• Bazler zmienia Zjawińskiego na ostatnie sekundy.

• Gorąco na ławce Dolcanu po decyzjach arbitra.

• Świerblewski nie doszedł do podania. Pączek zaczyna od bramki.

• Żółta jeszcze dla Piotra Darmochwała. Zapowiada się kolejna czerwona kartka...

• Robert Smoliński opuszcza plac gry. W jego miejsce Tomasz Marut.

• Wojciech Wojcieszyński też jest w protokole sędziowskim.

• Michał Nawrot fauluje w środku pola Dariusza Zjawińskiego.

• Ostra gra! Wręcz brutalna. Sędzia nie panuje nad "widowiskiem". Żółta kartka dla Roberta Smolińskiego za brzydki faul na Bartoszu Wiśniewskim.

• Jeszcze żółta kartka dla Dariusza Zjawińskiego za brzydki faul.

• Dolcan Ząbki - Okocimski KS Brzesko

• Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego nad murem. Rafał Leszczyński bez szans. Okocimski łapie kontakt.

• GOL, PIOTR DARMOCHWAŁ

• Szymon Matuszek faulem przerwał kontrę gości za co dostał żółtą kartkę i nie zagra w następnej kolejce! Zaczęło się od bezsensownego zagrania Bartosza Osolińskiego.

• Kamil Mazek zastępuje Tomasza Prejsa.

• Kontra Dolcanu! Trzech na trzech! Prostopadłe podanie Dariusza Zjawińskiego w "16" do Szymona Matuszka było trochę za mocne!

• Bartosz Sobotka wchodzi za Mateusza Wawrykę.

• Rafał Leszczyński łapie piłkę po uderzeniu z dystansu Radosława Jacka.

• Dariusz Zjawiński faulowany 25 metrów od bramki Okocimskiego. Sam podszedł do rzutu wolnego i strzela w poprzeczkę!

• Rafał Leszczyński łapie piłkę po centrze Mateusza Wawryki. Jeszcze efektownie rzucił się na murawę. Po chwili Dariusz Zjawiński przyjął piłkę i był faulowany, ale bardziej ucierpiał w tej sytuacji obrońca gości.

• Gospodarze próbują oddalić grę od własnego pola karnego. Z powodzeniem. Tylko gdyby lepiej wyrzucali auty... I kolejny atak Okocimskiego.

• Okocimski przeważa, ale nie potrafi wykorzystać swoich dogodnych sytuacji. Dolcan jest przyczajony na 25-30 metrze.

• Zmiana w Dolcanie. Dawida Ryndaka zmienia Damian Świerblewski.

• Szczęście Dolcanu! Jeden z zawodników gości strzela z pięciu metrów wysoko nad poprzeczką!

• Rafał Leszczyński górą w dwóch sytuacjach sam na sam. Parady w stylu Artura Boruca! Lobem chciał go pokonać Robert Smoliński i... poprzeczka!

• Zgodnie z przewidywaniami do ataku rzucili się piłkarze Piotra Stacha. Bez większych trudów radzi sobie obrona Dolcanu i Rafał Leszczyński. Nacięli się na kontrę i po indywidualnej akcji Dawid Ryndak za krótko dośrodkował do Dariusza Zjawińskiego w pole karne.

• Piotr Darmochwał od początku drugiej odsłony za Konrada Celubę. Widocznie pomocnik Okocimskiego mocno odczuł starcie z Łukaszem Matuszczykiem.

• I wracamy na drugą połowę, którą zaczęli goście. Z jedną zmianą.

• Dolcan szybko strzelił 3 bramki i grali na luzie. Jednak głupie zachowanie Łukasza Matuszczyka może zmienić obraz meczu. Po co wchodził "na sankach" w przeciwnika? Trzeba go o to spytać. Jeżeli gospodarze dowiozą wynik, to wrócą na fotel lidera. Okocimski może zaznać pierwszą wyjazdową porażkę w tym sezonie. Jak będzie? Przekonamy się za godzinę. Wracamy na drugą połowę za kilkanaście minut.

• Po doliczeniu dwóch minut sędzia kończy pierwszą połowę. Dolcan prowadzi z Okocimskim KS 3:1, ale całą drugą połowę będzie grać w osłabieniu.

• Seria niefortunnych zdarzeń. Poszła kontra Okocimskiego i Szymon Matuszek zderzył się... z arbitrem. Rafał Leszczyński wyszedł na 25. metr powstrzymując napastnika gości, ale zagrał pod nogi Konrada Cebuli, który z dystansu strzela gola do szatni.

• GOL, KONRAD CEBULA

• Goście poczuli krew i rzucili się do ataku. Nieporozumienie i od bramki Rafał Leszczyński.

• Nie nagrał się Łukasz Matuszczyk! Czerwona kartka! Pojechał dwiema wyprostowanymi w nogę Konrada Cebulę! Słuszna decyzja arbitra, ale faul był zupełnie niepotrzebny.

• Rafał Leszczyński łapie piłkę. Zagrywa szybko do Dariusza Zjawińskiego, a ten zdaniem liniowego był na spalonym! Dyskusyjna sytuacja!

• I jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

• Okocimski chce do przerwy strzelić bramkę. Póki co ma korner. Rafał Leszczyński pewnie piąstkuje.

• Obaj zawodnicy mogą grać. Rafał Leszczyński potrzebował pomocy medycznej, która spisała się na medal.

• Za krótkie podanie Damiana Jakubika do bramkarza i do piłki popędził Michał Szewczyk.Rafał Leszczyński wystartował i cudem wybił piłkę. Na dodatek ucierpiał w tej sytuacji!

• Wyginam śmiało ciało, wyginam śmiało ciało. Trzy zero? Mało - skandowali kibice.

• Był gwizdek, centra i chwyt Rafała Leszczyńskiego. Ten dalekim zagraniem uruchamia Dariusza Zjawińskiego, ale ten nie opanował piłki w polu karnym.

• Rzut wolny dla Okocimskiego z prawej stronie. Sędzia pokazuje, żeby czekać na gwizdek.

• Gospodarze dają pograć Okocimskiemu. Miłe, ale ci nie potrafią wykorzystać "gościnności" Dolcanu.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Konrad Cebula za faul taktyczny na Dawidzie Ryndaku.

• Po chwili korner dla gości. Bez zagrożenia.

• Michał Szewczyk sam na sam z Rafałem Leszczyńskim. Minął go i... gwizdek sędziego. Spalony.

• Seria podań piłkarzy Okocimskiego do stoperów metr obok nogi Dariusza Zjawińskiego. Strata w środku pola, podanie do napastnika, a ten z ostrego kąta strzela 7. gola w tym sezonie!

• Tomasz Prejs strzela w sam środek bramki. Marek Pączek bez trudu łapie uderzenie pomocnika Dolcanu.

• Dariusz Zjawiński znowu marnuje setkę! Był sam na sam z Markiem Pączkiem i zamiast strzelać po długim rogu, wybrał ten bliższy. Obok słupka!

• Wstrzelenie piłki z rzutu rożnego na piąty metr, a tam w zamieszaniu najprzytomniej zachował się Grzelak, który podwyższa prowadzenie posyłając piłkę tuż przy słupku.

• GOL, RAFAŁ GRZELAK

• Dolcan idzie za ciosem. Rzut rożny.

• Kapitalne podanie górą w pole karne do Wiśniewskiego, ten odwrócił się z przeciwnikiem na plecach i strzelił po długim rogu. Marek Pączek bez szans.

• GOL, BARTOSZ WIŚNIEWSKI

• Dobra centra Wojciecha Wojcieszyńskiego z lewej strony było bardzo dobre, mierzone na głowę... Piotra Klepczarka. Ten wybija za "16" do Roberta Smolińskiego. Jego uderzenie z woleja przerwane przez stopera Dolcanu.

• Bartosz Wiśniewski skutecznie blokowany na linii szesnastego metra. Kilkanaście sekund później centra Dawida Ryndaka była daleka od ideału. Goście mają problem by przekroczyć linię środkową z piłką.

• Dariusz Zjawiński był sam na sam z Markiem Pączkiem! Napastnikowi Dolcanu odskoczyła piłka w decydującym momencie i łapie ją bramkarz!

• Szymon Matuszek strzela z dystansu. Znacznie obok bramki. Z piątki Marek Piątek.

• Marek Pączek broni strzał z "16" Tomasza Prejsa.

• Cetra Damiana Jakubika została przerwana wybiciem na korner. Z narożnika Łukasz Matuszczyk, ale górą obrona. Po chwili strzał zza pola karnego Bartosza Osolińskiego ofiarnie na ciało przyjął Radosław Jacek.

• Niecelne podanie Damiana Jakubika naraziło Dolcan na kontrę, ale w porę została powstrzymana. Prawą stroną popędził Tomasz Prejs i zagranie w pole karne do Dariusza Zjawińskiego zostało wybite przez obrońcę gości.

• Podanie Piotra Klepczarka na lewą stronę do Bartosza Wiśniewskiego było dobrym pomysłem, ale piłkę przejął Mateusz Wawryka. Gospodarze od początku chcą narzucić swój styl gry.

• I zaczęli! Dolcan na seledynowo-czarno, Okocimski KS: biało-zielono.

• Kwadrans do rozpoczęcia spotkania. Udziela się piknikowy nastrój wśród 400 kibiców. Dziennikarzom też udziela się 'niedzielna" atmosfera. Oby mecz był emocjonujący.

• Dolcan zagra bez swojego lidera, Grzegorza Piesio. Drugiego strzelca ząbkowskiej drużyny nie ma nawet na ławie.

• Obie drużyny prowadzą rozgrzewkę. Przed momentem na murawę wybiegli gospodarze. Przywitały ich skromne braw. Widzów, jak dotąd, jest koło 100. To standard na pół godzin przed meczem. Na ogół jest 4-5 razy więcej koneserów piłkarskich warcabów.

• Zachęcam do komentowania jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Rezerwowi Okocimski: Aleksander Kozioł. Sani Goringo, Piotr Darmochwał, Tomasz Marut, Bartosz Sobotka, Konrad Wieczorek, Bruno Żołądź.

• Rezerwowi Dolcan: Mateusz Kryczka, Piotr Bazler, Marcin Figiel, Marcin Hirsz, Kamil Mazek, Damian Świerblewski, Kacper Tatara.

• Ząbczanie w trzech meczach u siebie zdobyli komplet punktów, mimo że z Termaliką i Flotą musieli gonić wynik Skończyło się w tych przypadkach szczęśliwie, a w międzyczasie miało miejsce efektowne ogranie GKS Tychy aż 4:0. Pozytywnie nastawieni do kolejnego starcia są zawodnicy Dolcanu, tym bardziej, że w dwóch bezpośrednich meczach wygrywali piłkarze Ząbkovii – najpierw 1:0 u siebie po bramce Grzegorza Piesio, a na wyjeździe 2:1 po trafieniach Dariusza Zjawińskiego oraz Bartosza Wiśniewskiego. Jedyne trafienie dla ówczesnego beniaminka zanotował Paweł Smółka (obecnie zawodnik GKS Tychy).

• Witamy ze stadionu w Ząbkach! Dzisiaj miejscowy Dolcan zmierzy się z Okocimskim Brzesko w ramach 8. kolejki 1. ligi. Zapraszamy na relację na żywo!