Mecz Cracovia - Legia Warszawa ONLINE. Zaległe spotkanie 2....

Mecz Cracovia - Legia Warszawa ONLINE. Zaległe spotkanie 2. kolejki Ekstraklasy. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [20.12.2023]

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2023-12-20 19:00

Cracovia

2

Legia Warszawa

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia.

• Świetny mecz Cracovii. "Pasy" chciały wygrać dzisiaj dla Janusza Filipiaka i to zrobiły. Dzięki temu awansowały na 13. miejsce w tabeli. Legia pozostała poza podium.

• Koniec meczu w Krakowie! "Pasy" wygrywają z Legią 2:0.

• Josue z żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Żółtą kartką ukarany Patryk Makuch.

• Cracovia mądrze oddala grę od własnego pola karnego. Teraz to gospodarze próbują atakować.

• Maciej Rosołek pokusił się o niesygnalizowany strzał, ale trafił wprost w rywala.

• Radovan Pankov wrzucił na głowę Yuri Ribeiro, jednak ten nie zdołał celnie uderzyć.

• Josue oddał strzał z dystansu, ale zrobił to nieudanie.

• Rozegranie rzutu wolnego bez zagrożenia.

• Rzut wolny dla Legii blisko pola karnego rywali.

• Świetne zagranie w pole karne Cracovii trafiło do Juergena Elitima, ten przegrał pojedynek z bramkarzem, a chwilę później Maciej Rosołek trafił w słupek!

• Ostatnia zmiana w Legii Warszawa. Makana Baku zastąpił Patryka Kuna.

• Cracovia zaryglowała dostęp do własnej bramki. Ostatnie minuty nie są zbyt interesujące.

• Natomiast Igor Strzałek pojawił się w miejsce Ernesta Muciego.

• Kolejne dwie zmiany w Legii Warszawa. Maciej Rosołek zastąpił Marca Guala

• Ernest Muci dostał piłkę na skrzydle, ale dośrodkował fatalnie.

• Po zmianach Legia zaczęła częściej utrzymywać się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Natomiast Gil Dias pojawił się w miejsce Steve'a Kapuadiego.

• Dwie zmiany w Legii Warszawa. Bartosz Kapustka zastąpił Jurgena Celhakę

• Karol Knap zagrał prostopadle do Benjamina Kallmana, ten ruszył na bramkę Legii i precyzyjnym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benjamin Kallman znowu trafia do siatki!!!

• Wciąż obraz gry wygląda tak, że Cracovia dominuje w środku pola, a Legia nie potrafi zagrozić rywalom.

• W odpowiedzi wrzutka w pole karne Cracovii, ale Marc Gual nie zdołał oddać skutecznego strzału.

• To powinna być druga bramka dla Cracovii! Jani Atanasov dostał piłkę w polu karnym Legii, oddał sytuacyjny strzał i trafił w słupek bramki gości!

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na plac gry. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Cracovia rozegrała perfekcyjną pierwszą połowę. Piękna bramka zadecydowała że "Pasy" prowadzą. Legia nie potrafi znaleźć sposobu, na przedostanie się pod pole karne rywali. Na drugą połowę zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Cracovia prowadzi z Legią 1:0.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Radovan Pankov także z żółtą kartką.

• Końcówka pierwszej połowy w Krakowie. Wydaje się, że gospodarze zejdą na przerwę z prowadzeniem.

• Marc Gual ukarany żółtą kartką po zbyt ostrej walce o piłkę.

• Zakotłowało się w polu karnym Cracovii, ale skończyło się bez zagrożenia pod bramką "Pasów".

• Josue świetnie wrzucił na głowę Radovana Pankova, ale ten uderzył nieudanie.

• Patryk Makuch próbował oddać strzał z dystansu, ale zrobił to fatalnie.

• Legioniści nie mogą znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych rywali.

• Cracovia znakomicie prezentuje się w środku pola. Legioniści wyglądają, jakby chcieli się już udać do domów na święta.

• Benjamin Kallman dostał piłkę przed karnym Legii, obrócił się w stronę bramki i pięknym strzałem dał prowadzenie "Pasom".

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benjamin Kallman otwiera wynik meczu!!!

• Legioniści wciąż nie potrafią przejąć kontroli nad środkiem pola. Cracovia doprze radzi sobie w tej części boiska.

• Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Marc Gual pokusił się o strzał z linii pola karnego, jednak jego próba została zablokowana.

• Jani Atanasov z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• "Pasy" wywalczyły rzut wolny blisko pola karnego rywala.

• Dużo gry w środku pola. Gospodarze dobrze utrzymują się przy piłce. Na razie Legia spokojnie czeka, co zrobi przeciwnik.

• Otar Kakabadze ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dobry początek meczu w wykonaniu "Pasów". Grają agresywnie i nie dają rywalom rozwinąć skrzydeł.

• Pierwsze dośrodkowanie na pole karne Legii, tam do pozycji strzeleckiej doszedł Kamil Glik, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Rozpoczynamy ostatni tegoroczny mecz PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu przy Kałuży. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą dzisiejszego meczu będzie Karol Arys ze Szczecina. W tym sezonie prowadził wygrany przez "Pasy" mecz w Fortuna Pucharze Polski z Zagłębiem Lubin. Sędziował również dwa mecze z udziałem Legii Warszawa. Stołeczna drużyna rozbiła ŁKS 3:0 i sensacyjnie przegrała u siebie ze Stalą Mielec 1:3.

• Filip Rózga (kontuzja)
    • Michał Rakoczy (potencjalny transfer do Rakowa)

Legia Warszawa:

• Bartosz Slisz (żółte kartki)
    • Blaz Kramer (żółte kartki)
    • Tomas Pekhart (kontuzja)
    • Ramil Mustafaev (kontuzja)
  • Cracovia w tym sezonie spisuje się fatalnie. Zajmuje miejsce w strefie spadkowej, a ostatni ligowy mecz wygrała pod koniec września. Mniej zwycięstw od "Pasów" mają tylko Ruch i ŁKS, które wyraźnie odstają reszcie ligi.

• Tuż po niedzielnym meczu doszła do Nas bardzo smutna informacja o śmierci prezesa Cracovii, Janusza Filipaiaka - człowieka, który kochał ten klub i poświęcał mu wiele uwagi. Dzisiaj "Pasy" będą chciały za wszelką cenę wygra i pokazać jedność w tym trudnym czasie dla wszystkich osób związanych z krakowskim klubem.

• W ostatnią niedzielę przy Łazienkowskiej Legia pokonała "Pasy" 2:0 po trafieniach Patryka Kuna i Blaza Kramera. Obie bramki padły w drugiej połowie meczu. Ewentualne dzisiejsze zwycięstwo stołecznego klubu sprawi, że wskoczą na podium PKO Ekstraklasy.

• Dzisiejsze spotkanie można poniekąd uznać jako rewanż dwumeczu. Przecież te zespoły rywalizowały ze sobą zaledwie 3 dni temu w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzisiejsze spotkanie pierwotnie miało odbyć się w lipcu. Z pewnością kibice, ale i piłkarze woleliby letnią aurę.

• Ostatni mecz w tym roku na stadionie miejskim w Krakowie:

• Witamy serdecznie! Czas na ostatni akord PKO Ekstraklasy w tym roku. W zaległym meczu z 2. kolejki Cracovia zmierzy się z Legią Warszawa. W pierwszym terminie spotkanie nie zostało rozegrane z powodu udziału warszawian w kwalifikacjach Ligi Konferencji. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Cracovia - Legia LIVE! Pasy prowadzą. Ależ fantastyczny gol
1/4
przejdź do galerii

Cracovia - Legia LIVE! Pasy prowadzą. Ależ fantastyczny gol ©Sylwia Dąbrowa

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Legia Warszawa ONLINE. To drugie z rzędu spotkanie obydwu drużyn. Kilka dni temu Legia i Cracovia zagrały ze sobą w ramach 19. kolejki Ekstraklasy. Teraz czas odrobić zaległości z 2. kolejki. Gdzie oglądać? Relacja LIVE w GOL24 w środę od godziny 19:00.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Legia Warszawa ONLINE

Legia Warszawa to jedyna polska drużyna, która musi grać na dwóch frontach. "Wojskowi" występują w Lidze Konferencji, ale także biją się o mistrzostwo w Ekstraklasie. Na razie forma stołecznego klubu nie zachwyca.
Legia znajduje się na 5. miejscu z dorobkiem 32 punktów. Do Śląska Wrocław, który jest liderem tabeli traci aż dziewięć punktów. Przewaga WKS-u może stopnieć, jeśli "Wojskowi" wygrają zaległy mecz z Cracovią, który odbędzie się 20 grudnia.

Cracovia to jedno z największych rozczarowań obecnego sezonu. "Pasy" Po Bardzo słabej jesieni znalazły się w strefie spadkowej, a dokładnie na 16. miejscu. Jest jedno rozwiązanie, aby nie przezimować w "czerwonej strefie". Mowa o zdobyciu, chociażby jednego punktu w meczu z Legią w środę. Zadanie będzie niezwykle ciężkie, gdyż zespół z Krakowa kilka dni temu przegrał 0:2 ze stołecznym klubem w ramach 19. kolejki Ekstraklasy.

17 grudnia zmarł prof. Janusz Filipiak, czyli prezes Cracovii. Mecz z Legią Warszawa będzie wyjątkowy, gdyż piłkarz, trenerzy i kibice upamiętnią działacza "Pasów". Jacek Zieliński, trener krakowskiej ekipy, twierdzi, że najlepszym gestem będzie wygranie spotkania ze stołeczną ekipą.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Najlepiej byśmy uhonorowali profesora wygrywając ten mecz. Grając dobre widowisko. Oczywiście były głosy na temat przełożenia tego meczu, ale myślę, że pan profesor chciałby, byśmy zagrali dobry mecz, zapunktowali na koniec roku. Słyszałem też sugestie byśmy zagrali w czarnych strojach. Zdanie nasze: sztabu szkoleniowego, piłkarzy jest takie, że ukochany klub pana profesora ma biało-czerwone pasy i w takich koszulkach zagramy. Będą czarne opaski na koszulkach, minuta ciszy przed meczem.

Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa: - Bartosz Slisz i Blaz Kramer nie zagrają w środę ze względu na żółte kartki. Do składu wrócą natomiast Yuri Ribeiro i Juergen Elitim. Liczę, że zachowamy naszą moc. Na pewno będziemy bardzo zmotywowani. To był dla nas symboliczny mecz. Chcieliśmy wygrać, aby pozytywnie zakończyć ten rok przed naszymi kibicami. Liczymy na zakończenie 2023 roku zwycięstwem w Krakowie

Nie zagrają w meczu Cracovia - Legia Warszawa:

Cracovia: Rasmussen
Legia: Kramer, Mustafaev, Pekhart, Slisz

Mecz Cracovia - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 19:00 w GOL24 - zapraszamy!