Mecz Cracovia - Ruch Chorzów ONLINE. Niebiescy liczą sie z...

Mecz Cracovia - Ruch Chorzów ONLINE. Niebiescy liczą sie z najgorszym. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 17. kolejka
2023-12-03 12:30

Cracovia

4

Ruch Chorzów

4

• Dziękujemy za śledzenie relacji z tej emocjonującej rywalizacji. Życzymy udanej niedzieli!

• Już w najbliższą środę Cracovia pojedzie do Częstochowy na mecz z Rakowem w ramach 1/8 Fortuna Pucharu Polski. Natomiast w następnej kolejce "Pasy" podejmą u siebie Stal Mielec, a Ruch na Stadionie Śląskim zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

• Virgil Ghita - 3
    • Andreas Skovgaard - 3, (Kacper Śmiglewski - bez oceny)

• Przemysław Szur - 2
    • Maciej Sadlok - 3, (Szymon Szymański - 3)
    • Mateusz Bartolewski - 3
    • Tomas Podstawski - 3
    • Filip Starzyński - 3, (Michał Feliks - 3)
    • Tomasz Swędrowski - 3
    • Łukasz Moneta - 2, (Wiktor Długosz - bez oceny)
    • Daniel Szczepan - 4
    • Miłosz Kozak - 4, (Tomasz Foszmańczyk - bez oceny)
  • Szalony mecz w Krakowie. Gospodarze grając cały mecz w dziesiątkę mogą być zadowoleni z jednego punktu. Ruch walczył dzielnie, ale nie zdołał wygrać tego meczu i wciąż wraz z ŁKS-em pozostaje na dnie tabeli.

• Koniec meczu w Krakowie! Cracovia remisuje z Ruchem 4:4!

• Dośrodkowanie w pole karne Ruchu trafiło na głowę Virgila Ghity, ale ten uderzył niecelnie.

• Szymon Szymański ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Sebastian Madejski sygnalizuje problemy zdrowotne.

• Michał Rakoczy oddał strzał z dystansu, piłka odbita od rywala prawie trafiła pod nogi Patryka Makucha, jednak pierwszy przy piłce był Krzysztof Kamiński.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył siedem minut.

• Natomiast Tomasz Foszmańczyk pojawił się w miejsce Miłosza Kozaka.

• Dwie zmiany w Ruchu Chorzów. Wiktor Długosz zastąpił Łukasza Monetę

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karol Knap trafia i mamy 4:4!!!

• Rzut karny dla Cracovii po zagraniu ręką Przemysława Szura!

• Tomasz Kwiatkowski zobaczy to na monitorze VAR!

• Virgil Ghita podał dorzucił w pole karne Ruchu, tam interweniował Krzysztof Kamiński, ale piłkarze "Pasów" sygnalizują zagranie ręką rywala!

• Zmiana w Cracovii. Kacper Śmiglewski zastąpił Andreasa Skovgaarda

• Tomasz Swędrowski z żółtą kartką za faul w środku pola.

• Karol Knap znowu dobrze wrzucił w "szesnastkę" gości, ale tym razem żaden z jego partnerów nie oddał strzału.

• Tomasz Swędrowski dostał piłkę w polu karnym Cracovii, oddał strzał, który jeszcze odbił się od obrońcy rywali i znalazł drogę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ależ pojedynek przy Kałuży!!! Tomasz Swędrowski zdobywa gola na 4:3!!!

• Karol Knap świetnie wrzucił do Patryka Makucha, a ten sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Makuch trafia na 3:3!!!

• "Pasy" wywalczyły rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Dobre zagranie w pole karne Ruchu, ale tam Patryk Makuch uderzył minimalnie niecelnie.

• Natomiast Filip Rózga pojawił się w miejsce Janiego Atanasova.

• Dwie roszady w Cracovii. Cornel Rapa zmienił kontuzjowanego Jakuba Jugasa

• Jakub Jugas znoszony z boiska na noszach.

• Zmiana w szeregach Ruchu. Szymon Szymański zastąpił Macieja Sadloka.

• Jakub Jugas potrzebuje pomocy medycznej.

• Daniel Szczepan podał do Michała Feliksa, ale ten źle przyjął piłkę i ostatecznie ją stracił.

• Tomas Podstawski ukarany żółtą kartką.

• Dużo walki w środku pola. Żaden z piłkarzy nie odpuszcza.

• Daniel Szczepan wpadł z piłką w pole karne "Pasów" i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Ależ mamy mecz w Krakowie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ruchu wraca na prowadzenie! Daniel Szczepan!!!

• Patryk Makuch wrzucił do Benjamina Kallmana, ten zgrał na nogę Karola Knapa, który przyjął piłkę i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karol Knap wyrównuje!!!

• Pierwsza zmiana w Ruchu. Michał Feliks zastąpił Filipa Starzyńskiego.

• Na razie spokojniejszy fragment meczu. Oba zespoły nie kwapią się przyśpieszyć grę.

• Łukasz Moneta uderzył z dystansu, ale spokojnie interweniował Sebastian Madejski.

• Złe dośrodkowanie z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Kolejne zagranie w pole karne Ruchu, ale skutecznie interweniują obrońcy.

• Karnego nie będzie! Gramy dalej.

• Zakotłowało się w polu karnym Ruchu, teraz gracze "Pasów" sygnalizują zagranie ręką rywala!

• Benjamin Källman dostał piłkę w polu karnym rywali, minął rywala, ale nie zdołał oddać strzału.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Wydawało się, że Cracovia ma mecz pod kontrolą. Objęła prowadzenie i kontrolowała mecz. Jednak rzut karny i czerwona kartka zmienia obraz gry o 180 stopni. Teraz na fali są "Niebiescy"!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Ruch prowadzi z Cracovią 2:1!

• Świetna wrzutka w pole karne Cracovii, tam najpierw Arttu Hoskonen uratował zespół po strzale jednego z rywali, a chwilę później dobitka Mateusza Bartolewskiego znalazła drogę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ruch dopiął swego! Mateusz Bartolewski pakuje piłkę do bramki!!!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Coraz mocniej naciska Ruch. Przed przerwą zapowiada się na kolejną bramkę dla "Niebieskich".

• Zakotłowało się w polu karnym Cracovii. Filip Starzyński o mało nie wpakował piłki do bramki "Pasów" prosto z rzutu rożnego. Teraz źle zachował się Sebastian Madejski.

• Michał Rakoczy wpadł w pole karne rywali, ale uderzył tylko w słupek!

• Michał Rakoczy pokusił się o strzał z dystansu, ale pomysł wykonał nieudanie.

• Miłosz Kozak popędził skrzydłem, ale dośrodkował niedokładnie.

• Karol Knap z rzutu wolnego uderzył w mur, ale będzie jeszcze rzut rożny.

• Michał Rakoczy także z kartką, która będzie skutkować przerwą w przyszłej kolejce.

• Maciej Sadlok ukarany żółtą kartką. W przyszłym meczu będzie pauzował po raz drugi w tym sezonie.

• Zakotłowało nam się na murawie po starciu Michała Rakoczego i Maciejem Sadlokiem. Piłkarze rzucili się sobie do gardeł.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Daniel Szczepan wyrównuje!!!

• Otar Kakabadze ukarany czerwoną kartką za obronę strzału ręką!

• Rzut karny dla Ruchu po zagraniu ręką Otara Kakabadze!

• Tomasz Kwiatkowski podchodzi do monitora żeby to sprawdzić!

• Trwa przerwa w grze. Arbitrzy analizują potencjalny rzut karny dla Ruchu.

• To powinna być bramka dla Ruchu! Po rożnym "Pasów", Sebastian Madejski uruchomił Daniela Szczepana, który ruszył sam na sam z bramkarzem, jednak snajper "Niebieskich" przegrał pojedynek z bramkarzem, a chwile później rywal spudłował.

• Benjamin Källman ruszył prawą stroną i wywalczył rzut rożny.

• Daniel Szczepan sfaulował rywala po tym jak zbyt daleko odskoczyła mu piłka.

• Michał Rakoczy wpadł w pole karne "Niebieskich", ale jego zagranie trafiło w rywala i Cracovia ma tylko rzut rożny.

• Zagranie pod pole karne Ruchu do Patryka Makucha i napastnik "Pasów" wywalczył aut.

• Benjamin Källman ruszył prawą stroną boiska, zagrał w pole bramkowe do Michała Rakoczego, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Rakoczy otwiera wynik spotkania!!!

• Andreas Skovgaard wrzucił na głowę Benjamina Källmana, ale ten uderzył nieudanie.

• Kolejna fantastyczna interwencja Sebastiana Madejskiego po strzale głową Filipa Starzyńskiego!

• W odpowiedzi zagranie w pole karne Ruchu, ale gospodarze nie zdołali oddać strzału.

• Uderzenie Miłosza Kozaka świetnie wybronił Sebastian Madejski!

• Rzut wolny dla Ruchu blisko pola karnego gospodarzy.

• Jani Atanasov pokusił się o strzał zza pola karnego, ale skutecznie interweniował bramkarz.

• Wrzutka z autu w pole karne Ruchu, ale spokojnie interweniował Krzysztof Kamiński.

• Cracovia od pierwszych minut próbuje atakować, ale na razie defensywa "Niebieskich" bez zarzutów.

• Część boiska jest delikatnie zaśnieżona, ale to raczej nie powinno być wielką przeszkodą w rozgrywaniu meczu. Linie czerwone, piłka pomarańczowa.

• Rozpoczynamy śnieżny mecz przy Kałuży!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą tego spotkania będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W ubiegły wtorek był na VARze w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain i Newcastle. Niesłuszne decyzje polskiego zespołu sędziowskiego sprawiły, że Polak został odsunięty od środowego meczu, na który początkowo był wyznaczony. W tym sezonie Ekstraklasy prowadził po jednym meczu Cracovii i Ruchu. Oba te mecze zespoły przegrały z Widzewem. W meczu "Niebieskich" arbiter pokazał dwie czerwone kartki dla graczy Ruchu, co wyraźnie przełożyło się na wynik meczu.

• brak
  • Po raz ostatni te drużyny grały ze sobą w maju 2017 roku w meczu grupy spadkowej. Wtedy na stadionie im. Józefa Piłsudzkiego lepsze okazały się "Pasy" wygrywając 2:0 po bramkach Sebastiana Stebleckiego i Krzysztofa Piątka. Dzięki temu zwycięstwu Cracovia pozostała w lidze, natomiast "Niebiescy" wraz z Górnikiem Łączna pożegnali się z Ekstraklasą.

• W tym sezonie Ruch na wyjazdach zanotował tylko trzy remisy. Ciężko jest grać "Niebieskim" w delegacji po powrocie do PKO Ekstraklasy. Natomiast "Pasy" ani razu nie wygrały w meczu u siebie. W ostatnim meczu przy Kałuży przegrały 0:1 ze Śląskiem Wrocław, mimo że ten kończył spotkanie z dwiema czerwonymi kartkami.

• Natomiast Ruch Chorzów pozostaje jedyną drużyną, która w tym sezonie smak zwycięstwa poznała tylko raz. Jeszcze w lipcu w 2. kolejce rozgrywek wygrali w Gliwicach z ŁKS-em 2:0. Od tego momentu chorzowianie notują same remisy i porażki.

• Cracovia jest tuż nad strefą spadkową i jako pierwsza może paść ofiarą odrodzenia się Puszczy Niepołomice. "Pasy" jak do tej pory w rywalizacji z beniaminkami radzą sobie średnio. Wygrali w Łodzi z ŁKS-em 2:0 i zremisowali na własnym obiekcie, ale w "meczu wyjazdowym" z Puszczą. Dzisiaj formę zespołu z Krakowa sprawdzi ostatni z beniaminków.

• Warto zaznaczyć, że w akcję odśnieżania boiska Cracovii zaangażowali się nawet kibice "Pasów".

• Na ten moment rywalizacja w Krakowie wydaje się nie być zagrożona, a więc liczymy na dobre granie przy Kałuży.

• Witamy serdecznie! Czas na drugi dzień ciężkiej walki ekstraklasowiczów z zimą. Na początek niedzielnego grania powinniśmy zobaczyć mecz Cracovii z Ruchem Chorzów. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Cracovia - Ruch LIVE! Niebiescy liczą się z najgorszym

Cracovia - Ruch LIVE! Niebiescy liczą się z najgorszym ©Wojciech Matusik

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Ruch Chorzów ONLINE. Jeśli aura pozwoli to niedzielę w lidze zaczniemy w porze obiadowej. Przy Kałuży zmierzą się drużyny zawodzące swoich kibiców. Pasy są tuż nad kreską, Niebiescy w strefie spadkowej. Relacja LIVE w GOL24 już od godziny 12:30.

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Ruch Chorzów ONLINE

Cracovia nie wygrała w lidze żadnego z sześciu ostatnich meczów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, kto był rywalem. Na drodze stanął m.in. Lech Poznań (remis 1:1), prowadzący w tabeli Śląsk Wrocław (pechowa porażka 0:1) oraz w zeszły weekend mistrz Raków Częstochowa (remis 1:1).

Brak regularnego wygrywania sprawił, że Cracovia nieoczekiwanie spadła na piętnaste miejsce - ostatnie bezpieczne. Ma tyle samo punktów co Puszcza Niepołomice, której w sobotę przełożono rozpoczęty mecz z Piastem Gliwice.

Przy Kałuży bardzo liczą na to, że akurat przeciw Ruchowi uda się przełamać kiepską serię. No bo z kim jeśli nie z przedostatnim zespołem? U Niebieskich nie pomogła nawet zmiana trenera. Czarna passa w lidze ciągnie się od... lipca i wynosi czternaście (!) spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Choć trzeba przyznać, że ostatnio było blisko. Korona Kielce odpowiedziała dopiero w 93 minucie (1:1).

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - W Częstochowie zagraliśmy dobre spotkanie, nie było klarownych sytuacji Rakowa, podeszliśmy pod niego wysoko. Szwankuje skuteczność, choć były sytuacje Kallmana, Atanasova, niewykorzystane, było też złe rozegranie piłki przez Bochnaka. Brakuje chłodnej głowy, jeśli to wróci, będzie OK.

Jan Woś, trener Ruchu: - Umiejętności to jedna sprawa; ale jeśli nie potrafisz sobie poradzić z psychiką, to nawet jako najlepszy zawodnik będziesz miał problemy ze wszystkim. To nasza największa rola: dotrzeć do zawodników, by grali to, co potrafią i byli odważni w tym, co robią. Wtedy efekty muszą przyjść.

Cracovia ma już Święta. Przed stadionem rozbłysła choinka. Zdjęcia

Nie zagrają w meczu Cracovia - Ruch:
Cracovia: Oshima, Jablonsky, Rasmussen, Glik (?)
Ruch: - - - - -

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Cracovia - Ruch 2:0 (Ekstraklasa, 19.05.2017)
Ruch - Cracovia 0:1 (Ekstraklasa, 10.02.2017)

Mecz Cracovia - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie mecz dzięki stronie oraz aplikacji Canal+ Online. Komentuje duet Piotr Glamowski, Michał Trela. Relacja LIVE od godziny 12:30 w GOL24 - zapraszamy!