Dolcan Ząbki 5 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Dolcan Ząbki

5

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Dolcan zrobił dziś milowy krok w kierunku utrzymania w 1 lidze. Najprawdopodobniej to był ostatni mecz ząbczan w tym sezonie, bo w ostatniej kolejce czeka ich mecz z Odrą Wodzisław, która raczej do tego meczu nie podejdzie. A wtedy już nikt nie odbierze Dolcanowi utrzymania.

• Koniec meczu! Wielka radość w Ząbkach!

• Piotr Kosiorowski! Jest 5:1 w Ząbkach! Indywidualna akcja. Dostał piłkę na 30 metrze, wszedł w pole karne i oddał strzał.

• 3 minuty dolicza sędzia do tego meczu.

• Śbierblewski mógł wyjść na czystą pozycję, ale znów jest na spalonym.

• piłka odbijała się kilka razy od nóg obrońców, w końcu dopadł do niej Rybski, ale uderzył słabo i niecelnie.

• Robaszek wpadł w pole karne i uderzył na bramkę, jednak bardzo niecelnie.

• Efektowna akcja Trafarskiego, który przebiegł z piłką niemal 30 metrów. Minął 3 obrońców i zatrzymał się dopiero na czwartym.

• Na trybunach meksykańska fala! Wielka radość kibiców Dolcanu, bo zespół z maleńkich Ząbek ma dużo szans na utrzymanie w 1 lidze.

• 4: 1 dla Dolcanu! Akcję zaczął Koziora, podał do Śbierblewskiego, a ten z powrotem Kosiorowskiego. Ten oddał piłkę do Koziary, który trafił do pustej bramki.

• Niepewnie interweniował Humerski, ale wszystko przez to, że był faulowany. Wcześniej uderzał Baran i było groźnie pod bramką Dolcanu.

• Śbierblewski wychodzi z kontratakiem, wygrywa pojedynek biegowy z Ciosem i uderza na bramkę Hajducha, ale ten broni strzał.

• Znów "setka" gości! Dośrodkowanie Pawlusińskiego trafia dokładnie na głowę Trafarskiego, ale jego uderzenie broni Humerski.

• Na czysta pozycję wychodzi Śbierblewski, ale został złapany na spalonym.

• Bardzo groźnie pod bramką Dolcanu. Termalica naciska. Piątek dośrodkowuje w pole karne, a tam z piką minął się Trafarski, który był naciskany przez obrońców.

• Z rzutu wolnego z... 40 metrów próbował uderzać Pawlusiński. I piłka nawet poszybowała w światło bramki, ale Humerski nie miał z nią kłopotów.

• Ostatnia zmiana w Dolcanie. Robaszek wchodzi za Grzegorza Piesio.

• Faul Śbierblewskiego na Baranie. to był ostry wślizg, ale obyło się bez kartki.

• Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Koziara zastępuję Chylaszka.

• Rybski delikatnym lobikiem podaje do Trafarskiego, ale ten jest na spalonym.

• Zapaśnik zmienia Buśkiewicz. To pierwsza zmiana w Dolcanie.

• Trwa napór gości. Łukasz Cichos strzelał teraz z ostrego kąta, ale Humerski wybronił nogami.

• Rybski na 16 metrze naciskany był przez dwóch obrońców, ale zdołał odwrócić się z piłką i uderzyć na bramkę. Byłoby groźniej gdyby strzał był troszkę mocniejszy.

• Trafarski zmienia Prokopa. Ostatnia zmiana w Termalice.

• Kolejny mocny strzał gości. Prokop próbował z 30 metrów. Piłka wypadła z rąk Humerskiego, ale w końcu na raty obronił ten strzał bramkarz Dolcanu.

• Po dobrej akcji Kosiorowskiego ładnie, technicznie uderzał Świerblewski, ale zbyt lekko aby pokonać bramkarza.

• Korkuć ambitnie powstrzymywał Pawlusińskiego.

• po tym rzucie rożnym do piłki znów doszedł Kubowicz, ale jego stzrał z przewrotki trafił w obrońcę.

• Kubiowicz z ponad 20 metrów uderzył celnie i bramkarz miał problemy. Humerski wybiił piłkę na korner.

• To wymarzony wynik dla Dolcanu, który na tą chwilę wydostaje się ze strefy spadkowej!

• Akcją rozpoczął Grzegorz Piesio i dograł piłkę do Kosiorowskiego. Ten dośrodkował w pole karne bardzo dokładnie. Do piłki doszedł Świerblewski, ale ostatecznie do siatki wpakował ją chyba któryś z obrońców Termalici.

• Gooool! 3:1 dla Dolcanu!

• Mocny strzał Bazlera trafił prosto w brzuch Ciosa. Padł na ziemię obrońca gości, ale szybko się podniósł.

• Dolcan delikatnie przeważa w drugiej połowie.

• Rzut wolny dla Dolcanu z wysokości pola karnego, ale Chylaszek przerzucił teraz całe pole karne.

• Druga wymuszona zmiana w zespole Piotra Wrześniaka. Arkadiusz Mysona nie może kontyunować gry. W jego miejsce Łukasz Kowalski.

• Zaczynamy drugą połowę meczu.

• Dolcan prowadzi, ale na razie ten wynik nie może satysfakcjonować drużyny na 100%. Ząbczanie mają bowiem wciąż gorszy bilans bezpośrednich meczów z Termalicą. Gospodarzom potrzebny jest jeszcze jeden gol.

• Mysona kulejąc opuszcza teraz boisko. Wracamy za kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy. Tuż przed gwizdkiem sędziego w starciu z Piesiem ucierpiał jeszcze Mysona.

• Chylaszek ze Śbierblewskim krótko rozegrali piłkę. Chylaszek dośrodkował dokładnie, a z 3 metrów Korkuć głową pokonał Hajducha.

• Marcin Korkuć i jest 2:1!

• 2 minuty dolicza sędzia do pierwszej połowy.

• ... z tego wszystkiego Dolcan wyprowadził kontratak. Buśkiewicz popędził lewym skrzydłem, ale stracił piłkę.

• Rybski wrzuca w pole karne, tam znalazł się niepilnowany Kubowicz, który jednak nie opanował piłki i...

• Zaostrzyła się gra w wykonaniu Dolcanu. Obyło się jednak bez kartek dla piłkarzy gospodarzy.

• Kontuzja Szałęgi okazała się jednak poważna. W jego miejsce wchodzi Dawid Kubowicz.

• Piękna bramka Piesia! Z 22 metrów piłkarz Dolcanu trafił w samo okienko!

• Grzegorz Piesio! Jest wyrównanie! Piłkarze Dolcanu robią kołyskę.

• Szałęga wraca na boisko.

• Prokop uderzył z 30 metrów, ale w sam środek bramki. Bez problemu broni Humerski.

• Szałęga poza boiskiem. Konieczna jest pomoc służb medycznych.

• Bazler dogrywa do Buśkiewicza, ten głową zgrywa do Świerblewskiego, który nie zdołał opanować piłki. I tak był na spalonym, więc nic nie byłoby z tej akcji.

• Faul na Buśkiewiczu. Z rzutu wolnego dogrywał Chylaszek, ale ofiarnie, szczupakiem piłkę wybił Cios.

• Piesio podaje do Buśkiewicza, ale ten stojąc już bardzo blisko bramki gości nie zdołał wywalczyć piłki. Obrońcy gości skutecznie go zablokowali.

• Kosiorowski podaje z rzutu wolnego,piłkę wybijają obrońcy. Za polem karnym dopadł do niej jeszcze Chylaszek, który uderzył z dystansu. I dalej zamieszanie po piłka wpadła pod nogi Piesia, który za długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę.

• Przerwa w meczu! Nie nic się nie stało. Po prostu sędzia Erwin Paterek pozwolił piłkarzom spokojnie napić się wody.

• Dobre prostopadłe podanie Szałęgi do Mysony, ale ten... przewrócił się o własne nogi.

• Śbierblewski podaje do Korkucia, ten dośrodkowuje wpole karne, ale Chylaszek główką nie trafia w bramkę.

• Gra troszkę się uspokoiła, toczy się walka w środku boiska.

• Z 25 metrów swoich sił spróbował Daniel Chylaszek. Wymierzył bardzo dobrze, niemal w samo okienko, ale Lubosz Hajduch stanął na wysokości zadania.

• Rajd w środku pola Kosiorowskiego, który przebiegł niemal 20 metrów z piłką i dograł do Piesia. ten został faulowany przez Mysonę. Będzie rzut wolny.

• W Ząbkach dziś dobry doping. Około 50 osób w młynie żwawo dopinguje do gry swoich pupili. W Ząbkach jest dziś naprawdę głośno.

• Nieporozumienie Bazlera ze Świerblewskim i strata piłki.

• Strzał Szałęgi zza pola karnego mija bramkę o dobre 2 metry.

• W polu karnym Dolcanu padł Cichos, ale bez reakcji sędziego.

• Drugi kartonik w tym meczu, tym razem dla piłkarza gospodarzy. Ukarany Mariusz Unierzyński.

• Rzut wolny dla Dolcanu. Mocno bita piłka przez Korkucia, nogę dołożył Buśkiewicz, ale piłka przeleciała nad bramką.

• Efektowna akcja gości. Prokop dograł do Rybskiego, a ten zdecydował się na strzał z woleja. Piłka przeleciała jednak metr nad bramką Humerskiego.

• Wiatr w żagle złapała Termalica po strzeleniu gola. Teraz dwukrotnie Szałęga bił rzut rożny, ale zagrożenia pod bramką Dolcanu tym razem nie było.

• To był pierwszy odważny wypad piłkarzy gości pod bramkę ząbczan. Piłkarze Termalici rozegrali spokojnie piłkę w polu karnym i Szałęga z 11 mterów płaskim strzałem pokonał Humerskiego.

• Marcin Szałęga z 11 metrów pokonuje bramkarza! Asysta Andrzeja Rybskiego!

• Próba Kosiorowskiego, ale jego uderzenie z 20 metrów zostało zablokowane.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla Artura Prokopa

• Dadacz z rzutu wolnego z 30 metrów uderzył mocno, ale minimalnie niecelnie. Było groźnie.

• Pierwsza akcja Dolcanu. Bazler rozegrał z Kosiorowskim, ale ten drugi stracił piłkę.

• Zaczynamy mecz!

• Piłkarze obu zespołów są już na boisku. Dolcan na biało, Termalica na pomarańczowo.

• Przed meczem minuta ciszy za zmarłego kibica Arkadiusza Wąsika.

• Na ławce gości: Towarnicki, Cygnar, Kowalski, Kubowicz, Piszczek, Metz, Trafarski.

• Na ławce rezerwowych Dolcanu zesiedli: Leszczyński, Kabala, Wielądek, Koziara, Robaszek, Osłowski, Zapaśnik.

• Inna sprawa, że goście także nie zamierzają odpuszczać. W tabeli 1 ligi znajdują się na ostatnim bezpiecznym miejscu. W tym meczu na pewno chcieliby tą pozycję zachować.

• W tej chwili Dolcan traci do niecieczan 3 punkty. W jesiennym meczu Termalica wygrała 1:0. Zwycięstwo przynajmniej dwoma bramkami pozwoli Dolcanowi przeskoczyć w tabeli zespół z Małopolski.

• W Ząbkach dziś bardzo ważny mecz dla Dolcanu. Po wycofaniu z ligi Odry Wodzisław szansa na utrzymanie dla gospodarzy jest coraz większa. Warunkiem jest jednak zwycięstwo z Termalicą.