Cracovia

1

CSKA Sofia

2

• Pasy przegrywają swoje ostatnie spotkanie w Holandii 1:2 z bułgarskim CSKA Sofia. Mecz został zakończony 10 minut przed upływem regulaminowego czasu gry.

• KONIEC MECZU W 80 MINUCIE! Sędzia postanowił zakończyć to spotkanie, aby nie dopuścić do rozlewu krwi. Bułgarzy opuścili boisko, zaś zawodnicy Pasów biegają wzdłuż własnej połowy.

• Ależ zrobiło się gorąco! Ntibazonkiza zostaje zaatakowany bez piłki na co z pretensjami reaguje Niedzielan! Teraz w przepychankach uczestniczą wszysyc piłkarze i sztaby szkoleniowe!

• Bartczak dośrodkowuje w pole karne, do piłki dochodzi Ntibazonkiza, ale jego strzał ląduje w trybunach.

• Do końca spotkania pozostało jeszcze 15 minut!

• Bartczak również decyduje się na próbę uderzenia z dystansu, ale nie trafia w światło bramki.

• Suvorov przedziera się z piłką środkiem pola. Zbiera się do strzału z 25. metrów, ale w ostatniej chwili zostaje zablokowany.

• Kosanovic na siłę uderza z rzutu wolnego, ale nie trafia w bramkę.

• Kostov uderza z granicy pola karnego. Piłka odbija się od obrońcy i zmierza w samo okienko, ale... fenomenalnie spisuje się Kaczmarek i wybija futbolówkę na rzut rożny!

• Po tym trafieniu gra zaczyna się coraz bardziej układać.

• Andrzej Niedzielan w swoim debiucie zdobywa gola!

• GOOOOL!! 2:1! Suvorov wrzuca piłkę w pole karne, gdzie dopada do niej Niedzielan i z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki głową!

• Suart przekracza przepisy i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Pasy grają coraz bardziej chaotycznie, a w tym czasie na boisko wchodzi Sławomir Szeliga zmieniając Arkadiusza Radomskiego.

• Kolejna szansa Bułgarów na podwyższenie, ale tym razem strzał jest za lekki i Kaczmarek nie zostaje zaskoczony.

• I MAMY JUŻ 2:0! Kaczmarek interweniując piąstkuje piłkę, ale robi to zbyt lekko i na 15. metrze dopada do niej Kostov umieszczając ją w bramce!

• Niedzielan przejmuje piłkę daleko od pola karnego Sofii, zagrywa do Ntibazonkizy, ale Burundyjczyk próbując zagrać do Suvorova traci piłkę.

• Ponownie Kaczmarek ratuje Cracovię zatrzymując Kostova we własnym polu karnym.

• Bułgarzy dokonali pięciu zmian. Na boisku pojawiają się: Kostadinov, Yakimov, Karachanakov, Kostov i Yovchev.

• Yakimov potężną bombą z 17. metrów straszy Kaczmarka, ale golkiper Pasów świetnie interweniuje.

• Pierwsza szansa dla Cracovii, z 14. metrów uderza Straus, ale piłkę wyłapuje bramkarz CSKA.

• Jurij Szatałow dokonał trzech zmian: za Nawotczyńskiego wszedł Kosanovic, Kędziore zmienił Straus, a Dudzic został zmieniony przez debiutującego Niedzielana.

• Pełni nadziei na chociażby wyrównanie w wykonaniu Cracovii, zaczynamy drugą część spotkania.

• Czekamy na decyzję Szatałowa o zmianach przed rozpoczęciem drugich 45 minut.

• Bez doliczonego czasu gry sędzia główny kończy pierwszą połowę, po której Cracovia przegrywa 0:1 z CSKA Sofia.

• Suvorov odnajduje wolnego Struna na stronie, zagrywa ma piłkę na dobieg, ale arbiter boczny wskazuje pozycję spaloną.

• Kaczmarek świetnie wychodzi poza pole karne i przerywa akcję Bułgarów.

• Świetna akcja Ntibazonkizy zwieńczona dograniem do Kędziory, napastnik Pasów zostaje jednak zblokowany w ostatniej chwili. Saidi ma jeszcze okazję na dobitkę, ale strzela w golkipera CSKA.

• Yoychev strzela gola po dograniu ze środka pola, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę i trafienie nie zostaje uznane.

• Galchev fauluje Suvorova. Poszkodowany wrzuca w pole karne na Bartczaka i Nawotczyńskiego, ale żaden z nich nie sięgnął piłki.

• Kolejny rzut wolny w tym spotkaniu. Tym razem dla Cracovii. W pole karne mocno na krótki słupek dośrodkowuje Suvorov, ale futbolówka wpada w ręce bramkarza Sofii.

• Galchev ponownie zagraża bramce Kaczmarka, ale tym razem uderza niecelnie z dystansu.

• Ciemne chmury zebrały się nad Zuthpen i ponownie zaczął padać ulewny deszcz.

• Dudzic pada w polu karnym, ale Tavares czysto odebrał mu piłkę.

• Kolejny stały fragment gry dla CSKA. Groźny strzał z 25 metrów oddaje Galchev! Piłka zmierza do bramki przy samym słupku, ale doskonale interweniuje Kaczmarek! Brawo!

• Bułgarzy egzekwują rzut wolny z lewej strony boiska. Wrzutka w pole karne, ale sytuacje kontroluje Żytko i wywalcza rzut wolny.

• Kędziora w idealnej sytuacji na wyrównanie fatalnie przestrzela! Świetnie uruchomił go Ntibazonkiza. Szkoda zmarnowanej szansy.

• Suvorov wyprowadza akcję Cracovii. Zagrywa do Bartczaka ten uruchamia Strunę po stronie. Andraz szybko zagrywa do Dudzica licząc na odegranie, ale napastnik został uprzedzony przez obrońcę Bułgarów.

• Bartczak jeszcze raz próbuje prostopadle do Dudzica, ale zagrywa za mocno i napastnik tym razem nie zdążył dobiec.

• I CSKA ponownie w komplecie.

• Bark Zivca opatrywany jest poza linią boczną. Bułgarzy na razie w dziesięciu.

• Zivec zderza się z Nawotczyńskim i pada na murawę. Fizjoterapeuci wkraczają na plac gry.

• Zawodnicy CSKA szybko wymieniają podania czym przewyższają piłkarzy Szatałowa.

• Strata piłki w środku boiska doprowadziła do utraty gola.

• 1:0 DLA CSKA! Po szybko wyprowadzonym kontrataku, Zivec dostaje piłkę w polu karnym i z bliskiej odległości pokonuje Kaczmarka!

• Bartczak zagrywa prostopadłą piłkę do Dudzica. Napastnik Pasów obraca się z piłką i z obrębu pola karnego uderza ze szpica obok bramki! Dobra akcja Cracovii!

• Za nami niecały kwadrans, a co chwilę dochodzi do złamania przepisów. Faul za faulem.

• Moraes staje przed kolejną próbą uderzenia z rzutu wolnego. Tym razem z 25 metrów i bardzo blisko bramki Kaczmarka. Obyło się bez kłopotów.

• Rzut wolny spod linii bocznej dla Pasów. Suvorov wrzuca w pole karne, ale niecelnie i CSKA przejmuje piłkę.

• Pierwsza ciekawa akcja Pasów. Ntibazonkiza rusza po skrzydle, mija rywala i dośrodkowuje w pole karne gdzie zagrożenie oddala defensor Bułgarów.

• Zawodnik Sofii wraca już do gry.

• Galchev nie podnosi się z murawy Chwila przerwy i na boisko wkracza pomoc medyczna CSKA.

• Piłka nadal na połowie Cracovii. Dudzic i Kędziora na razie bezrobotni.

• Stały fragment gry dla Bułgarów. Z rzutu wolnego uderza Moraes Junior, mocno po ziemi i obok bramki.

• Pierwsi do ofensywy przechodzą zawodnicy CSKA. Udaje się wywalczyć rzut rożny, ale bez zagrożenia bramki Kaczmarka.

• I zaczynamy ostatni sprawdzian podopiecznych Jurija Szatałowa w Holandii.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze tylko 5 minut.

• Jedenastka CSKA: Chavdarov - Vidanov, Tavares, Popov, Dechev, Sadula, Galchev, Stoyanov, Zicu, Zivec, Moraes.

• Na ławce trójka najbardziej wyczekiwanych zawodników. Rok Straus, Dawid Krieger i Andrzej Niedzielan. Ten ostatni w zeszłym sezonie uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy. Teraz będzie grał w pasiastej koszulce Cracovii.

• Od pierwszych minut wystąpią dwa nowe nabytki Jurija Ształowa: Mateusz Żytko sprowadzony z Polonii Bytom i Wojciech Kędziora reprezentujący w zeszłym sezonie barwy Zagłębia Lubin.

• Na ławce rezerwowych zasiądą: Gąsiński, Kosanovic, Boljevic, Szeliga, Niedzielan, Rupa, Żołądź, Straus, Krieger

• Znamy już wyjściową jedenastkę Pasów: Kaczmarek - Struna, Żytko, Nawotczyński, Suart - Suvorov, Radomski, Bartczak, Ntibazonkiza - Kędziora - Dudzic

• Witamy na relacji live z ostatniego sparingu Cracovii na obozie w Holandii. Relacja live zostanie poprowadzona za oficjalnym serwisem Cracovii.