Dolcan Ząbki

0

Wisła Płock

1

• Dużo ciekawsze trzy kwadranse, której bohaterem jest bez wątpienia Seweryn Kiełpin, który zanotował kilka wybornych interwencji oraz obronił rzut karny. Dolcan bił głową w mur, ale nie dało się go sforsować. Wiślacy wykorzystali jedną sytuację i to wystarczyło do zgranięcia kompletu punktów

Relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne sprawozdania NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Niecelny strzał Piotra Petasza z dystansu i kilka sekund później sędzia zakończył mecz! W Derbach Mazowsza Dolcan przegrał u siebie z Wisłą Płock po golu Piotra Darmochwała.

• Podbita piłka po strzale Marcina Krzywickiego leciała w bramkę, ale w sobie znany sposób Seweryn Kiełpin zdołał obronić!

• ... a za dyskusje upomniany został Daniel Gołębiewski.

• Seweryn Kiełpin zwlekał z wybiciem piłki i dostaje żółtą kartkę.

• Seweryn Kiełpin pewnie piąstkuje po centrze z rzutu rożnego. Goście zamknięci w hokejowym zamku we własnej "szesnastce".

• Marko Radić wchodzi na ostatnie minuty w miejsce Dominika Kuna.

• Cztery minuty doliczone do drugiej odsłony.

• 5-6 piłkarzy Dolcanu w polu karnym Wisły i dośrodkowanie. Piłka spada na "woleja" do Marcina Krzywickiego, który strzelił w lewy górny róg... tablicy wyników.

• Wisła ruszyła z kontrą, ale przed polem karnym gospodarzy został zastopowany Dominik Kun. Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Mateusz Kryczka.

• Płaskie uderzenie Pawła Tarnowskiego sparowane przez Seweryna Kiełpina na rzut rożny!

• Aut dla Dolcanu na wysokości pola karnego Wisły! Cezary Stefańczyk wykonał wślizg w "szesnastce" i zagrał piłkę ręką! Sędzia wskazuje na jedenasty metr!

• Marcin Krzywicki w roli lewoskrzydłowego. Tak się zakiwał przy Cezarym Stefańczyku, że opuścił z piłką linię końcową.

• Kontra Dolcanu, po której Marcin Krzywicki strzela głową tuż obok spojenia bramki! Jednak był też na spalonym!

• Mamy (nie)oficjalną informację, że na Dolcan Arena jest 906 kibiców.

• Przepychanka Piotra Petasza z Dominikiem Kunem. Ostatnie minuty to szarpana gra z obu stron, gdzie brakuje dobrego ostatniego podania.

• Damian Kądzior zakończył swój udział w dzisiejszym spotkaniu. Wchodzi Daniel Gołębiewski.

• Maciej Kostrzewa skosił rywala jak trawę na wiosnę i żółta kartka.

• Szymon Sawala upomniany żółtą kartką.

• Damian Kądzior strzela z lewego narożnika pola karnego i Seweryn Kiełpin z problemami przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Marcin Kaczmarek wzmacnia środek. Wprowadza Macieja Kostrzewę za Wojciecha Łuczaka.

• Aleksander Jagiełło zmienia bezbarwnego w drugiej połowie Daniela Ferugę.

• Marcin Krzywicki strzela głową obok bramki! Niewiele brakowało

• W odpowiedzi Wojciech Łuczak strzela zza pola karnego nad poprzeczką.

• Prostopadłe podanie do Marcina Krzywickiego i udany "Neuer" w wykonaniu Seweryna Kiełpina na 25. metrze, który wślizgiem wybił piłkę poza stadion.

• Cezary Stefańczyk podłączył się do akcji, ale skutecznie zatrzymali go Piotr Petasz i Paweł Tarnowski. Ostatni z wymienionych nabił wiślaka i gospodarze mają aut na wysokości własnego pola karnego.

• Zdaniem sędziego Kamil Wiktorski faulował Mikołaja Lebedyńskiego. Trochę aptekarskie sędziowanie Łukasza Bednarka. A w międzyczasie na boisko wrócił Wojciech Łuczak.

• Przemysław Szymiński przeciął podanie adresowane w pole karne do Marcina Krzywickiego. Słabo rozegrany rzut rożny, po którym jednak zza pola karnego przestrzelił Igor Sapała. Jednak był rykoszet i seria rzutów rożnych gospodarzy.

• Od blisko minuty Wojciech Łuczak nie podnosi się z murawy. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii w stronę Marcina Krzywickiego. "Król Twittera" nie był w stanie opanować piłki.

• Zmiana w Dolcanie! Na murawie pojawia się Marcin Krzywicki, który zmienia Daimana Świerblewskiego.

• Przemysław Szymiński przesadził w walce o piłkę i staranował Damiana Kądziora.

• Przemysław Szymiński wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i strzelił głową obok słupka!

• Wisła rozpędzona i Damian Świerblewski ratował sytuację faulem. Żółta kartka dla pomocnika gospodarzy

• Rezerwowy zawodnik Wisły uderzył zza pola karnego i piłka po rękawicach bramkarza Dolcanu wpadła do siatki! Co robiła obrona Dolcanu, która zostawiła dużo miejsca

• GOL, PIOTR DARMOCHWAŁ!!!

• Dimitar Iliev był bliski wpisania się na listę strzelców! Jego kąśliwy strzał obronił z problemami Mateusz Kryczka, a dobitka minęła bramkę o kilkanaście centymetrów.

• Akcja Dolcanu prawą stroną i natychmiastowy przerzut do Pawła Tarnowskiego. I na tym koniec akcji.

• Mikołaj Lebedyński popędził na bramkę Dolcanu, ale za bardzo zniosło go do prawej strony pola karnego. Uderzył z ostrego kąta a Mateusz Kryczka broni.

• Ostre wejście Piotra Wlazło w rywala nie uszło uwadze sędziemu. Żółta kartka.

• Paweł Tarnowski huknął zza pola karnego. ale jego strzał zablokował obrońca Wisły.

• Druga połowa rozpoczęta przez gospodarzy!

• Szybka gra była spowodowana wyłącznie mokrą murawą, bowiem od rana lało a przestało 2h przed spotkaniem. Obie strony stworzyły kilka okazji, z których powinny wykorzystać co najmniej po jednej. Ale cóż, liczmy, ze skuteczność będzie po ich stronie po przerwie.

• Po doliczeniu jednej minuty Łukasz Bednarek kończy pierwszą połowę. W Derbach Mazowsza Dolcan bezbramkowo remisuje z Wisłą Płock.

• Damian Kądzior dostał piłkę przed pole karne jak Gesslerowa danie na tacy i chciał "pasówką" uderzyć w stronę dalszego słupka! Pomysł dobry, wykonanie bardzo złe.

• Długo zbierali się wiślacy do zakończenia akcji strzałem. Uczynił to Wojciech Łuczak, ale Mateusz Kryczka broni.

• Paweł Tarnowski strzelał z przewrotki, ale przeciął jedynie powietrze. Dolcan stwarza największe zagrożenie prawą stroną.

• Za mocne, przeciągnięte dośrodkowanie z prawej strony Damiana Jakubika. DO momentu tego zagranie akcja gospodarzy wyglądała "zacnie".

• Walka o pozycję i piłkę między Danielem Ferugą a Bartłomiejem Sielewskim trwała w najlepsze do momentu, w którym kapitan Wisły spowodował upadek rywala. Za szybko rozegrany rzut wolny spalił szansę bramkową

• Indywidualna akcja Dominika Kuna na prawej stronie pola karnego. "Złamał" akcję na lewą nogę w stylu Robbena i uderzył w środek bramki. Mateusz Kryczka łapie piłkę do "koszyczka".

• Ponownie Igor Sapała w roli głównej! Piłka po jego uderzeniu zza "szesnastki" musnęła obrońcę Wisły i wyszła na rzut rożny tuż przy prawym słupku! Wcześniej na wprost bramki w piłkę nie trafił Szymon Matuszek!

• Dimitar Iliev ruszył sam ze środka boiska na trzech obrońców Dolcanu. Czekał na ruch Dominika Kuna, a piłkę Bułgarowi zabrał Igor Sapała. Za to czyste zagranie został nagrodzony brawami.

• Paweł Tarnowski uderzył zza pola karnego w sam środek bramki Wisły. Bramkarz gości pewnie chwyta piłkę.

• Składna akcja Damiana Jakubika z Damianem Świerblewskim na prawej stronie. Ten pierwszy dostał podanie zwrotne i od razu zagrał w pole karne do Daniela Ferugi, ale ten nie opanował piłki. Seweryn Kiełpin od bramki.

• Kontuzja uniemożliwia Arkadiuszowi Rrecie dalszy występ w Derbach Mazowsza. Zmienia go Piotr Darmochwał.

• Goście przez moment grają w "dziesiątkę". Poza boiskiem opatrywany jest Arkadiusz Reca i nie wiadomo, czy będzie w stanie grać.

• Dolcan - Wisła

• Stratę Damiana Jakubika na 30. metrze od własnej bramki chciał wykorzystać Mikołaj Lebedyńskim prostopadłym podaniem do Dominika Kuna. Nie dość, że pospieszył się, to jeszcze zagrał za mocno.

• Dali o sobie znać kibice Wisły, których jest blisko 40!

• Oskrzydlająca akcja Damian Świerblewskiego prawą stroną. Zagrał za głęboko i krótko w pole karne Wisły. Seweryn Kiełpin wyjściem na 7. metr uprzedził wbiegającego Daniela Ferugę.

• Piotr Petasz w ostatniej chwili wybił piłkę Mikołajowi Lebedyńskiemu w polu karnym. Po chwili strzał Dimitara Ilieva zatrzymał się na prawym słupku! Od kilku minut inicjatywa jest po stronie gości.

• Centrostrzał Cezarego Stefańczyka. Ostro bitą piłkę nikt nie sięgnął, ale Mateusz Kryczka bezpiecznie piąstkuje.

• Dimitar Iliev przedarł się lewą stroną w pole karne i uderzył w stronę bliższego słupka! Mateusz Kryczka z problemami broni!

• Niepotrzebna zabawa Mateusza Kryczki i Kamilem Wiktorskim. Wystarczył "pressing Iwańskiego" by obrońca Dolcanu wybił na aut.

• Mateusz Kryczka broni strzał Arkadiusza Recy. Odpowiedź Dolcanu i Damian Kądzior przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale z ok. 25 metrów.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Pawła Tarnowskiego z lewej strony i Seweryn Kiełpin zmuszony wybiec poza pole karne w okolice prawej chorągiewki., po czym wybił piłkę na aut.

• Płaskie uderzenie z dystansu Wojciecha Łuczaka nie sprawiło problemów Mateuszowi Kryczce. Tym bardziej, że piłka przeszła 2 metry obok słupka.

• Dimitar Iliev chciał ruszyć z kontrą prawą stroną, ale nie zdołał opanować piłki na murawie.

• A jednak - składna akcja Dolcanu lewą stroną i z ostrego kąta musiał uderzać Damian Kądzior po akcji z Pawłem Tarnowskim i Danielem Ferugą. Trafił w boczną siatkę.

• Sporo podań gospodarzy w ofensywie jest kierowanych do Daniela Ferugi. Jednak ten jest skutecznie odcinany od podań przez środkowych obrońców Wisły. Przeważa chaotyczna gra w środku pola.

• Kibice Wisły w Ząbkach

• Seria dośrodkowań w pole karne gospodarzy. Jednak Dolcan radzi sobie.

• Zdaniem Dariusza Dźwigały Daniel Feruga był faulowany na prawej stronie. Sędzia jednak nakazał grać dalej. Po chwili podanie Damiana Jakubika do Deniela Ferugi przeciął Bartłomiej Sielewski.

• Fatalne wznowienie gry przez obronę gości mogła zakończyć się stratą bramki! Anemiczne podanie do Patryka Stępińskiego przejął Damian Świerblewski, który popędził w stronę pola karnego. Zagrał na wprost bramki do Daniela Ferugi, ale ten uderzył obok prawego słupka!

• Pierwsza akcja gości przynosi rzut rożny. Cezary Stefańczyk za krótko wrzuca w pole karne i Dolcan rozpoczął kontrę, która została zastopowana tuż za linia środkową.

• Gwizdek sędziego Łukasza Bednarka i Derby Mazowsza rozpoczęte!

• Obie drużyny na murawie! Za moment losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego!

Dolcan Ząbki - Wisła Płock

• Na stadion podjechał właśnie autobus z kibicami Wisły! Niebawem zameldują się w sektorze gości

• Niespełna kwadrans do rozpoczęcia Derbów Mazowsza. Obie ekipy prowadzą rozruch. Trybuna główna na Dolcan Arena powoli się wypełnia kibicami. Jest ok. 400 entuzjastów pierwszoligowej piłki.

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Łukasz Bednarek. Na liniach będą mu pomagać Jacek Tokarski oraz Marcin Bojaryn. Sędzią technicznym jest za to Janusz Rybarczyk.

Delegatem Polskiego Związku Piłki Nożnej jest dzisiaj Dariusz Łapiński.

• W kadrze gości brakuje pauzujących za kartki Piotra Mrozińskiego i Jakuba Bąka, a kontuzja wykluczyła z występu Maksymiliana Rogalskiego.

Dolcan nie ma absencji. Do dyspozycji trenera wrócili Piotr Klepczarek (nie grał z powodu kartek) oraz Mateusz Wieteska (nie zagrał z Zawiszą ze względu na powołanie młodzieżowej reprezentacji)

• 85 . Maciej Humerski (bramkarz)
    • 4 . Aleksander Jagiełło (młodzieżowiec)
    • 5. Mateusz Wieteska (młodzieżowiec)
    • 6. Piotr Klepczarek
    • 7. Michał Bajdur
    • 10. Daniel Gołębiewski
    • 19. Marcin Krzywicki
  • Obecnie zespół z Ząbek ma najlepszą obronę na zapleczu Ekstraklasy – w dwunastu kolejkach Mateusz Kryczka zaledwie dziewięciokrotnie wyjmował pilkę z siatki, średnio w co drugim spotkaniu. Pod względem ofensywnym zajmuje trzecią lokatę z dorobkiem 21 goli. Lepszy bilans mają Zawisza (25) i wcześniej wspomniane Zagłębie (24).

• Wiślakom udało się tylko raz wygrać w Ząbkach. Miało to miejsce 10 września 2011 r.. Bramkę dla gospodarzy strzelił Damian Świerblewski (11'), a dla Wisły na listę strzelców wpisali się Krzysztof Kamiński (55') i Ricardinho (73').

• Trochę retrospekcji zanim powrócimy do teraźniejszości. Bilans dotychczasowych 12 starć między tymi drużynami (uwzględniono mecz towarzyski ze stycznia 2014 r.) przemawia na korzyść Dolcanu, którzy wygrał pięć spotkań, a trzy kończyły się triumfami Wisły Płock. Cztery mecze (w tym dwa ostatnie) pozostały nierozstrzygnięte. W „ligowych” bramkach lepsi są gospodarze dzisiejszego spotkania (17:16). Dodając gole ze w/w sparingu to „Nafciarze” są skuteczniejsi, mając na koncie... 21 trafień (w Dolcanie bez zmian).

Ostatnie bezpośrednie mecze Dolcanu Ząbki z Wisłą Płock

• 1. LIGA 04.IV.2015 r. Wisła Płock 1:1 Dolcan Ząbki (bramki: Iliev 61' – Bajdur 83')
    • 1. LIGA 07.IX.2014 r. Dolcan Ząbki 0:0 Wisła Płock
    • 1. LIGA 30.III.2014 r. Dolcan Ząbki 3:1 Wisła Płock (bramki: Magdoń 32' samob., Grrzelak 39', Piesio 90+3' – Burkhardt 90+1' z karnego)
    • TOWARZYSKI 18.I.2014 r. Dolcan Ząbki 0:5 Wisła Płock
    • 1. LIGA 25.VIII.2013 r. Wisła Płock 2:2 Dolcan Ząbki (bramki: Janus 29', 45+2' – Zjawiński 8', Wiśniewski 70')
  • Jakim wynikiem zakończy się spotkanie Dolcanu Ząbki z Wisłą Płock? Swoje typy (oraz pytania do komentatora) można pisać w komentarzach!

• Do spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do tekstowej zapowiedzi dzisiejszego meczu, którą przygotował Konrad Kryczka: Dolcan - Wisła Płock LIVE! Derby Mazowsza o pozycję lidera

• Zbliżoną serią może pochwalić się Wisła Płock. Szesnaście punktów w ostatnich ośmiu meczach pozwoliło ekipie Marcina Kaczmarka uplasować się na czwartej lokacie w tabeli ze stratą ledwie punktu do dzisiejszego rywala zza między. Taki sam dorobek punktowy ma trzecia Arka Gdynia (trzy wygrane z rzędu), a za ich plecami jest Zawisza. Bez wątpienia największy zagrożeniem ze strony „Nafciarzy” jest Mikołaj Lebedyński, który w pięciu ostatnich spotkaniach Wisły wpisywał się na listę strzelców!

• W ostatnich tygodniach Dolcan imponuje formą. Od ośmiu kolejek nie zaznali porażki, z czego aż pięciokrotnie sięgali po komplet punktów. Sześć dni temu pilkarze Dariusza Dźwigały odnieśli efektowne zwycięstwa w Bydgoszczy (3:0) po bramkach Pawła Tarnowskiego, Damiana Świerblewskiego oraz Szymona Matuszka. „Duma Warszawskiego Przedmieścia”, jak pieszczotliwie określa się Dolcan, jest wiceliderem (23 punkty) ze stratą jednego „oczka” do Zagłębia Sosnowiec, który rozegrał o jedno spotkanie więcej – wczoraj pokonał w Olsztynie Pogoń 4:2.

• Z Dolcan Arena witają Monika Zakrzewska oraz Tomasz Górski.

• Wydaje się, że czeka nas w Ząbkach kolejny zwykły mecz w pierwszej lidze. Ale jak mówi klasyk: „nic bardziej mylnego”. 2 października miało miejsce spotkanie ligowe z Chrobrym Głogów. Nie tylko był to pierwszy domowy mecz ząbczan przed własną publicznością, ale też swój „chrzest” miało sztuczne oświetlenie będące wymogiem licencyjnym (relacja NA ŻYWO z meczu Dolcan – Chrobry). Z kolei już za godzinę Ząbki podejmie u siebie Wisłę Płock i będzie to 13. spotkanie w historii między tymi zespołami, a 12. na zapleczu Ekstraklasy. Dla kogo dzisiejsze Derby między Dolcanem a Wisłą okażą się szczęśliwe i kto tym samym będzie drugą siłą na Mazowszu?

Dodatkowego smaczku na Słowackiego 21 dodaje fakt, że jest to 13. kolejka 1. ligi.