Chelsea Londyn

1

FC Barcelona

0

• Koniec spotkania. Chelsea wygrywa z Barceloną 1:0 i jest bliżej awansu do finału. Rewanż na Camp Nou będzie jednak dla nich bardzo ciężką przeprawą. Zapraszamy do dyskusji pomeczowych. Tymczasem za uwagę dziękuje: Daniel Kawczyński. Miłej nocy :)

• Co teraz się stało ?? Sami nie wiemy ! Niewyobrażalne ! Dwójkowa akcja Busquetsa z Messiego. Katalończyk odegrał piętą do Argentyńczyka, ten chciał strzelać, ale piłkę wybił mu Terry. Tra trafiła na lewą stronę pod nogi Adriano, który przymierzył prosto w słupek ! Zaraz po tym szansę miał Busquets i niewybaczalnie przestrzelił !

• Chelsea broni się do końca. Chyba już nie odda prowadzenia.

• Alves próbował zamieszać w polu karnym, ale wspaniale wrócił się Drogba.

• Przepraszamy :) Kalou w sytuacji sam na sam odpychał rywala. Słuszna uwaga. Dziękujemy :)

• Bosingwa za Ramiresa.

• Co za okazja Barcelony ! Messi świetnie wyegzekwował rzut wolny, piłkę głową przedłużył Puyol i tylko parada Cecha uratowała gospodarzy ! Co za zachowanie !

• Cuenca zmienia Xaviego.

• Drogba z żółtą kartką i kolejny rzut wolny dla Katalończyków.

• Kalour uprzedził obronę w polu karnym i w sytuacji sam na sam spudłował. Wcześniej odgwizdany spalony.

• Barcelonie ciągle brakuje dokładności.

• Chelsea Londyn - FC Barcelona

• Kontra Chelsea. Drogba podawał do Lamparda, ten jednak należycie uprzedzony.

• Barcelona nieustanie ma inicjatywę. Nie potrafi jednak przeprowadzić skutecznej akcji zakończonej wyśmienitą okazją. Waszym zdaniem, Chelsea utrzyma korzystny wynik ?

• Alcantara za Fabregasa.

• Alves z rzutu wolnego. Tym razem nie nad bramką, lecz w mur.

• Busquets ostro potraktował Ramiresa i obejrzał w pełni zasłużony kartonik.

• Alves za mocno zagrywał w pole karne i Cech znów może nacieszyć się piłką.

• Di Matteo również reaguje. Za Matę wchodzi Kalou.

• Po rzucie wolnym, w polu karnym z dala od światła bramki główkował Terry.

• Pedro ukarany za przewinienie na Cole'u.

• Alves z rzutu wolnego ponad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Ramiresa za faul na Messim.

• Guardiola interweniuje. Za Sancheza pojawia się Pedro.

• Kolejna, indywidualna szarża Messiego. Argentyńczyk najpierw położył na ziemię jednego defensora, potem oszukał kolejnego i na końcu uderzył i piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Po zagraniu ręką Obi Mikela arbiter wskazał na rzut wolny. Z 20 metrów Messi płasko przymierzył w mur.

• Messi w niesamowitym sposób poradził sobie z czterema obrońcami. W końcu jednak ktoś zabrał mu piłkę.

• Zagranie ze skrzydła na środek Adriano, ale nikt nie doszedł do podania. Dopiero potem dopadł do piłki Alves i potężnie chybił.

• Jak to nie wpadło ?! Dwójkowa akcja Xaviego z Alexisem. Katalończyk górnym podaniem wypuścił w tempo Chilijczyka, który w czystej sytuacji strzeleckiej i Cechem przed sobą, nie potrafił ulokować piłki w siatce.

• Cahill zatrzymuje Sancheza tuż przed jedenastym metrem.

• Barcelona rzadko opuszcza połowę rywala. Gra pewnie i coraz groźniej naciera. W pole karne znów zapuścił się Messi i został zablokowany.

• Dobrze wykonany korner przez Lamparda, ale nikt nie zdołał zamknąć dośrodkowania. Gdyby ta sztuka się udała, mielibyśmy drugą bramkę.

• Niewidoczny dotąd Adriano wreszcie się pokazał. Z lewej strony zbiegł do środka i zdecydował się na strzał zza szesnastu metrów, który zdołał sparować Cech.

• Iniesta strzelił i wywalczył rzut rożny, po którym nic wielkiego się nie stało.

• Katalończycy cały czas utrzymują się przy piłce. Czy znajdą drogę do siatki ?

• Barcelona od początku rusza do ataku. Nie chce przegrać. Z dystansu zablokowany przed chwilą Messi.

• Zaczynamy drugą połowę !

• Obie jedenastki już na boisku. Ostatni wszedł Drogba.

• Josep Guardiola Wam nie odpisze :)

• Takie rozstrzygnięcia chyba nikt się nie spodziewał. Barca przez całą pierwszą połowę miała więcej z gry i stworzyła kilka stuprocentowych sytuacji. Jednak niewykorzystane sytuacje się mszczą i stare piłkarskie porzekadło znów się spełniło. Jak myślicie, czy podopieczni Josepa Guardioli podniosą się i odrobią straty ? Śmiało dyskutujcie w komentarzach :)

• Koniec pierwszej połowy. Na razie to Chelsea jest bliżej finału.

• GOOOOOOOOOOOOL !!!! Ale finisz Chelsea i gol do szatni ! Z prawej strony na przeciwne skrzydło zagrywał Lamprard. Tam był Ramires, który pomknął do przodu, zagrał po ziemi na środek do Drogby, który przy pierwszym kontakcie, bezpośrednim strzałem z ok. 7 metrów trafił do bramki !

• Tymczasem na Stamford Bridge sowicie pada deszcz.

• Barcelona mogła prowadzić ! Po dynamicznej akcji Messiego, Fabregas miał przed sobą tylko Chelsea i postanowił skierować piłkę na lewy słupek. W ostatniej chwili zatrzymał ją Cole. Barca pozostała przy akcji. Po strzale Messiego, futbolówka skozłowała i znalazła się za linią końcową.

• Po rzucie rożnym Alves huknął nad poprzeczką. Barcelona częściej musi próbować sił z daleka.

• Chelsea lekko przycisnęła. Z daleka zaskoczyć chciał Meireles i nabił jednego z defensorów.

• Na boisku poza przewinieniami nie dzieje się za wiele ciekawego. Miejmy nadzieję, że za moment zacznie się prawdziwy piłkarski spektakl. Niestety póki co, na to się nie zanosi.

• Drogba znowu leży na boisku. Nie oszczędzają go dzisiaj defensorzy "Dumy Katalonii".

• Lewą stroną sam na sam mógł wyjść Alves. Wejście smoka zanotował jednak Cole i wybił poza linię końcową.

• Iniesta dostał prostopadła od Messiego. Najpierw poradził sobie z Cahillem, jednak nie minęła sekunda, a błąd został naprawiony.

• Seria pułapek ofsajdowych. Najpierw dał złapać się Droga, za chwilę Sanchez.

• Znowu Barcelona ! Z prawej strony dobrze centrował Alexis. W polu karnym Terry nie udanie pokrył Messiego i Argentyńczyk szukał szczęścia głową. Cech rzucił się w lewy róg i zatrzymał niebezpieczeństwo.

• Tym razem Terry, odpuścił Fabregasowi, co ten wykorzystał i oddał groźne uderzenie z narożnika pola karnego. Na posterunku był jednak Cech.

• Od kilku chwil Barca przebywa na połowie Chelsea i powoli atakuje. Gospodarze świetnie prezentują się w odbiorze. Skuteczny odbiór i udane próby przecięcia niwelują ofensywne zapędy. Brawa dla CFC !

• Chelsea dobrze się broni i skutecznie powstrzymuje szarżujących w ofensywie rywali. Przed chwilą do dobrej piłki nie dał rady dojść Iniesta.

• Barcelona powoli buduje ataki pozycyjne. Co ciekawe nie wymienia tak często podań, jak zdążyła nas do tego przyzwyczaić.

• Xavi zagrywał z głębi do Fabregasa, ale szybszy był Cech.

• Auty autorstwa Chelsea są bardzo groźne. Kolejny z nich ponownie wywołał zamieszanie w polu karnym. Z 14 metrów nad bramką przymierzył Mata.

• Kolejna akcja Barcelony ! Messi wspaniale przedarł się w pole karne, odegrał do Iniesta, który zdecydował się na mocne uderzenie. Ledwo obronił je Cech. Piłkę jak na tacy miał Fabregas, lecz nie popisał się w stuprocentowej sytuacji.

• Jak na razie kibice mogą się czuć trochę zawiedzeni. Więcej chaosu, niedokładności i fauli niż pożądanej pięknej gry.

• Na murawie bardzo ostro. Nie brakuje brzydkich wślizgów. Póki co bez kartek.

• Chelsea próbuje kreować sytuacje poprzez dalekie podania w tempo

• Odpowiedź Chelsea ! Po dalekim wyrzucie z autu, w polu karnym Barcy zakotłowało. Szansę na umieszczenie piłki w siatce mieli Terry i Cahil. Żadnemu się nie udało.

• Ależ szczęście Chelsea !!! Alexis stanął oko w oko z wychodzącym Cechem i postanowił lobkować i... trafił w poprzeczkę

• Z rzutu wolnego wrzucał Puyol i piłkę pewnie zgarnął Cech.

• Po zagraniu na oślep jednego z piłkarzy Barcelony, Drogba popędził w kierunku bramki, ale szybko został ograny przez Puyola.

• Chelsea próbuje wyjść z wysokim pressingiem. Niewiele z tego póki co wynika.

• Na murawie leży faulowany przez Drogbę, Sergio Busquets.

• Wspaniałe dalekie wybicie Cecha i Drogba mógł popędzić sam na sam z Valdesem, gdyby popisał się lepszym przyjęciem.

• Pierwsze sekundy bez poklasku. Chelsea spokojnie rozgrywa piłkę.

• W wyjściowej jedenastce Chelsea brakuje Davida Luiza. Z kolei w Barcelonie nie ma na boisku Gerarda Pique ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''* *wHY?

Najwidoczniej Gerard Pique nie zdążył jeszcze wyleczyć kontuzji.

• Losowanie wygrała Barcelona i zaczęła od środka.

• Trwa powitanie. Już tylko sekundy dzielą nas od pierwszego gwizdka !

• Roberto di Matteo posadził na ławce Fernando Torresa. Od początku pojawi się Didier Drogba.

• Obie drużyny są już w tunelu i właśnie kierują się w stronę boiska. Jaki wynik typujecie ? Kto będzie górą ? A może padnie remis ? Zapraszamy do dyskusji i KULTURALNEJ wymiany poglądów w komentarzach.

• W wyjściowej jedenastce Chelsea brakuje Davida Luiza. Z kolei w Barcelonie nie ma na boisku Gerarda Pique.

• Chelsea walczy dzisiaj o zemstę. Wszyscy mają w pamięci maj 2009 roku i nieudolną postawę arbitra Toma Ovrebo. Noweg chcąc, nie chcąc przymykał oko na do bólu wyraźne przewinienia Barcelony. Do dziś nie wiadomo co nim kierowało, ale dla Barcy był wtedy dwunastym zawodnikiem i przyczynił się do jej znalezienia w rzymskim finale. Obył dzisiaj bohaterem był futbol i piłkarzy, a nie Felix Brych :)

• O przełamanie walczy też Messi, który wśród swoich niezliczonych zdobyczy bramkowych, ani razu nie trafił z Chelsea. Uda mu się ?

• Pamiętacie ten moment?

• O tak. Pojedynki Chelsea z Barceloną zawsze należały do serii arcyciekawych. W fazie pucharowej to Katalończycy bywali górą i aż dziw bierze, że ostatnie zwycięstwo nad "The Blues" odnieśli w 2006 roku. Od tamtego momentu jedni i drudzy stoczyli ze sobą pięć meczów. Czy więc Barcelonę stać na przełamanie ?

• Wczoraj piłkarze Bayernu Monachium i Realu Madryt dostarczyli nam olbrzymich emocji. Ostatecznie po emocjonującym finiszu górą byli monachijczycy. TAK RELACJONOWALIŚMY SPOTKANIE BAYERN MONACHIUM - REAL MADRYT . Dzisiaj po raz kolejne sportowe nerwy, tym razem w wykonaniu Chelsea Londyn i FC Barcelony. Witamy na tekstowej relacji live z tego spotkania. Jesteście gotowi ?