Cracovia

1

Wisła Kraków

4

• Koniec meczu! Wisła rozbija Cracovię 4:1, dzisiejsze derby przejdą do historii, ale na pewno nie z właściwych powodów... Skandaliczne zachowanie kibiców "Pasów", którzy zaatakowali sektor gości racami i petardami hukowymi na pewno skończy się bajońskimi karami. Dwie bramki Imaza, po jednej Wasilewskiego i Carlitosa dają "Białej Gwieździe" pierwsze zwycięstwo na boisku rywala od 2010! Do zobaczenia na GOL24.PL!

• ..strzela honorowego gola! Michał Helik na 1:4 sytuacyjnym strzałem obok Cuesty! Zobaczymy jeszcze jakieś bramki?

• Żółta kartka dla Victora Pereza (Wisła), a tymczasem Cracovia...

• Hiszpan za Albańczyka - murawę opuszcza Vullnet Basha (Wisła), zamiast niego Victor Perez.

• Na końcówkę meczu kilka minut dostanie Patryk Małecki, właśnie zmienił Rafała Boguskiego (Wisła).

• Koniec meczu dla Pawła Brożka (Wisła), zmienia go Kamil Wojtkowski.

• Żółtą kartką ukarany także Zoran Arsenić (Wisła), a Cracovia po bloku Głowackiego w polu karnym ma rzut rożny.

• Dytiatjew wchodzi za Malarczyka (Cracovia) w ostatniej zmianie w szeregach "Pasów" w tym meczu.

• Po rzucie rożnym piłkę w kierunku bramki strącał Wasilewski, jednak tym razem Wilk nie musiał się nawet rzucać.

• Kolejna żółta kartka dla Piotra Malarczyka (Cracovia).

• Żółta kartka dla Matica Finka (Cracovia).

• 4:0!!! CARLITOS PODKRĘCA PIŁKĘ Z RZUTU WOLNEGO W SAMO OKIENKO BRAMKI WILKA!!!

• Przed polem karnym "Pasów" sfaulowany Carlitos, jeszcze zanim Wisła wykona rzut wolny z bardzo dogodnej pozycji, Hiszpan potrzebuje pomocy medycznej.

• Z boiska schodzi Jaroslav Mihalik, za niego Sergei Zenjov (Cracovia).

• Mecz wznowiony, ale znowu mamy odpaloną pirotechnikę na stadionie. Jeśli wierzyć spikerowi, jeszcze jedna raca na murawie i Cracovia zostanie ukarana walkowerem...

• Młyn Cracovii wrzucił kilka rac na murawę, dym już zszedł z boiska, ale nadal nie ma na nim piłkarzy.

• Mamy przerwę w meczu. Napiszemy wprost: kibice Cracovii chyba zwariowali, odpalili petardy hukowe i race z dużą prędkością w sektor kibiców Wisły.

• Prawie 4:0! Akcja Wisły jak z treningu, piłkę przepuszcza Brożek, jednak Imaz w doskonałej sytuacji uderza w nogi Wilka!

• Odgryza się Cracovia! Strzał Hernandeza mocny, ale w sam środek bramki, w której dzisiaj stoi Cuesta.

• Co za komedia pomyłek obrony Cracovii! Po błędzie z piłką pobiegł Imaz i wyłożył ją Brożek, zdawało się że stoperzy "Pasów" ratują ich przed bramką, ale napastnik Wisły jakimś cudem wyłuskał futbolówkę i oddał ją do Imaza na pewnego gola!

• GOOOOLLLL!!! 3:0 DLA WISŁY!!! CO ZA POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY!!! NA SPÓŁKĘ Z BROŻKIEM ALE TO JESUS IMAZ!!!

• Zaczynamy drugą połowę wielkich derbów Krakowa! Cracovia ma 45 minut, żeby dokonać cudu i odrobić dwubramkową stratę! Ale nie takie rzeczy już widzieliśmy w naszej ekstraklasie, prawda?

• Na drugą połowę nie wyszedł Jakub Wójcicki (Cracovia), którego po przerwie zmieni Mateusz Szczepaniak.

• To się nadaje na mema z całą jedenastką Cracovii: dominuj całą połowę, przegrywaj 0:2... "Pasy" schodzą na przerwę z dwubramkową stratą po golu Imaza, który przyjął piłkę w polu karnym i nie miał problemu z pokonaniem Wilka! Co tu się dzieje!

• GOOOOOOLLLL!!! TO JEST 2:0 DLA WISŁY!!! JESUS IMAZ!!! SZOK PRZY KAŁUŻY!!!

• To drugi gol Wisły po kornerze w tym sezonie! Wasilewski wbiegł na krótki słupek i prawie leżąc na murawie strzelił obok Wilka! Gdy "Biała Gwiazda" przełamała dominację Cracovii, to już golem!

• GOOOLL!!! A JEDNAK TO WISŁA OBEJMUJE PROWADZENIE!!! NA 1:0 W DERBACH KRAKOWA STRZELA KRAKUS, MARCIN WASILEWSKI!

• Składna akcja gości kończy się na Boguskim, który odbija piłkę od obrońcy, korner dla Wisły w końcówce szybkiej, ale bezbramkowej pierwszej połowy.

• Wisła miała szansę przełamać dominację "Pasów" dośrodkowaniem w pole karne z rzutu wolnego, jednak wrzutka była fatalna.

• Z karnego dla gospodarzy nici, za to w solowej akcji Piątek pudłuje z trudnej pozycji, ale chwilę potem Cracovia niecelnym dograniem marnuje akcję, która pachniała bramką!

• Zamieszanie w polu karnym "Białej Gwiazdy", piłka odbiła się od któregoś z wiślaków... Ręka? Póki co sędzia wskazuje tylko na rzut rożny, ale mamy przecież VAR!

• Dyskusje przed rzutem wolnym dla Cracovii, żółta kartka dla Pola Lloncha (Wisła).

• Próba koronkowego rozegrania piłki pod bramką Wisły, piłkę w ostatniej chwili wybija Llonch! To Cracovia przeważa, ale najbliżej bramki i tak był Imaz.

• A TERAZ CUESTA!!! No, to w fantastycznych interwencjach bramkarzy mamy remis, bo Hiszpan z Wisły odbił zmierzającą w okienko główkę Piątka!

• WILK!!! Co za interwencja bramkarza Cracovii, który wybronił akrobatyczny strzał Imaza z bliska!

• Nie ma gola! Z dystansu uderzał Deja, Cuesta przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Obie drużyny próbują skonstruować jakiś atak na połowie swojego rywala, brakuje klarownych okazji, bo piłka przechodzi od piłkarzy Cracovii do zawodników Wisły i na odwrót. Czekamy na gole!

• Carlitos mógł z piłką zrobić wiele, zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów. Koszmarne pudło, ale to i tak pierwsza groźna akcja wiślaków.

• Kolejne dośrodkowanie wybite z pola karnego Wisły, tym razem najbliżej piłki był Wasilewski.

• Faul Bashy w środku pola, kibice "Pasów" domagają się kartki, ale sędzia Jakubik poprzestaje na upomnieniu dla Albańczyka z Wisły.

• Pierwsza groźna akcja Cracovii, w polu karnym na niską centrę czaił się Piątek, ale nie sięga piłki!

• Jest pirotechnika, jest ogłuszający doping, jest gwizdek sędziego, zaczynamy wielkie derby Krakowa na stadionie Cracovii!

• Stadion Cracovii powinien się dzisiaj wypełnić do ostatniego miejsca, choć jeszcze dzisiaj bilety były do kupienia w kasach.

• Kamil Pestka w poprzednim meczu derbowym zobaczył czerwoną kartkę, ale w składzie "Pasów" inny młody zawodnik: bramkarz Adam Wilk.

• "Pasy" przeżywały ciężkie chwile od startu tego sezonu, jednak zaufanie zarządu do Michała Probierza nie słabnie. I chyba się opłaca, bo oprócz dwóch porażek i remisu, Cracovia pokonała ostatnio Zagłębie Lubin i Lechię Gdańsk.

• Za piłkarzami Wisły remis i dwie porażki. Po ostatniej, z imienniczką z Płocka, posadę stracił Kiko Ramirez. Od 1 stycznia "Białą Gwiazdę" poprowadzi inny Hiszpan (a raczej Katalończyk), Joan Carrillo.

• Znamy już wyjściową jedenastkę zespołu Michała Probierza, więc czas na ławkę: Sandomierski, Siplak, Dimun, Zenjov, Wdowiak, Szczepaniak i Dytiatjew.

• Zaczynamy od ławki rezerwowych "Białej Gwiazdy", którą razem z wyjściowym składem tym razem ustalił duet Sobolewski-Kmiecik: Buchalik, Bartkowski, Bartosz, Cywka, Perez, Wojtkowski i Małecki.

• Halo, tutaj Kraków! Korki w mieście i pełny stadion Cracovii mogą oznaczać tylko jedno. Już o 20:30 kolejna odsłona wielkich derbów tego miasta! "Święta wojna" z udziałem "Pasów" i Wisły za pół godziny, a my zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!