Cracovia - Radomiak Radom ONLINE. Pierwszy sobotni mecz PKO...

Cracovia - Radomiak Radom ONLINE. Pierwszy sobotni mecz PKO Ekstraklasy w nowym roku. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Sebastian Madejski - 3
    • Otar Kakabadze - 4 (Mateusz Bochnak - 3)
    • Virgil Ghita - 3 (Eneo Bitri - 3)
    • Arttu Hoskonen - 4
    • Andreas Skovgaard - 3
    • Paweł Jaroszyński - 6
    • Michał Rakoczy - 4
    • Patryk Sokołowski - 4 (Jani Atanasov - 4)
    • Karol Knap - 3 (Takuto Oshima - 3)
    • Benjamin Källman - 5 (Fabian Bzdyl - bez oceny)
    • Patryk Makuch - 4

• Gabriel Kobylak - 2
    • Jan Grzesik - 2
    • Mateusz Cichocki - 2
    • Mike Cestor - 2 (Luka Vusković - 3)
    • Dawid Abramowicz - 2
    • Vagner Dias - 2 (Krystian Okoniewski - 3)
    • Luizao - 3 (Luis Machado - 3)
    • Christos Donis - 2 (Michał Kaput - 1)
    • Rafał Wolski - 3
    • Lisandro Semedo - 3 (Leandro - bez oceny)
    • Leonardo Rocha - 1
  • Koniec meczu! Cracovia pokonuje Radomiaka Radom aż 6:0!

• Jak zaczął strzelanie w dzisiejszym meczu, tak i zakończył (?)

Po dośrodkowaniu z prawej strony i główce jednego z zawodników Paweł Jaroszyński dopada do piłki na wysokości lewego narożnika pola bramkowego. Mocnym wolejem w stronę dalszego rogu zdobywa swoją drugą bramkę!!!

• GOL DLA CRACOVII NR 6! PAWEŁ JAROSZYŃSKI!!!

• I Luizao obejrzał żółtą kartką za dyskusje. A to oznacza, że nie zagra w następnej kolejce z Pogonią Szczecin. To czwarte "żółtko" w tym sezonie.

• CZERWONA KARTKA DLA MICHAŁA KAPUTA!!!

Sędzia Karol Arys obejrzał nieprzepisowe wejście Michała Kaputa w Janiego Atanasova. Leżąc na murawie przejechał korkami po udzie Macedończyka
    . Michał Kaput

• Fabian Bzdyl zmienia Benjamina Källmana.

• Przepychanka między Michałem Kaputem a Janim Atanasovem. Macedończyk pokazuje ranę na udzie po wejściu rywala, ale ogląda żółtą kartką.

• Matusz Bochnak kieruje piłkę do siatki, lobując z narożnika pola bramkowego wychodzącego z bramki Gabriela Kobylaka! Sęk w tym, że po "ciasteczku" Janiego Atanavosa był na spalonym!

• Leandro zmienia Lisandro Semedo

• Andreas Skovgaard upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie ręką. Podobnie jak Virgil Ghita, nie zagra z Zagłębiem Lubin z powodu pauzy za czwarte "żółtko" ((18 lutego, godz. 12:30).

• 8 450 widzów na stadionie przy Kałuży w Krakowie.

• Mateusz Bochnak przedarł się prawą stroną w pole karne. Niemal z linii końcowej zagrywa płasko przed bramkę, ale Mateusz Cichocki wybija na rzut rożny.

• Dalekie zagranie Luki Vuskovicia "na walkę" przed pole karne Cracovii. Tam bez problemu poradzili sobie gospodarze.

• [WIDEO] GOLE MAKUCHA (4:0) I ATANASOVA (5:0)

• Luis Machado bardzo ryzykował, powstrzymując rozpędzonego Michała Rakoczego. Sprytnie wytrącił go z biegu; przez co kapitan "Pasów" nie znalazł się w sytuacji oko w oko z Gabrielem Kobylakiem.

• Patryk Makuch przydał się defensywie. Wybiciem za linię boczną przerwał atak Radomiaka.

• Mateusz Bochnak zmienia Otara Kakabadze.

• ... a za Mike'a Cestora melduje się Luka Vusković.

• ... Michał Kaput wchodzi za Christosa Donisa...

• Trzy zmiany w Radomiaku: Luis Machado wchodzi za Luizao...

• Pierwszy kontakt z piłką Macedończyka kończy się golem!!!

Po dośrodkowaniu z prawej strony płaskim uderzeniem przy lewym słupku pokonuje Gabriela Kobylaka!

• "PIĄTKA" CRACOVII! JANI ATANASOV!!!

• ... a za Patryka Sokołowskiego melduje się Jani Atanasov.

• Podwójna zmiana w Cracovii: Takuto Oshima wchodzi za Karola Knapa...

• Paweł Jaroszyński miał dużo miejsca i czasu na lewej stronie. Popatrzył w pole karne, po czym posyła piłkę na dalszy słupek do Patryka Makucha. Ten uderza "tam, skąd przyszła" i po odbiciu się od nogi Mike'a Cestora wpisuje się na listę strzelców.

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM PATRYK MAKUCH!!!

• Luizao zagrywa prostopadle do Dawida Abramowicza, który z linii końcowej wrzuca nisko w okolice bliższego słupka. Górą obrońcy Cradcovii.

• Przerwa w grze. Karol Knap padł na murawę po tym, jak został przypadkowo został trafiony piłką w twarz. Szybko pojawili się przy nim medycy i w ich asyście schodzi za linię boczną.

• Christos Donis skosił przy przy linii bocznej rozpędzonego Patryka Makucha jak trawę na wiosnę. Nie dość, że obejrzał żółtą kartkę, to jeszcze czeka go przymusowa pauza w meczu inaugurującym 21. kolejkę z Pogonią Szczecin (16 lutego, godz. 18). To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie.

• Składna akcja zawodników Jacka Zielińskiego. Dośrodkowanie z lewej strony przed pole karne, skąd Patryk Makuch "przeplatanką" nad piłką zrobił sobie trochę miejsca, po czym huknął nad bramką!

• Goście domagają się rzutu rożnego po interwencji obrony Cracovii. Najbardziej "aktywny" był tutaj Rafał Wolski, z którym porozmawiał Karol Arys.

• Dawid Abramowicz podłączył się do akcji ofensywnej. Boisko okazało się dla niego za krótkie.

• Karol Knap chciał prostopadłym podaniem po linii uruchomić Otara Kakabadze. W porę zorientował się Luiza, kierując piłkę na aut. Po szybkim wznowieniu dobre podanie odebrał Michał Rakoczy! Ten z narożnika pola bramkowego uderza w boczną siatkę!

• Cracovia - Radomiak Radom 3:0

• 7 Strzały 8
    • 4 Strzały celne 1
  • Benjamin Källman decyduje się na strzał z dalszej odległości! Pomylił się nieznacznie!

• Bilans bezpośrednich spotkań

• "Pasy" szybko wznowiły grę i ruszyli w okolice pola karnego Radomiaka. Poradzili sobie zawodnicy Macieja Kędziorka.

• Luizao naciskany przez Patryka Sokołowskiego "wyjechał" z piłką za linię boczną.

• Druga połowa rozpoczęta!

• I mamy debiut w PKO Ekstraklasie. Eneo Bitri zmienia Virgila Ghitę, który ma na koncie żółtą kartkę.

• Krystian Okoniewski wchodzi za Vagnera Diasa.

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Cracovia - Radomiak. Po pierwszej połowie "Pasy" prowadzą po trafieniach Pawła Jaroszyńskiego, Benjamina Källmana i Dawida Abramowicza (samobój).

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] 2. MINUTA. CZERWONA KARTKA LEONARDO ROCHY

• +2' Koniec pierwszej połowy. Cracovia prowadzi z Radomiakiem 3:0, który od 2. minuty gra w osłabieniu po czerwonej kartce Leonardo Rochy.

• +1' Michał Rakoczy próbował przedrzeć się w kole środkowym, gubiąc Mateusza Cichockiego. Ten w odpowiednim momencie wyprostował nogę, przejmując piłkę.

• Karol Arys dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Otar Kakabadze przedarł się prawą stroną, wykorzystując ogrom miejsca przed sobą. W kluczowym momencie wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie poza pole karne Radomiaka.

• Obie ekipy czekają na przerwę z różnych powodów.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Michał Rakoczy przedarł się środkiem, po czym huknął lewą nogą z ok. 20 metrów! Wyciągnięty jak struna Gabriel Kobylak odbija piłkę na rzut rożny!

• Płaski strzał Patryka Makucha z kilkunastu metrów nie sprawił problemu Gabrielowi Kobylakowi.

• [WIDEO] GOLE JAROSZYŃSKIEGO (1:0) I KÄLLMANA (2:0)

• Virgil Ghita upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce z Zagłębiem Lubin (18 lutego, godz. 12:30).

• Benjamin Källman posyła piłkę z lewej strony na dalszy słupek do Otara Kakabadze. Ten zgrywa w pole bramkowe, gdzie podbił ją Dawid Abramowicz, a z bliska do siatki skierował Patryk Makuch. Przynajmniej tak to wyglądało z odtworzenia z jednej kamery.

Jeszcze czekaliśmy na oficjalne stanowisko, komu zapisać tę bramkę. Na razie na liście znajduje się Patryk Makuch, ale ostatecznie została ona przypisana defensorowi Radomiaka!

• CO ZA PECH DAWIDA ABRAMOWICZA! GOL SAMOBÓJCZY!!!

• Kibice Radomiaka na Cracovii

• Po chwili najpierw Vagner Dias został zablokowany na prawej stronie pola karnego, a następnie Mike Cestor - po centrze - główkuje nad poprzeczką.

• Vagner Dias podaje w pole karne do Rafała Wolskiego. Piłka dziwnie odbiła się od murawy, płatając figla obrońcy Cracovii! Sęk w tym, że strzał z "szesnastki" został w ostatniej chwili zablokowany!

• Piłkarze Jacka Zielińskiego mają mecz pod kontrolą. Grają w przewadze od 2. minuty i zdołali strzelić dwie bramki.

• Ma patent na Radomiaka

• I jeszcze jeden po płaskiej wrzutce Michała Rakoczego.

• Paweł Jaroszyński wrzuca z lewej strony na środek pola bramkowego. Mike Cestor wyjaśnia sytuację wybiciem głową za linię końcową.

• Za mocne zagranie do Patryka Makucha. Gabriel Kobylak spokojnie łapie piłkę.

• Lisandro Semedo uderza do siatki z pola karnego! Gol nie zostaje uznany z powodu pozycji spalonej

• Glikson approves Kamil Glik

• W środku pola pograli Patryk Sokołowski i Patryk Makuch. Drugi z wymienionych mocnym prostopadłym podaniem uruchomił Fina, którym płaskim strzałem w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM BENJAMIN KÄLLMAN!!!

• Strata Radomiaka w środku pola mogła źle się skończyć! Diagonalne podanie na lewą stronę do Michała Rakoczego i bliski przechwytu był Luizao. Futbolówka spadła jednak pod nogi kapitana "Pasów", który zbyt czytelnie chciał przełożyć ją w "szesnastce" do strzału. Stracił ją na rzecz Luizao.

• Pierwsza bramka "Pasów" w rundzie jesiennej (2:2 ze Stalą Mielec) też była dziełem Pawła Jaroszyńskiego.

• Odchodzące dośrodkowanie Karola Knapa nie znalazło adresata. Radomianie wybijają na uwolnienie.

• Patryk Sokołowski dopada do bezpańskiej piłki na 20. metrze. Jego strzał po rykoszecie przekracza linię końcową.

• Zawodnicy Macieja Kędziorka dążą do szybkiego wyrównania. Próba Christosa Donisa była jednak nieudana.

• Mocne dośrodkowanie Michała Rakoczego na 6. metr, skąd piłkę głową przed pole karne wybija Mike Cestor. Dopada do niej Paweł Jaroszyński, który lewą nogą ustawił sobie futbolówkę do mierzonego uderzenia przy lewym słupku! Wyciągnięty jak struna Gabriel Kobylak był bezradny!

• CRACOVIA NA PROWADZENIU! GOL PAWŁA JAROSZYŃSKIEGO!!!

• Przerzut Virgila Ghity na lewą stronę, gdzie szeroko ustawiony był Paweł Jaroszyński. Jego dośrodkowanie "przecina" Jan Grzesik. Korner dla "Pasów".

• Cracovia w ataku pozycyjnym 25-30 metrów od bramki Radomiaka. Prostopadłe podanie w "szesnastkę" było za mocne do Otara Kakabadze.

• Goście próbują atakować prawą stroną. Wywalczyli aut; Jan Grzesik wrzuca w pole karne, gdzie bez trudu poradzili sobie zawodnicy Jacka Zielińskiego.

• Patrykiem Sokołowskim zajmował się sztab medyczny. Przez moment był poza boiskiem, ale wraca do gry.

• CZERWONA KARTKA DLA LEONARDO ROCHY!!!

Niespełna 90 sekund na murawie spędził napastnik Radomiaka! Ostre, spóźnione wejście w nogę rywala, nie pomogła też piłka!
    Leonardo Rocha

• Ostre wejście Leonardo Rochy w nogę Patryka Sokołowskiego! Pomocnik "Pasów" leży na murawie; najprawdopodobniej VAR zajmuje się to sytuacją!

• Na gwizdek Karola Arysa spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Michał Rakoczy i Dawid Abramowicz. Cracovia - Radomiak

• Obie drużyny wychodzą na murawę przy hymnie Cracovii! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Radomiak przed swoim pierwszym meczem w tym roku plasuje się w środku ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów. W tej chwili radomianie mają sześciopunktową przewagę nad strefą spadkową, ale zespołów zaangażowanych w utrzymanie jest kilka i sytuacja w każdej kolejce może się diametralnie zmieniać.

• Skład Radomiaka Radom

• Natomiast Radomiak zimą stracił kilku czołowych zawodników. Klub opuścili między innymi Pedro Henrique, Edi Semedo oraz Albert Posiadała. Najgłośniejsze transfer w Radomiu zostały jednak dokonane w drugą stronę. Do zespołu Macieja Kędziorka dołączyło dwóch piłkarzy klubów angielskiej Premier League. Zaledwie 16-letni obrońca Luka Vušković oraz 25-letni pomocnik Bruno Jordão. Ten pierwszy przywędrował z Tottenhamu, natomiast drugi z Wolverhampton.

• Skład Cracovii

• W zimowym oknie transferowy Cracovia pozyskała Patryka Sokołowskiego z Legii Warszawa, który na pewno wzmocni linię pomocy zespołu. Jednakże kadra zespołu wciąż nie jest najmocniejsza. Warto zaznaczyć, że podczas okresu przygotowawczego, "Pasy" rozegrały 5 meczów towarzyskich i przegrały tylko jeden i to nieznacznie. Lepszy od podopiecznych Jacka Zielińskiego okazał się austriacki Sturm Graz, z którym jesienią rywalizował Raków Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Długo czekaliśmy na powrót Ekstraklasy, aż wczoraj miało to miejsce. Dzisiaj czekają nas trzy spotkania. Na pierwszy ogień idą ekipy Cracovii oraz Radomiaka Radom, których mecz rozpocznie się już za 25 minut.

Spotkanie poprowadzi Karol Arys...

Cornel Rapa i Michał Rakoczy w meczu PKO Ekstraklasy.

Cornel Rapa i Michał Rakoczy w meczu PKO Ekstraklasy. ©Andrzej Banas / Polska Press

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Radomiak Radom ONLINE. W piątek liga wybudziła się z zimowego snu. Czas na pierwsze sobotnie starcie 20. kolejki rozgrywek. Gdzie oglądać spotkanie Cracovia - Radomiak Radom na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek w sobotę o 15:00. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Radomiak Radom ONLINE

Cracovia końcówce ubiegłego roku miała bardzo burzliwą. Zmarł Janusz Filipiak - prezes klubu, dla którego "Pasy" były oczkiem w głowie. Dodatkowo wyniki zespołu z Krakowa dawały wiele do życzenia. Zwycięstwo w ostatnim grudniowym meczu sprawiło, że udało mu się wygrzebać z dołu tabeli. Jednak wiosna przy Kałuży może być bardzo trudna.

- Cracovię dość mocno ostatnio obserwowaliśmy, w trakcie obozu byliśmy na jej meczach. Zawsze przykładamy dużą uwagę do analizy rywala, więc jesteśmy dość dobrze przygotowani. To zespół na pewno o dużym potencjale piłkarskim z wieloma zawodnikami, którzy w naszej lidze są na czołowych pozycjach. Można tu wspomnieć chociażby o Benjaminie Kallmanie, czy Michale Rakoczym, który zrobił kapitalny postęp i jest kwestią czasu, kiedy wyjedzie za granicę. Dalej jest Virgil Ghita, a więc jeden z najlepszych stoperów w całej ekstraklasie. Kolejnymi zawodnikami są Karol Knap, czy Patryk Makuch. Cracovia to specyficzny zespół grający twardą piłkę. Cracovia to zespół, który jest groźny przy stałych fragmentach i zarówno w ataku jest dobrze zorganizowany, jak i w obronie. Jest to drużyna, która jest niezwykle groźna w przejściach z obrony do ataku. Lubi atak bezpośredni, to znaczy lubi często grać piłkę za linię obrony rywala, więc taki przeciwnik z gatunku bardzo nieprzyjemnych. Nie można patrzeć na Cracovię przez pryzmat tabeli. Jest to drużyna dobrze zorganizowana, ale tak jest w piłce, że nie zawsze te wyniki idą w parze z jakością. - powiedział Maciej Kędziorek, trener Radomiaka przed meczem 20. kolejki PKO Ekstraklasy.

- Wiadomo, że są to gry przedwstępne, pomieszane składy. Radomiaka trzeba inaczej oceniać niż zespół za trenera Galca’y. Teraz jest to drużyna trenera Kędziorka. Odeszli Edi Semedo i Perdo Henrique, doszedł dynamiczny skrzydłowy Vagner Dias. To solidny zespół, grający nieprzyjemną piłkę. Napastnikiem jest Pedro Rocha, rywal ma dobrze opracowane stałe fragmenty gry. Ostatnie cztery mecze z Radomiakiem były dla nas udane, odnieśliśmy cztery zwycięstwa, bez straty bramki. Liczę się z tym, że teraz Radomiak zawiesi nam wysoko poprzeczkę - powiedział Jacek Zieliński, szkoleniowiec Cracovii.

Cracovia - Radomiak Radom w TV

Transmisję z meczu Cracovia - Radomiak obejrzymy na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3. Wstęp dwadzieścia minut przed rozpoczęciem gry.

Cracovia - Radomiak Radom w internecie. Stream online, live

Stream z meczu Cracovia - Radomiak w internecie na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online, a także w Polsat Box Go czy Playerze.