Chelsea Londyn 3 - 0 Schalke 04 Gelsenkirchen

Chelsea Londyn

3

Schalke 04 Gelsenkirchen

0

• Koniec spotkania. Niech nikogo nie zmyli wynik 3:0, Chelsea miała kupę szczęścia i zdołała wygrać dzisiaj w dość sporych rozmiarach. The Blues dzięki temu utrzymują prowadzenie w swojej grupie. Z mojej strony na dziś to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• Obaj na szczęście wchodzą już na boisko. Przed nami końcówka spotkania.

• Ramires zderzył się niefortunnie z Jonesem i obaj piłkarze leżą teraz na boisku.

• Dośrodkowanie w pole karne Chelsea, Cech spokojnie chwyta futbolówkę.

• Brzydki faul Kolasanicia na Willianie i zasłużona żółta kartka.

• Gooool! 30: dla Chelsea, Demba Ba! Długa piłka z głębi boiska, zgranie Williana do Lamparda i świetna asysta tego drugiego prze trafieniu Ba. Już jest po meczu.

• Ostatnia zmiana w tym meczu, Lampard za Oscara.

• Strzał Demby Ba, ale łapie piłkę Hildebrand

• A teraz De Bruyne za Schürrle.

• I Ba za Eto'o

• Dwie zmiany łącznie w obu drużynach. Kolasanić za Boatenga

• Żółta kartka dla Ucihdi za faul na Schürrle.

• Schalke się stara, Schalke próbuje, ale co z tego, skoro nic im z tego nie wychodzi.

• Żółta kartka dla Jonesa, za faul na prawej stronie boiska.

• Mało ciekawej gry w tym fragmencie na Stamford Bridge, Chelsea ułożyła sobie ten mecz i teraz kontroluje jego przebieg.

• Kolejna zmiana Jensa Kellera. Meyer za Fuchsa.

• Schalke stara się rozgrywać piłkę, ale marnie jej to widzę. Bez pomysłu na gola kontaktowego.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu, za Draxlera Clemens.

• Schalke wyraźnie nie ma pomysłu, jakby tu ukąsić rywala, Zwycięstwo Chelsea wydaje się być formalnością.

• Kolejna okazja dla Chelsea! Schürrle dochodzi do bardzo dobrej okazji, ale świetnie jego strzał broni Hildebrand. Znowu mieliśmy kapitalne podanie Williana.

• Gooool! 2:0 dla Chelsea! Kapitalna kontra drużyny Mourinho, Willian zagrywa do Eto'o, a ten świetnym strzałem podwaja prowadzenie swojego zespołu.

• Draxler w świetnej sytuacji, ale strzał zawodnika Schalke po nodze rywala piłka na corner.

• A teraz Ramires. Więcej mamy kopaniny niż kreowania sytuacji.

• Kontuzjowany Draxler zszedł za linię boczną boiska.

• Jak na razie żadna z ekip nie zdecydowała się na atak na bramkę swojego rywala. gra znów toczy się głównie w środku pola.

• Arbiter z Norwegii wznawia grę, zaczynają piłkarze Chelsea.

• Koniec pierwszej połowy. Jak do tej pory jesteśmy świadkami dość wyrównanego widowiska, ale dzięki pechowi gości i szczęściu Samuela Eto'o, gospodarze prowadzą 1:0. Czekamy na troszkę więcej emocji w trakcie drugich 45 minut. Spotkamy się za około kwadrans.

• I znów mamy długie rozgrywanie piłki z obu stron, które nie przynosi żadnego efektu w postaci sytuacji podbramkowych.

• Eto'o oddał strzał z linii szesnastego metra, ale bramkarz tym razem spokojnie interweniuje.

• Goście w tej chwili kompletnie bez pomysłu. Chelsea po objęciu prowadzenia kontroluje przebieg gry, a Schalke wyraźnie już czeka na gwizdek oznaczający przerwę w grze.

• Ależ błąd Hildebranda, to jest po prostu nie do pomyślenia! Bramkarz Schalke nie zwrócił uwagi na nadbiegającego Kameruńczyka i kropnął piłkę prosto w niego.

• Gooool! 1:0 dla Chelsea! Ależ błąd Hildebranda! Niemiecki bramkarz popełnił niebywały błąd przy wybijaniu piłki i ta odbiła się (!) od Samuela Eto'o i wpadła do bramki.

• Niewiele w tej chwili dzieje się na boisku. I jedni i drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce, a co za tym idzie, stworzyć sobie sytuacji bramkowej.

• Willian fauluje w środku pola.

• Znowu Schürrle, tym razem sprzed pola karnego, ale Niemiec pomylił się nieznacznie. Bardzo dobry okres gry gospodarzy.

• Ależ szansa dla Chelsea. André Schürrle przymierzył z rzutu wolnego, i tylko kapitalna interwencja Hildebranda uratowała gości przed utratą bramki.

• Gra wyraźnie nam się teraz wyrównała. Obie ekipy częściej klepią piłkę w środku pola, niż podchodzą pod szesnastkę rywala.

• Eto'o do Oscara i Brazylijczyk oddał strzał sprzed szesnastki. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

• Okres przewagi gości. To oni dłużej utrzymują się przy piłce i stworzyli już sobie sytuację do strzelenia gola.

• Tym razem Fuchs uderzył z dystansu, ale on pomylił się już znacznie.

• Tym razem to Szalai spróbował strzały sprzed szesnastki i zabrakło mu naprawdę niewiele do dania prowadzenia swojej ekipie. Mogło być 0:1.

• Uderzenie Draxlera sprzed pola karnego, ale piłka minęła nieznacznie prawy słupej bramki Cecha.

• Jak na razie mamy badanie terenu. Ani jedna ani druga drużyna nie zdecydowała się jeszcze na jakiś atak na bramkę rywala.

• Pan Svein Oddvar Moen zagwizdał po raz pierwszy, goście w zielonych strojach rozpoczynają spotkanie...

• "Jestem zły. Popełniłem dziś jedenaście błędów, powiedział po ostatnim meczu swojej ekipy Jose Mourinho. Ciekawe, jakie słowa padną po dzisiejszym spotkaniu, ;-) Do rozpoczęcia widowiska pozostały już tylko trzy minuty.

• W ostatniej kolejce ligowej, piłkarze z Niemiec pokonali na wyjeździe Hertę Berlin 2:0, a w tabeli ligowej plasują się na czwartej lokacie. Chelsea również grała na wyjeździe, ale uległa 2:0 Newcastle. Mimo tego piłkarze portugalskiego trenera są wiceliderami angielskiej Premier League.

• A tabeli grupy E wyżej znajduje się drużyna z Anglii. Prowadząca Chelsea ma dokładnie tyle samo punktów co drugie Schalke, jednak znajduje się wyżej dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

• Przed dwoma tygodniami, obie te ekipy zmierzyły się między sobą i w Gelsenkirchen londyńczycy zwyciężyli aż 3:0. Dziś podopieczni Jensa Kellera z pewnością pałają żądzą rewanżu i zapowiada nam się fantastyczne widowisko.

• Przed spotkaniem warto się jeszcze zapoznać z zapowiedzą do tego widowiska, która jest dostępna tutaj. Zapraszamy.

• ...a Jose Mourinho następujących: Schwarzer, Cole, Luiz, Lampard, De Bruyne, Mata, Ba.

• Po lewej stronie oczywiście możecie zobaczyć wyjściowe jedenastki, które wystawili obaj szkoleniowcy. Jen Keller na ławce rezerwowych posadził następujących zawodników: Fährmann, Hoogland, Santana, Kolasinac, Meyer, Clemens, Ayhan...

• Witamy! Już za około pół godziny na Stamford Bridge zmierzą się drużyny Chelsea oraz Schalke. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam, Damian Wiśniewski.