• Stefan Savić - 3 (Mateusz Kupczak - 3)
    • Tomas Prikryl - 4 (Filip Borowski - bez oceny)
    • Dario Vizinger - 2 (Marton Eppel - 3)
    • Kajetan Szmyt - 3
  • Koniec meczu! Warta Poznań niespodziewanie wywożą z Krakowa komplet punktów po ograniu Cracovii na inaugurację 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę strzelił Tomas Prikryla

• Marton Eppel!!!

Ta kontra mogła dobić Cracovię! pognał z piłką prawą stroną, by przed polem karnym "złamać" akcję do środka. Uderza z linii 16. metra nad poprzeczką!

• Otar Kakabadze wrzuca z prawej strony w pole karne. Goście wyjaśniają sytuację wybiciem na uwolnienie.

• A sędzia Marcin Szczerbowicz dolicza 4 minuty do drugiej odsłony

• Przerwa w grze. Filip Borowski ucierpiał w starciu z Andreasem Skovgaardem.

• JĘDRZEJ GROBELNY!!!

Kapitalna interwencja bramkarza Warty, która może być na wagę zwycięstwa! Wyciągnął się jak struna do płaskiego uderzenia Patryka Makucha z dystansu!

• [WIDEO] 79' GOL TOMASA PRIKRYLA (0:1)

• Paweł Jaroszyński upomniany żółtą kartką za faul. Podobnie jak Jani Atanasov, nie zagra z Koroną Kielce (sobota 9 marca, godz. 15) z powodu czwartego "żółtka" w tym sezonie.

• Osaczony przez trzech rywali Filip Borowski szukał miejsca do strzału z 18 metrów. Został powstrzymany, lecz miał okazję do poprawki. Uderzenia prostym podbiciem nie pokonał jednak bramkarza Cracovii.

• Po chwili lewą flanką pognał Takuto Oshima. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata przed bramką.

• Filip Rózga przejmuje bezpańską piłkę i pognał sam w stronę "szesnastki" gości! Jego strzał w środek bramki broni Jędrzej Grobelny!

• Filip Borowski zmienia Tomasa Prikryla.

• Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego "przecięło" centralną część pola karnego i odbija się od murawy blisko Miguela Luisa. Ten złożył się do strzału wolejem, ale piłka odbiła odbiła się od jego nóg (i nie tylko 😉) tak, że ustawiła się idealnie Tomasowi Prikrylowi do strzału w lewy górny róg bramki. Sebastian Madejski był bezradny!

• GOL DLA WARTY! STRZELCEM TOMAS PRIKRYL!!!

• Eneo Bitri czyściutko poradził sobie z Martonem Eppelem. Warta zamiast obiecującej okazji bramkowej ma "tylko" rzut rożny.

• 7 601 widzów na meczu Cracovia - Warta inaugurującym 23. kolejkę PKO Ekstraklasy.

• Otar Kakabadze dopada do piłki na prawej linii bocznej pola karnego. Huknął w stronę dalszego górnego rogu, ale pomylił się nieznacznie!

• Dimitris Stavropoulos tuż przed linią 16. metra powstrzymuje Patryka Makucha! Gospodarze domagają się rzutu wolnego, ale bezskutecznie Grek sporo ryzykował tym wejściem.

• ... a za Patryka Sokołowskiego wchodzi Karol Knap.

• Filip Rózga zmienia Michała Rakoczego.

• [WIDEO[ TAKIEJ OKAZJI W 14. MINUCIE NIE WYKORZYTAŁ MICHAŁ RAKOCZY

• Gospodarze radzą sobie z pierwszym dośrodkowaniu Mohameda Mezghraniego z rzutu wolnego. Przy poprawce piłkę łapie Sebastian Madejski.

• Zrobiło się trochę przestrzeni na skrzydle, z czego chciał skorzystać Kajetan Szmyt. Ten dał się sfaulować blisko linii końcowej boiska.

• "Cięte" dośrodkowanie Pawła Jaroszyńskiego z rzutu wolnego w pole karne. Jędrzej Grobelny spokojnie łapie piłkę.

• Tomas Prikryl przejmuje piłkę na lewej stronie pola karnego. Najpierw "zgasił" ją na klatce piersiowej, podbił lewą nogą, po czym uderza wolejem w stronę bliższego rogu. Sebastian Madejski nie dał się zaskoczyć.

• Patryk Makuch zmienia debiutanta, Mikkela Maigaarda.

• Konrad Matuszewski zmienia Macieja Żurawskiego.

• Chwilę wcześniej strzał Mikkela Maigaarda zablokowany w polu karnym.

• "Ruleta" Michała Rakoczego zakończona... "stemplem" na nodze Macieja Żurawskiego.

• Cracovia - Warta Poznań 0:0

• 8 Strzały 4
    • 2 Strzały celne 2
  • Tomas Prkiryl ruszył w "szesnastkę" do podania, by z pola karnego zagrać na 5. metr. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że Sebastian Madejski łapie mocniejsze piłki na treningach

• Gospodarze zyskali rzut wolny. Dośrodkowanie było dalekie od ideału. Jędrzej Grobelny wznawia grę dalekim wybiciem z "piątki".

• Ostatnia wygrana miała miejsce 4 listopada w meczu z Widzewem Łódź (1:0)

• Takuto Oshima zmienia Janiego Atanasova.

• .. a za Stefana Savicia melduje się Mateusz Kupczak.

• Podwójna zmiana w ekipie gości: Marton Eppel wchodzi za Dario Vizingera...

• A teraz Mikkel Maigaard urwał się rywalowi i wpada z piłką w pole karne. Wrzuca jednak za głęboko, zbyt blisko słupka, gdzie z "koszyczkiem" czekał bramkarz Warty.

• Zakotłowało się przed bramkę Jędrzeja Grobelnego po rzucie rożnym. Goście wyszli jednak z opresji.

• To byłby gol kolejki! A może i rundy? Przewrotka Eneo Bitriego

• Niezła wrzutka na środek pola karnego, gdzie do uderzenia PRZEWROTKĄ złożył się Eneo Bitri! Jego strzał zmierzający w stronę bramki został zablokowany, a po chwili rykoszet daje kolejny korner dla gospodarzy!

• Michał Rakoczy sprytnie nabił Tomasa Prikryla na prawej stronie. W ten sposób zyskał rzut rożny.

• Maciej Żurawski decyduje się na strzał z dystansu. Sebastian Madejski spokojnie interweniuje.

• Przerwa w grze. Walczący o górną piłkę Paweł Jaroszyński staranował Mohameda Mezghraniego. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Tomas Prikryl w roli lewoskrzydłowego przekłada piłkę do prawej nogi, po czym wrzuca w pole karne. Do odbitej piłki dopada Kajetan Szmyt, który oddaje piłkę Miguelowi Luisowi. jego strzał zza linii 16. metra mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• Kto sięgnie dzisiaj po 3 punkty?

• Druga połowa rozpoczęta!

• Na drugą połowę wychodzi Bogdan Tiru za Dawida Szymonowicza.

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Cracovii z Wartą Poznań. W pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek choć okazji nie brakowało. Zwłaszcza po stronie gospodarzy.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Cracovia bezbramkowo remisuje z Wartą Poznań.

• Minuta doliczona.

• W odpowiedzi Mohamed Mezghrani wrzuca w pole karne w kierunku Kajetana Szmyta. Dobrze na wyprzedzenie zagrał Eneo Bitri. Kontra "Pasów" zapowiadała się ciekawie do momentu podania Janiego Atanasova na 18. metr... do nikogo.

• Miękkie dośrodkowanie Michała Rakoczego w pole karne. Goście wybijają piłkę pod nogi Pawła Jaroszyńskiego, który - o dziwo - nie zdecydował się na strzał, choć miał ku temu czas i miejsce. Wolał rozegrać do boku, by dośrodkowanie padło łupem Jędrzeja Grobelnego.

• Sebastian Madejski pewnie interweniuje na przedpolu. uprzedzając Dario Vizingera.

• Eneo Bitri wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Stefana Savicia.

• Piłka niskim pułapem szybowała w okolice prawego (bliższego) narożnika pola bramkowego. Tam wyżej wyskoczyli w "pasiastych" koszulkach.

• Andreas Skovgaard zamotał się na lewej stronie i piłka uciekła mu za linię boczną. Jakub Bartkowski szykuje się do dalekiego wyrzutu z autu.

• Jani Atanasov upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Dawida Szymonowicza. To jego 4. "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce w meczu z Koroną Kielce (sobota, 9 marca godz. 15).

• Stefan Savić i Mikkel Maigaard

• Centrostrzał Otara Kakabadze z prawej strony nie znalazło ani adresata, ani bramki Warty. Jędrzej Grobelny wznawia grę z "piątki".

• Otar Kakabadze wrzuca z prawej strony do Mikkela Maigaarda. Ten kiksuje po złożeniu się do uderzenia wolejem. Po drodze piłka otarła się o czuprynę obrońcy Warty, który w ten sposób lekko zdezorientował Duńczyka.

• Benjamin Källman dostaje piłkę na prawej stronie "szesnastki" gości. Fin uderza płasko w stronę dalszego rogu, ale sporo brakowało mu do celu.

• Ciekawie zapowiadała się kontra gospodarzy. Piłkę w polu karnym dostaje Mikkel Maigaard, który przełożył ją do prawej nogi, po czym uderzył w stronę bramki. W ostatniej chwili został zablokowany.

• Seria zostanie podtrzymana?

• Stefan Savić próbował przedrzeć się prawą stroną. Bez problemu poradzili sobie z nim piłkarze Cracovii.

• Z dośrodkowaniem Pawła Jaroszyńskiego z prawego narożnika poradzili sobie "Zieloni", ale wahadłowy Cracovii miał po chwili okazję do strzału. Prostym podbiciem zza linii 16. metra posyła piłkę nieznacznie obok dalszego (prawego) słupka!

• Kolejny atak Cracovii prawą stroną. Tym razem "Pasy" mają rzut rożny.

• Benjamin Källman w roli lewoskrzydłowego chciał urwać się Dawidowi Szymonowiczowi. Ten wślizgiem wybija piłkę za linię boczną.

• Tu powinien być gol! Sytuacja Michała Rakoczego

• NIE MA GOLA DLA CRACOVII!!!

Bardzo dobry cross z Andreasa Skovgaarda głębi pola na prawą stronę do Otara Kakabadze. Po zgraniu Gruzina w "szesnastkę" Michał Rakoczy podbija sobie piłkę, po czym uderza nad poprzeczką!

• Odważnie na pięciu rywali ruszyli Benjamin Källman i Michał Rakoczy. Dwójkowa akcja została przerwana przed polem karnym.

• Przerwa w grze. Mikkel Maigaard leży na murawie po starciu z Maciejem Żurawskim. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego. Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Otar Kakabadze przedarł się prawą stroną i zagrywa płasko przed bramkę do Benjamina Källmana. Ten nie trafił w piłkę na 5. metrze, a po chwili płaskie uderzenie Patryka Sokołowskiego broni Jędrzej Grobelny!

• Przechwyt piłkarzy Jacka Zielińskiego w środku pola dał okazję do przeprowadzenia kontry. Pognał środkiem Michał Rakoczy, który chciał pograć z Benjaminem Källmanem. Ten stracił piłkę ok. 30 metrów od bramki Warty.

• Mohamed Mezghrani posyła piłkę na lewą stronę pola karnego, gdzie był Dawid Szymonowicz. Ten zgrywa na środek, gdzie gospodarze skutecznie przyblokowali Kajetana Szmyta.

• Faul Eneo Bitriego kilkanaście metrów od prawego narożnika "szesnastki".

• Kajetan Szmyt pograł z Mohamedem Mezghraniem przed polem karnym "Pasów". Strzał młodzieżowca został zablokowany, ale piłkę dostaje Miguel Luis. Ten przeciągnął dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie spokojnie interweniuje Sebastian Majewski.

• Bez zagrożenia pod bramką Sebastiana Madejskiego.

• Składna akcja gości prawą stroną zakończona strzałem z pola karnego. Po rykoszecie piłka wychodzi za linię końcową.

• Na gwizdek Marcina Szczerbowicza pierwsze kopnięcie w 23. kolejce PKO Ekstraklasy należy do "Zielonych"!

• Kapitanami są Michał Rakoczy i Dawid Szymonowicz. Cracovia - Warta Poznań

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W ostatnim bezpośrednim meczu między tymi drużynami padł bezbramkowy remis z lekkim wskazaniem na podopiecznych Szulczka. Jednak koniec końców w Grodzisku Wielkopolskim żadna drużyna nie zdołała zadać decydującego ciosu. Jak będzie teraz w Krakowie przy Kałuży?

• Mecz Cracovii z Wartą w 23. kolejce poprowadzi sędzia Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. System VAR będą obsługiwać Paweł Pskit oraz Tomasz Listkiewicz. Pomagać sędziemu głównemu mają w piątkowym spotkaniu asystenci w postaci Radosława Siejki oraz Piotra Podbielskiego.

• Skład Warty Poznań

• Warta Poznań z kolei bieżącą rundę rozpoczęła z przysłowiowego wysokiego C. "Warciarze" pokonali na własnym boisku w Grodzisku Wielkopolskim faworyzowany Raków Częstochowa 2:1 po golach Kajetana Szmyta oraz Stefana Savicia. Dla przyjezdnych spod Jasnej Góry trafił jedynie z rzutu karnego Bartosz Nowak. Następnie dla podopiecznych Dawida Szulczka przyszły pierwsze rozczarowania. Bo tak można nazwać bezbramkowe remisy z Ruchem Chorzów oraz Radomiakiem Radom.

• Skład Cracovii

• Piłkarze Jacka Zielińskiego do 23. kolejki przystąpią po dwóch z rzędu remisach z Zagłębiem Lubin (1:1) oraz bezbarwnym z Piastem Gliwice (0:0) w ostatniej serii gier. Wcześniej w rundzie wiosennej "Pasy" zdołały udanie zainaugurować tegoroczne zmagania od wysokiego zwycięstwa z Radomiakiem Radom (6:0).

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Piątek, weekendu początek i... nowego miesiąca oraz 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Już za 25 minut "piłkarskie" oczy skierują swój wzrok na Stadion przy Kałuży w Krakowie, gdzie Cracovia zmierzy się z Wartą Poznań. Obie ekipy w dwóch ostatnich spotkaniach remisowały i znajdują się w drugiej połówce tabeli. Dzisiaj wypada zgarnąć pełną pulę, by oddalić się od strefy spadkowej.

Mecz Cracovia - Warta Poznań poprowadzi Marcin Szczerbowicz...

Cracovia - Warta LIVE! Czas na kolejną serię gier! "Pasy" kontra "Zieloni"

Cracovia - Warta LIVE! Czas na kolejną serię gier! "Pasy" kontra "Zieloni" ©andrzej szkocki/polska press

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Warta Poznań ONLINE. Czas na kolejną kolejkę zmagań naszej kochanej polskiej ekstraklasy. To już 23. kolejka. Rozpoczniemy ją od meczu w Krakowie. Cracovia podejmuje na własnym boisku Wartę Poznań. Gdzie oglądać? Relacja LIVE w piątek od godziny 18:00 na GOL24!

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Warta Poznań ONLINE

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - To krzywdzące stwierdzenie, że Warta ustawia się na 0:0. To drużyna grająca skutecznie w defensywie, jedna z lepszych pod tym względem w lidze. Może to być trochę zamknięty mecz, jak z Piastem, ale zrobimy wszystko, by się otworzył. Trzeba trafić Wartę i grać na swoich warunkach. Za mojej drugiej kadencji w Cracovii jeszcze nie wygrałem z tym rywalem. Były remisy, przegrywaliśmy, nadszedł czas, by się zmieniło

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Aktualnie punktujemy powyżej 1,5 punktu na mecz. W sześciu meczach, w których wystąpił Adam Zrelak, także zdobywaliśmy średnio 1,5 punktu na mecz. Gdybyśmy dysponowali taką kadrą od początku, a Zrelak był zdrowy, to uważam, że ten dorobek byłby zdecydowanie większy. Niestety tak nie jest i musimy poradzić sobie w sytuacji kryzysowej

Nie zagrają w meczu Cracovia - Warta:

Cracovia: Kamil Glik, Jakub Jugas, Mathias Hebo Rasmussen, Kacper Śmiglewski (kontuzje)
Warta: Kacper Przybyłko, Adam Zrelak (urazy)

Cracovia - Warta Poznań w telewizji. Gdzie oglądać?

Transmisja z meczu Cracovia - Warta Poznań na kanałach Canal+Family, Canal+Sport oraz Canal+Sport 3.

Cracovia - Warta Poznań w internecie. Stream online, live

W internecie dostępny będzie płatny stream. Mecz Cracovia - Warta Poznań obejrzymy na stronie oraz w aplikacji mobilnej Canal+Online.