Chelsea Londyn

1

Manchester City

2

• Christopher Foy gwiżdże po raz ostatni! Po dość wyrównanym i zaciętym spotkaniu wygrywa Manchester City i to The Citizens zagrają w finale FA Cup.

• Z dystansu strzela Hazard. Niecelnie.

• Dośrodkowuje Mata, piłka ląduje w rękach bramkarza.

• Lescott blokuje dośrodkowanie Oscara.

• Niebezpiecznie w polu karnym Manchesteru, ostatecznie ,,zgarnia'' futbolówkę Pantimilon.

• Lescott zmienia Nasriego.

• Niedokładne podanie Ivanovica, a to mogłaby być groźna sytuacja.

• Wciąż atakuje Chelsea, ale czy wystarczy im czasu?

• Brzydki i chamski faul Aguero na Davidzie Luizie, sędzia jednak chyba nie widział dobrze tej sytuacji i nie został ukarany kartką Argentyńczyk.

• David Luiz strzela z rzutu wolnego minimalnie obok bramki, wydawało mi się, że piłka musnęła po głowie jednego z piłkarzy z muru, ale od bramki zacznie City.

• Kompany ukarany żółtą kartką.

• Faulowany Hazard, będzie okazja z rzutu wolnego.

• Zablokowany strzał Hazarda, reklamowali Londyńczycy zagranie ręką, ale milczy gwizdek sędziego.

• Schodzi oklaskiwany Tevez, zmienia go Javi Garcia.

• Wywalczył piłkę w polu karnym Hazard i dograł na 7 metr do Demba Ba, strzał Senegalczyka instynktownie broni Pantimilon. Złapała wiatr w żagle Chelsea.

• Długie podanie Davida Luiza, Demba Ba poczekał, aż piłka odbije się od ziemii i uderzył ją z przewrotki nie dając szans bramkarzowi.

• GOLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!DEMBA BA!!!! Bramka stadiony świata!!!

• Torres zmienia Mikela

• Miękko w pole karne dogrywa Hazard, przedłużyć podanie chciał Ramires, ale nie trafił piłki głową.

• Hazard strzela zza pola karnego. Wysoko nad poprzeczką.

• Kompany z dystansu w trybuny.

• Dośrodkowuje z rzutu wolnego Mata i z małymi problemami wyłapuje piłkę Pantimilon.

• Hazard dogrywa w pole karne do Ramiresa, ten jednak znajdował się na pozycji spalonej.

• Kontratak Manchesteru. Wychodzili z akcją Tevez i Aguero, ale ostatecznie żaden z nich nie oddał strzału.

• Zabaleta odbiera piłkę wślizgiem Oscarowi.

• Szarżował Bertrand lewą flanką, zatrzymują go obrońcy.

• Krótko rozegrany rzut wolny. Dośrodkowuje w pole karne Clichy i głową pakuje piłkę do bramki Aguero.

• GOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!! AGUERO!!! 0-2!!!

• I na dobry początek Ramires ukarany zółtą kartką.

• Rozpoczynamy drugą połowę. Oba zespoły chyba bez zmian.

• Garść statystyk z I połowy:

• Posiadanie piłki: 43%-57%
    • Strzały: 2-11
    • Celne strzały: 1-3
    • Celność podań: 80%-88%
    • Spalone: 1-1

Jak widać w pełni zasłużone prowadzenie The Citizens.

• Gol Nasriego [LINK]

• Koniec I połowy. Emocji nie brakowało i patrząc na wynik nie powinno ich także zabraknąć w drugiej odsłonie.

• Groźna kontra City. Niepotrzebnie na strzał chyba zdecydował się Milner, wypluł piłkę przed siebie Cech, dopadł do niej Kompany i fatalnie spudłował mając przed sobą praktycznie pustą bramkę.

• Yaya Toure ukarany za faul taktyczny.

• Kun Aguero drybluje w polu karnym, zatrzymuje go David Luiz.

• Dośrodkowanie Azpilicuety trafia wprost w obrońcę rywali.

• Mogło być już 0-2. Najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrał Kun Aguero, a później dobitka Teveza trafia właśnie w Aguero.

• Zgrywał w polu karnym Carlos Tevez do Franzuza, piłka zaplątała się jeszcze pod nogami Azpilicuety, ale zdołał ją wyłuskać Samir Nasri i z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

• GOOOOLLLLLLLL!!!!!! NASRI !!!!!!!!!!! 0-1!

• Groźna kontra Manchesteru zakończona niedokładnym podaniem Teveza.

• Przedzierał się Oscar prawą stroną, ostatecznie przegrał pojedynek z Clichym.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Gareth Barry.

• Świetne podanie Mikela do Demba Ba, niestety dla kibiców The Blues Senegalczyk nie opanował piłki.

• Trochę zamieszania w polu karnym Manchesteru po tym stałym fragmencie gry. Piłka znalazła się pod nogami Maty, po jego strzale piłka przelobowała bramkarza który był wysunięty parę metrów przed linie bramkową, ale głową wybił ją Zabaleta.

• Faulowany Demba Ba będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Dośrodkowuje po ziemi Milner, jednak w polu karnym nie było żadnego piłkarza w błękitnej koszulce.

• Strzał Teveza ze skraju pola karnego trafia w Bertranda.

• Tym razem świetne podanie otrzymał Kun Aguero, przyjął piłkę na klatkę piersiową Argentyńczyk i w ostatniej chwili jego strzał zablokowany przez Davida Luiza.

• Zbyt mocne podanie do Aguero i łapie piłkę Petr Cech.

• Brzydki faul Zabalety, można było się pokusić o wyciągniecie zółtego kartonika, ale skończyło się jedynie na pouczeniu.

• Dośrodkowanie Milnera zdecydowanie zbyt wysokie, aby miał je sięgnąć któryś z jego kolegów.

• Przy piłce utrzymują się goście, jednak nie mogą się przedostać w pole karne rywali.

• Świetna piłki pomiędzy graczami Manchesteru zakończona strzałem z ostrego kąta Carlosa Teveza i z największym trudem broni Cech.

• Dośrodkowanie w pole karne pewnie wyłapuje Pantilimon.

• Z groźną kontrą wychodziło City, ale traci piłkę w polu karnym Aguero.

• Jak na razie gra rozgrywa się głownie na połowie Chelsea, ale dość senne ataki Manchesteru.

• Od środka boiska rozpoczynają podopieczni Roberto Mancinieego.

• Do końca z czasem i kontuzją walczył David Silva, ale ostatecznie okazało się, że Manchester będzie musiał sobie dziś radzić bez swojej gwiazdy. Ze składu wypadli także Micach Richards,Jack Rodwell i Maicon. Rafa Benitez nie mógł dziś skorzystać z Ashleya Cole'a i Garego Cahilla.

• W obecnym sezonie oba zespoły mierzyły się ze sobą 3 razy. Dwukrotnie zwyciężali The Citizens(mecz o tarcze wspólnoty i spotkanie ligowe w Manchesterze), a raz padł bezbramkowy remis (jesienny mecz na Stamford Bridge).

• Ławka rezerwowych City: Hart, Lescott, Kolarov, K Toure, Garcia, Sinclair, Dzeko.

• Ławka rezerwowych Chelsea: Turnbull, Terry, Ake, Lampard, Benayoun, Moses, Torres