Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE. Pojedynek...

Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE. Pojedynek Ekstraklasowiczów w Pucharze Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/16 finału
2023-11-02 15:00

Cracovia

1

Zagłębie Lubin

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego dnia.

• Za tydzień losowanie kolejnej rundy FORTUNA Pucharu Polski.

• Mecz bez większej historii. Cracovia za sprawą indywidualnego przebłysku awansuje do 1/8 FORTUNA Pucharu Polski.

• Koniec meczu w Krakowie. Cracovia wygrywa z Zagłębiem Lubin 1:0.

• Od bramki rozpocznie Lukas Hrosso.

• Arbitrzy jednak sprawdzają chyba potencjalny rzut karny dla Zagłębia!

• Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Cracovii, jednak tym razem bez zagrożenia.

• Dobra wrzutka w pole karne Cracovii, ale skutecznie interweniował Lukas Hrosso.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Andreas Skovgaard.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Cracovia wciąż atakuje bramkę rywali. "Pasy" mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.

• Kacper Śmiglewski dostał piłkę przed polem karnym Zagłębia, zdecydował się na strzał i zdobył piękną bramkę! To chyba będzie kluczowy moment tego meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kacper Śmiglewski zdobywa bramkę dla Cracovii!!!

• Jakub Myszor łatwo stracił piłkę pod polem karnym Zagłębia, a chwilę później sfaulował rywala.

• Damian Dąbrowski zagrał w pole karne Cracovii, ale tam Juan Munoz nie zdołał dopaść do piłki.

• Natomiast Otar Kakabadze pojawił się w miejsce Cornela Rapy.

• Dwie roszady również w Cracovii. Takuto Oshima zmienił Janiego Atanasova

• Natomiast Damian Dąbrowski pojawił się w miejsce Marko Poletanovića.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Serhij Bułeca zastąpił Marka Mroza

• Mateusz Bochnak dobrze dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale tam jeden z jego partnerów uderzył fatalnie.

• Obraz gry wygląda tak, jakby rozstrzygnąć się to miało dopiero w rzutach karnych. Żaden z zespołów nie kwapi się do ataku.

• Zmiana w Cracovii. Kacper Śmiglewski zastąpił Patryka Makucha.

• Kacper Chodyna popędził lewą stroną boiska, ale podał piłkę do rywala.

• Patryk Makuch został piłkę w polu karnym Zagłębia, ale oddał niecelny strzał.

• Wrzutka z głębi pola trafiła wprost w ręce Lukasa Hrosso.

• Natomiast Juan Munoz pojawił się w miejsce Dawida Kurminowskiego.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Kacper Chodyna zmienił Tomasza Pieńkę

• Fatalna wrzutka ze stojącej piłki, a chwilę później Mateusz Bochnak posłał piłkę wzdłuż pola karnego, a żaden z partnerów nie dopadł do futbolówki.

• Po oskrzydlającej akcji, "Pasy" wywalczyły rzut rożny.

• Dłuższa akcja Zagłębia, ale Tomasz Pieńko stracił futbolówkę.

• Kolejna akcja Cracovii, która do okolic pola karnego rywali wyglądała nieźle, ale potem nastąpiła łatwa strata piłki.

• Rysuje się przewaga Cracovii, ale niewiele z tego wynika.

• Dużo szarpanej gry, fauli w środku pola. Obraz gry nie specjalnie się zmienił w drugiej połowie.

• Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, ale żaden z zawodnik "Pasów" nie zdołał oddać strzału.

• Patryk Makuch wrzucił w pole karne Zagłębia, ale tam skutecznie interweniował Sokratis Dioudis.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Mateusz Bochnak dwukrotnie zagroził bramce Zagłębiu i to praktycznie jedyny ciekawy akcent tego meczu. Miejmy nadzieję, że druga połowa spotkania będzie bardziej interesująca.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Mateusz Bochnak pokusił się o strzał z dystansu, ale świetnie interweniował bramkarz Zagłębia!

• Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez Cracovię. W odpowiedzi kontratak Zagłębia, ale Bartłomiej Kłudka zepsuł akcję.

• Michał Nalepa z żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• Tomasz Pieńko oddał strzał z dystansu, ale zrobił to niedokładnie.

• Ofensywna akcja Zagłębia nie przyniosła żadnego efektu.

• Patryk Makuch ukarany żółtą kartką za nierozważny faul w środku pola.

• Tomasz Makowski mocno uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała obok słupka bramki gospodarzy.

• Bartłomiej Kłudka ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kolejne zagranie w pole karne Cracovii, teraz błąd popełnił Lukas Hrosso, ale nie skorzystał z niej Mateusz Wdowiak.

• Wrzutka w pole karne Cracovii z podobnym efektem jak z drugiej strony boiska. Bez zagrożenia.

• Dośrodkowanie ze stojącej piłki w pole karne Zagłębia nie spowodowało zagrożenia.

• Cracovia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gości.

• Bartosz Kopacz ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Na razie spotkanie w Krakowie to mecz dla koneserów. Niewiele dzieje się na placu gry, ale miejmy nadzieję, że zaraz się rozkręci.

• Tomasz Pieńko dostał piłkę blisko pola karnego rywali, ale stracił futbolówkę.

• Wrzutka z narożnika boiska nie przyniosła zagrożenia.

• "Pasy" po ofensywnej akcji wywalczyły rzut rożny.

• Jakub Myszor oddał mocny strzał z narożnika pola karnego, ale piłka powędrowała nad bramką rywali.

• Mateusz Bochnak znalazł się w polu karnym Zagłębia, oddał sytuacyjne uderzenie, ale skutecznie interweniował Sokratis Dioudis!

• Marek Mróz oddał strzał zza pola karnego, ale posłał piłkę wysoko ponad bramką rywali.

• Mateusz Wdowiak ruszył na pole karne Cracovii, ale pierwszy przy piłce był bramkarz "Pasów".

• Nie ma tłumów na dzisiejszym spotkaniu. Pogoda ładna, ale niestety czwartek i godzina 15:00 to nienajlepszy czas na rozgrywanie meczu o awans do 1/8 FORTUNA Pucharu Polski.

• Dobre dośrodkowanie Marko Poletanovića, ale żaden z jego partnerów nie oddał strzału na bramkę.

• Mateusz Wdowiak ruszył lewą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Zła akcja ofensywna Zagłębia, ale "Pasy" zagrały długą piłkę i łatwo straciły futbolówkę.

• Bardzo powoli rozkręcają nam się piłkarze. Wciąż goście przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Spokojny początek meczu. "Miedziowi" rozgrywają piłkę w środku pola.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu przy Kałuży. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Cracovii:

• Tak prezentuje się skład Zagłębia Lubin na dzisiejsze spotkanie:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Karol Arys ze Szczecina, który przed tygodniem prowadził starcie Legii Warszawa ze Stalą Mielec. Ten sędzia jeszcze w tym sezonie jeszcze nie prowadził żadnego meczu z udziałem którejś z ekip dzisiejszej rywalizacji.

• Te drużyny mierzyły się już raz w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Na stadionie Cracovii gospodarze wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Patryka Makucha. Dla "Miedziowych" bramkę w końcówce zdobył Kacper Chodyna, ale nie starczyło już czasu na wyrównanie.

• Przed rokiem oba zespoły pożegnały się z rozgrywkami FORTUNA Pucharu Polski właśnie na etapie 1/16 finałów. Zagłębie Lubin przegrało po dogrywce z wtedy drugoligowym Motorem Lublin 0:1, natomiast Cracovia po niezwykle emocjonującym meczu uległa na wyjeździe Resovii Rzeszów 3:4, a "Pasy" kończyły tamto spotkanie w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Michała Rakoczego.

• W rozgrywkach PKO Ekstraklasy lepiej spisuje się Zagłębie, które po trzynastu kolejkach zajmuje siódme miejsce i traci pięć punktów do ligowego podium. Cracovia ma dokładnie identyczną różnicę punktów przewagi nad strefą spadową, ale w ostatnich tygodniach to "Pasy" spisują się lepiej w lidze. W ubiegły weekend Cracovia niespodziewanie zremisowała u siebie z Lechem Poznań 1:1, natomiast "Miedziowi" przegrali u siebie z Radomiakiem Radom 2:3.

• Dzisiaj piękny i słoneczny dzień w Krakowie. Oby i spotkanie można było śledzić z przyjemnością.

• Witamy serdecznie! Tylko w czterech meczach 1/16 FORTUNA Pucharu Polski trafiły na siebie drużyny z tej samej klasy rozgrywkowej i właśnie dzisiaj w jednej z takich par drużyna Cracovii zmierzy się w Krakowie z Zagłębiem Lubin. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Andrzej Banas

Fortuna Puchar Polski. Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE. W Pucharze Polski będziemy świadkiem pojedynku dwóch klubów z Ekstraklasy. Obie ekipy będą chciały przełamać złą ligową serię. Relacja LIVE w czwartek już od godziny 15:00.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE

Obie ekipy w ostatnich meczach nie radzą sobie najlepiej. Cracovia w ramach 13. kolejki Ekstraklasy zremisowała 1:1 z Lechem Poznań. Biorąc pod uwagę klasę rywala, jest to sukces. Patrząc z szerszej perspektywy, podział punktów z "Kolejorzem" to trzeci mecz bez zwycięstwa w lidze. "Pasy" po raz ostatni wygrały w Ekstraklasie pod koniec września (z ŁKS-em 2:0).

Janusz Kudyba, były napastnik lubinian, ekspert Polsatu Sport: - Zagłębie ma sporo sytuacji i ich nie finalizuje, nie wygrywa. Więcej się spodziewałem po Zagłębiu, transfery i trener Fornalik to powinno gwarantować wysoki poziom. Brakuje jednak stabilizacji i wynikowej, i w grze, a zespół ma potencjał na pierwszą piątkę w ekstraklasie. Cracovia też jest niestabilna. Są bardzo doświadczeni trenerzy, ale trener Zieliński między wierszami mówi, że brakuje jakości, kadra ma mniejszy potencjał.

Zagłębie ostatnio zaliczyło przestój. Ekipa z Lubina także nie wygrała od trzech spotkań (dwie porażki i remis). Waldemar Fornalik musi znaleźć klucz do swoich piłkarzy, którzy w obecnym sezonie przegrali cztery z sześciu spotkań. Zagłębie w roli gościa ma problemy głównie z defensywą - aż 12 straconych bramek w lidze.

Janusz Kudyba: - Patrząc na sytuację w tabeli, to myślę, że oba zespoły będą bardziej koncentrowały się na rozgrywkach w ekstraklasie. Puchar Polski to jakiś tam dodatek, a bezpieczne miejsce w ekstraklasie gwarantuje egzystencję więc dla obu priorytetem będzie liga. Spodziewam się, że obaj trenerzy nie wystawią najsilniejszych jedenastek. Pucharowy mecz to właśnie szansa dla tych, którzy mniej grali w lidze. Po to, by forma motoryczna się wyrównała. W związku z tym, że mogą być niespodziewane składy, to powinien to być otwarty mecz, taka "rosyjska ruletka".

Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisja na kanale Polsat Sport. W internecie mecz dzięki aplikacji i stronie Polsat Box Go. Relacja LIVE w GOL24 w czwartek od godziny 15:00 - zapraszamy!