożone. Od momentu strzelenia bramki to podopieczni Rafy Beniteza dłużej utrzymują się przy piłce i jako doświadczona drużyna nie powinna wypuścić tych trzech punktów z rąk.

• Moses dobrze przyjął krzyżowe zagranie na lewej stronie, zrobił zwód w stronę linii końcowej i nie mając wielkiego wyboru zdecydował się na uderzenie. Piłka zakończyła swój lot gdzieś w okolicy rogu boiska.

• David Luiz ogląda żółty kartonik za przypadkowe uderzenie Distina łokciem.

• Strzelec pierwszej bramki dla "The Blues" opuszcza plac gry, zostaje zmieniony przez Azpilicuetę.

• Jelavić! Rezerwowy gracz Evertonu dostał piłkę kilkanaście metrów od bramki, ale uderzył wprost w Cecha!

• Mocne prostopadłe zagranie Distina ląduje pod nogami Cecha. Golkiper Chelsea długo czekał na jej wybicie, ale ostatecznie zrobił to bez zagrożenia dla własnej bramki.

• Ostre starcie Jagielki z Matą w środku pola. Arbiter nakazał jednak grać dalej.

• Świetna kombinacja gospodarzy. Oscar dośrodkował z prawej strony, Moses zgrał piłkę klatką piersiową, al "El Nino" potężnym uderzeniem umieścił ją w siatce!

• GOOOOOLLLL!!! TORRES!!!

• Wcześniej miała miejsce jeszcze jedna zmiana: Nikica Jelavić pojawił się na placu gry w miejsce strzelca bramki, Stevena Naismitha.

• Heitinga w trybie natychmiastowym ląduje w notesiku Anthonego Taylora. Wprowadzony przed chwilą zawodnik został ukarany za przewinienie taktyczne.

• Rzut rożny dla "The Toffies". Obrońcy wybijają piłkę, która trafia pod nogi Bainesa. Obrońca Evertonu strzelił mocno, ale i niecelnie.

• Zmiana także w obozie gości, Heitinga pojawia się na placu gry w miejsce Anichebe.

• Pierwsza roszada w dzisiejszym starciu, Moses zmienia bezproduktywnego Dembe Ba.

• Mata!! Kontratak "The Blues". Lampard pędzi lewym skrzydłem i zagrywa do niepilnowanego Hiszpana, który zbyt długo czekał ze strzałem i piłka zaplątała mu się pod nogami.

• Chelsea gra nieco lepiej niż w pierwszych trzech kwadransach, jednak wciąż brakuje im skuteczności w wykańczaniu akcji.

• Poprawka: przy obecnych wynikach Chelsea i Arsenal zajmują ex aecuo trzecią pozycję.

• Niesamowite zamieszanie w szesnastce Evertonu! Luiz wykonywał rzut wolny. Po jego uderzeniu piłka rykoszetem dostała się pod nogi jednego z graczy Chelsea, który natychmiast strzelił na bramkę. Chwilę później próbował jeszcze Ivanović, lecz i on został zablokowany.

• Oscar w głupi sposób stracił piłkę na rzecz Pienaara, który popędził z piłką na bramkę Cecha, ale ostatecznie został powstrzymany przez Luiza.

• Tymczasem Arsenal wyszedł na prowadzenie po bramce Koscielnego i w tej chwili to Kanonierzy zajmują miejsce na najniższym stopniu podium.

• Ivanović!! Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do stojącego na punkcie oznaczającym jedenasty metr Serba, który mając mnóstwo czasu fatalnie przestrzelił!

• Piłka po uderzeniu Oscara z dystansu odbiła się od czupryny Fellainiego i wyszła na aut bramkowy.

• Długie zagranie w pole karne do Ba zostało świetnie wyłapane przez odważnie interweniującego Howarda.

• Kontratak gości. Coleman długo biegł z piłką, na chwilę oddał ją Naismithowi, a później wyłożył futbolówkę na przedpole. Fellaini, nie zastanawiając się długo oddał strzał - wprost w Cecha.

• Fellaini poślizgnął się i stracił piłkę na rzecz Oscara. Brazylijczyk popędził z nią przez pół boiska, ale sił starczyło mu tylko na niecelne, anemiczne uderzenie.

• Centra / Strzał Luiza sprawił sporo problemów Howardowi, który musiał wyekspediować piłkę poza linię końcową.

• Rozpoczyna się druga część spotkania! Czy gospodarze będą w stanie powalczyć o zwycięstwo na zakończenie sezonu?

• Bramka Maty z początku spotkania:

• Koniec pierwszej części spotkania. Podopieczni Rafy Beniteza zawodzą na całej linii. Everton po strzeleniu wyrównującej bramki dominuje na boisku i wydaje się, że to właśnie ekipa z Liverpoolu jest bliższa objęcia prowadzenia. Zapraszam na relację z drugiej odsłony za kwadrans.

• Anthony Taylor dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Lampard!! Mocne zagranie po ziemi, Torres przepuszcza piłkę, Ba trąca ją piętą, a kapitan Chelsea uderza wysoko w trybuny!

• Pienaar! Świetna klepka z Anichebe w polu karnym zakończona mocnym uderzeniem. Wprost w Cecha.

• Coleman nie był w stanie sięgnąć krzyżowego zagrania od Fellainiego, aut dla gospodarzy.

• Torres szarżuje na prawej stronie i centruje w pole karne. Ba zdołał przejąć piłkę na skraju szesnastki i również dośrodkował, ale i tym razem Tim Howard nie miał okazji do interwencji.

• Baines zachował się identycznie jak Torres przed chwilą, jednak tym razem żółta kartka pozostała w kieszonce arbitra. Tylko rzut wolny dla Chelsea.

• Statystyka posiadania piłki nie napawa optymizmem fanów "The Blues" - 67/33% dla gości.

• Żółta kartka dla Torresa za agresywny atak w nogi Colemana.

• Ba uderzał z ostrego kąta, ale bardzo niecelnie.

• Ake uderzał z dystansu - odpowiednia siła i kierunek, ale piłka poleciała metr nad poprzeczką.

• Od momentu strzelenia wyrównującej bramki to goście częściej utrzymują się przy piłce. Przy obecnych wynikach Chelsea wciąż zajmuje trzecią lokatę, ale to może ulec zmianie w każdej chwili.

• Długie zagranie Luiza ląduje w rękawicach Tima Howarda.

• Ba próbował swoich sił w pojedynku biegowym Distinem. Nie wypadł najlepiej.

• Goście długo rozgrywali piłkę na własnej połowie, aż w końcu jeden z nich zdecydował się na prostopadłe zagranie. Naismith miał przed sobą sporo pustej przestrzeni, ale złym przyjęciem zepsuł całą akcję.

• Kolejne uderzenie Gibsona z dystansu, tym razem piłkę pewnie łapie Cech.

• Świetne zagranie do Torresa na skrzydło. Hiszpan ograł rywala na zamach i dośrodkował w pole karne. Demba Ba zdołał dojść do piłki, lecz uderzył bardzo niecelnie.

• Było blisko!! Darron Gibson zdecydował się na strzał zza szesnastki i trafił w słupek!

• Mirallas próbował przedzierać się z piłką wzdłuż linii końcowej, jednak został bez trudu powstrzymany przez Luiza.

• Naismith świetnie przechwycił odbitą piłkę, zagrał ją do Anichebe i natychmiast wybiegł na wolne pole. Po chwili otrzymał futbolówkę z powrotem i mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOLLL!!!! Naismith!!

• Dośrodkowanie Maty w pole karne. Do piłki próbował dojść Ba, ale przewrócił się o leżącego przeciwnika.

• Kolejna próba strzału. Tym razem z dystansu uderzał Gibson, ale równie niecelnie jak jego partnerzy.

• Ależ okazja!! Coleman dostał piłkę na skrzydle i zagrał ją do na środek pola karnego, wprost do Naismitha, który fatalnie przestrzelił!

• Rozegranie w środku pola, piłka trafia do Maty, który mocnym strzałem po krótkim rogu umieszcza futbolówkę w siatce!

• GOOOOLLLL!!!! MATA!!!!

• Uderzenie Leightona Bainesa z dystansu ląduje w trybunach.

• Gospodarze długo rozgrywają piłkę, jednak nie wynika z tego nic groźnego dla bramki przeciwnika.

• Rozpoczyna się ostatnia seria spotkań na boiskach Premier League. Liczymy na duże emocje!

• A tak prezentuje się obsada ławki rezerwowych Evertonu: Mucha, Hibbert, Heitinga, Oviedo, Jelavic, Barkley, Duffy.

• Poza Christensenem na ławce rezerwowych Chelsea zasiądą: Turnbull, Azpilicueta, Ferreira, Marin, Benay oraz Moses.

• Andreas Christensen to kolejna postać, nad którą warto się pochylić. Siedemnastolatek przed dwoma laty mógł wybierać spośród licznych ofert, między innymi od Manchesteru City, jednak postanowił zamienić Broendby na Londyn. Dzisiaj zajmie miejsce na ławce rezerwowych, jak dotychczas nie zadebiutował jeszcze w Premier League.

• Dokładnie dwanaście miesięcy temu, 19 maja 2012 roku Chelsea po raz pierwszy w historii wzniosła w górę trofeum za triumf w Champions League, a przed kilkoma dniami zwyciężyli także w Lidze Europy. Czy dzisiaj podopieczni Rafy Beniteza dołożą do tego dorobku miejsce na podium sezonu 2012/2013?

• Największą niespodzianką jeśli chodzi o zestawienia personalne obu zespołów jest obsada pozycji defensywnego pomocnika Chelsea, u boku Franka Lamparda. Nathan Ake, bo o nim mowa, to wychowanek holenderskiego ADO Den Haag, w międzyczasie szlifował swoje umiejętności także w juniorskich zespołach Feyenoordu i Chelsea, a od tego sezonu sporadycznie pojawia się na boisku w spotkaniach "The Blues".

• "The Blues", aby nie martwić się grą w czwartej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów muszą dzisiaj zanotować komplet punktów. Jeżeli w meczu na Stamford dojdzie do remisu, a czwarty w tabeli Arsenal wygra z Newcastle z przewagą dokładnie jednej bramki, do określenia ostatecznego układu tabeli konieczny będzie bezpośredni mecz.

• Najprawdopodobniej już tylko niecałe trzy godziny dzielą nas od zakończenia tegorocznych rozgrywek Premiership, Pierwszy gwizdek Anthonego Taylora na Stamford Bridge o 17, na razie zapraszam do lektury zapowiedzi tego spotkania: Liga angielska. Chelsea, Arsenal i Tottenham walczą o Ligę Mistrzów [NA ŻYWO]