3

Steaua Bukareszt

1

• Spotkanie relacjonował dla Państwa Tomasz Górski. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

• Chelsea pokazała skuteczność i doświadczenie na arenie międzynarodowej w drugiej połowie. Wynik byłby jeszcze wyższy gdyby Torres wykorzystał "jedenastkę". Rumuni pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, a najbardziej Popa siejący największe zagrożenia.

• Koniec! Chelsea w ćwierćfinale Ligi Europejskiej! Steaua może wracać do Rumunii z podniesioną głową

• Benayoun miałby prawdziwe wejście smoka. Torres przedarł się w polu karnym i podał do Izraelczyka, który strzela piętką minimalnie niecelnie

• Benayoun za Hazarda.

• 3 minuty nadziei Steauy na strzelenie gola zapewniającego awans.

• Pewnie Cech interweniuje na przedpolu po wstrzeleniu w pole karne. D. Luiz ucierpiał najpierw po starciu z Łukaszem Szukałą, a potem z czeskim bramkarzem.

• Pierwsza zmiana w Chelsea. Mata zmieniony przez Mosesa.

• Seria rożnych dla Chelsea. Mikel strzela i trafia w Szukałę. Pilka wychodzi na korner.

• Kompletnie zmylony bramkarz Steauy, ale Hiszpan posłał posłał piłkę zdecydowanie za wysoko.

• Torres trafia w poprzeczkę!

• Kontra Chelsea i Burceanu fauluje Hazarda w polu karnym. Karny!

• Adi Rocha Sobrinho zmienia Rapę. Napastnik za obrońcę, a więc trener Steauy stawia wszystko na jedną kartkę.

• Latovlevici strzela z dystansu w sam środek bramki i Cech nie miał problemu z interwencją.

• Spóźniona interwencja A. Cole'a powoduje żółtą kartkę dla Anglika..

• Podrażniony Torres (w koszulce z numerem) przed kolejną szansą. Strzela obok prawego słupka.

• Pierwsza zmiana w Steaue: za Tanase pojawia się Tatu.

• Oscar pokazał się z dobrej strony. Odzyskał piłkę na 25. metrze i wbiegł w pole karne. Strzela jednak obok bramki.

• Torres wraca na boisko... w koszulce bez numeru! Wcześniej był opartywany przez medyków. Sędzia zwrócił uwagę Hiszpanowi i teraz zmienia trykot.

• Odetchnął z ulgą Łukasz Szukała. Chwilę wcześniej nie przykrył Torresa strzelającego gola, a teraz sędzia mógł odgwizdać jedenastkę.

• Chelsea idzie za ciosem! Torres pada w polu karnych Steauy. Gwizdek sędziego milczy!

• GOL, Fernando Torres! Piłka jak po sznurku krąży od nogi do nogi zawodników The Blues. Piłka posłana w pole karne do Torresa, który strzela gola!

• Popa faulowany przez Mikela. Słuszna kartka dla Nigeryjczyka.

• Torres w roli prawoskrzydłowego dośrodkowuje, lecz zabrakło zawodnika w niebieskim stroju w polu karnym Steauy. Odpowiedź gości i Chipciu uprzedzony przez schodzącego do środka pola karnego Cole.

• Rumuni w geście fair play oddają piłkę. I grają już w komplecie.

• Nie pierwszy rajd Popy prawą stroną i wzięty w kleszcze przez Ramiresa i D. Luiza. Nadział się na łokieć tego drugiego i padł jak rażony. Z pomocą medyków opuszcza na chwilę boisko.

• D. Luiz strzela z 30 metrów i piłka po koźle wpada do "koszyczka" Tatarusanu.

• Kolejna akcja Chelsea i Torres uprzedzony w polu karnym przez Rapę, który wślizgiem wybija piłkę z pola karnego spod nóg Hiszpana!

• Cech broni strzał z 20 metrów Chipciu! Ale emocje, kapitalny mecz!

• Chelsea brakuje jednego gola by zapewnić sobie awans. Hazard strzela zza pola karnego i zasłonięty Tatarusanu z trudem kieruje piłkę na korner.

• Świetne dośrodkowanie i Terry strzałem głową zapewnia prowadzenie Chelsea! Nie bez winy w tej sytuacji jest Szukała, który nie przypilnował kapitana The Blues.

• GOL, John Terry

• Rapa fauluje zawodnika Chelsea tuż przy narożniku pola karnego. Może być grożnie.

• Tatarusanu wychodzi na 15. metr i wybija piłkę. Przytomne zachowanie bramkarza. A rozgrzewkę rozpoczął Lampard...

• Dośrodkowanie Azpilicuety tym razem zablokowane. Chelsea wznawia grę z autu. Poprawka Hiszpana i Tatarusanu łapie piłkę.

• Kapitalna okazja dla rumuńskiego zespołu. Burceanu strzela z 15 metrów obok bramki. Dobry pressing na rumuńskim zawodniku wywarł wracający Ramires.

• Ostre wejście bark w bark D. Luiza. Zawodnik Steauy, Popa, jak rażony padł na bandy.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Azpilicuety z prawej flanki. Tatarusanu od bramki.

• Rusescu zatrzymany w lewym narożniku pola karnego. Ważne, że zgodnie z przepisami interweniował zawodnik Chelsea. Trwa od kilku minut donośny doping kibiców Steauy.

• Pierwsza żółta kartka dla Bourceanu za faul taktyczny.

• Kontra Steauy i szarża Popy zakończona dośrodkowaniem w pole karne. D. Luiz nie pierwszy raz przerywa akcję.

• Fernando Torres zagrywa na środek pola karnego do... nikogo. Zabrakło go w tym miejscu. Chelsea konstruuje kolejną akcję od własnych obrońców, ale Mata popełnia błąd nie przyjmując prostej piłki.

• Stephane Lannoy gwiżdże i druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny bez zmian.

• I wracamy na Stamford Bridge na rewanżowe spotkanie 1/8 Ligi Europejskiej. Do przerwy jest remis 1:1 i taki wynik premiuje Steauę Bukareszt!

• Takie mecze chce się oglądać jak najczęściej! Dużo walki, strzałów i emocji. Kiedy wydawało się, że druga bramka dla Chelsea "wisi w powietrzu", to dali o sobie znać goście wykorzystując rzut rożny i zamieszanie w polu karnym. Wynik otworzył Mata po wjechaniu w pole "16" i anemicznym strzale - piłka ledwie turlała się i po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

• Koniec pierwszej połowy! Steaua tuż przed gwizdkiem sędziego doprowadziła do remisu!

• GOL, Chiriches Z najbliższej odległości pokonuje bramkarza Chelsea!

• Rajd Popy prawą stroną, który wykorzystał złe podanie D. Luiza. Wpadł w pole karne i zdecydował się na strzał, który zablokował wślizgiem Cole. Korner.

• Rzut sędziowski na połowie Steauy z powodu dwóch piłek na boisku. Popa chciał oddać piłkę rywalowi, ale na przeszkodzie stanął zawodnik The Blues.

• Hazard wbiegł w pole karne i po klepce z Matą strzela! Tatarusanu broni!

• Torres strzela z linii 16 metrów obok bramki!

• GOL, Juan Mata!

• Torres nie utrzymał piłki na prawej stronie.

• Kibice gospodarzy widzą, że nie idzie tym pupilom i donośnym dopingiem próbują pomóc.

• Dalekie podanie do Rusescu i ze spokojem interweniuje D. Luiz. Goście bronią się całym zespołem. Póki co czynią to bardzo skutecznie.

• Fatalne podanie Cole'a na lewe skrzydło do Torresa. To zagranie wzburzyło kibiców The Blues.

• Latovlevici uderzył w twarz Azpilicuetę. Nie było to celowe zagranie Rumuna i kartki nie będzie. Hiszpan jest lekko zamroczony.

• Kapitalna akcja Hazarda, który podał przed pole karne do Mikela. Ten strzela i z problemami Tatarusanu paruje korner. Po rozegraniu Mikel strzela jeszcze raz. Tym razem nad poprzeczką.

• Tanase nie poradził sobie z D. Luizem. Ostatecznie Cech wznawia grę z "piątki".

• Dobre dośrodkowanie Latovleviciego i ponownie D. Luiz. Tanase strzela i broni Cech. Zaczynają się gwizdy na Stamford Bridge.

• Kolejna akcja Steauy - Latolevici dośrodkowuje i D. Luiz wybija piłkę. Poprawka i korner dla rumuńskiego zespołu.

• Popa zagrywa w pole karne, ale na spalonym Chipciu.

• Bourceanu strzela z dystansu obok słupka.

• Mata faulowany ok. 30 metrów od bramki. Szybki strzał, lecz Tatarusanu nie dał się zaskoczyć.

• Tanase zagrywa płasko w pole z lewego skrzydła wprost do "koszyczka" Cecha. Goście dochodzą do głosu grając bez kompleksów.

• Błąd Mikela o mały włos nie zakończył się katastrofą! Rusescu dostał podanie na wolne pole i popędził na bramkę Chelsea. Cech zdołał sparować strzał na korner!

• Popa wybija na uwolnienie do Rusescu, ale napastnik nie miał szans z obrońcami gospodarzy.

• Strzały Maty, Ramiresa i Mikela z ok. 20 metrów zablokowane. W jednej akcji. Goście zamknięci w hokejowym zamku we własnym polu karnym.

• Terry podaje po skrzydle do Torresa bardzo niedokładnie. Kolejna akcja gospodarzy: Mikel zagrywał prostopadle. Również źle i Tatarusanu łapie piłkę.

• Dalekie wybicie Cecha w ok. 30 metra od bramki rumuńskiego zespołu pada łupem stoperów Steauay. Ramires fauluje Popa.

• Chelsea szturmuje chcąc jak najszybciej strzelić bramkę, ale brakuje dokładności; ostatniego podania. W to graj rumuńskiemu przeciwnikowi.

• Pierwsza połowa rozpoczęta

• Obie drużyny już są na murawie. Za moment hymn Ligi Europejskiej i losowanie stron. Po nim rozpoczęcie meczu!

• Steaua zagra w tym samy zestawieniu osobowym jak tydzień temu. W tym z Łukaszem Szukałą na środku obrony.

• W "11" Chelsea zabrakło miejsca dla Franka Lamparda, który tym razem jest "tylko" na ławce rezerwowych. W środku pomocy zagrają Ramires i Mikel (jako defensywni) i Oscar jako ofensywny. Na szpicy Fernando Torres. Jego główny konkurent - Demba Ba - jest kontuzjowany. Zabraknie też Romeu.

• Dla przypomnienia: wideo z bramką z pierwszego spotkania:

• Tomasz Górski, witam Państwa. Do rozpoczęcia spotkania nieco ponad 10 minut

• Steaua - rezerwowi: Stanca, Gardos, Filip, Prepalita, Iancu, Martins, Adi.

• Podstawowe jedenastki obu drużyn już znamy. A kogo trenerzy mają w obwodzie?Rezerwowi Chelsea: Turnbull, Fereira, Cahill, Bertrand, Lampard, Moses, Benayoun

• Tydzień temu Steaua pokonała u siebie Chelsea 1:0 po bramce Rusescu z rzutu karnego. "The Blues" tanio skóry nie sprzedadzą i chcą udowodnić, że był to wypadek przy pracy.