1

Real Madryt

2

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net. Do następnego!

• Deportivo przegrało, ale zasługuje na wyróżnienie za grę, wolę walki i ambicję. Zabrakło jedynie umiejętności. Nie pierwszy raz - podobny scenariusz był w spotkaniu przeciwko Valencii, który miałem przyjemność relacjonowania dla Państwa. Z taką postawą mogą patrzeć w przyszłość z optymizmem i walczyć o utrzymanie.

• Koniec! Real w końcówce spotkania zapewnia sobie 3 punkty.

• Akcja Deportivo lewą stroną skutkuje rzutem rożnym. Pierwotnie, bo sędzia zmienił decyzję.

• Deportivo przed polem karnym rywala, lecz strata i kontra. Oezil zwolnił akcję.

• 4 minuty doliczone. Zapowiada się emocjonująca końcówka!

• I druga żółta, a w konsekwencji czerwona! Za opóźnianie gry!

• Żółta kartka dla Di Marii za faul...

• Bramka podcięła skrzydła Deportivo. A miało być tak pięknie...

• Akcja rezerwowych. Prostopadłe podanie w pole karne Khediry do CR7, ten odgrywa Higuainowi, który kieruje piłkę do siatki. Z trzech metrów.

• GOL, Higuain

• Szczęście Deportivo! Nieporozumienie Aranzubii z Vazquezem o mały włos nie zakończyło się stratą bramki! Obaj zawodnicy zderzyli się, a za ich plecami czyhał Higuain. Odgwizdał faul napastnika Realu.

• Dobra akcja Deportivo i Valeron, zdaniem liniowego, był na spalonym. Błędna decyzja sędziego - pomocnik był w linii z Pepe.

• Di Maria w pole karne i gwizdek sędziego. Rodak, Higuain, na spalonym.

• Alfonso Álvarez‎.zezwala na dość ogrą grę bark w bark, co nie do końca podoba się Królewskim.

• Ronaldo padł po starciu z Bergantiñosem. Zdaniem sędziego nie było faulu i Aranzubia zaczyna grę z "piątki".

• To nie jest dzień Higuaina. Dostał dobre podanie i Marchena przyblokował skutecznie argentyńskiego napastnika.

• C. Ronaldo znowu przed szansą! Tym razem strzela głową obok bramki. Akcja podobna do tej bramkowej w spotkaniu z Manchesterem United w Lidze Mistrzów.

• C. Ronaldo ograł z dziecinną łatwością Bergantiñosa i strzelił. Aranzubia w sobie znany sposób sparował strzał na korner!

• Ładna kontra wyprowadzona przez zawodników gospodarzy. Zabrakło dokładnego ostatniego podania.

• CR7 podaje w pole karne do Higuaina, ale ten był skutecznie blokowany przez obrońcę czym ułatwił interwencję bramkarzowi.

• Ostatnia zmiana w Deportivo. N. Oliveira zastępuje strzelca bramki, Rikiego. Bardzo dobry występ napastnika.

• Angel Di Maria asystuje przy bramce.

• Brazylijczyk dostał piłkę na 18. metrze i precyzyjnym, technicznym, strzałem tuż przy slupku pokonuje Aranzubię.

• GOL, KAKA!

• Nie pierwszy raz Di Maria fatalnie centruje. Ma nad czym popracować na treningach...

• Spóźnony wślizg Ayoze trafia w nogi Kaki i powoduje jego upadek. Żółta kartka.

• Khedira opanował piłkę w polu karnym, ale ta mu odskoczyła i wyszła poza boisko. Od bramki Aranzubia.

• Królewscy próbują przeforsować autobus Deportivo, który jest ustawiony przed własnym polem karnym. Bezskutecznie. Gospodarze bronią się całym zespołem.

• Nie milknie doping kibiców Deportivo. Gospodarze niesieni wsparciem są coraz bliżej dowiezienia bardzo cennego zwycięstwa.

• Podopieczni Domingosa Paciency przerywają akcje gości faulami. Kolejna taka sytuacja i rzut wolny z lewej strony boiska. Bez zagrożenia pod bramką Aranzubii.

• I minimalny spalony Rikiego.

• Piłka w siatce po strzale C. Ronaldo. Jednak w momencie podania był na spalonym.

• Z dużej chmury mały deszcz. Ronaldo w mur.

• Real zamknął przeciwnika w hokejowym zamku. CR7 faulowany przez Aguilara, który dostał za to przewinienie żółtą kartkę.

• Higuain na spalonym. Napastnik Realu nie może pogodzić się z decyzją sędziego.

• To była wymuszona zmiana. Kaka kilkanaście sekund wcześniej doznał urazu, który uniemożliwił mu kontynuowanie gry.

• Ponadto zmiana w Deportivo: Vazauez zastępuje Kakę.

• ... i C. Ronaldo za słabo grającego Modricia.

• Podwójna zmiana w Realu: najpierw Khedira wchodzi w miejsce Essiena...

• Oezil za Marcelo.

• Pizzi w pole karne, zamieszanie i cudem radzi sobie obrona Realu. Indywidualna akcja Modricia, który wpadł w pole karne rywala. Zyskał jedynie rzut rożny.

• Kolejny rzut wolny dla Deportivo. Niezgodnie z przepisami postąpił Kaka na lewej stronie.

• Bezradność Realu trwa. Żółta kartka dla Marcelo za brutalny faul.

• Strzał Marcelo zablokowany!

• Mała ciekawostka: prowadząc 1:0 i grając u siebie drużyna Deportivo nie przegrała jeszcze meczu w tym sezonie.

• Essien faulował w walce o górną piłkę. Wolny dla gospodarzy ponad 35 metrów od bramki D. Lopeza.

• Kaka dobrze centruje i piłka po strzale głową Callejona mija bramkę Aranzubii.

• Akcja Depor, a dokładniej Gamy, spaliła na panewce. Real rusza z kolejną akcją. Na zwolnionych obrotach...

• Higuain w roli lewoskrzydlowego zagrywa płasko w pole karne do Callejona. Ten strzela wysoko nad bramką.

• Za krótkie dośrodkowanie. Depor rusza z kontrą. Prosty sposób jest najlepszy - długa piłka do skrzydłowych, lecz centra pozostawia wiele do życzenia.

• Okazja dla Realu. Kaka przyjął piłkę w polu karnym, lecz nie zdecydował się na strzał. Real rzuca się do ataku i Modrić z wolnego.

• Gwizdek sędziego i przed nami drugie 45 minut!

• I wracamy na drugą połowę. CR7 rozgrzewa się, ale jeszcze nie wejdzie na boisko.

• Garść statystyk z pierwszej połowy:

• 35% Posiadanie piłki 65%
    • 5/3 Strzały na bramkę/niecelne 5/3
    • 5 Intwerwencje bramkarzy 3
    • 1 Spalone 4
    • 8 Rzuty wolne 7
  • Zasłużone prowadzenie gospodarzy. Nie widać różnicy, że gra ostatni zespół w tabeli(!) z trzecim! Deportivo powinno prowadzić nawet 2-3 bramkami, lecz na przeszkodzie stanął Marcelo i D. Lopez. Druga połowa zapowiada się ciekawie, na którą serdecznie zapraszam!

• Aranzubia rzuca się pod nogi Callejona i nie ma gola dla Realu. Sędzia kończy pierwszą połowę.

• D. Lopez broni strzał Gamy po tym jak wymanewrował obrońcę Realu.

• Niewidoczny Higuain na spalonym.

• Nie ma gola dla Deportivo! Rikiemu spodobało sie wkręcaniw w ziemię obrońców Realu i zrobił tak z Marcelo. Strzela obok słupka!

• Dalekie podanie do Di Marii na wolne pole. Argentyńczyk na kilkumetrowym spalonym.

• Marcelo wybija piłkę z linii bramkowej! Pizzi wkręcil w ziemię Pepe i Arbeloę i strzelił technicznie na dalszy słupek. Brazylijski obrońca ratuje Real przed utratą gola!

• Centra w pole karne i Aguilar skutecznie główkuje.

• Żólta kartka dla Pizziego za faul na Di Marii.

• Real bije głową w mur. Gospodarze są niesieni niebywałym dopingiem.

• Dobre dośrodkowanie Di Marii w pole karne w kierunku Callejona, lecz ten nie doszedł do piłki. Przed szansą Kaka, który z narożnika pola bramkowego strzela obok bramki. Aranzubia z "piątki".

• Di Maria strzela i piłka po koźle wpada do "koszyczka" Aranzubii. Trudniejsze strzały miewa na treningach.

• Pachniało bramką dla Depor od kilku minut i proszę. Riki dostał podanie na wolne pole i z pola karnego strzela tuż przy bliskim słupku! Nie bez winy jest D. Lopez!

• GOL, RIKI

• D. Lopez dalekim wyjściem na 14. metr uprzedza Aguilara! Pomocnik Depor chyba przestraszył się bramkarza i odstawił nogę.

• Pizzi rozkręca się! Kapitalny rogal i zabrakło niewiele! D. Lopez wyciągałby piłkę z siatki.

• Dobra akcja Deportivo! Piłka po strzale Pizziego z 20 metrów poszybowała nad poprzeczką bramki D. Lopeza.

• Teraz na spalonym Modrić. Nie kontrolował ustawienia defensorów Depor.

• Siła złego na jednego. Callejon traci piłkę. Błyskawiczne podanie do Pizziego na wolne pole. Zdaniem liniowego był na spalonym.

• Real ma problem by przedrzeć się pod pole karne rywala. Gospodarze grają bardzo blisko siebie.

• Wymuszona zmiana w Deportivo z powodu kontuzji. Silvio, który ucierpiał 20 minut temu w starciu z własnym bramkarzem, schodzi z boiska. W jego miejsce Bergantinos.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne i Callejona strzela obok bramki.

• Dla gospodarzy nie ma straconych piłek. Nawet w beznadziejnej sytuacji potrafią wywalczyć rożny.

• 20 minut za nami. Optyczna przewaga Realu w posiadaniu piłki (45% - 55%), ale statystyki strzałów po stronie outsidera dzisiejszego spotkania.

• Świetnne podanie do Higuaina w "16", ale Argentyńczykowi zabrakłowi kilku centrymetrów by trącić piłkę.

• Ciekawie rozegrany stały fragment gry do momentu dośrodkowania. Połapali się obroncy Realu i zażegnali niebiezpieństwu.

• Carvalho faulował w walce w powietrzu o piłkę i został ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie w pole karne i skuteczna interwencja bramkarza gospodarzy. Real znowu w natarciu.

• Di Maria strzela bezpośrednio z wolnego tuż obok słupka! Aranzubia musnął piłkę i mamy rzut rożny.

• Faulowany Essien 25 metrów od bramki rywala. Di Maria ustawia piłkę.

• Zagranie Essiena w pole karne gospodarzy i pilka pada łupem Aranzubii. Dalekie podanie do Rikiego niecelne.

• Dobry pomysl Modricia na rozrzucenie ciężaru gry na lewą flankę do Di Marii, lecz zrobił to niefrasobliwie i Argentyńczyk nie miał szans by dojść do piłki.

• Riki chciał minąć Pepe, lecz padł na murawie. Zdaniem sędziego nie było faulu stopera Realu.

• Marcelo zastopował na prawej flance Gamę. Kilka sekund zagranie do Rikiego, który pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki.

• Lewa strona gospodarzy jest dobrze dysponowana. Stwarza największe zagrożenie, które po dośrodkowaniu przynosi korner.

• Teraz przewaga po stronie Realu. Kaka faulowany na prawej stronie. Za krótkie dośrodkowanie Di Marii i pewnie intweweniuje obrona Depor.

• Silvio już jest na boisku. Deportivo w komplecie.

• Higuain dostał świetne podanie i oddał anemiczny strzał. Pewnie dlatego, że słyszał gwizdek sędziego. Spalony.

• Dobre wyjście z bramki Aranzubii, który wypiąstkował piłkę z pola karnego. Ucierpiał jednak w tej akcji Silvio. Ten w asyście sztabu medycznego na chwilę opuszcza boisko.

• Riki strzela z narożnika pola karnego i niepewna tym razem interwencja D. Lopeza. Na jego szczęście bez konsekwencji.

• Aguilar strzela z dystansu w sam środek bramki i D. Lopez nie miał problemu ze złapaniem piłki.

• Di Maria dostał dobre podanie w pole karne, ale nie zdołał dobrze przyjąć piłkę i oddać strzał na bramkę Depor.

• Nieudolna akcja Realu i piłka w rękawicach Aranzubii, który szybko wznawia grę.

• Gama dobrze dośrodkowuje w pole karne i radzą sobie obrońcy Realu. Przedzierał się Riki i znowu górą Królewscy.

• Gwizdek Alfonso Álvareza i Deportivo zaczyna!‎

• Deportivo i Real już wychodzą na boisko. Za chwilę rozpocznie się pierwsza połowa.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Alfonso Álvarez‎.

• Real Madryt:13. Adan (GK), 5. Coentrao, 18. R. Albiol, 6. Khedira, 10. Oezil, 7 C. Ronaldo, 26. Morata

• Rezerwowi Deportivo La Coruña: 13. Lux (GK), 4. Bergantiños, 28. Dominguez, 18. Camuñas, 10. Vázquez, 22. Salomão, 25. Oliveira

• Real zaś, który zajmuje miejsce na najniższym stopniu podium (49 punktów), chce zbliżyć się do rywala zza miedzy - Atletico - mające cztery "oczka" więcej.

• Gospodarze jak powietrza potrzebują punktów. Po 24 kolejkach zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 16 punktów. Powinni już dzisiaj dopisać na swoje konto chociaż punkt by zbliżyć się do Mallorki, Celty Vigo i Realu Saragosa. Do tych zespołów traci odpowiednio 2, 4 i 6 punktów. Ostatnia z wymienionych ekip gra teraz z Valencią i remisuje 2:2.

• Tomasz Górski, witam Państwa!

• Już za 20 minut Deportivo La Coruna zmierzy się z Realem Madryt na Riazor. Niespodzianką jest nieobecność w pierwszej "11" Królewskich Cristiano Ronaldo. Znaczy to jedno: jest oszczędzany na rewanżowe spotkanie Copa del Rey z FC Barcelona i nie mniej ważny mecz w Lidze Mistrzów z Manchesterem United.