Dolcan Ząbki

1

Sandecja Nowy Sącz

2

• Ciekawy mecz obejrzeliśmy w Ząbkach. Oba zespoły stworzyły sporo sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie gra przenosiła się błyskawiczne spod jednej pod drugą bramkę. O wyniku zadecydowały indywidualności. Dolcanowi gola zawalił bramkarz, a po stronie Sandecji zimną krwią popisali się dziś doświadczeni napastnicy - Aleksander i Chmiest.

• Koniec meczu! Sandecja wywozi z Ząbek 3. punkty!

• W odpowiedzi ostatnia akcja gospodarzy. Chylaszek wrzucał piłkę w pole karne, strzelał Grzelak obok bramki.

• Filip Burkhardt pięknie strzela z dystansu! Słupek ratuje gospodarzy.

• Dolcan gra na tzw. "aferę". Obrońcy kierują długie piłki do Tataja i Zapaśnika. Goście spowalniają grę, bo mają dobry wynik.

• 3 minuty doliczył sędzia.

• Z prawej strony piłkę w pole karne wrzucił Makuch. Humerski musiał ją złapać, ale nie! Futbolówka wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła prosto na głowę Chmiesta, który dopełnił formalności. Megababol Humerskiego!

• Gol dla Sandecji! Marcin CHmiest głową!

• Długie zagranie Bazlera do Tataja, kiks Midzierskiego i mało brakował żeby Tataj stanął sam na sam z bramkarzem. Kozioł uratował jednak sytuację szybko wychodząc z bramki.

• Michał Zapaśnik zmienia Świerblewskiego.

• Grzelak z lewej strony zagrał długą piłkę do Świeblewskiego, który niepilnowany oddał groźny strzał minimalnie nad bramką.

• Pavel Eismann zmienia Aleksandra w Sandecji.

• Kolejna dobra sytuacja dla gospodarzy. Bazler podał na lewo do Piesio, ten odegrał przed kole karne do Wielądka, a ten uderzył pięknie w okienko. Kozioł z największym trudem ratuje swój zespół.

• Tak, tak, to mogła być właśnie taka bramka:

• Co za sytuacja! Humerski wybija piłkę od własnej bramki. Piłka minęła Frohlicha, nie dopadł do niej także Tataj. Piłka prawie wpadła bezpośrednio do bramki Kozioła! Bramkarz Sandecji musnął ją w ostatniej chwili,po czym starał się do niej dopaść jeszcze Tataj, ale ostatecznie Kozioł wybił piłkę na róg.

• Maciej Tataj zmienia Piesio.

• Filip Burkhardt minięty przez Pulkowskiego, po czym taktyczny faul Burego który złapał Pulkowskiego za nogi.

• W odpowiedzi Sandecja. Piłka w pole karne zagrana do Chmiesta. Przepychał się w polu karnym napastnik gości i oddał mocny strzał. Sporo kłopotów miał z nim Humerski, który bał się łapać piłkę. Ostatecznie ją chwycił.

• Znów chwilowy okres przewagi Dolcanu. Seria trzech rzutów rożnych dla gospodarzy. Najpierw Świerblewski zagrał długą piłkę w pole karne, obrońcy wybili, ale do piłki dopadł Pulkowski. Strzelił mocno, ale trafił w głowę Frohlicha. Kolejne dwa kornery nie przyniosły efektu.

• Rafał Wielądek zmianie Głowackiego (Dolcan).

• Mamy taki moment meczu, że obie drużyny grają akcja za akcję. W środku boiska wielka dziura. Oba zespoły walczą o zwycięstwo.

• Chmiest w narożniku boiska na połowie Dolcanu zabrał piłkę Głowackiemu, pobiegł w pole karne i starał się podać do Janica. Ostatecznie Ciesielski wybił piłkę w trybuny, ratując swój zespół.

• Długa, składna akcja Sandecji. Piłkarze gości wymieli między sobą piłkę kilkanaście razy. Ostatecznie na strzał z prawego narożnika pola karnego zdecydował się Maukch, ale piłką przeleciała nad bramką.

• Po faulu, nieprzepisowo zastawiał piłkę Gawęcki i sędzia ukarał go za to pierwszą dziś żółtą kartką.

• I Marcin Chmiest za Wiśniewskiego.

• Podwójna zmiana w Sandecji. Lukas Janić za Leśniaka.

• Sierpina na lewej stronie zagrał prostopadłą piłkę do Piesio, który był zupełnie niepilnowany i miał dużo czasu na wybranie odpowiedniego rozwiązania tej akcji. Piesio poszukał w polu karnym Świerblewskiego, ale Midzierski wybił piłkę na róg.

• To mogła być błyskawiczna odpowiedź Sandecji. Prawą stroną popędził Makuch, wrzucił piłkę prosto na głowę Wiśniewskiego, a ten strzelił nieźle głową, tyle, że w środek bramki i bez problemu piłkę złapał Maciej Humerski.

• Przechwyt Bazlera, który zagrywa piłkę do Pulkowskiego, ten po ziemi ładnym prostopadłym podaniem uruchamia Świeblewskiego. Napastnik Dolcanu wychodzi sam na sam i pokonuje Kozioła! 1:1 w Ząbkach.

• Damian Świerblewski! 1:1!

• Kontratak Sandecji, ale bezsensownie stracona piłka. Patryk Jędrzejowski na spalonym po podaniu od kolegi który stał kilka metrów od niego.

• Druga połowa rozpoczęła się od tego samego schematu co przed przerwą. Dolcan ma dłużej piłkę, a Sandecja gra długą piłkę na Aleksandra i Wiśniewskiego.

• Pulkowski zagrywa długą piłkę do Sierpiny, ten stara się dryblować, ale traci piłkę. Sierpina dziś bardzo aktywny.

• Piłkarze Sandecji rozpoczęli drugą połowę.

• Ciekawy mecz w Ząbkach. Dolcan tradycyjnie rozpoczął odważnie i rozmachem, ale przy stworzonych sytuacjach brakowało skuteczności. Goście zagrali spokojnie i zdecydowanie bardziej skutecznie. Po strzeleniu bramki zdołali zdominować Dolcan i jeszcze zagrozić bramce Humerskiego.

• Sędzia już nie pozwolił wznowić gry. Koniec pierwszej połowy.

• Znów dwa rzuty rożne dla Sandecji. Najpierw do główki doszedł w polu karnym Aleksander, ale jego uderzenie zablokował Chylaszek. Po drugim kornerze obrońcy Dolcanu wybili piłkę na aut.

• Dwa rzuty rożne z rzędu dla gości. Po pierwszej wrzutce piłkę wybili obrońcy, dopadł do niej Jędrzejowski, ale jego strzał z dystansu został zablokowany. Kolejny korner nie przyniósł korzyści.

• W ostatnich minutach pierwszej połowy przewagę uzyskała Sandecja.

• Piłkę z autu wrzucał Dadacz, mało brakowało a Świerblewski trafiłby w tą piłkę głową, ale ta go minęła i wyszła na aut.

• Świerblewski zagrywał do Sierpiny na lewą stronę, który wbiegł w pole karne i dośrodkował z powrotem do Świerblewskiego, którego uprzedził Frohlich, wybijając piłkę na aut.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Wiśniewski, Aleksander strzelał głową, ale został zablokowany i Sandecja ma kolejny korner. Tym razem Humerski pewnie złapał piłkę.

• Po strzeleniu gola przez Sandecję, Dolcan stara się odrobić straty. Goście czekają na kontrataki.

• Stracił piłkę w środku pola Chylaszek, chociaż piłkarze Dolcanu domagali się faulu. Sędzia nie gwizdnął, więc akcja poszła dalej. Kontratak świetnie wykończyła dwója Wiśniewski, Aleksander. Pierwszy dośrodkował, a drugi dołożył głowę i wyprowadził zespół na prowadzenie.

• Arkadiusz Aleksander i 1:0 dla Sandecji!

• Dużo chaosu na boisku. Sandecja często traci piłkę na rzecz ząbczan, który ciągle stosuje wysoki pressing.

• Kolejny prosty błąd w ekipie Sandecji. Frohlich podaje do Woźniaka, który popełnia błąd tehchniczny, źle przyjmuje piłkę, która wylatuje na aut.

• Rzut wolny dla Dolcanu z prawej strony boiska. Głowacki dośrodkowuje, zamieszanie w polu karnym, gdzie najsprytniejszy okazał się Świerblewski. Strzelił dość lekko, a Sandecję uratował Jano Frohlich, który wybił piłkę z lini bramkowej.

• Znów "Bury" zagrywa piłkę w pole karne, Głowacki wybija na rzut rożny.

• Burkhardt dośrodkowuje z rzutu wolnego z lewej strony boiska. W polu karnym bilard. Goście domagają się rzutu karnego, twierdząc, że jeden z piłkarzy Dolcanu dotknął piłki ręką. Sędzia nie reaguje.

• Piesio zagrywa na prawą do Głowackiego, który zagrywa w pole karne. Brak porozumienia w szeregach defensywy Sandecji powoduje, że jeden z obrońców bez sensu wybija piłkę na aut.

• Z 35. metrów z rzutu wolnego uderzał Filip Burkhardt. Piłka odbiła się jeszcze od kogoś i wyszła za linię końcową. Sędzia wskazał, że od bramki rozpocznie Dolcan.

• Nie wychodzi gościom atak pozycyjny, więc próbują grać teraz długą piłkę. Tak zagrał teraz Paweł Leśniak do Bartosza Wiśniewskiego, ale niecelnie. Wiśniewski ma pretensje do Woźniaka za to złe zagranie.

• Koronkowa akcja Dolcanu, w której piłkarze Roberta Podolińskiego wymienili kilkanaście podań. Akcja skończyła się na Sierpinie, który stracił piłkę w pojedynku 1 na 1.

• Kolejna akcja Sierpiny na lewej stronie boiska. Jego uderzenie trafia jednak w Głowackiego, który był na spalonym.

• Sandecja stara się grać atakiem pozycyjnym, ale gospodarze grają dobrze pressingiem, często odbierając piłkę.

• Po tym kornerze dobrze zapowiadająca się kontrę wyprowadzili gości. Woźniak rozpędzał się prawą stroną, minął jednego obrońcę, ale w końcu Bazler dobrym wślizgiem wybił piłkę na aut.

• Akcja Sierpiny lewą stroną, dobra wrzutka na długi słupek, ale obrońca Sandecji wybija na rzut rożny.

• Ciekawostka. Na meczu jest Piotr Świerczewski, który niedawno zapowiadał w wywiadzie dla naszego serwisu, że będzie chciał zastąpić na stanowisku trenera kadry Franciszka Smudę. Do tej pory mu się nie udało.

• Głowacki zagrywa długą piłkę na lewe skrzydło do Sierpiny, ten wchodzi w pole karne, ale jego uderzenie jest niecelne.

• Dobrze się czują od początku spotkania gospodarze.

• To mógł być groźny strzał Łukasza Sierpiny, ale piłka przeleciała nad bramką Marka Kozioła.

• Bazler podawał do Pulkowskiego, który zagrywa od razu do Świerblewskiego. Napastnik Dolcanu wychodzi sam na sam, strzela, ale broni Kozioł! Piłka trafiła jeszcze do Bazlera, ale ten uderzył nad bramką

• Rozpoczął Dolcan w Niebieskich strojach. Sandecja w biało-czarne pasy.

• Oba zespoły wychodzą. Przed chwilą spadł deszcz, ale już się rozpogadza.

• Rezerwowymi Sandecji będą: Różalski, Dymkowski, Eismann, Janić, Dymkowski, Szczepański i Trzeciakiewicz.

• Znamy już składy obu zespołów. Na rezerwie Dolcanu zasiądą: Hirsz, Korkuć, Koziara, Leszczyński, Tataj, Wielądek i Zapaśnik.

• Witamy w relacji z Ząbek, gdzie miejscowy Dolcan podejmie Sandecję Nowy Sącz. Obie ekipy zajmują miejsce w środku tabeli i dzieli je jeden punkty. Zapowiada się więc emocjonujące spotkanie.