1

1 2 połowa

1 dogrywka 1 połowap.

1 dogrywka 2 połowap.

• Ten mecz miał dwa oblicza. Chelsea dążyła by jak najszybciej odrobić straty z pierwszego meczu, ale szyki pokrzyżowała im kontaktowa bramka Gökhana Inlera. Jednak doświadczenie na arenie międzynarodowej przesądziło o wygranej Chelsea i awansie do ćwierćfinalu Ligi Mistrzów. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje na żywo.

• Koniec! To, co nie udało się Arsenalowi, udało się Chelsea. Napoli żegna się z Ligą Mistrzów.

• Ciszę na trybunach przerwał.. Didier Drogba domagając się od kibiców głośnego dopingu.

• Ramires wyprowadził kontrę, ale fatalnie podał do Fernando Torresa. Didier Drogba strzelał z woleja, ale daleko obok bramki.

• David Luiz przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Napoli. Mimo urazu zdołal się przesunąć kilka metrów do piłki.

• David Luiz wyraźnie utyka, ale że w Chelsea był przeprowadzony komplet zmian, to musi zostać na boisku do końca dogrywki.

• Didier Drogba trafia w mur.

• Hugo Armando Campagnaro nieprzepisowo zatrzymał Didiera Drogbę i został ukarany żółtą kartką. Do bramki Morgana de Sanctisa ok. 25 metrów.

• Didier Drogba przedzierał się lewą stroną boiska, wycofał piłkę do Ramiresa, ale strzał Brazylijczyka zablokowany.

• Florent Malouda wywalczył rzut wolny dla Chelsea.

• Gökhan Inler sfaulował Fernanda Torresa za co dostał żółtą kartkę.

• 9 minut do końca drugiej połowy dogrywki i prawdopodobnie tyle pozostało Napoli do zdobycia gola. W przeciwnym razie pożegnają się z Ligą Mistrzów.

• Ostatnia zmiana w Napoli. Eduardo Vargas zastępuje Salvatore Aronicę.

• Fernando Torres strzałem kończy kontrę Chelsea. Do tego momentu wszystko szło idealnie. Strzał Hiszpana był zbyt lekki by pokonać Morgana De Sanctisa.

• Walter Gargano na spalonym.

• I od razu zmiana: Goran Pandev zmienia Marka Hamsika

• I po krótkiej przerwie mamy drugą połowę dogrywki.

• Po bramce sędzia kończy pierwszą połowę dogrywki.

• Branislav Ivanović niczym rasowy snajper strzela gola pewnym strzałem z jedenastu metrów. Chelsea 4, Napoli 1!

• Juan Zuniga fauluje Didiera Drogbę

• Nerwy i zmęczenie udzielają się obu drużynom. Nieporozumienie Davida Luiza i Petra Cecha mogłoby zakończyć się tragicznie.

• Fernando Torres miał kolejną szansę do zdobycia gola. Tym razem posłal piłkę nad poprzeczką.

• Morgan de Sanctis popełnił olbrzymi błąd wychodząc poza pole karne. Fernando Torres nie wykorzystał tej szansy i posłał piłkę tylko obok bramki.

• Jose Bosingwa zmienia Johna Terry'ego. To ostatnia zmiana w Chelsea.

• Ashley Cole atakował brutanie Hugo Armando Campagnaro i dostał żółtą kartkę.

• Ładna akcja Napoli, ale Petr Cech łapie piłkę.

• David Luiz uprzedza Gökhana Inlera i wybija piłkę na rzut rożny.

• Druga zmiana w Chelsea. Florent Malouda zmienia Juana Matę.

• Edinson Cavani na minimalnym spalonym. Doskonale wychwycił to sędzia linowy.

• Gökhan Inler strzela wysoko nad bramką.

• Marek Hamsik strzela z woleja w polu karnym, ale nie trafił w światło bramki. To byłby piękny gol. Petr Cech stał jak wryty.

• Determinacja Fernando Torresa przynisła rzut rożny dla Chelsea. Bratislav Ivanović strzela głową, ale piłka mija słupek bramki Morgana De Sanctisa.

• Przed nami pierwsza część dogrywki, którą rozpoczyna Napoli.

• Koniec drugiej połowy, ale czeka nas dogrywka!

• Paolo Cannavaro czysto zatrzymuje Davida Luiza. Rożny dla Chelsea.

• Didier Drogba oczekiwał rzutu karnego po faulu na nim Sytuacja dyskusyjna a gwizdek sędziego milczy. Ale po paru sekundach Napoli mogło strzelić bramkę na 3:2, lecz Petr Cech uprzedza odważnym wyjściem Ezequiela Lavezziego. Ramires na spalonym.

• Akcja za akcję. Walter Gargano uderza z dystansu i piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.

• Ezequel Lavezzi był bliski przecięcia dośrodkowania Marka Hamsika. .

• Niepotrzebny faul Hugo Armando Campagnaro ok. 30 m od bramki Morgana De Sanctisa. Napastnik Chelsea ustawia piłkę. Piłka oszybowała metr nad bramką

• Marek Hamsik przyjął piłkę przed polem karnym Chelsea, ale momentalnie ją stracił.

• Michael Essien zastopował akcję Napoli w polu karnym w decydującym momencie. A na piłkę czyhało dwóch-trzech zawodników włoskiej drużyny.

• Fernando Torres minął jednego zawodnika Napoli, ale na drugim się skończyło. Było blisko czwartego gola dla Chelsea.

• Andrea Dossena leży w pol karnym Chelsea po starciu z Davidem Luizem. Goście mają tylko rzut rożny

• Branislav Ivanović popędził prawą stroną i był zatrzymywany przez przeciwnika przy linii pola karnego. Zdaniem sędziego zgodnie z przepisami.

• Jeżeli taki wynik utrzyma się to będziemy świadkami dogrywki.

• Frank Lampard strzela na siłę i nie daje szans Morganowi De Sanctisowi!

• Rzut wolny dla Chelsea. Przy piłce Juan Mata. Morgan De Sanctis piąstkuje poza pole karne, Kolejna centra i karny dla Chelsea.

• Kolejny rzut rożny dla Chelsea i kiks Juana Zunigi o mało nie przyniósł trzeciej bramki dla gospodarzy!

• Niewiele brakowało, by był remis! Juan Zuniga strzela, Petr Cech bezradnie przyglądał sie piłce zmierzającej do bramki Chelsea, a ta... trafiła w plecy Ezequiela Lavezziego! Nie ma bramki

• John Terry strzela głową, ale pilka po odbiciu się od przeciwnika wychodzi na rzut rożny. Chelsea od kilkudziesięciu sekund nie opuscza pola karnego gości.

• Andrea Dossena ukarany żółtą kartką.

• Morgan De Sanctis fantatycznie broni uderzenie Didiera Drogbę. Brawa dla włoskiego bramkarza za świetną interwencję.

• Bratislav Ivanovic huknął z narożnika pola karnego Napoli i Morgan De Sanctis instynktownie broni.

• Zmiana w Chelsea: Fernando Torres wchodzi w miejsce Daniela Sturridge'a.

• Daniel Sturridge strzela z dystansu obok bramki Morgana De Sanctisa.

• John Terry przerywa indywidualną akcję Ezequiela Lavezziego i rozpoczął kontrę The Blues, ale ta zakończyła się niepowodzeniem.

• Ramires zgrywa piłkę w polu karnym do Didiera Drofby, ale napastnik Chelsea uprzedzony.

• Napoli strzela kontaktowego gola! Gokhan Inler zza pola karnego idealnie posłał piłkę między nogami obrońcy Chelsea i Petr Cech bez szans! Chelsea 2, Napoli 1 i to Włosi są w ćwierćfinale!

• Didier Drogba nie wykorzystał prezentu od jednego z obrońców Napoli i nie doszedł do piłki. Morgan De Sanctis broni

• Paolo Cannavaro otrzymuje żółtą kartkę za faul.

• Rzut wolny dla Napoli z ok. 25 m od bramki Petra Cecha. Nic z tego nie wyszło.

• Marek Hamsik przełożył sobie piłkę na lewą nogę, ale obrońca Chelsea "zdjął" ją Słowakowi w ostatniej chwili.

• Edinson Cavani w ostatniej chwili uprzedzony przez Davida Luiza! Gdyby nie ta interwencja, to Napoli cieszyłoby się z kontaktowego gola.

• Chelsea strzela drugiego gola! John Terry wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu i doskonałym strzałem głową podwyższa prowadzenie! Teraz to Chelsea jest w ćwierćfinale!

• I rozpoczęła się druga połowa meczu.

• Sędzia kończy pierwszą połowę po tej akcji.

• Chelsea bliska zdobycia drugiej bramki. Podanie Davida Luiza przecięte przez obrońcę Napoli i Didier Drogba nie doszedł do piłki.

• Frank Lampard ukarany żółtą kartką

• Dalekie podanie do Juana Zunigi, ale Ashley Cole przyblokował przeciwnika pozwalając piłce opuścić boisko.

• Ezequiel Lavezzi stzela, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Michael Essien strzela po ziemi zza pola karnego obok słupka Morgana De Sanctisa.

• Wymuszona zmiana w Napoli: Andrea Dossena zastępuje kontuzjowanego Christiana Maggio.

• Branislav Ivanović przerwał kontrę Napoli. Pilka trafia do Daniela Sturridge'a, ale ten za mocno wypuścił sobie pilkę.

• Daniel Sturridge skoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z bocznego sektoru boiska, ale nie trafił w piłkę. Faul Franka Lamparda w środku boiska.

• Kontra Napoli i Edinson Cavani strzela bardzo niecelnie.

• Szarża Davida Luiza przez połowę boiska zatrzymana tuż przed linią pola karnego.Didier Drogba uprzedzony na czwartym metrze i zamiast bramki był rzut rożny

• Ramires centował z lewej flanki, Didier Drogba uprzedził Salvatore'a Aronicę i strzałem głową pokonuje Morgana de Sanctisa!

• Paolo Cannavaro fauluje Didiera Drogbę. Morgan De Sanctis pewnie łapie piłkę dośrokowaną z prawej strony boiska.

• Juan Mata centruje w pole karne, a Didier Drogba fauluje na linii "szesnastki" obrońcę gości.

• Edinson Cavani strzela obok bramki Petra Cecha.

• Ramires ładnie obrócił się z piłką, ale obrońca Napoli wybił mu piłkę i Brazylijczyk nie mógł oddać strzału.

• David Luiz wślizgiem zatrzymuje rozpędzonego Ezequiela Lavezziego. Czysto wygarnął piłkę spod nóg przeciwnika.

• Hugo Armando Campagnaro wygrywa pojedynek główkowy z Didierem Drogbą. Napastnik Chelsea zdawał się być zaskoczonym tym faktem. Juan Mata dośrodkowuje, ale piłka nabrała dziwną rotację i trochę brakowało, by wpadła za plecy Morgana De Sanctisa.

• Juan Zuniga strzela z ok. 20 m wysoko nad bramką Petra Cecha.

• Walter Gargano przedzierał się lewą flanką, jednak Urugwajczyk został zatrzymany daleko od bramki gospodarzy.

• Juan Mata na spalonym.

• Ezequiel Lavezzi dostał kapitalną piłkę na wolne pole i jego mocny strzał z trudem paruje Petr Cech. Akcje gości są coraz groźniejsze. Marek Hamsik uderza zza pola karnego, ale czeski bramkarz broni.

• Edinson Cavani przed kolejną szansą na zdobycie gola, ale trafił w boczną siatkę. Napoli po pierwszych dziesięciu minutach ruszyło do ataków.

• Marek Hamsik "uruchomił" prostopadłym podaniem Ezequiela Lavezziego jednak David Luiz uprzedził Argentyńczyka wybijając na rzut rożny. Edinson Cavani strzelił na bramką.

• Marek Hamsik przyjął piłkę na linii pola karnego Chelsea, obrócił się z przeciwnikiem na plecach i strzelił na bramkę Petra Cecha. Piłka odbiła się rykoszetem i czeski bramkarz szczęśliwie nogami obronił strzał.

• Marek Hamsik ładnym zwodem oszukał przeciwnika, ale niedokładnie podał do partnera z drużyny. Didier Drogba zaatakował nieprzepisowo jednego z graczy Napoli

• Hugo Armando Campagnaro wybija głową pilkę dośrodkowana w pole karne Napoli.

• Daniel Sturridge strzela i Morgan De Sanctis z najwyższym trudem wybija piłkę na rzut rożny. A zaczęło się od dalekiego wrzutu z outu Branislava Ivanovicia.

• Centra Ramiresa z lewej strony boiska przyblokowana.

• Didier Drogba przewracany przez obrońcę Napoli. Wolny z ok. 30 m i John Terry strzela głową niecelnie. Od bramki Morgan De Sanctis

• Pierwsza akcja Napoli i niedokładna piłka do napastników. Po chwili Frank Lampard faulował Edinsona Cavaniego w środku boiska.

• Zaczyna Napoli.

• W pierwszym meczu Napoli pokonało u siebie 3:1 Chelsea, więc The Blues mają do odrobienia dwubramkową stratę. Jeżeli gospodarze dzisiejszego spotkania nie wyeliminują włoską drużynę, to w ćwierćfinałach LM nie zagra żaden zespół z Anglii po raz pierwszy od 16 lat.

• Chelsea będzie chciała uratować honor angielskich drużyn grających w tegorocznej edycji LM - Manchester United i City odpadły już po fazie grupowej, a tydzień temu za burtą znalazł się Arsenal.. Napoli awansowało do fazy pucharowej wyprzedzając w tabeli podopiecznych Roberto Manciniego. Teraz znowu zagra z angielską drużyną prowadzoną przez Włocha (Roberto Di Matteo), który nie tak dawno zastąpił zdymisjowanego Andre Villas-Boasa... Na relację na żywo z meczu Chelsea - Napoli zaprasza Tomasz Górski.