0

Polonia Warszawa

0

• Dziękujemy za uwagę i wspólnie spędzony czas.

• Cała druga połowa nie była obfita w sytuacje bramkowe, jednak to co stało się w doliczonym czasie wynagrodziło brak emocji! Jest to kolejna mocno kontrowersyjna sytuacja w naszej Ekstraklasie. Kibice mocno prezentują swoje niezadowolenie.

• Koniec meczu!

• Sikorski za Sultesa.

• Żółta kartka dla Gąsińskiego za komentowanie pracy arbitra.

• GOOOOOOOOOL!!! A jednak nie! Dośrodkowanie w pole karne Polonii! Do piłki skacze Gliwa, ale wypuszcza piłkę z rąk, do której dochodzi Van der Biezen i umieszcza ją w pustej bramce! Arbiter boczny podnosi chorągiewkę! Kolejna kontrowersja!

• Świetne dogranie do Caniego w pole karne, napastnik Polonii znajduje się w sytuacji sam na sam, ale lepszy okazuje się Wojciech Kaczmarek! Bramkarz Cracovii ratuje swoich kolegów!

• Akcja "Czarnych Koszul" zostaje zatrzymana u samego źródła i goście wznawiają z linii bocznej w okolicach środka boiska.

• Dobre krótkie rozegranie rzutu wolnego zostaje zakończone beznadziejnym dośrodkowaniem Ntibazonkizy.

• Szansa dla Cracovii, ale Van der Biezen zamiast podać do kolegów zagrał do rąk Gliwy.

• Groźne podanie do Wszołka na dwunasty metr, pomocnik Polonii źle sobie przyjął piłkę, a następnie został "skasowany" przez Puzigacę.

• Brzyski ładnie przepuszcza piłkę obok Struny, ale żaden z zawodników Polonii nie zdołał do niej dobiec.

• Struna próbuje lewym skrzydłem, ale zostaje nabity piłką przy chorągiewce i goście wznawiają z autu.

• Słabe zagranie w pole karne "Pasów" i Kaczmarek wznawia z piątego metra.

• Druga zmiana Jacka Zielińskiego. Boisko opuszcza Bonin, a w jego miejsce pojawia się Wszołek.

• Ntibazonkiza napiera lewą stroną, przepycha się z obrońcą Polonii i fauluje rywala.

• To już staje się nudne, kolejne dośrodkowanie i... kolejne wybicie z pola karnego przez defensywę gospodarzy.

• Za Niedzielana wchodzi Van der Biezen.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany zostaje Andraż Struna.

• Kolejna wrzutka z rzutu wolnego w pole karne "Pasów" i kolejne wybicie poza szesnastkę.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Cani zgrywa piłkę przed pole karne, ale dobiega do niej Suvorov.

• Wrzutka w pole karne z rzutu wolnego zostaje zażegnana wybiciem głową przez Ntibazonkizę.

• Zmiana w drużynie Polonii. Za Jeża wchodzi Edgar Cani.

• Idelana piłka do Visnakovsa, ale Łotysz pogubił się we własnym dryblingu i Polonia ruszyła z kontratakiem zakończonym faulem na 35. metrze.

• Faul na granicy pola karnego, ale mimo dogodnej sytuacji "Pasy" nie zdołały wyjść na prowadzenie.

• Żółtą kartka ukarany Maciej Sadlok za faul na Visnakovsie.

• Kosanović uderzył z rzutu wolnego z 40 metrów, ale obok bramki. Gospodarze domagali się rzutu rożnego, ale sędzia nakazał wznowienie gry od bramki.

• Żółta kartka dla Baszczyńskiego za faul.

• Visnakovs zmienia Cahalona.

• Cahalon szarżował lewą stroną i wywalczył rzut rożny.

• Rzut rożny dla Polonii. Wrzutkę Brzyskiego wybili obrońcy, do piłki dopadł Jeż, ale zza pola karnego uderzył bardzo niecelnie.

• Bartczak wchodzi za Szeligę.

• Faul dla Polonii, Baszczyński pada faulowany przez Niedzielana. Tym razem bez kartki

• Saidi Ntibazonkiza traci piłkę, ale chwilę później ją odzyskuje.

• Niedzielan wychodzi sam na sam z Gliwą, ale arbiter boczny wskazuje pozycję spaloną!

• Zolta kartka został ukarany Sławomir Szeliga

• Długa piłka na Niedzielana, "Wtorek" zostaje wybity z równowagi w biegu, ale arbiter dyktuje tylko rzut wolny.

• I żółta kartka dla Niedzielana.

• Spięcie między zawodnikami Cracovii i Polonii. Żółta kartka dla Todorovskiego.

• Puzigaća fauluje Bonina dosłownie milimetr od pola karnego!

• Optyczna przewaga Cracovii, ale ilekroć piłka wchodzi w pole karne gości zostaje szybko wybita do formacji defensywnej "Pasów".

• Struna walczy z Brzyskim, ale udaje mu się wywalczyć wznowienie z autu.

• Mały sprawdzian dla Gliwy, długie podanie do Ntibazonkizy, ale w porę z linii bramkowej wyszedł bramkarz Polonii i złapał piłkę w tak zwany koszyczek.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostaje wyłapane przez golkipera "Pasów".

• Boni próbuje płaskiego podania na piąty metr do Sultesa, ale przecina je wybiciem na rzut rożny Milos Kosanović.

• Puzigaća w trudnej sytuacji, ale udaje mu się nabić Bonina i Kaczmarek wznowi z piątego metra.

• Brzyski atakuje lewą stroną, ale zostaje zatrzymany przez Strunę.

• Zaczynamy drugą część tego meczu!

• Obie drużyny znajdują się ponownie na murawie.

• Pierwsza połowa dość wyrównana, a przede wszystkim sporo niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Kiedy Cracovia ustabilizowała sytuację w obronie nie jest w stanie trafić do siatki rywali. Warto wspomnieć o strzale Suvorova z dwudziestej pierwszej minuty, kiedy to po podaniu Ntibazonkizy Mołdawianin zdecydował się na podcięcie piłki co nieomal skończyło się cudownym golem, który byłby bliźniaczo podobny to trafienia Aleksa z rundy wiosennej w meczu właśnie z Polonią Warszawa.

• Na sam koniec pierwszej połowy żółta kartka dla Radomskiego. Oznacza to, że kapitan "Pasów" nie zagra w derbowym pojedynku z Wisłą za tydzień.

• Koniec pierwszej połowy!

• Próba dryblingu Suvorova na prawej stronie, ale nie dał się nabrać obrońca Polonii.

• Cracovia próbowała wyjść z kontrą, jednak zbyt małą liczbą graczy, by stworzyć zagrożenie.

• Doliczone dwie minuty.

• Cotra oddał groźny strzał, jednak Kaczmarek przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po rzucie rożnym dalej atakowała Polonia, ale Cracovia wyszła z opresji.

• Piłka po wybiciu z pola karnego pada pod nogi Cahalona, ale ten przymierzył prosto w obrońcę Polonii!

• Rzut wolny dla Cracovii po faulu na Niedzielanie. Będzie dośrodkowanie w pole karne.

• Rzut rożny dla "Czarnych Koszul". Wrzutka Brzyskiego, ale najwyżej w polu karnym wyskoczył Kaczmarek i pewnie złapał piłkę.

• Faul dla Polonii Warszawa. Dośrodkowanie Brzyskiego, ale piłkę wybija Radomski.

• Ntibazonkiza leżał na murawie, jednak jest już w stanie grać dalej.

• Dośrodkowanie w pole karne "Pasów" do piłki wychodzi Kaczmarek, ale futbolówka wypada mu z rąk! Do piłki dobiega Brzyski, ale za daleko ją wypuszcza próbując się ratować domniemanym trafieniem go w nogi przez bramkarza Cracovii! Sędzia pozostał niewzruszony!

• Próba strzału z szesnastu metrów w wykonaniu Jeża, ale piłka przechodzi obok bramki Kaczmarka!

• Łukasz Trałka upomniany żółtą kartką za faul na Ntibazonkizie.

• Na murawie leży Hosek i Sultes, miejmy nadzieję, że zaraz obaj wznowią grę.

• Przerzut na prawą stronę do Suvorova, ale Mołdawianin nie miał szans na dojście do piłki.

• Ładnie lewą nogą uderzył z dystansu Brzyski, ale na posterunku Kaczmarek.

• Ntibazonkiza uderzył sprzed pola karnego, ale Gliwa nie musiał nawet interweniować.

• Niedzialan uniknął spalonego wyszedł sam na sam z Gliwą, jednak lepszy bramkarz Polonii.

• Ależ okazja "Pasów"! Suvorov świetnym podaniem obsłużył Ntibazonkizę, który zamiast dośrodkować zdecydował się odegrać do Aleksa na 15. metr, a ten piękną podcinką niemal przelobował Gliwę!

• Dobry strzał z dystansu Jodłowca i chwila przewagi Polonii Warszawa.

• Dwa rzuty rożne wykonywała Polonia, jednak nie stworzyła najmniejszego zagrożenia pod bramką.

• Doskonałą okazję zmarnował teraz Szeliga. Było blisko.

• Po centrze Todorovskiego dobrej okazji nie wykorzystał Sultes, który uderzył ponad poprzeczką.

• Wrzutka w pole karne z rzutu rożnego, ale Trałka uderza obok bramki.

• Dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Bonina, ale niebezpieczeństwo zażegnał Hosek wybijając piłkę głową na aut.

• Cahalon podaje prostopadle do Niedzielana, ale "Wtorek" znajduje się na pozycji spalonej.

• Struna próbuje uruchomić Cahalona na prawej stronie, ale jego podanie mija linię boczną.

• Baszczyński popełnia błąd, Nitbazonkiza szybko wznawia z autu, ale Niedzielan zostaje zatrzymany przez byłego defensora "Białej Gwiazdy".

• Pierwsza żółta kartka, już w trzeciej minucie Puzigaća fauluje Bonina.

• Pierwszy faul Cahalon, przekracza przepisy w obrębie własnej połowy.

• Pierwszy gwizdek Huberta Siejewicza na ul. Józefa Kałuży!

• Obie drużyny pojawiły się już na murawie!

• Do meczu pozostało zaledwie pięć minut!

• Zawodnicy Polonii udali się do szatni po wskazówki od Jacka Zielińskiego.

• W barwach Polonii Warszawa nie może wystąpić jeszcze Bruno, który po długotrwałej kontuzji powróci na boisko dopiero na mecz z Ruchem Chorzów 31. października.

• W drużynie Cracovii wystąpi Aleksandr Suvorov, który ostatni występ zaliczył 26. sierpnia w meczu z Zagłębiem Lubin. Właśnie w tym spotkaniu doszło do kuriozalnej sytuacji, po której Mołdawianin opuścił boisko i został zawieszony na pół roku. Kara została odwieszona po interwencji prawników zawodnika i działaczy klubowych. Dzisiaj otrzyma od Dariusza Pasieki szansę występu od pierwszych minut.

• Obie drużyny znajdują się już na murawie w strojach na rozgrzewkę.

• Zawodnicy Polonii wyszli na rozgrzewkę. Zostali przywitani brawami.

• Jak dotąd w tym sezonie Cracovia ani razu nie wygrała na własnym obiekcie. Polonia zaś nie potrafiła wywieźć trzech punktów z żadnego wyjazdowego spotkania.

• "Pasy" wyjdą w składzie: Kaczmarek, Puzigaća, Kosanović, Hosek, Struna, Radomski (k), Szeliga, Suvorov, Cahalon, Ntibazonkiza, Niedzielan. Zmiennicy: Gąsiński, Dudzic, Visnakovs, Bartczak, Van der Biezen, Nawotczyński, Straus.

• Wyjściowa jedenastka Polonii Warszawa: Gliwa, Baszczyński, Cotra, Jodłowiec, Jeż, Bonin, Trałka (k), Sadlok, Brzyski, Todorovski, Sultes. Ławka rezerwowych "Dumy Warszawy": Przyrowski, Wszołek, Cani, Sikorski, Kokoszka, Tosik, Piątek

• Posiadamy już informację o składach obu drużyn an dzisiejszy mecz.

• Witamy państwa prosto ze stadionu "El Passo" w Krakowie! W dzisiejszym pojedynku Cracovia podejmie na własnym stadionie zaprzyjaźnioną Polonię Warszawa!