1

Wisła Kraków

0

• Dziękujemy za uwagę i wspólne przeżywanie "Świętej Wojny"!

• Sto osiemdziesiąte derby Krakowa wygrywa Cracovia! Strzelcem gola na wagę zwycięstwa jest Koen van der Biezen!

• Koniec!

• Zmarnowana okazja na 2:0! Po kontrataku nad bramką uderzył Visnakovs!

• Ostatnia minuta!

• Diaz przedłuża na piąty metr, ale do piłki wychodzi Kaczmarek.

• Wrzutka w pole karne wyłapana przez Kaczmarka.

• Niedzielan za mocno dośrodkowuje do Visnakovsa i Wisła rusza z kontratakiem.

• Żółta kartka dla Jaliensa za faul na Suvorovie.

• Doliczone zostało sześć minut.

• Nykiel skutecznie zastawia Ilieva i Kaczmarek wznowi z piątego metra.

• Kibice wstali z miejsc na ostatnie minuty.

• Regulaminowy czas gry powoli dobiega końca, ale możemy się spodziewać doliczonych przynajmniej czterech minut.

• Zabawa pod polem karnym, kończy się faulem na bramkarzu Cracovii, który ratował swoich kolegów przed rzutem rożnym.

• Groźny strzał z dystansu, ale piłka przechodzi obok Kaczmarka i jego bramki.

• Paljić wbiega na połowę rywala, ale gubi piłkę i skutecznie może interweniować Visnakovs.

• Cracovia - Wisła Kraków

• Szansa, dla Wisły, ale dośrodkowanie wyłapuje Kaczmarek.

• Za kontuzjowanego Ntibazonkizę wchodzi Visnakovs.

• Żółtą kartką ukarany także Krzysztof Nykiel.

• Żółty kartonik dla Jovanovica.

• Ale gorąco! Przepychanki między zawodnikami!

• Akcja Cracovii, Ntibazonkiza mocno uderza na bramkę, ale piłkę łapie Pareiko. Suvorov liczył na prezent od golkipera Wisły.

• Ostatnia zmiana w Wiśle, za Nuneza wchodzi Jirsak.

• Szeliga zdecydował się na strzał z 20. metrów, ale nie trafił w światło bramki.

• Po wrzutce na piąty metr do piłki wychodzi Kaczmarek i piąstkuje ją z dala od własnej bramki.

• Struna fauluje Nuneza. Chyba mocno go poturbował.

• Za strzelca bramki - Van der Biezena, wchodzi świeży Andrzej Niedzielan.

• Słabe przyjęcie Diaza i zawodnik Wisły wychodzi z piłką poza linię boczną.

• Kibice domagają się zmian. I słusznie wyraźnie zmęczony jest Van der Biezen.

• Mocne dośrodkowanie Van der Biezena zostaje na raty wyłapane przez Pareikę.

• Z bliskiej odległości strzał nad bramką oddał Genkow.

• Żółta kartka dla Koena van der Biezena, po faulu na Jaliensie.

• Kolejna próba Wilka, strzał z 30 metrów przechodzi minimalnie nad poprzeczką!

• Prostopadłe podanie do Genkowa przerywa Hosek.

• Mocna bomba Wilka przechodzi obok bramki!

• Ależ groźnie pod bramką Kaczmarka! Z sześciu metrów mocno przymierzył Iliev, ale w ostatniej chwili głową na korner wybił Szeliga! Blisko trafienia samobójczego!

• Wrzutka Ilieva, ale po raz kolejny w walce głową najlepszy okazał się Jan Hosek.

• Boljević starał się dograć podcinką do Biezena, ale futbolówka padła pod nogi Jovanovića.

• Druga ofensywna zmiana w drużynie Wisły. Za Chaveza wchodzi Paljić.

• Ogromna bezradność Wisły, defensywa Cracovii świetnie utrzymuje się w ryzach i wydaje się, że tak pozostanie do końca meczu.

• Nie udało się zagrozić bramce Pareiki. Wisła szybko wznowiła, ale faulowany na połowie został Łukasz Garguła.

• Kolejny rzut rożny dla Cracovii. Szansa na podwyższenie.

• Dośrodkowanie Ntibazonkizy zostaje zażegnane przez Kew Jaliensa.

• Żółta kartka dla Juniora Diaza, za faul na Strunie.

• Słabe uderzenie Boljevića z rzutu wolnego i piłkę spokojnie łapie Pareiko.

• To właśnie kapitan gospodarzy leżał na murawie, ale wydaje się, że ta zmiana była już wcześniej planowana.

• Radomski opuszcza boisko na rzecz Boljevića.

• Na placu gry leży jeden z graczy Cracovii. Chwila przerwy.

• Zagranie do Ilieva na siódmy metr, ten mija obrońcę i pada na murawę! Arbiter nie podyktował rzutu karnego!

• Groźna centra Ntibazonkizy i Jaliens ratuje się wybiciem na rożny.

• Groźnie w szesnastce "Pasów" na raty musiał wybijać Kaczmarek. Wszystko przez jego brak porozumienia z Puzigacą.

• Wrzutka Wisły zostaje zakończona główkowaniem Hoska.

• Wrzutka "Białej Gwiazdy" zostaje zakończona wybiciem głową przez Hoska.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Nawotczyński uderza głową obok bramki.

• Na trybunie wielki napis: "WŁAŚCIWA STRONA BŁOŃ!"

• Zaczynamy drugą połowę!

• Za Gargułę wchodzi Genkow.

• Na murawie są już zawodnicy Wisły.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Na samym początku meczu na młynie pojawiła się oprawa. Kibice Cracovii pokazali pasiastą piranię, która na morzu goniła wiślackiego rekina.

• Wisła musi dokonać kilku zmian, jeżeli chce doprowadzić chociaż do wyrównania. Jesteśmy ciekawi tego na co zdecyduje się Dariusz Pasieka, znany z doskonałego ustawiania drużyny w defensywie. Tak, więc czy Cracovia zdecyduje się na postawienie autokaru w bramce i bronienie wyniku przez kolejne 45 minut?

• Cracovia od samego początku przeważała w tym meczu. Początkowo nie potrafili zamienić tego na gola, jednak przełamanie przyniosła 38. minuta, w której to po dośrodkowaniu Ntibazonkizy, mimo rywala na plecach, piłkę do bramki po raz pierwszy w tym sezonie skierował Koen van der Biezen.

• Koniec pierwszej polowy!

• Na sam koniec Biton oddaje strzał, ale świetnie broni Kaczmarek. Sędzia zauważył wcześniej faul na obrońcy "Pasów".

• Hosek w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg pomocnika Wisły. Rzut rożny zmarnowany, za długo przetrzymywali piłkę.

• Świetna gra defensywna Radomskiego, najpierw wybił piłkę nożycami, a później "skasował" Ilieva.

• Mocny strzał Nuneza z wolnego i piłka mija bramkę obok prawego słupka!

• Van der Biezen fauluje szarżującego Gargułę. Trzy doliczone minuty do pierwszej połowy.

• Ładna akcja Cracovii zostaje zwieńczona strzałem Struny tuż obok słupka!

• Chavez wyraża swoje niezadowolenie i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Cracovia zaczęła grać silnym pressingiem, nie ma dla nich piłki straconej.

• Faul Van der Biezena po walce w powietrzu.

• Pierwsza bramka Holendra w barwach "Pasów"! Tego trafienia nie zapomni do końca życia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:0 dla Cracovii! Po dośrodkowaniu w pole karne przez Ntibazonkizę z rzutu wolnego, piłkę do siatki głową skierował Koen van der Biezen!

• Uderzenie Kirma przechodzi pięć metrów nad poprzeczką.

• Chwila przewagi "Białej Gwiazdy", wznowią od autu w pobliżu pola karnego.

• Wisła naciera mimo urazu Nykiela, nie przyniosło to efektu. Wilk wybił na aut bramkowy.

• Nieporozumienie Pareiki z Chavezem i ten drugi wybija na rzut rożny.

• Dośrodkowanie w pole karne, Chavez wybija piłkę poza linię końcową, ale nie zauważa tego arbiter. Wznowi Pareiko.

• Pomocnik Cracovii udał się za linię boczną.

• Ntibazonkiza mija rywali i zostaje trafiony przez obrońcę Wisły, nie ma faulu, a Burundyjczyk potrzebuje pomocy medycznej.

• Już wszystko w porządku, nie potrzebował pomocy.

• Chwila przerwy na murawie leży Van der Biezen.

• Dośrodkowanie, ale piłkę wyłapuje Pareiko. Szybka kontra zostaje zakończona słabym strzałem Kirma.

• Kolejny korner dla "Pasów".

• Jovanović dośrodkowuje, ale jego zagranie jest beznadziejne i piłka wychodzi na aut bramkowy.

• Van der Biezen zagrywa do Suvorova, ale ten znajduje się na pozycji spalonej.

• Wrzutka w pole karne, piłka zawisa w powietrzu, ale wybija ją Diaz.

• Arbiter nie pozostaje dłużny również w drugą stronę, ukarany Cezary Wilk.

• Szeliga otrzymuje żółty kartonik.

• Spięcie między zawodnikami, Szeliga zarzuca Kirmowi symulowanie. Sędzia zapanował nad sytuacją.

• Zmarnowana szansa Wisły, po wrzutce w pole karne nie udało się trafić w światło bramki.

• Aut dla Cracovii

• Przepraszamy, ale mieliśmy problemy techniczne - padł kompletnie internet. Wszystko już jest w porządku.

• To gospodarze mają przewagę po pierwszym kwadransie. Poza jedną znakomitą okazją, Cracovia jak na razie wykonuje sporo rzutów rożnych i wolnych.

• Krzysztof Nykiel bezkarnie wbiegł w pole karne z prawej strony, bardzo niebezpieczne zagranie w pole karne w porę wyjaśnił Cezary Wilk.

• Z rzutu wolnego z ponad 20 metrów uderzał Suvorov, jednak piłka przeszła nad poprzeczką.

• Mogła być skuteczna odpowiedź mistrzów Polski! Ivica Iliev dośrodkował wprost na głowę Davida Bitona i fantastycznie wyjął to uderzenie Marcin Kaczmarek!

• Ależ okazja Cracovii! Niespodziewanie Saidi Ntibazonkiza wychodzi sam na sam z bramkarzem Wisły, ale wygrywa ten pojedynek Sergei Pareiko!

• Pierwsze uderzenie z dystansu, strzelał Łukasz Garguła. Niedokładnie.

• Nie zamierzają oszczędzać się zawodnicy obu zespołów. Na boisku leży Sławomir Szeliga, który ucierpiał w jednym ze starć.

• Pierwszy gwizdek w derbowym meczu na "El Passo"!

• Zawodnicy wychodzą w dwóch kolumnach na murawę!

• Już tylko pięć minut dzieli nas od pierwszego gwizdka!

• W składzie Cracovii na obronie wystąpi były zawodnik Wisły Kraków - Łukasz Nawotczyński.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało zaledwie 10 minut!

• Zawodnicy schodzą do szatni, aby przebrać się w stroje meczowe.

• Spiker przypomina nam pierwsze derby między tymi drużynami, które zakończyły się pamiętnym wynikiem 5:5.

• Stadion wypełnia się już po same brzegi, a przypominamy dzisiaj przy ul. Józefa Kałuży zjawi się 14 tys. kibiców!

• Wisła wystąpi w składzie: Pareiko, Jaliens, Chavez, Garguła, Nunez, Diaz, Kirm, Biton, Jovanović, Wilk, Iliev. Zmiennicy: Jovanić, Paljić, Jirsak, Genkov, Lamey, Czekaj, Brud.

• Znamy już wyjściową jedenastkę "Pasów": Kaczmarek, Nykiel, Nawotczyński, Hosek, Puzigaca, Radomski (k), Szeliga, Struna, Suvorov, Ntibazonkiza, Van der Biezen. Ławka rezerwowych: Gąsiński, Dudzic, Straus, Boljevic, Cahalon, Niedzielan, Visnakovs.

• Zawodnicy obu drużyn znajdują się już na murawie.

• Na tak zwanym młynie szykuje się już oprawa. Na krzesełkach fanów znajduje się kolorowa folia.

• Jeszcze sporo czasu do meczu, a już doszło do małego spięcia pomiędzy kibicami. Fani Wisły Kraków z całej siły trzęśli kratą oddzielającą ich od sektora kibiców Cracovii. Ci nie pozostali im dłużni i podsycali ich swoimi okrzykami. Niebezpieczeństwo zażegnała ochrona, która doprowadziła wszystkich do porządku.

• Witamy państwa prosto z Krakowa, gdzie za 50 minut odbędą się 184. "Święta Wojna" pomiędzy Cracovią, a Wisłą Kraków!