Dolcan Ząbki

0

Warta Poznań

2

• W pełni zasłużone zwycięstwo Warty w Ząbkach. Dolcan nie potwierdził dobrej formy ze Szczecina, natomiast Warta pokazała, że wreszcie gra na miarę oczekiwań.

• Koniec meczu.

• Żółta kartka dla Wichotowskiego.

• 4 minuty doliczone do meczu.

• Żółta kartka dla Foszmańczyka.

• Korkuć bawił się piłką i na końcu za krótko podał do Humerskiego. Bramkarz Dolcanu w ostatniej chwili wybił wślizgiem na aut.

• Akcje ofensywne Dolcanu są już rozpaczliwe. Piłkarze gospodarzy grają długa piłkę w kierunku Tataja, ale nic z tego nie wynika.

• Indywidulana akcja Reissa w polu karny Dolcanu. "Reksio" traci piłkę, ale domaga się jeszcze rzutu karnego za rzekome zagranie ręką przez Wełnę.

• Kontratak Warty. Foszmańczyk strzela płasko po ziemi, Humerski bez problemu łapie piłkę.

• Taka jak pisaliśmy, Marciniak nie może kontynuować gry. W jego miejsce Foszmańczyk.

• Zmiana w Dolcanie. Schodzi Sierpina, a w jego miejsce Wielądek.

• Daniel Chylaszek.

• Spóźnione wejście Chylaszka w nogi Marciniaka. Żółta kartka. Kontuzja Marciniaka.

• Dolcan już tylko wyczekuje na ostatni gwizdek sędziego.

• Łatwa strata Dolcanu przed swoim polem karnym. Strzał Sasina przechodzi pół metra nad poprzeczką.

• Kontratak Warty. Sasin wchodzi lewą stroną w pole karne, mija obrońcę i dogrywa do Klatta, a ten fatalnie kiksuje, nie trafiając do pustej bramki!

• Zmiana w Warcie. Schodzi Magdziarz, a w jego miejsce pojawia się Scherfchen.

• Korkuć zagrywa długa piłkę do Tataja w pole karne. Ten strzela z woleja, ale dobrze ustawiony Radliński broni.

• Warta niepodzielnie panuje na boisku. Długo utrzymuje się przy piłce a Dolcan nic nie umie na to poradzić. Słabo gra w środku pola Dolcan.

• Za Bazlera wchodzi Michał Zapaśnik.

• Zmiany także w Dolcanie. Za Michała Pulkowski wchodzi Patryk Koziara.

• Pierwsza zmiana w Warcie. Za Białożyta wchodzi Paweł Sasin.

• Rzut rożny dla Dolcanu, duże zamieszanie, ostatecznie strzał sprzed pola karnego oddaje Piesio. Piłka odbija się jeszcze od głowy jednego z piłkarzy Warty. Mało brakło, a wpadłby w samo okienko bramki.

• Indywidualna akcja Świerblewskiego lewą stroną boiska. Pilkarz Dolcanu mija obrońce, wchodzi w pole karne i oddaje bardzo groźny strzał w krótki róg bramki. Broni Radliński, Było groźnie.

• Kontratak Dolcanu. Wełna zagrywa długą piłkę do Tataja, który stara się dograć do Świerblewskiego, ale robi to niedokładnie.

• Akcja Dolcanu prawą stroną boiska, wymiana podań przez Korkucia i Piesio, ale dośrodkwowanie prosto w ręce Radlińskiego.

• Znów głupia strata w środku pola i bardzo groźna kontra Warty. Alain Ngamayama podał do Klatta, a ten dośrodkował z powrotem w kierunku obrońcy Zielonych. W ostatniej chwili piłkę wybił Wełna.

• Dolcan stara się szybko odrobić straty po przerwie i atakuje Wartę z dużą częstotliwością, ale goście nie zamierzają się tylko bronić. Poza tym grają wysoko przed swoją bramką.

• Oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

• Rozpoczęcie drugiej połowy meczu.

• Pierwsza połowa zdecydowanie dla Warty. Gospodarze grają niedokładnie, a czasami zbyt nonszalancko i stąd biorą się piorunujące kontry poznaniaków.

• Koniec pierwszej połowy.

• 1 minuta doliczona do pierwszej części meczu. Dobry pressing w wykonaniu piłkarzy Warty. Dolcan nie ma pomysłu jak rozegrać akcję.

• Ciekawostka. Na meczu jest dziś Tomasz Kłos i Marek Jóźwiak - dyrektor sportowy Legii. Na razie nie mają chyba za bardzo czego wpisać do swoich notesów. W Warcie wyróżnia się 33-letni Magdziarz i Marcin Klatt, który w warszawskiej Legii już grał.

• Łatwa strata Bazlera w środku boiska. Kontratak Warty. Reiss zagrywa do Klatta, a ten w sytuacji sam na sam trafia w poprzeczkę!

• Rzut wolny z prawej strony boiska dla Dolcanu, spore zamieszanie w polu karnym. Akcja kończy się strzałem Pulkowskiego z woleja nad bramką.

• Szybko rozegrany korner przez Dolcan. Dośrodkowanie Chylaszka pewnie łapie Radliński.

• Dolcan na lewej stronie zupełnie dziś nie istnieje. Wszystkie akcje Warty tą częścią boiska niosą za sobą zagrożenie. Słabo spisuje się w tej strefie boiska Chylaszek i Wełna.

• Kolejne koronkowa akcja Warty na prawej stronie boiska, tym razem w trójkącie Marciniak - Magdziarz - Klatt. Ostatecznie cała akcja zakończyła się słabym dośrodkowaniem Magrziarza.

• Łukasz Jasiński ukrany żółtą kartką

• Szybko wznowiony aut przez gospodarzy. Dobra decyzja i dobre podanie zakończone strzałem z woleja wbiegającego w pole karne Bazlera. Piłka wpadła prosto w ręce Radlińskiego.

• Klatt na środku boiska ostro zaatakował Ciesielskiego, który dłuższą chwilę nie podnosił się z boiska. Sędzia ostro upomniał piłkarza, ale nie pokazał mu kartki.

• Dośrodkowanie Klatta z prawej boiska w pole karne, strzał głową Magdziarza został zablokowany chyba ręką jednego z piłkarzy Dolcanu, ale nie ma rzutu karnego. Mimo sprzeciwu gości sędzia nie wskazał na wapno.

• Najlepsza szansa Dolcanu na zdobycie gola. Bazler zagrywał do Piesio z głębi pola. Ten ustawiony na 11 metrze fatalnie kiksuje!

• Dośrodkowanie Reissa z rzutu rożnego. Magdziarz strzela głową 1 metr nad bramką.

• Pozostawiony znów niepilnowany na prawej stronie Klatt dostał piłkę i zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Dobrze broni Humerski wybijając piłkę na róg.

• Klatt wchodzi prawą stroną boiska, podaje do Marciniaka, ten będąc na 16 metrze odgrywa piłkę piętą do Białożyta, ale ten nie dochodzi do piłki. Humerski dobrze uprzedził piłkarza Warty. Koronkowa to była akcja gości.

• Wszedł w pole karne Jasiński między dwóch obrońców i płaskim strzałem w długi róg pokonał Macieja Humerskiego.

• Gol! Już jest 2:0 dla Warty. Strzelcem bramki

• Strzał Reissa zza pola karnego, Humerski świetnie broni, wybijając piłkę na róg.

• Kontra Warty zatrzymana faulem Bazlera. Żółta kartka.

• Faulowany na środko boiska Świerblewski podczas kontrataku Dolcanu. Szybko wznowił akcję Świerblewski i podał do Sierpiny. Ten na lewej stronie stara się wejść w pole karne dryblując, ale Sobieraj wygarnął mu piłkę.

• Faulowany Klat na połowie rywali. Ostre wejście, Klatt długo nie podnosił się z boiska. Rzut wolny wykonywał Reiss, ale zbyt długie było jego dośrodkowanie.

• Dośrodkowanie z lewej strony Grzegorza Piesio, próbował głową strzelać Tataj, ale Radliński dobrze piąstkował. Dolcan wziął się do pracy, stara się o bramkę wyrównującą.

• Podanie Piesio na wolne pole do Tataja, który próbował lobować bramkarza, ale zrobił to bardzo kiepsko. Do toczącej się piłki dopadł jeszcze Pulkowski, ale jego dobitka została zablokowana.

• Kolejna groźna akcja Warty. Dośrodkował z prawej strony Magdziarz, akcję zamykał Klatt, ale jego strzał przeszedł nad bramką.

• To była pierwsza groźna akcja Warty w tym meczu.

• Marcin Klatt poszedł odważnie prawą stronę, nie zatrzymał go żaden obrońca. Na długim słupku był Białożyt, który strzelił na bramkę. Piłka szczęśliwie, bo jeszcze po rykoszecie znalazła drogę do siatki.

• Białożyt i gol dla Warty!

• Rzut wolny dla Dolcanu. Krótko rozegrali go Sierpina z Świerblewskim. Ciekawie, ale nic z tego nie wynikło.

• Zaczęli piłkarze gości.

• Warta w swoich tradycyjnych strojach - na zielono-biało, Dolcan na biało-niebiesko.

• Standardowo w Ząbkach nie ma zbyt wielu kibiców. Nie ma także fanów gości.

• W kadrze gości brakuje Krzysztofa Gajtkowskiego. Staramy się dowiedzieć dlaczego nie ma go nawet na ławce rezerwowych Warty.

• Ławka rezerwowych Warty: Sobański, Scherfchen, Sasin, Foszmańczyk, Bereszyński, Marciniak, Laskowski.

• Brakuje tu z pewnością Piotra Kosiorowskiego, który miał już w tym meczu zagrać, a nie ma go nawet w "18" meczowej.

• Ławka rezerwowych Dolcanu: Leszczyński, Dadacz, Hirsz, Koziara, Głowacki, Wielądek, Zapaśnik.

• Trwa rozgrzewka obu zespołów, a my wiemy już w jakich składach wystąpią obie drużyny.

• Warta wygrała ostatnio 4:2 z Flotą Świnoujście. Dzisiaj marzy im się zwycięstwo w meczu wyjazdowym.

• Witam z Ząbek, gdzie rewelacyjny ostatnio Dolcan (zwycięstwo w Szczecinie) zagra z Wartą, która w ostatnim meczu pokazała wreszcie oblicze "Zielonej Rewolucji".