Cracovia

2

Zagłębie Lubin

2

• Cracovia walczyła do końca i uratowała cenny punkt na własnym boisku! To szóste z rzędu spotkanie bez porażki na własnym boisku!

• Ależ uderzenie Suvorova! Rzutem na taśmę daje remis Cracovii!

• Ostatnia zmiana, na zyskanie minut, za Osmanovicia Błąd.

• Trzy minuty doliczone.

• Żółta kartka dla Boljevicia

• Druga zmiana w Zagłębiu: Woźniak za Traore.

• Masaryk dostał dobrą piłkę w pole karne, uderzył bez zastanowienia, ale bardzo niecelnie.

• Rymaniak wdarł się w pole karne z prawej strony i uderzył mocno z prawej nogi, jednak piłka uderzyła prosto w rękę obrońcy Cracovii. Zagranie było jednak przypadkowe i tak najwyraźniej uznał też sędzia, bo nie użył gwizdka.

• Przewaga Cracovii coraz większa. Ntibazonkiza dobrze przyjął piłkę przed polem karnym, okręcił się wokół własnej osi i strzelił zza pola karnego. Odchodząca piłka minęła jednak słupek.

• Kolejna ofensywna zmiana w Cracovii, Masaryk za Szeligę.

• Kolejna dobra akcja Cracovii, idealna piłka na 11 metr do Klicha, ale jego strzał zablokowany i rzut rożny.

• Ntibazonkiza stanął przed dobrą szansą, ale z ostrego kontra z prawej strony jego uderzenie pod poprzeczkę na róg spiąstkował bramkarz Zagłębia.

• Z dystansu uderzył Szeliga, jednak znowu dobrze Isailović.

• Szansa dla Cracovii na odpowiedź. Po błędzie Dinisa tuż przed bramką znalazł się Dudzic, jednak z ostrego kąta minimalnie strzelił obok długiego słupka.

• Świetna akcja Plizgi, który wrócił do zespołu po kontuzji. Z połowy boiska przebiegł między piłkarzami Cracovii, jego pierwszy strzał obronił jeszcze Kaczmarek, ale dobitka na pustą bramkę była już skuteczna. Niecodziennie oglądamy takie akcje na polskich boiskach.

• Indywidualna akcja Plizgi. Minął pięciu piłkarzy, wbiegł w pole karne, i na raty pokonał Kaczmarka!

• Przed chwilą zmiana w Zagłębiu. Kontuzjowanego Costę zmienił Dinis.

• Sporo szczęścia Cracovii, po wrzutce z prawej strony główkował Horwath i piłka przeleciała bardzo blisko poprzeczki.

• Indywidualnie pod pole karne przedarł się Hanzel, jednak został powstrzymany przez obrońców i tylko rzut rożny. Wrzutka i piąstkuje Kaczmarek.

• Rzut wolny dla Zagłębia, jednak strzał Plizgi nie znalazł drogi do bramki.

• Zmiana schodzi Visnakows, w jego miejsce Dudzic.

• Ntibazonkiza faulowany przez Reinę przed polem karnym. Do piłki podszedł Kosanović, posłał płaskie uderzenie przez gąszcz nóg, jednak zaskoczony Isailović złapał piłkę.

• Hanzel zdecydował się na strzał z dystansu po ziemi, jednak Kaczmarek położył się wzdłuż bramki i pewnie chwycił piłkę.

• Ntibazonkiza wdał się w kolejny drybling i wywalczył wrzut z autu.

• Z boiska schodzi bezbarwny Giza, w jego miejsce wyróżniający się w tej rundzie Mateusz Klich. Czy dziś rozegra kolejne dobre zawody?

• Ponownie Plizga z dystansu, jednak tym razem rykoszet i tylko rzut rożny. Po wrzutce łapie Kaczmarek.

• Plizga zdecydował się na strzał zewnętrzną częścią buta zza pola karnego, jednak bardzo niecelnie.

• W odpowiedzi akcja Cracovii, jednak po wrzutce z prawej strony krakowianie nie potrafili opanować piłki w polu karnym i wybili obrońcy.

• Doskonała szansa dla Zagłębia! Cracovię ratuje Wojciech Kaczmarek świetną paradą. Wcześniej była wrzutka z rzutu wolnego, bilard w polu karnym i do piłki dopadł Hanzel. Bramkarz Pasów popisał się tym razem doskonałą intwerwencją.

• Saidi Ntibazonkiza próbuje grać efektownie, ale nie daje to żadnego pożytku dla Cracovii. Tym razem próbował wymusić rzut wolny, ale nie dał się na to nabrać Robert Małek.

• Efektowna wymiana podań przez piłkarzy "Pasów" tuż przed polem karny, Akcja skończyła się na Saidim, który niepotrzebnie chciał kontynuować akcję w pojedynkę.

• Tym razem szansa na kontratak zmarnowana przez piłkarzy Zagłębia. Piłkę stracił Hanzel.

• Kontratak Cracovii. Źle przyjął piłkę Saidi i akcja zwolniła. Ale Ntibazonkiza dograł jeszcze dobrze piłkę w pole karne. W końcu wybili ją obrońcy, a z dystansu strzelał Vladimir Boljević. Nad bramką. Mało brakło.

• Zaczynamy drugą połowę meczu.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na boisko. Na razie nie będzie zmian.

• Pasy w pierwszej połowie wykonywały mnóstwo stałych fragmentów gry. Udało się dopiero wtedy gdy do piłki doszedł Kosanović. Zagłębie schowane za podwójną gardą, ale kontratakuje groźnie. W dodatku zamieniło na gola rzut rożny.

• Koniec pierwszej połowy. Na Kałuży remis 1:1.

• Kontratak Zagłębia wyglądał bardzo groźnie, ale strzał Amera Osmanagića zablokowany.

• Bojan Puzigaća zaczarował w narożniku pola karnego i został sfaulowany.

• Giza fauluje Ekwueme. Były gracz Legii jest dziś mało aktywny. Chyba w drugiej połowie zobaczymy na boisku Klicha, bo "Gizmo" gra słabo.

• Bardzo brzydki faul Ntibazonkizy na Csaba Horvathie. Jest żółta kartka.

• Ucierpiał teraz Sławomir Szeliga, który schodzi z boiska, ale za chwilę chyba będzie mógł kontynuować grę.

• Bojan Isailović faulowany w polu karnym przez Ntibazonkizę. Sędzia faul odgwizdał, Isailović domagał się żółtej kartki i sam ją dostał...

• Tym razem rzut wolny wykonał Milos Kosanović. Uderzył bardzo precyzyjnie, a bramkarz Zagłębia zupełnie nie spodziewał się takiego strzału. Isailovic nawet się nie ruszył. W Krakowie jest remis 1:1!

• Milos Kosanović! Remis!

• Bardzo brzydki faul Davida Abwo na Saidi Ntibazonkizie. Powinna być żółta kartka, ale jest rzut wolny z 25 metrów.

• Cracovia bije głową w mur. Długo utrzymuje się przy piłce, ale trudno jej przedostać się pod bramkę Zagłębia.

• A Cracovia bije rekord świata w ilości wykonywanych rzutów rożnych. Giza dośrodkowuje dwa razy - nic. Z drugiej strony dwa razy piłkę bije Suvorov - też brak efektu. A Zagłębie miało dziś jeden korner i ma jeden gol na koncie...

• Ale akcja teraz Aleksejsa Visnakovsa. Wszedł odważnie prawie w pole karne i oddał silny strzał. Mocno zaskoczony Bojan Isailović z trudem wybił na rzut rożny.

• Dużo rwanej gry, Cracovia wypadła z rytmu, a Zagłębie poczuło się po tym golu dużo pewniej. Na boisku mnóstwo fauli.

• Błąd Kaczmarka, który przepuścił piłkę lecącą przez całe pole karne, bardzo blisko bramki. Dośrodkowanie zamknął na długim słupku Traore i wbił piłkę do siatki. Cracovia przegrywa po fatalnym błędzie!

• Mouhamadou Traore strzela gola dla Zagłębia!

• Piękna, indywidualna akcja Łukasza Hanzela, który zszedł z piłką do środka i zakończyła akcję strzałem. Wojciech Kaczmarek wybija piłkę na róg z najwyższym trudem.

• Po piątym rzucie rożnym krakowian, piłkę wybija Isailović.

• Dobra, składna akcja całego zespołu Pasów, zakończona faulem na 25 metrze. Rzut wolny tradycyjnie marnuje Suvorow!

• Costa Nhamoinesu wraca jednak na boisko.

• Tymczasem kopniaka znów dostał Costa i wygląda na to, że na tym skończy się jego udział w tym meczu.

• Na boisku nic nowego... Z tego samego narożnika dwa razy piłkę wybijał znów Suvorow. Dośrodkowania coraz lepsze, ale ciągle bez zagrożenia pod bramką Lubinian.

• Ucierpiał Costa Nhamoinesu, który jest teraz opatrywany na boisku.

• Rzut rożny tym razem wybijał w Cracovii Suvorow, ale na razie stałe fragmenty gry niewiele dobrego przynoszą gospodarzom. Ale Pasy przeważają.

• Alexandru Suvorov próbował bezpośrednio z rzutu wolnego uderzać na bramkę Isailovicia. Ale było zbyt daleko. Strzał niecelny.

• Ależ ambitnie teraz Szeliga. Na granicy faulu odebrał piłkę w środku pola wślizgiem. Brawa dla kapitana "Pasów" (zastępuje dziś w tej roli Radomskiego)

• Groźna kontra lubinian, ale Plizga na spalonym.

• Cracovia wywalczyła pierwszy rzut rożny, ale Giza dośrodkował bardzo kiepsko.

• Pierwszy gwizdek Roberta Małka. Zaczynamy!

• Oba zespoły wychodzą na boisko. W Krakowie słoneczna pogoda, idealna do gry.

• Na ławce Pasów jest dziś Łukasz Mierzejewski, jeden z piłkarzy oskarżonych o kupno meczu Zagłębie - Cracovia w 2006 roku. Wtedy był piłkarzem Zagłębia.

• W Zagłębiu grać wciąż nie może Szymon Pawłowski, ale za to w pierwszym składzie jest Dawid Plizga. - Dawid powiedział mi, że jest w pełni sił. To doświadczony zawodnik, powinien znać swój organizm - mówi przed meczem Jan Urban, który liczy dziś na ofensywne akcje Plizgi.

• Na ławce gości siedzą: Aleksander Ptak, Adrian Błąd, Patryk Bryła, Mateusz Bartków, Dusan Djokić, Fernando Dinis, Arkadiusz Woźniak

• Na ławce rezerwowych Pasów: Szymon Gąsiński, Łukasz Mierzejewski, Pavol Masaryk, Bartłomiej Dudzic, Mateusz Klich, Marian Jarabica, Marcin Krzywicki

• Na ławkach rezerwowych Cracovii i Zagłębia zasiądą dziś... dwaj byli trenerzy Polonii Bytom. Przed meczem Jan Urban rozmawiał z Jurijem Szatałowem z uśmiechem na twarzy. Chyba rozmawiali jak to się pracuje w Bytomiu.

• Za żółte kartki w Cracovii pauzują dziś Radomski i Suart. Natomiast miejsce w pierwszym składzie stracił Mateusz Klich. W jego miejsce od pierwszych minut Piotr Giza.