3 1 połowa

Śląsk Wrocław

2

• Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel.

• Koniec spotkania! Po fantastycznym meczu Dundee wygrywa ze Śląskiem 3-2 jednak to goście są w kolejnej fazie rozgrywek. Wielkie brawa należą się zawodnikom vice-mistrza Polski za walkę i zaangażowanie.

• To mogła być piłka meczowa. Daly miał idealną sytuację do strzelenia bramki na szczęście strzela nad bramką!!

• Mila do Voskampa, który fauluje Dillona.

• Socha wybija na rzut rożny. Po cornerze kolejny raz z piłką mija się Kelemen na szczęście bez konsekwencji.

• Mecz zostaje przedłużony o trzy minuty.

• Bardzo blisko zdobycia bramki Śląsk. Voskamp uderza głową po rzucie wolnym piłka mija minimalnie bramkę Pernisa.

• Zmiana w drużynie Śląska. Boisko opuszcza zdobywca gola Sebastian Dudek a w jego miejsce Mateusz Cetnarski.

• Kolejny aut na wysokości pola karnego drużyny Śląska. Goodwillie po zamieszeniu w polu karnym uderza wysoko nad bramką. Dużo przypadku było w tej akcji.

• Niebezpiecznie w polu karnym Śląska. Pietrasiak zagrywa do Kelemena, który wyjaśnia sytuację i wybija piłkę w aut.

• Raknkin do Goodwilliego, ale dobrą interwencją popisuje się Celeban wybijając piłkę w aut.

• Zmiana w drużynie gospodarzy.Boisko opuszcza Severinn a w jego miejsce Swanson

• Mila do Dudka, który uderza z około dwudziestu trzech metrów i pokonuje Pernisa. Bramka stadiony świata! Ten wynik premiuje Śląsk do kolejnej fazy pucharu Uefa.

• Daly do Rankina, który uderza niecelnie obok bramki.Niewiele brakowało. Szybka akcja gospodarzy. Piłkarze Dundee najprostszymi sposobami próbują zagroźić bramce Szkotów.

• Flood do Goodwilliego, który szuka uderzenia w kierunku dalszego słupka. Piłka po uderzeniu szkota mija bramkę Kelemena. Była to groźna kontra drużyny Dundee.

• Błyskotliwa akcja Waldemara Soboty. Rzut rożna dla Śląska piłkę z pola karnego wybija Rankin. Akcja kończy się uderzeniem Spahicia wprost w Pernisa.

• Mila strzela z około dwudziestu metrów ostatecznie piłka mija bramkę Dundee United. Lepszym rozwiązaniem akcji było by dośrodkowanie w pole karne.

• Żółta kartka dla Flooda za zbyt szybkie rozpoczęcie gry z rzutu wolnego.

• Zmiana w drużynie Oresta Lenczyka. Boisko opuszcza słabo spisujący się w dzisiejszym spotkaniu Marek Gancarczyk a w jego miejsce wchodzi Waldemar Sobota.

• Kolejny faul i następny stały fragment gry. Wykonawcą rzutu wolnego jest Mila, niestety uderzenie jednego z zawodników Śląska Wrocław mija bramkę Pernisa.

• Faul Russela na Tadeuszu Sosze. Mila uderza z rzutu wolnego jednak Pernis piąstkując wyjaśnia sytuację.

• Faul Dixona na Mili. Obrońca Dundee nie potrafił sobie poradzić z byłym zawodnikiem min. Groclinu Grodzisk Wielkopolski i ratował się faulem.

• Flood dośrodkowuje z prawego skrzydła na szczęście pewnie łapie piłkę Marian Kelemen. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie bramkarz Śląśka będzie pewnym punktem drużyny gości.

• Żółta kartka dla Russela. Po chwili Mila płasko z rzutu wolnego, niestety Flood wybija piłkę.

• Dośrodkowanie Flooda na szczęście Kenneth mija się z piłką. Od wrzutu z autu rozpocznie Śląsk Wrocław.

• Faul Goodwilliego na obrońcy Śląska. Socha protestuje do arbitra domagając się żółtej kartki.

• Rozpoczyna się druga część spotkania.

• Koniec pierwszej częsci spotkania. Jak na razie jesteśmy świadkami świetnego widowiska. Miejmy nadzieję, że Śląsk odrobi straty i awansuję do następnej rundy.

• Świetna piłka Flooda do Dalyego, który uderza na bramkę Kelemena. Piłka minimalnie mija bramkę Śląska. Mogło być już po meczu.

• Pewny strzał Daly'ego i niestety mamy 3-1.Śląsk, jeżeli chce awansować nie może sobie pozwolić na takie błędy.

• Katastrofalne zachowanie zawodników Śląska Wrocław. Brak komunikacji między Celebanem a Kelemenem. Duży spryt Goodwilliego.Żółtą kartką ukarany zostaje bramkarz Śląśka Wrocław.

• Niepotrzebny faul Gancarczyka. Dixon zagrywa w pole karne jednak nikt nie dochodzi do tej piłki. Piłkarze Śląska nie mogą sobie pozwolić na faule w tym sekotrze boiska.

• Dobre przerwanie akcji przez Soche. Obrońca Śląska popisuje się interwencją typową na brytyjskich stadionach za co dostaje gromke brawa.

• Brzydki faul Kennetha. Zawodnik Dundee kopnął Gancarczyka za co żółtą kartką ukarał go hiszpański arbiter.

• Uderzenie głową Kennetha z najwyższym trudem wybija nad poprzeczką Kelemen. Kolejny raz zawodnicy Dundee z łatwością wygrywają pojedynek główkowy.

• Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Piotr Ćwielong a w jego miejsce strzelec bramki w pierwszym spotkaniu Johan Voskamp.

• Kolejna akcja zakończona strzałem. Śląsk ma wyraźną przewagę w drugiej lini. Uderzenie mija, niestety bramkę Pernisa o kilka metrów

• Dobra decyzja Elsnera. Strzał pomocnika Śląska jest jednak bardzo nie dokładny. Jak na razie oglądamy świetne widowisko.

• Gancarczyk dośrodkowuje z prawego skrzydła do Celebana, który uderza głową obok bramki. Jak na razie może podobać się gra skrzydłowych Śląska.

• Dużo chaosu w polu karnym. Piłkę z lini bramkowej po błędzie Kelemena wybija jeden z obrońców Śląska Wrocław.

• Niebezpieczne dośrodkowanie Rusella, jednak dobrą interwencją na piątym metrze popisuje się bramkarz Śląska.

• Sztylka przytomnie odgrywa głową do Sebastiana Dudka, który po chwili popisuje się bardzo ładnym uderzeniem. Zabrakło bardzo niewiele.

• Rzut rożny dla Dundee. Nad bramką głową uderzał Daly. Śląsk za łatwo pozwala szkockim zawodnikom na oddawanie strzalów

• Atak pozycyjny drużyny Śląska Wrocław. Spotkanie zaczyna przypominać pierwszy mecz we Wrocławiu.

• Faul Elsnera na Dalym. Keneth zagrywa drugą piłkę na rosłego stopera swojej drużyny, jednak piłkę łapie Kelemen. Śląsk otrząsnął się po pierwszych minutach. Jak na razie to wrocławianie są w trzeciej rundzie

• Rzut rożny dla Śląska Wrocław. Mila świetnie dośrodkowuje i bramkę uderzeniem głową zdobywa Rok Elsner. Euforia na sektorach zasiadanych przez fanów Śląska. Fantastyczna bramka!

• Uderzenie z dystansu pewnie łapie Kelemen. Dundee gra zupełnie inaczej niż we Wrocławiu. Dzisiaj widać, że od pierwszych minut czują się doskonale.

• Ćwielong z rzutu wolnego nad bramką Pernisa.

• Kolejna bramka dla gospodarzy. Nieprawdopodobny początek. Bramkę Dundee zdobywa Goodwillie po błędzie Piotra Celebana. Szkot pokazał w tej akcji piłkarski nos. Jest to zawodnik o którego stara się Glasgow Rangers.

• Fatalny początek. Bardzo łatwo stracona bramka. Po rzucie rożnym po zamieszaniu w polu karnym bramkę dla gospodarzy zdobył Watson, który przymierzył precyzyjnie. Kelemen bez szans.

• Cały zespół Śląska na własnej połowie. Najwyżej ustawionym zawodnikiem wrocławian jest Sebastian Mila.

• No to zaczynamy!

• Obie drużyny już na murawie. Dundee na pomarańczowo- czarno. Sląśk Wrocław na biało-zielono.

• Ławka rezerwowych Ślaska Wrocław: Żukowski, Pawelec, Wasiluk, Cetnarski, Sobota, Szewczuk, Voskamp

• Według najnowszych informacji na trybunach zasiądzie około 1900 Polaków. W tym 800 fanatycznych wrocławian, reszta to Polacy mieszkający na Wyspach. Miejmy nadzieję, że kibice Śląśka będą dziś dwunastym zawodnikiem.

• W drużynie Dundee po kontuzji wraca Kenneth. Jest to typowy środkowy obrońca grający twardo, nieustępliwie.

• Na stadionie Tannadice Park trwa już rozgrzewka obu drużyn. Śląśk dziś zagra bez zawodnika ustawionego na szpicy. Trener wraca do taktyki mocno defensywnej. Za ofensywe w dzisiejszym spotkaniu będzie odpowiadał tercet Ćwielong, Mila, Gancarczyk. Śląśk wystąpi w ustawieniu 4-1-2-3.

• Witam i serdecznie zapraszam na relacje ze spotkania pomiędzy Dundee United a Śląśkiem Wrocław. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Lenczyka pokonali rywali z Wysp 1-0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył sprowadzony w przerwie letniej Holender Johan Voskamp. Nie mały ból głowy przed spotkaniem rewanżowym może mieć Orest Lenczyk. Nie wiadomo czy w dzisiejszym spotkaniu wystąpi Cristian Diaz. Argentyński napastnik naciągnął mięsień i prawdopodobnie nie wystąpi w dzisiejszym meczu. Na ławce rezerwowych dzisiejsze spotkanie rozpocznie Johan Voskamp, który nie jest jeszcze gotowy na pełne dziewięćdziesiąt minut. Oprócz kontuzjowanego Diaza zabraknie Przemysława Kaźmierczaka oraz Jarosława Fojuta. Faworytem bukmacherów na awans jest drużyna Śląska Wrocław. Miejmy nadzieję, że piłkarze Oresta Lenczyka pokonają Szkotów i awansują do następnej rundy gdzie przeciwknikiem wrocławian będzie zwycięsca pary Lokomotiv Sofia - Metalurg Skopje.