Chelsea Londyn

1

Liverpool FC

3

• Serdecznie dziękuję za śledzenie tego spotkania wraz z Ekstraklasa.net! Mecz komentował dla Państwa Mateusz Węgrzyn, do usłyszenia!

• Co za świetne spotkanie! Bardzo dużo emocji, cztery ładne bramki, dużo walki po obu stronach. Pierwsze zwycięstwo Juergena Kloppa w Premier League, w wymarzonym chyba stylu! Czy Jose Mourinho pozostanie na stanowisku menadżera Chelsea? Tego dowiemy się na dniach.

• Koniec meczu! Liverpool wygrywa 1:3!

• "You'll never walk alone" rozbrzmiewa na stadionie Stamford Bridge. Kibice Chelsea już opuszczają obiekt.

• Z drugiej strony boiska znów uderzać próbował Oscar. Po raz kolejny zatrzymują go defensorzy gości.

• Rozochocony Coutinho próbował swoich sił kolejny raz, obrońcy Chelsea zablokowali jego marzenia o hat-tricku.

• Jest i wcześniej zapowiadana zmiana. Lovren za Lallanę.

• Aż 4 minuty doliczone.

• Piłkarze Liverpoolu spokojnie "klepią" piłkę między sobą. Szanują futbolówkę. Czekają na końcowy gwizdek.

• Mocno zrezygnowani już piłkarze Chelsea... Chyba nic już z tego nie będzie.

• Szykuje się ostatnia zmiana. Dejan Lovren wzmocni defensywę "The Reds".

• Oscar próbował uderzyć z dystansu, obrona Liverpoolu znów blokuje.

• Benteke fauluje Ramiresa, żółta kartka dla Belga.

• Chelsea nadal walczy, nadal próbuje. Teraz grają jednak nerwowo, niedokładnie. Czas nagli, ale nie takie rzeczy już w futbolu widzieliśmy!

• Chyba jest już po wszystkim! Ibe rozegrał piłkę z prawego skrzydła, Benteke bardzo spokojnie najpierw zamarkował strzał, a potem uderzył po ziemi w długi róg. Chelsea na kolanach!

• GOOOOOL! BENTEKE NA 1:3!!!!

• Tradycyjnie w Chelsea piłkę uderzał Brazylijczyk. Niezła próba, jednak minimalnie nad bramką Mignoleta.

• Faul Cana na Willianie. Niemiec sfrustrowany, uważa, że nie przekroczył przepisów.

• 10 minut do końca. Czy Chelsea zdoła zremisować, czy Mourinho przy takim wyniku zostanie zwolniony?

• Jordon Ibe... Prawie kolejny gol! Z prawej strony młody Anglik oddał strzał, piłka odbiła się od Terry'ego i spadła niedaleko od bramki Chelsea!

• Diego Costa uderzał z woleja, zablokowany przez Skrtela!

• Ucichły trybuny na Stamford Bridge. Teraz słychać tylko kibiców przyjezdnych.

• Falcao wszedł za Azpilicuetę. Rzucają się do ataku gospodarze!

• Moreno.... PRAWIE STRZELIŁ NA 1-3! Długi sprint Hiszpana lewą stroną zakończył się strzałem. Begović musiał interweniować, świetna obrona!

• Chelsea musi postawić teraz wszystko na jedną kartę! Zaraz wejdzie Falcao!

• Mamy zmianę po golu. Schodzi Firmino, który dziś nie zachwycił. Za niego Ibe.

• Długa wrzutka Sakho wylądowała na głowie Benteke. Belg odegrał do Coutinho, a ten znów genialnym, podkręconym strzałem pokonał Begovicia! Piłka po drodze jeszcze musnęła Johna Terry'ego!

• GOOOOOOL! COUTINHO PO RAZ DRUGI!

• Świetna druga połowa tego meczu! Dużo twardej walki i zagrożenia pod bramkami obu zespołów!

• CO ZA STRZAŁ OSCARA! Prawie z połowy boiska próbował zaskoczyć Mignoleta, genialne uderzenie! Belg musiał wyciągnąć się jak struna żeby wybić piłkę!

• Groźna kontra Chelsea, Willian został zatrzymany w ostatniej chwili przez Moreno i Skrtela.

• Tak jak wcześniej zapowiadałem. Wchodzi Hiszpan z ławki rezerwowej Chelsea, zastępuje Mikela.

• Kolejny faul Lucasa. Kibice i sam Mourinho domagają się drugiej żółtej kartki dla Brazylijczyka... Zakończyło się na pouczeniu, ale było gorąco!

• Cesc Fabregas jest gotowy na wejście na murawę!

• Kolejna żółta kartka.Tym razem Mikel. Zaostrzyła nam się gra.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Williana z rzutu rożnego, na głowę Zoumy. Strzał Francuza zablokowany przez Lallanę!

• Emre Can ukarany żółtą kartką.

• Bez dwóch zdań była to zmiana ofensywna, Liverpool zagra o wszystko!

• Zmiana w Liverpoolu. Schodzi James Milner, w jego miejsce Christian Benteke!

• Próba Liverpoolu. Lallana zdecydował się uderzyć piłkę z około 18 metrów, strzał był jednak bardzo nieudany. Niezadowolony był z siebie Anglik.

• Groźna akcja Chelsea! Willian z prawej strony nisko wrzucił do Ramiresa, strzał pomocnika Chelsea zablokowany przez defensywę gości!

• Pierwsza próba Kenedy'ego! Z lewej strony świetnie się przedarł, uderzył jednak metr od słupka.

• Belg nie był chyba kontuzjowany, więc to zmiana taktyczna Mourinho.

• Zaskakująca zmiana w Chelsea. Schodzi Hazard, za niego Kenedy!

• Żółta kartka dla Lucasa. Faulował Mikela.

• Wysoki pressing stosuje teraz Chelsea, co przynosi niezłe efekty. Więcej przy piłce są ostatnio gospodarze.

• Firmino strzelał z daleka, uderzeniu zdecydowanie brakowało jednak siły.

• Moreno fauluje Williana przy polu karnym Chelsea.

• Willian szukał prostopadłym podaniem Diego Costy, ale Mignolet uprzedził napastnika Chelsea.

• Milner uderzył z pierwszej piłki zza pola karnego, wysoko nad bramką.

• Małe nieporozumienie w szeregach Chelsea, sprezentowali rzut rożny dla "The Reds".

• Dośrodkowanie wprost na głowę obrońców Chelsea.

• Lallana faulowany, rzut wolny dla Liverpoolu! Wrzuca Moreno.

• Kolejna próba Liverpoolu, jednak Can zagrał za mocno do Moreno.

• Świetna interwencja Zoumy na lewej stronie. Zatrzymał Milnera i jeszcze odbił piłkę od Anglika. Zacznie Chelsea.

• Ostro zaczęła Chelsea! Najpierw Oscar w polu karnym prawie wyszedł sam na sam z Mignoletem, później dośrodkowywał Willian. Belg w bramce "The Reds" jednak na posterunku!

• Remis w tym meczu nikogo nie zadowala, dlatego Chelsea zapewne zagra dużo odważniej niż w pierwszej połowie.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Posiadanie piłki: Chelsea 35% - 65% Liverpool. To pokazuje, jak bardzo gospodarze oddali inicjatywę po dobyciu wczesnego gola.

• Druga połowa zapowiada się znakomicie, zostańcie z nami!

• Bardzo dobre spotkanie dziś na Stamford Bridge! Dużo walki, nie brakuje akcji podbramkowych, choć strzałów celnych dziś jak na lekarstwo. Nie przeszkodziło to jednak, żeby kibice zobaczyli dwa gole. Ramires na samym początku pierwszej połowy, a Coutinho na jej zakończenie!

• Koniec pierwszej połowy!

• Wspaniały strzał Brazylijczyka! Firmino odegrał mu piłkę, Coutinho minął jednego obrońcę Chelsea i świetnie strzelił w daleki róg bramki, bramkarz był bez szans!

• GOOOOOOOL! COUTINHO WYRÓWNUJE!!!

• Dwie minuty doliczone.

• Dobre dośrodkowanie Milnera z prawej strony boiska, na nieszczęście Liverpoolu nikt nie zdołał oddać strzału na bramkę.

• Willian świetnie sobie poradził. Otoczony przez czterech piłkarzy Liverpoolu wywalczył faul w centralnej części boiska.

• Kontra Chelsea. Diego Costa dostał długie podanie ze środka pola, ale Skrtel skutecznie zablokował napastnika "The Blues".

• Pięć minut do końca pierwszej połowy. Czy Liverpool spróbuje zagrozić jeszcze bramce Chelsea?

• Milner bardzo dobrze dośrodkował z prawej flanki, w polu karnym pojedynek główkowy grał Lucas. Brazylijczyk oddał strzał, ale Begović dziś jest bezbłędny. Golkiper Chelsea pewnie zatrzymał piłkę.

• Milner chwytem zapaśniczym powalił Oscara na ziemię, rzut wolny dla Chelsea.

• Clyne trafił piłką w rękę Terry'ego, sędzia nie zdecydował się odgwizdać rzutu wolnego.

• Moreno próbował wrzucać z lewego skrzydła, Cahill dobrym wślizgiem wybił dośrodkowanie.

• Diego Costa złapany na spalonym.

• Lallana przeciął dośrodkowanie Chelsea z rzutu wolnego.

• Emre Can fauluje Williana z prawej strony boiska. Niemiec protestuje, ale na nic się to zdaje. To będzie dobra okazja dla Chelsea!

• Próba rozegrania długiej piłki, Sakho szukał Lallany, Anglik złapany na minimalnym spalonym.

• Diego Costa ostro potraktował Milnera. Obyło się bez kartki.

• Lallana, bardzo dobry strzał z pierwszej piłki! Z prawej strony piłkę wrzucił Milner, a tam czekał już Lallana, który wślizgiem uderzał na bramkę Begovicia! Golkiper Chelsea złapał piłkę.

• Coutinho fauluje Williana, żółta kartka dla Brazylijczyka z Anfield!

• Bardzo aktywny jest dziś Nathaniel Clyne. Anglik rozpoczyna większość ataków "The Reds".

• Moreno szukał Sakho w polu karnym, znów Begović uprzedza piłkarzy gości.

• Firmino wywalczył rzut rożny dla Liverpoolu.

• Lallana uderzył lewą nogą w światło bramki, zmusił do interwencji bramkarza Chelsea. Strzał z półwoleja z 11 metrów, ale Begović łapie piłkę.

• Rzut rożny dla "The Reds". Coutinho wrzucał, ale Begović wyszedł z bramki i elegancko złapał piłkę.

• Bardzo cofnięta gra teraz Chelsea, 9 piłkarzy często broni bramki "The Blues". Liverpool próbuje znaleźć lukę, rozgrywając piłkę od lewej do prawej strony.

• Kolejna próba gości. Clyne strzelał z dystansu, znów bardzo niecielnie. Na razie Begović jest bezrobotny.

• Groźna kontra Chelsea! Hazard wyprowadzał piłkę, lecz zagrał za plecy Oscara. Brazylijczyk niedokładnie dośrodkował w pole karne.

• Clyne wrzucał piłkę z prawego skrzydła, ale Begović łapie piłkę.

• Firmino walczy z lewej strony, aut dla Liverpoolu.

• Sakho wybija piłkę po wrzutce Williana.

• Kolejny faul. Znów przewinił Lucas. Przewrócił Diego Costę przed polem karnym. Następna okazja dla Chelsea.

• Fatalny początek Liverpoolu, "The Reds" Muszą się obudzić!

• Mikel! ALEŻ BYŁO BLISKO! Brazylijczyk wrzucił jednak piłkę na głowę Terry'ego, Anglik dorzucił ją do Mikela ale zawodnik Chelsea nie trafił z najbliższej odległości!

• Faul Lucasa. Willian ma okazję uderzyć z rzutu wolnego.

• Co za początek Chelsea! Azpilicueta z lewego skrzydła pięknie wrzucił piłkę w pole karne, a tam niepilnowany przez nikogo Ramires skierował piłkę do siatki! Piękne uderzenie głową, futbolówka wpadła zaraz przy prawym słupku!

• GOOOOOOOL! RAMIRES NA 1:0!!!

• Pierwsza próba Liverpoolu. Firmino uderzył zza pola karnego po ziemi. Daleko od bramki Begovica.

• Oba kluby grają w swoich domowych strojach - Chelsea na niebiesko, Liverpool na czerwono.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy... GRAMY!

• Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na murawę. Zaraz zaczynamy!

• W zespole od pierwszych minut ujrzymy jednak Diego Costę, naturalizowany Hiszpan miał problem z żebrami po ostatnim meczu i został nawet przewieziony do szpitala. Dziś jednak gra od początku jako najbardziej wysunięty zawodnik "The Blues".

• To co zaskakuje w zespole Liverpoolu to... Brak nominalnego napastnika. Jako "9" zagra dziś Firmino, który nie strzelił jeszcze ani jednego gola dla "The Reds".

• Piłkarze rozgrzewają się na murawie boiska, zaczynamy już za kwadrans!

• Jaki wynik padnie dziś na Stamford Bridge? Zapraszamy do typowania w komentarzach!

• Liverpool jednakże w ostatnich 10 pojedynkach z ekipą z Londynu tylko raz nie strzelił im gola. Emocje mamy więc gwarantowane!

• Na linii Chelsea - Liverpool większymi optymistami mogą być jednak ci pierwsi. W ostatnich 6 meczach "The Blues" wygrali trzy. Trzy razy padł też remis.

• A co słychać w Liverpoolu? Nastroje coraz lepsze, kilka dni temu Klopp zanotował pierwsze zwycięstwo z zespołem "The Reds". Drużyna z miasta Beatlesów pokonała w Capital One Cup Bournemouth. Skromnie, bo 1-0, ale bardziej niż wynik cieszyła kibiców Liverpoolu dobra gra w defensywie i dużo stworzonych okazji podbramkowych.

• Media przy okazji mocno eksploatują temat ewentualnego zwolnienia "The Special One". Mówi się, że jeśli Roman Abramowicz zdecyduje się na ten krok, to Portugalczyk może dostać nawet ponad 35 milionów funtów odprawy! Byłaby to największa odprawa w historii piłki nożnej dla trenera.

• No właśnie, gospodarze... Dziś możemy być świadkami ostatniego meczu Jose Mourinho na ławce trenerskiej Chelsea. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jeśli "The Blues" dziś przegrają, to Portugalczyk pożegna się z pracą!

• Choć wszyscy wiemy, że będzie to pojedynek piłkarski na najwyższym poziomie, to dziś stają ze sobą do walki... Piętnasta drużyna tabeli z dziewiątą ekipą Premier League. Oba kluby grają znacznie poniżej oczekiwań. Szczególnie gospodarze.

• Znamy już składy obu zespołów. Dostępne są w lewym panelu relacji. Poniżej przedstawiamy ławki rezerwowych:

Chelsea Amelia, Baba, Matic, Fabregas, Kenedy, Falcao, Remy

Liverpool Bogdan, Lovren, Benteke, Allen, Ibe, Teixeira, Randall

• Spotkanie komentować będzie dla Państwa Mateusz Węgrzyn, dzień dobry!

• Serdecznie witamy ze Stamford Bridge, gdzie niebawem rozpocznie się pojedynek Chelsea z Liverpoolem!

• Chelsea – Liverpool LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Hit na Stamford Bridge, Mourinho gra o posadę

Najciekawszym meczem tej kolejki Premier League jest pojedynek mistrzów Anglii, Chelsea, z Liverpoolem. Choć obie ekipy w tym sezonie zawodzą, to pod presją są dziś gospodarze - ewentualna porażka może przyczynić się do zwolnienia Jose Mourinho.

Stoke City - Chelsea Londyn 1:1 pd. k. 5:4