Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. Lider przyjeżdża do...

Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. Lider przyjeżdża do Krakowa. Walczy o utrzymanie pozycji! Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [10.11.2023]

• Sebastian Madejski - 3
    • Otar Kakabadze - 3 (Mateusz Bochnak - 3)
    • Virgil Ghita - 3
    • Arttu Hoskonen - 3
    • Andreas Skavgaard - 3 (Jakub Jugas - 4)
    • Jani Atanasov - 3 (Jakub Myszor - 4)
    • Karol Knap - 3
    • Takuto Oshima - 3
    • Michał Rakoczy - 3
    • Patryk Makuch - 3
    • Benjamin Källman - 3 (Kacper Śmiglewski - 2)

• Rafał Leszczyński - 3
    • Patryk Janasik - 3
    • Aleks Petkow - 4
    • Łukasz Bejger - 4
    • Jehor Macenko - 1
    • Petr Schwarz - 3
    • Patrik Olsen - 3 (Aleksander Paluszek - bez oceny)
    • Peter Pokorny - 3
    • Piotr Samiec-Talar - 4 (Patryk Szwedzik - bez oceny)
    • Hahuel Leiva - 1
    • Erik Exposito - 3
  • Jakub Myszor wrzuca w pole karne, skąd Jakub Jugas głową przedłuża za siebie! Zabrakło "zamknięcia" i Marcin Szerbowicz gwiżdże po raz ostatni!!!

Śląsk Wrocław, mimo gry w "dziewiątkę" od 78. minuty (a w "dziesiątkę" od 52. minuty) wywozi z Cracovii komplet punktów!

• Erik Exposito faulowany ok. 30 metrów od bramki "Pasów". Śląsk chce utrzymać się przy piłce czekając na ostatni gwizdek sędziego.

• Arttu Hoskonen na "dziewiątce" mógł dać wyrównanie! Jego strzał z kilku metrów został zablokowany, a poprawka Jakuba Jugasa w nieznacznej odległości mija bramkę gości! Rafał Leszczyński głęboko odetchnął!

• A teraz Jakub Myszor wrzuca z prawej strony na 7. metr. Kacper Śmiglewski główkuje wysoko nad bramką.

• NIE MA GOLA DLA CRACOVII!!!

Patryk Makuch uderza zza linii 16. metra i trafia w głowę jednego zawodników! Piłka o centymetry mija prawy słupek bramki Śląska!

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Jakub Myszor dostaje piłkę. Jego dośrodkowanie bez trudu blokuje Łukasz Bejger.

• Marcin Szerbowicz dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Mateusz Bochnak przedziera się lewą stroną i uderza w stronę bliższego rogu! Rafał Leszczyński zdołał odbić piłkę za linię końcową! Po chwili Michał Rakoczy uderza z "szesnastki" tuż obok bramki!

• Michał Rakoczy przedziera się środkiem w pole karne. Goście wybijają na rzut rożny. Po nim zablokowany strzał Takuto Oshimy.

• Takuto Oshima zagrywa mocno z linii bocznej pola bramkowego przed bramkę, gdzie gospodarzy powstrzymali zawodnicy Jacka Magiery! Jeszcze strzał mija bramkę Rafała Leszczyńskiego!

• Aleks Petkow czysto przerywa akcję Michała Rakoczego i zapoczątkował kontrę. Rozpędzającego się Petra Schwarza fauluje Kacper Śmiglewski, który został upomniany żółtą kartką.

• Takuto Oshima w roli prawoskrzydłowego przejmuje piłkę. Z jego dośrodkowania nie skorzystał Kacper Śmiglewski.

• Petr Schwarz podaje w pole karne do Erika Exposito. Szybszy był Sebastian Madejski.

• Zakotłowało się przed bramką Śląska po rzucie wolnym. W polu bramkowym było 7-8 zawodników obu drużyn; goście nie dopuścili do strzału.

• Aleksander Paluszek zmienia Patricka Olsena.

• Ukrainiec chciał zatrzymać przy linii bocznej rozpędzonego Jakuba Myszora! Spóźnionym wejściem postawił "stempel" na nodze zawodnika Cracovii! Jehor Macenko i Jakub Myszor

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA JEHORA MACENKI! ŚLĄSK BĘDZIE GRAĆ W "DZIEWIĄTKĘ"!!!

• 6 239 widzów w Krakowie na meczu Cracovii ze Śląskiem Wrocław.

• Patryk Szwedzik zmienia Piotra Samca-Talara.

• Mateusz Bochnak zmienia Otara Kakabadze.

• Jehor Macenko upomniany żółtą kartką za faul.

• 1 sierpnia 2021 roku (Pelle van Amersfoort - Robert Pich, Erik Exposito)

• Kacper Śmiglewski zmienia Benjamina Källmana.

• Jehor Macenko przerywa wślizgiem rajd Patryka Makucha. Kartki nie ma.

• Po krótkim rozegraniu Otar Kakabadze uderza bardzo niecelnie. Rafał Leszczyński niespiesznie wznawia grę z "piątki".

• Mocne wstrzelenie piłki z lewej strony wzdłuż linii w wykonaniu Otara Kakabadze. Rzut rożny po interwencji obrony Śląska.

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony na dalszy słupek do Benjamina Källmana. W ostatniej chwili uprzedza go Jehor Macenko, który wybija piłkę na rzut rożny. Sędzia dopatrzył się też przewinienia napastnika Cracovii.

• [WIDEO] 62. MINUTA. CZERWONA KARTKA NAHUELA LEIVY

• Rafał Leszczyński przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Jakuba Myszora z rzutu wolnego!

• Coraz głośniejszy doping kibiców Cracovii. Chcą ponieść zawodników, którzy od 10 minut grają w przewadze.

• Zakotłowało się pod bramką lidera Ekstraklasy. Nerwowo, aczkolwiek szczęśliwie oddalają niebezpieczeństwo.

• Po rzucie rożnym nie było zagrożenia pod bramką Sebastiana Madejskiego.

• Arttu Hoskonen przerywa akcję Erika Exposito. Wyczekał kapitana Śląska i wybija piłkę za linię końcową.

• Czech opatrywany przy linii bocznej. Od teraz będzie grać z bandażem na głowie.

• Doszło do starcia Jakuba Jugasa z Nahuelem Leivą przy linii bocznej. Hiszpan nie ustał fizycznego starcia, więc zrewanżował się uderzeniem głową rywala w głowę obrońcę Cracovii!

• CZERWONA KARTKA DLA NAHUELA LEIVY!!!

• Kontra wrocławian w postaci dalekiego zagrania do Petera Pokorny'ego. Ten nie poradził sobie z rywalem w polu karnym "Pasów".

• Goście zepchnęli rywala do głębokiej defensywy. Po dalekim wyrzucie z autu poradzili sobie zawodnicy Jacka Magiery, ale po chwili zakotłowało się przed bramką po dośrodkowaniu Michała Rakoczego.

• Michał Rakoczy zbiega z piłką z lewej strony do środka. Uderza z dystansu i piłka po rykoszecie zmierzała za linię końcową. W ostatniej chwili została przejęta przez Śląsk.

• Virgil Ghita podszedł na 30. metr. Jego strzał mija bramkę gości w bezpiecznej odległości.

• Drugą połowę zaczynają "Pasy"! Śląsk przystępuje do niej bez zmian!

• ... a za Janiego Atanasova pojawia się Jakub Myszor.

• Jakub Jugas zmienia Andreasa Skovgaarda...

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Cracovii ze Śląskiem Wrocław. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Cracovia przegrywa ze Śląskiem Wrocław 0:1.

• W odpowiedzi za mocne zagranie Michała Rakoczego w "szesnastkę". Ciekawie zapowiadająca się akcja zawodników Jacka Zielińskiego spaliła na panewce.

• Piotr Samiec-Talar zbiega z piłką ze skrzydła do środka. Przeciągnął jednak dośrodkowanie lewą nogą w pole karne, gdzie był Erik Exposito.

• A teraz było groźnie pod drugą bramką. Andreas Skovgaard wrzuca z lewej strony na dalszy słupek, skąd Jani Atanasov uderza nad bramką

• SEBASTIAN MADEJSKI RATUJE CRACOVIĘ!!!

Wzorcowo na 1-2 kontakty pograli teraz piłkarze Śląska. Petr Schwarz podaje w pole karne do Jehora Macenki, który nie zdążył uderzyć obok wychodzącego bramkarza "Pasów"!

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Otar Kakabadze zagrywa płasko przed pole karne. W porę zorientowali się goście.

• Seria zostanie przedłużona?

• Kolejny upadek gracza Cracovii przed polem karnym Śląska. Gwizdek sędziego milczy, nasiliły się gwizdy kibiców.

• Patryk Makuch pada na murawę przed linią 16. metra po kontakcie z Peterem Pokornym. Zdaniem sędziego nie było tu przekroczenia przepisów i nakazuje grać dalej, co nie podoba się kibicom Cracovii.

• A teraz, po dalekim wykopie Rafała Leszczyńskiego, Piotr Samiec-Talar poszedł odważnie środkiem na trzech rywali. Powstrzymali go czysto w swojej "szesnastce".

• Takuto Oshima przedarł się lewą stroną. Wrzuca niemal z linii końcowej na bliższy słupek, podczas gry Patryk Makuch, Benjamin Kallman czekali na 10. metrze.

• Mocne, płaskie uderzenie Janiego Atnaasova z ok. 20. metra, który dopada do bezpańskiej piłki! Rafał Leszczyński z trudem broni na raty!

• Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1

• 3 Strzały 4
    • 3 Strzały celne 2
  • "Żółtko" na koncie Nahuela Leivy za faul na lewej stronie.

• [WIDEO] 16. MINUTA. GOL NAHUELA LEIVY (0:1)

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie ponownie górowali obrońcy Cracovii.

• Andreas Skovgaard upomniany żółtą kartką za faul. Poskrobał po nodze Piotra Samca-Talara.

• Tym razem Hiszpan pada na murawę tuż przed kołem środkowym. Powalił go Jani Atanasov.

• Erik Exposito tym razem zameldował się na lewej stronie. Walczył o piłkę m.in. z Otarem Kakabadze, ale zdaniem sędziego kapitan Śląska faulował.

• Imponująca seria!

• Erik Exposito uruchomił na lewej stronie Nahuela Leivy. Ten podaje płasko przed pole karne akurat tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów...

• TO MÓGŁ BYĆ REMIS!!!

Rafał Leszczyński ratuje Śląsk przed utratą gola, broniąc na linii strzał z bliska!

• Zabójcza kontra lidera daje prowadzenie! Piotr Samiec- Talar pognał prawym skrzydłem. "Łamie" akcję do lewej nogi, po czym zagrywa prostopadle w pole karne do Petra Schwarza! Jego strzał broni "pajacykiem" Sebastian Madejski, ale piłkę przejął Nahuel Leiva! Ograł na zamach rywala, by uderzyć płasko przy lewym słupku!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM NAHUEL LEIVA!!!

• Seria zostanie podtrzymana?

• NIE MA GOLA DLA CRACOVI!!!

Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu! Karol Knap ruszył pazernie w pole karne do zgranej piłki i przerzuca ją nad wychodzącym z bramki Rafałem Leszczyńskim! W ostatniej chwili - sprzed linii bramkowej na rzut rożny - wybija Łukasz Bejger!!!

• Dobre dośrodkowanie Patryka Janasika w pole karne, ale tam górowali zawodnicy w pasiastych strojach. Jeszcze szansę miał Erik Exposito - umiejętnie "skleił" futbolówkę, po czym uderza obok słupka!

• Cracovia po ataku prawą stroną wywalczyła rzut rożny. Po dośrodkowaniu przed bramkę Rafał Leszczyński pewnie piąstkuje przed pole karne.

• W odpowiedzi odważnie w pole karne ruszył Michał Rakoczy. Nie wytrzymał pojedynku bark w bark i padł na murawę. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• śląsk

• Patryk Janasik dostaje piłkę na prawej stronie po crossie Nahuela Leivy. Zagrywa płasko w okolice bliższego narożnika pola bramkowego, skąd Piotr Samiec-Talar uderza bez przyjęcia do siatki tuż przy słupku! Jego (i kolegów) radość nie trwała długo z powodu pozycji spalonej!

• Zawodnicy Jacka Magiery spróbowali teraz zaatakować prawą stroną. Wywalczyli aut na wysokości "szesnastki" "Pasów". Po krótkim rozegraniu Patryk Janasik wrzuca w pole karne, skąd strzał głową był bardzo nieudany - wysoko nad bramką

• Atak Śląska lewą stroną przerywa gwizdek sędziego. Dopatrzył się pozycji spalonej.

• Marcin Szczerbowicz gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Kapitanami są Michał Rakoczy i Erik Exposito.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! Ale najpierw Mazurek Dąbrowskiego.

• cracovia

• Nie zagrają w meczu Cracovia - Śląsk:

• Cracovia: Kamil Glik, David Jablonsky, Paweł Jaroszyński, Mathias Hebo Rasmussen (kontuzje).
    • Śląsk: Mateusz Górski, Konrad Poprawa (urazy), Mateusz Żukowski (poza kadrą).
  • Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław w piętnastej kolejce poprowadzi sędzia Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. System VAR będą obsługiwać Szymon Marciniak oraz Radosław Siejka. Pomagać sędziemu głównemu mają w piątkowym spotkaniu asystenci w postaci Marcina Bońka i Piotra Podbielskiego.

• Skład Śląska Wrocław

• Z kolei Cracovia do meczu z aktualnym liderem będzie przystępować z rozczarowującego 15. miejsca. Drużyna Zielińskiego zajmuje jedną lokatę nad strefą spadkową i koniecznie potrzebuje punktów jeśli myśli o utrzymaniu. W trwającej kampanii zaledwie wygrała tylko trzy razy z ŁKS-em Łódź (2:0), Zagłębiem Lubin (2:1) oraz Radomiakiem Radom (1:0). Po drodze "Pasy" zanotowały, aż sześć remisów, a czterokrotnie oddały punkty rywalom.

W bezpośrednich pojedynkach z zeszłego sezonu między tymi drużynami dwukrotnie padł bramkowy remis 1:1. Jak będzie tym razem? Czy któraś z ekip zgarnie trzy punkty?

• Skład Cracovii

• Śląsk Wrocław cały czas utrzymuje się na zwycięskiej ścieżce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podopieczni Jacka Magiery po raz kolejny w tym sezonie wskoczyli na pozycje lidera. Co prawda - po wymęczonym zwycięstwie z ostatnim w tabeli ŁKS-em Łódź (2:1), ale kto wie - takimi meczami wygrywa się właśnie mistrzostwo. Bramkę na wagę wygranej w poprzedniej kolejce zdobył Piotr Samiec-Talar w praktycznie ostatniej akcji meczu. "Rycerze Wiosny" mimo walki ulegli rozpędzonemu WKS-owi na Tarczyński Arena.

Do tej pory maszyna Magiery zdobyła 30 punktów w trwającej kampanii. Nad drugą Jagiellonią Białystok ma jednak tylko "oczko" przewagi i nie może sobie pozwolić na bezsensowne straty punktowe.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po wizycie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie na inaugurację 15. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań przegrała z Puszczą Niepołomice 0 2, przenosimy się do Krakowa. Już za 25 minut będąca tuż nad strefą spadkową Cracovia zmierzy się z liderem rozgrywek - Śląskiem Wrocław.

Spotkanie poprowadzi Marcin Szczerbowicz...

Czerwona kartka dla Jehora Macenki
1/6
przejdź do galerii

Czerwona kartka dla Jehora Macenki ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. Drużyna Jacka Magiery w poprzedniej kolejce rzutem na taśmę wygrała z ostatnim w tabeli ŁKS-em Łódź 2:1 i powróciła na pozycję lidera najwyższej klasy rozgrywkowej. W najbliższej kolejce czekać ich będzie trudniejsze zadanie, wyjazd do Krakowa i rywalizacja z ekipą Jacka Zielińskiego. WKS gra o utrzymanie się na szczycie! Gdzie oglądać? Zapraszamy na relację LIVE na GOL24 w piątek od godziny 20:30.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Zdobyli już 30 punktów, więc mówienie, że mieli szczęście jest lekką przesada, bo oprócz tego, że szczęście sprzyja lepszym, to jeszcze trzeba na to zapracować. To zbilansowany zespół, grający nieskomplikowaną piłkę. Poza tym Eric Exposito jest chyba w życiowej formie. Ta drużyna ma solidną defensywę, mocną linię środkową, nic dziwnego, że jest liderem. Jak każdy zespół i ją można pokonać

Jacek Magiera, trener Śląsk Wrocław: - Na swoją markę mamy pracować cały czas. To jest droga do tego, aby wygrywać. Zwycięstwa z pewnością budują pewność siebie. To buduje piłkarzy, pokazuje że kierunek, który obraliśmy, jest dobry. Mamy zaufanie do siebie. Zespół dobrze się czuje ze sobą, chce ze sobą pracować, przebywać, walczyć za siebie. To jest największe zwycięstwo , jakie dokonaliśmy, że ta drużyna wychodząc na boisko jest jednością

Nie zagrają w meczu Cracovia - Śląsk:

Śląsk: Mateusz Górski, Konrad Poprawa (urazy), Mateusz Żukowski (poza kadrą)

Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+Sport 3 oraz Canal+ 4K Ultra HD. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Bartosz Gleń - Michał Trela.. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!