Estonia

0

Anglia

1

• Wydawało się, że czerwona kartka Klavana na początku drugiej odsłony rozwiąże worek z bramkami, ale Estończycy broni się dzielnie do 73. minuty. Błąd tuż przed linią 16. metra, faul i ostatecznie zero punktów na koncie. Anglicy męczyli się niemiłosiernie, ale udało się. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w nowej wersji Ekstraklasa.net. Do następnego.

• Koniec spotkanai. Anglicy inkasują komplet punktów po pięknym golu Wayne'a Rooneya z rzutu wolnego.

• Rooney tym razem przenosi piłkę nad poprzeczką

• Wilshere czekał na błąd Morozova i daje się sfaulować. Zbliżona odległość jak kilkanaście minut temu.

• Pareiko wygrywa w sytuacji sam na sam z Rooneyem. A bardzo dobrym podaniem do kapitana Anglików popisał się Wilshere

• Marijo Strahonja dolicza cztery minuty

• Lepsza druga odsłona w wykonaniu Morozova, który znowu przerywa atak Anglików.

• Wilshere łapie za koszulkę reprezentanta Estonii i żółta kartka.

• Mest przerywa atak Anglików. Gospodarze grają na dwa kontakty: podanie i strata. A goście mają problem by przebić się w ok. pola karnego rywala.

• TAK STRZELA WAYNE ROONEY Z RZUTU WOLNEGO

• Ostatnia zmiana w ekipie Estonii. Za Vunka wchodzi Kruglov.

• God save the Queen oraz Hey Jude śpiewają kibice angielscy. Zaczyna się świętowanie.

• ... i Lambert pojawia się na murawie. W stronę rezerwowych udaje się Welbeck.

• Henrik Ojamaa zastępuje Zeniova.

• Rooney strzela z półobrotu za lekko i prosto w Estończyka. Pareiko przechwytuje piłkę.

• Cahill wybija piłkę czysto spod nóg rozpędzonego Zeniova. Odpowiedź gości i analogicznie zrobił to Pikk.

• Kapitalne uderzenie kapitana Synów Albionu! Pareiko zdołał odbić piłkę na słupek, ale ta po odbiciu się wpada do siatki wraz z... bramkarzem.

• GOL, WAYNE ROONEY

• Eliminacja Euro 2016: Estonia - AngliaEliminacja Euro 2016: Estonia - Anglia

• Sterling faulowany tuż przed "16" przez Vunka.

• Lewą stroną przedziera się Oxlade-Chamberlain i piłka po rykoszecie Jaagerem trafia jeszcze skrzydłowego Arsenalu. Pareiko z "piątki".

• Sterling centruje z prawej flanki, ale Oxlade-Chamberlainowi nie udało się skierować piłki głową w stronę bramki Pareiki

• Morozov podbija piłkę po strzale Welbecka i będzie rzut rożny dla Anglików. Nieudany czwarty stały fragment gry w wykonaniu gości.

• Zeniov wychodzi sam na sam z Hartem! Podniesiona chorągiewka - spalony!

• Sterling wchodzi na murawę w miejsce Hendersona.

• Rooeny w prawym narożniku pola karnego zastanawiał się co zrobić z piłką - podawać czy strzelał. Traci piłkę. Ta jednak jak bumerang wraca w "16" Estonii, ale nie sięga jej Welbeck.

• Zmianę przeprowadza Roy Hodgson. Za Delpha pojawia się Oxlade-Chamberlain.

• Lallana przedziera się lewą stroną i po ograniu Pikka centruje w pole karne wprost do rękawic Pareiki.

• Jaager strzela z dalszej odległości, z rzutu wolnego, na wiwat. Hart wznawia grę z "piątki".

• Piłka po strzale Bainesa trafia w mur, po czym opuszcza linię końcową. Pierwsze niepewne wyjście z bramki Pareiki, lecz na jego szczęście nie było konsekwencji. Ponowna centra i tym razem pewnie chwyta piłkę.

• Wilshere za długo składał się do strzału z lewego narożnika pola karnego i traci piłkę. Po chwili do akcji podłącza się Cahill, który daje się sfaulowac Vunkowi.

• Zbyt koronkowa akcja Synów Albionów. Lallana zgrywa piłkę na wprost bramki do Welbecka, ale napastnika Liverpoolu uprzedza w decydującym momencie Morozov.

• Jak na ironię coraz większa nerwowość wkrada się w szeregi Anglików. Strata i kontra Estończyków przerwana faulem Hendersona, który słusznie zostaje upomniany przez arbitra żółtą kartką.

• Siła złego na jednego. Arier nie poradził sobie z Jagielką i Bainesem w pobliżu pola karnego Anglików.

• Rooney strzela bezpośredni z rzutu wolnego z ponad 20 metrów nad murem oraz bramką Pareiki.

• Faul taktyczny Klavana i żółta kartka! A że miał już jedną na koncie, to Estonia będzie grała prawie 45 minut w "dziesiątkę"!

• Gospodarze zaczęli z wysokiego "C", a dokładniej... "CC". Najpierw ruszył na trzech Anglików Zeniov, a potem centra z lewej strony nie znajduje adresata w polu karnym Harta.

• Lindpere zmienia piłkarza Piasta Gliwice, Vassiljeva

• Estonia, w szeregach której doszło do jednej zmiany, zaczyna drugą połowę.

• Z wyraźnej przewagi Anglików praktycznie nic nie wynika. Posiadanie piłki jest, a sytuacje bramkowe oraz celne strzały można policzyć na palcach jednej ręki. Estonia czeka na kontry i stworzyła 1-2 okazje, w tym warto wspomnieć o tej z początku meczu. Wracamy za kilkanaście minut.

• Po rzucie wolnym sędzia Marijo Strahonja kończy pierwszą odsłonę. Estonia bezbramkowo remisuje w Tallinie z Anglią.

• Ostre wejście Bainesa w rywala w momencie walki o górną piłkę i żółta kartka.

• Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Za słabe wybicie Morozova i piłka trafia przed pole karne Estonii do Hendersona. Ten po zgaszeniu piłki strzela z woleja w sam środek bramki. Pareiko broni.

• "ja do ciebie, ty do mnie" - tak grają Anglicy, co za bardzo nie podoba się selekcjonerowi i przede wszystkim kibicom. Strata i Zeniov traci piłkę 30 metrów od bramki Harta.

• Chambers zahaczony przez Zeniova na środku boiska pada na murawę. Kartka nie jest konieczna.

• Atak pozycyjny Anglików zamyka gospodarzy w hokejowym zamku. Najpierw Jaager przerywa atak wślizgiem, ale piłka leci z lewej flanki do Rooneya, który strzela głową obok bramki Pareiki.

• Zmarnowany rzut wolny przez Estończyków. Mocno przeciągnięte dośrodkowanie. Piłkę spokojnie łapie Hart, który od razu podaje przez pół boiska do Lallany. Za mocno i niedokładnie.

• Wilshere wpada w pole karne i trafia w boczną siatkę! Nieco wcześniej kolejnej okazji nie wykorzystał Lallana.

• Kontra Anglików i ostatecznie piłka trafia do Welbecka, który po ograniu Morozova strzela na bramkę i piłkę paruje Pareiko na tyle skutecznie, że Lallana nie strzela głową z kilku metrów!

• Śmiałe poczynania Estonii, którzy są nieźle dyrygowani przez Vassiljeva. Do momentu podania zawodnika Piasta "do" Zeniova.

• Niebieski autokar w polu karnym Estonii. Gospodarze biorą przykład z Chelsea, i co najważniejsze, skutecznie. Anglicy nie mogą przebić się przez zasieki. A dodatkowo Baines został złapany na pozycji spalonej.

• Żółta kartka dla Klavana za faul taktyczny.

• Kontra Estonii. Vassiljev zagrywa na lewą stronę do Jaagera, który w narożniku pola karnego chciał podać z pominięciem Jagielki, ale piłka odbija się od obrońcy Evertonu i wychodzi poza linię boczną. Aut na wysokości pola karnego Harta.

• Rzut wolny dla Anglików z prawej strony i mocne dośrodkowanie w stronę dalszego słupka na Cahilla, który zgrywa na środek pola karnego do Lallany, a jego uderzenie z woleja mija bramkę Pareiki.

• Delph strzela zza pola karnego po "wystawce" Rooneya wysoko nad poprzeczką.

• 23% Posiadanie piłki 77%

• Sergei Pareiko - Wisła Kraków - 2011-2013 Igor Morozov - Polonia Warszawa - 2013 Konstantin Vassiljev - Piast Gliwice - 2014-obecnie. Brawo. Można jeszcze wspomnieć o rezerwowym, Henriku Ojamie (Legia Warszawa, 2013-2014)

• Jagielka posyła dalekie podanie do Rooneya, ale ten był na spalonym.

• Anemiczny strzał Rooneya zza pola karnego nie sprawił problemów Pareice.

• Anglicy oddają Estończykom piłkę w geście fair play.

• Kolejna akcji Rooneya w "16", którego zagranie przed bramkę zostało wybite na rzut rożny. A na piłkę czekał Welbeck. Po rzucie rożnym nie było zagrożenia. Za to Zeniov nie podnosi się z murawy, trzymają się za kolano po starciu z Cahillem

• Wilshere miękko zagrywa w pole karne do Rooneya, który strzela z powietrza tuż nad poprzeczką!

• Nic z tej akcji nie wyszło, a Wilshere może grać dalej. Prawą stroną przedarł się Henderson, który zacentrował w pole karne i tam Rooney, zdaniem sędziego, faulował w walce o piłkę.

• 7-8 Estończyków przed własnym polem karnym. Wilshere leży na murawie, ale gospodarze kontynuują kontrę.

• Podanie do Rooenya przed pole karne Estonii z pominięciem drugiej linii, i kapitan chciał prostopadłym podaniem "wypuścić" Lallanę na Pareikę. Wmieszał się Klavan, który przerwał składną akcję rywala.

• Jaager ofiarnie przyjmuje piłkę po strzale Hendersona. Miażdżąca przewaga Anglików od początku meczu. Estończycy przyczajeni jak wczoraj Polacy. Zobaczymy z jakim efektem

• Dwójkowa akcja Lallany z Roonenyem i uderzenie tego pierwszego zostało zablokowane przez 2-3 Estończyków.

• Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy i Wilshere uprzedzony na ósmym metrze przez Estończyka, który wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny. Przeciągnięta wrzuca z narożnika, ale w posiadaniu piłki dalej Synowie Albionu.

• Anglicy ruszyli z szarżą prawą stroną, którą wybiciem na aut zastopował Klavan.

• Bez zagrożenia.

• Atak gospodarzy i z ostrego kąta, z 8 metrów, strzela Zeniov! Piłka odbija się od obrońcy Anglii po czym wychodzi na rzut rożny, trafiając w boczną siatkę!

• Gwizdek chorwackiego sędziego i Synowie Albionu zaczynają ze środka.

• Estonia (ustawieni w systemie 1-4-1-4-1) w niebiesko-czarno-białych barwach. Anglicy (1-4-2-3-1) na czerwono-biało-czerwono.

• Losowanie stron: Przy Marijo Strahonjy stoją Klavan i Rooney.

• ... i Estonii.

• Obie "jedenastki" na murawie Le Coq Arena. Za moment hymny obu państw. Najpierw gości.

• Proste pytanie dla Was: podajcie nazwiska trzech estońskich piłkarzy, którzy grali w polskiej Ekstraklasie. Mile widziane kluby.

• Estończycy są dość oszczędni, zarówno z przodu jak i z tyłu. W pierwszym meczu - ze Słowenią - wystarczył jeden gol Purje by cieszyć się z kompletu punktów. Trzy dni temu piłkarze Taarmo Ruutliego przegrali 0:1 na Litwie.

• 7:0 - tak wygląda bilans piłkarzy Roya Hodgsona po dwóch meczach eliminacyjnych. Najpierw 2 bramki zaaplikowali Szwajcarii, a trzy dni temu urządzili sobie "manitę" przeciwko San Marino. Jednak większym echem po tym drugim meczu obiła się frekwencja na Wembley - pustych krzesełek na stadionie było więcej niż... liczy populacja San Marino.

• Damian Wiśniewski przygotował zapowiedź tego spotkania: Estonia - Anglia LIVE! Goście dopełnią formalności?

• Zachęcam do aktywności w komentarzach: zadawania pytań oraz pisania typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie w Tallinie.

• Rezerwowi Estonii: Aksalu (Br), Londak (Br), Artjunin, Barengrub, Dmitrijew, Hunt, Kams, Kruglov, Lindspere, Ojamaa, Saag, Teniste. Rezerwowi Anglii: Forster (Br), Foster (Br), VLune, Gibbs, Lambert, Milner, Oxlade-Chamberlain, Shelvey, Sterling, Townsend

• Obie drużyny mierzyły się do tej pory dwukrotnie, w el. do EURO 2008. Dwukrotnie Synowie Albionu wygrali 3:0.

• Zanim poznamy skład Estonii, rzut oka na tabelę. Komplet punktów w grupie E mają Anglicy (lider) i Litwa (wicelider). Trzecia Estonia i czwarta Słowenia mają po 3 punkty, a tabelę zamyka San Marino... przed Szwajcarią.

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Emocje po wczorajszym spotkaniu już opadły, a my nie próżnujemy - za 50 w Tallinie Estonia podejmie Anglię.