Dolcan Ząbki

3

Wisła Płock

1

• To było zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy grali ładniej dla oka i stworzyli sporo sytuacji bramkowych. Dzięki tej wygranej podopieczni Roberta Podolińskiego wskakują na czwarte miejsce w tabeli. To wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Dolcan Ząbki pokonuje Wisłę Płock 3:1!

• Piesio zagrał doskonale na wolne pole do Mazka, ten minął Kiełpina i zagrał piłkę przed pustą bramkę z powrotem do Piesia, który dopełnił formalności! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Grzegorz Piesio!

• Żółta kartka jeszcze dla Leszczyńskiego za nieoddanie piłki rywalom.

• GOOOOOOOOOOOLLL!!! Burkhardt pokonuje Leszczyńskiego!

• Rzut karny dla Wisły! Faul Prejsa w szesnastce w walce o pozycję! Żółta kartka!

• Rykoszet po strzale Burkhardta i piłka omal nie zaskoczyła Leszczyńskiego! Tylko rzut rożny jednak.

• Taar faulowany tuż przed szesnastką gospodarzy. Może być groźnie.

• Ostania zmiana w tym meczu. Prejs za Jakubika.

• Bardzo dobra centra Burkhardta z rzutu rożnego, ale uderzenie głową Magdonia zostało zablokowane!

• Efektowna akcja Sierpiny i minimalnie niecelne dośrodkowanie do wbiegającego Mazka! Młodzieżowcowi Dolcanu zabrakło kilkunastu centymetrów by wpakować piłkę do pustej bramki.

• Faul w ofensywie Grzelaka na Kiełpinie w polu karnym Wisły.

• Albert Taar zmienia Łukasza Sekulskiego.

• Stefańczyk zablokował płaską centrę Sierpiny. Jeszcze jeden rzut rożny.

• Ekwilibrystyczny i bardzo niecelny strzał Krzywickiego po centrze Kacprzyckiego.

• Piłka na wolne pole do Krzywickiego, a ten zdobywa rzut rożny dla Nafciarzy.

• Z lewego skrzydła Sierpina dośrodkowuje piłkę wprost w ręce Kiełpina.

• Dolcan atakuje! Uderzenia Sierpiny, Mazka i Długołęckiego zablokowane przez przyjezdnych!

• Czerwona kartka dla Sielewskiego za faul taktyczny na szarżującym zawodniku Dolcanu! Wydaje się, że to powinna być kartka żółta, którą miał już na koncie gracz Wisły. Płocczanie w dziesiątkę

• Z rzutu wolnego Łuszkiewicz uderza bardzo mocno... w twarz Wlazły. Mogło to zamroczyć gracza Wisły.

• Faul bez piłki Sielewskiego na Osolińskim i kolejna żółta kartka ku niezadowoleniu obrońcy Wisły.

• Krzywicki ukarany żółtą kartką za faul na Jakubiku.

• Wrzucona z autu piłka w pole karne Dolcanu pada łupem Leszczyńskiego.

• W Dolcanie z kolei Kamil Mazek zmienia Pawła Tarnowskiego.

• Kolejna zmiana w Wiśle, zmiana młodzieżowca. Kacprzycki za Hiszpańskiego

• Grzelak nie trafił w piłkę posłaną w szesnastkę przez Hiszpańskiego, ale na swoje szczęście nie zmylił tym Leszczyńskiego.

• Marcin Borski sygnalizuje zmianę w Dolcanie. Schodzi Bartosz Wiśniewski, wchodzi inny Bartosz - Osoliński.

• Klepczarek przerwał długą piłkę posłaną w pole karne w kierunku Krzywickiego.

• Seria dośrodkowań w pole karne Dolcanu, ale gospodarze uważnie się bronią.

• Kaczmarek zdobył korner dla Wisły.

• Nieporozumienie w drużynie gospodarzy! Jakubik chciał głową zagrać piłkę do Leszczyńskiego i omal nie przelobował własnego bramkarza, który jednak sięgnął piłki.

• Hiszpański został zablokowany w polu karnym Dolcanu. Wisła zaczęła wreszcie grać agresywniej.

• Wiśniewski dobrze zagrał w pole karne do wbiegającego Sierpiny, który z ostrego kąta nie dał rady pokonać Kiełpina! Dobitkę Tarnowskiego należy pozostawić bez komentarza...

• Pierwszą centrę Kaczmarka odbił Klepczarek, ale druga już doszła do Janusa, który głową z trudnej pozycji strzelił niecelnie.

• Goście zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Leszczyński na raty złapał teraz wrzutkę Burkhardta z rzutu wolnego.

• Zmiana w Wiśle: Krzywicki za Góralskiego.

• Żółta kartka dla Wiśniewskiego za ostry faul na Burkhardcie.

• Magdoń dobrze wybija piłkę po dośrodkowaniu Piesia z prawego skrzydła.

• Żółta kartka dla Góralskiego za niewybredne słowa po niekorzystnej dla niego decyzji sędziego.

• Wiśniewski raz jeszcze na spalonym.

• Wracający Wlazło dobrze zatrzymał rywala we własnej szesnastce.

• Tarnowski urwał się Magdoniowi, ale Hiszpański popisał się dobrą asekuracją we własnej szesnastce.

• Dwie kiepskie centry Sierpiny i zero zagrożenia dla bramki Wisły.

• Jakubik został zatrzymany przy linii końcowej, będzie korner dla Dolcanu.

• Burkhardt zagrywa długą piłkę w pole karne Dolcanu, gdzie spokojnie interweniuje Leszczyński.

• A dzisiejszy mecz z trybun oglądają chociażby Cezary Kucharski czy Mirosław Jabłoński.

• Gramy! Obie drużyny bez zmian!

• Obie drużyny już są na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

• W przerwie mamy uroczystość związaną z dwudziestoleciem sponsorowania klubu z Ząbek przez Sławomira Dolińskiego, przewodniczącego rady nadzorczej firmy Dolcan.

• Po dwóch dość, hmmm..., dziwnych (?) bramkach Dolcan prowadzi zasłużenie z Wisłą. Zobaczymy, czy goście będą w stanie odpowiedzieć po przerwie, ale na razie na to się nie zanosi.

• Koniec pierwszej połowy! Dolcan prowadzi z Wisłą 2:0!

• Jeden z piłkarzy Wisły oddaje piłkę w polu karnym Sierpinie, ten odgrywa ją Tarnowskiemu, który uderza z kilkunastu metrów minimalnie niecelnie!

• 'Wpuśćcie kibiców' na trybunach w związki z problemami z wejściem na stadion grupy kibiców gości.

• Goście już próbowali odpowiedzieć, ale po akcji Janusa piłki w polu karnym nie opanował Sekulski.

• Kuriozalna bramka! Grzelak uderzył płasko z ponad trzydziestu metrów, zawodnicy Wisły obserwowali jak piłka przelatywała spokojnie obok nich, Seweryn Kiełpin się do nich dołączył i piłka niespodziewanie dla gości wpadła do siatki! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Rafał Grzelak!

• Pierwsza żółta kartka dla Mateusza Długołęckiego za faul w walce o górną piłkę. Sędzia Garbowski pozwolił na zbyt wiele zawodnikom do tej pory. Wcześniej ewidentnie na kartkę faulowało kilku piłkarzy obu stron i zrobiło się nerwowo.

• Jakieś problemy z wpuszczaniem kibiców gości na trybuny. Jest ich na razie kilkudziesięciu na sektorze z czterema flagami, ale wciąż część Nafciarzy oczekuje przed stadionem.

• Klepczarek słownie upomniany przez arbitra za faul na rywalu w środku pola.

• Tarnowski uprzedził przed linią pola karnego obrońcę, ale piłka mu wyraźnie uciekła i zdołał ją przechwycić Kiełpin.

• Z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Łuszkiewicz, a na pierwszym słupku naciskany przez rywala Magdoń tak niefortunnie główkował, że pokonał własnego bramkarza! 1:0 dla Dolcanu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Samobójcze trafienie Pawła Magdonia!

• Sierpina na lewym skrzydle zdobył rzut rożny dla Dolcanu.

• Teraz z kolei na ofsajdzie znalazł się Krzysztof Janus pod długim zagraniu w pole karne gospodarzy.

• W odpowiedzi w pole karne Wisły dośrodkował Piesio, ale piłkę przejął Kiełpin.

• Świetnie zachował się w polu karnym rywala Sekulski! Z przeciwnikiem na plecach udało mu się oddać bardzo groźny strzał z półobrotu z kilkunastu metrów, który okazał się minimalnie niecelny!

• Kolejny spalonym Wiśniewskiego.

• Wiśniewski złapany na spalonym.

• Dość przypadkowa akcja Dolcanu kończy się niecelnym strzałem z dystansu Łuszkiewicza.

• Fatalna próba Stefańczyka z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Teraz to goście mają zdecydowaną inicjatywę na boisku.

• Była kolejna szansa dla Wisły! Dobre podanie na wolne pole otrzymał Paweł Kaczmarek, lewą nogą starał się przelobować Leszczyńskiego, ale bramkarz Dolcanu nie dał się zaskoczyć!

• Poprzeczka! Piękny strzał Pawła Kaczmarka z rzutu wolnego niemal trafił w sam narożnik bramki Dolcanu!

• Będzie szansa dla Wisły z rzutu wolnego po faulu Matuszka.

• Kwadrans gry za nami. Bezbramkowy remis, choć lepsze (dwie) sytuacje mieli na pewno piłkarze Roberta Podolińskiego.

• Dośrodkowanie jednego z wiślaków pewnie łapie Leszczyński.

• Rzut rożny dla Wisły po akcji Cezarego Stefańczyka.

• Byli w stanie teraz goście rozgrywać piłkę pod polem karnym gospodarzy, ale akcja nawet na moment nie przeniosła się w szesnastkę Dolcanu.

• Niezła akcja gospodarzy, piłkę w polu karnym dostaje Piesio, po czym uderza równie mocno, co niecelnie.

• Po ośmiu minutach gry odezwali się wreszcie kibice gospodarzy.

• Doskonałe dośrodkowanie Sierpiny z rzutu rożnego i niecelny strzał Długołęckiego głową! było groźnie!

• Wiśniewski wywalczył korner dla Dolcanu.

• Ostre wejście Wlazły na nogi Łuszkiewicza w środku pola. Sędzia Garbowski upomina gracza Wisły.

• Dużo walki w środku pola. Na razie bez sytuacji bramkowych.

• Piłka rodem z Champions League. Spodziewamy się, że dzisiaj piłkarze się do tego poziomu dostosują :)

• Zaczynamy!

• Powoli wpuszczani są kibice z Płocka. Więcej o nich wkrótce.

• Obie drużyny wychodzą na plac gry!

• Sędzią głównym będzie Tomasz Garbowski z Kluczborka, ale największą ciekawostką jest to, że na sędziego technicznego meczu pierwszoligowego wyznaczono Marcina Borskiego, polskiego arbitra międzynarodowego.

• Rezerwowi Wisły: Daniel Szczepankiewicz, Tomasz Grudzień, Kamil Hempel, Łukasz Kacprzycki, Marcin Krzywicki, Marko Radić, Albert Taar.

• Rezerwowi Dolcanu: Maciej Humerski, Szymon Lewicki, Kamil Mazek, Tomasz Prejs, Damian Świerblewski, Rafał Zembrowski, Bartosz Osoliński.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W pierwszym meczu obu drużyn w Płocku padł remis 2:2. Dwa gole dla Wisły zdobył wówczas Krzysztof Janus, a dla Dolcanu trafiali Dariusz Zjawiński oraz Bartosz Wiśniewski.

• Dzisiaj jeszcze Energetyk zmierzy się z Flotą, Bełchatów z Olimpią, a Kolejarz z GKS Tychy.

• W rozegranych już meczach 22. kolejki I ligi: Chojniczanka - Nieciecza 0:1, Puszcza - Stomil 0:0, Arka - Sandecja 0:0, Górnik - Okocimski 2:2, Miedź - GKS K. 3:0.

• Jeśli dzisiaj zwycięży Dolcan, to wskoczy nawet na czwarte miejsce, bowiem ząbczanom uda się przeskoczyć GKS Katowice. Wiśle z kolei w razie zwycięstwa 'grozi' awans maksymalnie na piąte miejsce.

• Małe derby Mazowsza mogą stać dzisiaj na całkiem wysokim poziomie. Dolcan Ząbki przed tą kolejką bowiem zajmował w tabeli ligowej szóste miejsce z dorobkiem 31 punktów. Płocka Wisła ma zaledwie punkt mniej i była przed sobotnimi meczami siódma.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki pierwszej ligi, w którym Dolcan Ząbki zmierzy się z Wisłą Płock!