Euro 2020. Mecz Belgia - Włochy ONLINE. Której drużynie...

Euro 2020. Mecz Belgia - Włochy ONLINE. Której drużynie pisany jest półfinał? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Euro 2020, 1/4 finału
2021-07-02 21:00

Belgia

1

Włochy

2

• Dziękujemy za śledzenie relacji z tego niesamowitego meczu! Życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• W najbliższy wtorek Włosi w półfinale zagrają na Wembley w Londynie z Hiszpanią! Zapowiada się niesamowity mecz!

• Koniec meczu w Monachium! Reprezentacja Włoch wygrywa z reprezentacją Belgii 2:1 i melduje się w półfinale Mistrzostw Europy!

• Wykonanie rzutu rożnego fatalne i Włosi bardzo bliscy awansu do półfinału.

• Thorgan Hazard popędził prawą stroną boiska, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Bardzo niedokładna gra z obu stron w ostatnich minutach. Niesamowite nerwy w końcówce tego meczu.

• Gianluigi Donnarumma ucierpiał przy wyjściu do dośrodkowania.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Włoch. Rafael Toloi pojawił się w miejsce Federico Chiesy.

• Domenico Berardi ukarany żółtą kartką za przeszkadzanie w rozpoczęciu gry.

• Włosi próbują oddalać grę od własnej połowy. Podirytowani Belgowie nie są w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką rywali.

• Doku w pokusił się o indywidualną akcję, minął trójkę rywali i oddał potężny strzał, który powędrował minimalnie ponad poprzeczką włoskiej bramki!

• Natomiast Emerson Palmieri zmienił kontuzjowanego Leonardo Spinazzoli.

• Dwie zmiany w reprezentacji Włoch. Domenico Berardi pojawił się w miejsce Lorenzo Insigne

• Leonardo Spinazzola mocno ucierpiał po jednym ze starć.

• Natomiast Andrea Belotto zmienił fatalnego dzisiaj Ciro Immobile.

• Dwie zmiany w reprezentacji Włoch. Bryan Cristante pojawił się w miejsce Marco Verrattiego

• Ogromny pech Nacera Chadliego. Nie będzie mógł kontynuować gry, więc w jego miejsce pojawia się Dennis Praet.

• Nacer Chadli ucierpiał po jednej z akcji Belgów.

• Znakomity kontratak Belgów, Dries Mertens dograł do Nacera Chadliego, ten wrzucił w pole bramkowej rywali, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki!

• Natomiast Dries Mertens zastąpił Youriego Tielemansa.

• Dwie zmiany w reprezentacji Belgii. Nacer Chadli pojawił się w miejsce Thomasa Meuniera

• Lorenzo Insigne zdecydował się na strzał z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Gianluigi Donnarumma!

• Leonardo Spinazzola stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale włoski obrońca uderzył minimalnie niecelnie będąc w polu karnym Belgów!

• W odpowiedzi Federico Chiesa wstrzelił piłkę w pole karne Belgów, ale tam żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Kevin De Bruyne wpadł z piłką w pole karne Włochów, wyłożył piłkę do Romelu Lukaku, ale ten będąc metr przed bramką Włochów trafił w Leonardo Spinazzolę!

• Prostopadłe podanie do Lorenzo Insigne, ale ten na ewidentnym spalonym.

• Jorginho upadł w belgijskim polu karnym, ale teraz arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Belgia krótko rozegrała rzut rożny, piłka trafiła do Doku, ten wstrzelił ją w pole karne Włochów, ale skutecznie interweniował włoski bramkarz!

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Włochów, ale tam Romelu Lukaku nie zdecydował się na zaatakowanie piłki i Belgia ma tylko rzut rożny.

• Federico Chiesa wstrzelił piłkę w pole karne Belgii, ale tam Ciro Immobile nie trafił w futbolówkę.

• Pierwsza akcja Belgów w drugiej połowie, ale Romelu Lukaku zagrał bardzo niedokładnie do Kevina De Bruyne.

• Błyskawicznie wykonany rzut rożny przez Włochów, ale nie zagrozili bramce rywali.

• Fantastyczna, kombinacyjna akcja Włochów, ale udało im się zdobyć tylko rzut rożny.

• Pierwsza szybka akcja Włochów w tej połowie, ale Federico Chiesa uderzył bardzo niecelnie.

• Rozpoczynamy drugą część tej batalii!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Monachium. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut!

• Koniec fantastycznej pierwszej połowy w Monachium! Do przerwy Włochy prowadzą z Belgią 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Romelu Lukaku pewnie wykorzystuje rzut karny i Belgia wraca do gry!

• Rzut karny dla Belgów! Giovanni Di Lorenzo fauluje Doku we własnym polu karnym i Belgia będzie miała szansę na kontaktowe trafienie!

• Lorenzo Insigne pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał z dalszej odległości i piłka wpadła niemal w samo okienko belgijskiej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Fantastyczny gol Lorenzo Insigne i Włochy prowadzą 2:0!

• Ciro Immobile dostał piłkę w polu karnym rywali, ale nie zdołał obrócić się w kierunku bramki Belgii i uderzył wprost w nogi obrońców.

• Federico Chiesa potężnie uderzył zza pola karnego, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki rywali!

• Wreszcie zaatakowali Belgowie, ale potężna włoska obrona nie daje się złamać.

• Włosi czują się coraz pewniej na boisku, świetnie rozgrywają piłkę. Belgia na razie wydaje się być bezradna, ale wszystko może się zmienić w ułamku sekundy wraz z jedną kontrą.

• Włosi odzyskali piłkę przed polem karnym Belgów, futbolówka trafiła do Nicolo Barelli, a ten z zimną krwią, mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Włosi obejmują prowadzenie, a Nicolo Barella strzelcem bramki!

• Włosi wywalczyli rzut rożny po lewej stronie boiska, ale jego wykonanie zdecydowanie odbiegało od perfekcji.

• Federico Chiesa zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale jego uderzenie trafiło w rywala.

• Lorenzo Insigne zdecydował się na strzał sprzed pola karnego Belgów, ale uderzył nad poprzeczką bramki rywali.

• Kolejny kontratak, tym razem Włochów! Federico Chiesa wpadł w pole karne rywali, ale jego strzał został zablokowany!

• W odpowiedzi błyskawiczna kontra Belgów po której sprytnie uderzył Romelu Lukaku, ale ponownie fantastycznie interweniował włoski bramkarz!

• Lorenzo Insigne zagrał w pole karne rywali do Ciro Immobile, ale ten stracił piłkę.

• Fantastyczna interwencja Gianluigi Donnarummy po potężnym uderzeniu Kevina De Bruyne!

• Lorenzo Insigne z impetem wpadł w pole karne Belgów, ale stracił piłkę w decydującym momencie.

• W odpowiedzi ostro faulowany Marco Verratti i Youri Tielemans także ukarany żółtą kartką.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany nią Marco Verratti za faul taktyczny.

• Do dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się we włoskim polu karnym, ale żaden z Belgów nie zdołał oddać strzału.

• W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Youri Tielemans, ale jego uderzenie po odbiciu się od rywala wyszło na rzut rożny.

• Szał radości Włochów po tym jak Leonardo Bonucci wpakował piłkę do bramki rywali, ale arbiter dopatrzył się spalonego!

• Włosi wywalczyli rzut rożny blisko pola karnego rywali.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia we włoskim polu karnym.

• Thomas Meunier popędził prawą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Reprezentacja Włoch przez dłuższą chwilę utrzymuje się przy piłce, ale nie zdobywa przestrzeni, rozgrywa głównie w środku pola.

• Doku popędził lewą stroną boiska, ale zagrał wprost w ręce Gianluigi Donnarummy.

• Pierwsze zagranie w pole karne Belgii, ale tam Federico Chiesa nie zdołał opanować piłki.

• Kolejne prostopadłe podanie w kierunku Romelu Lukaku, tym razem arbiter przerwał grę odgwizdując spalonego.

• Prostopadłe podanie w kierunku Romelu Lukaku, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Rozpoczynamy batalię o półfinał Mistrzostw Europy!

• Czas na hymny obu reprezentacji.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie Alianz Areny! Za moment rozpoczniemy tę rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie reprezentacji Belgii:

• Oto skład reprezentacji Włoch na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni reprezentacja Włoch mierzyła się z reprezentacją Belgii podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku. Wtedy w fazie grupowej Włosi ograli "Czerwone Diabły" 2:0 po bramkach Emanuela Giaccheriniego oaz Graziano Pelle. Wtedy Włosi wygrali grupę przed Belgią, Irlandią oraz Szwecją.

• W 1/8 finałów reprezentacja Belgii wygrała z obrońcą tytułu, Portugalią 1:0 po bramce Thorgana Hazarda, natomiast reprezentacja Włoch dopiero po dogrywce poradziła sobie z reprezentacją Austrii wygrywając 2:1. W dogrywce bramki dla Włochów zdobywali Federico Chiesa oraz Matteo Pessina.

• Witamy serdecznie! W drugim meczu ćwierćfinałowym piłkarskich Mistrzostw Europy reprezentacja Belgii zagra na Alianz Arena w Monachium z reprezentacją Włoch! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii

©Shaun Botterill - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Euro 2020. Mecz Belgia - Włochy ONLINE. Pięć lat temu te drużyny spotkały się w grupie Euro i lepsza okazała się reprezentacja Wloch, która też jednak jak Belgia odpadła później w ćwierćfinale. Dziś stawką meczu w Monachium jest awans do półfinału. Relacja LIVE od godziny 21:00.
Euro 2020. Mecz Belgia - Włochy ONLINE

Przed meczem Belgia zasiała ziarno niepewności u Wlochów. Wciąż bowiem nie wiadomo czy w jedenastce znajdą się Eden Hazard i Kevin de Bruyne. Obaj walczą z urazami.

Belgia nadzwyczaj płynnie przedostała się do ćwierćfinału.
W grupie wygrała wszystkie trzy mecze. W 1/8 finału pokonała Portugalię 1:0. Niewykluczone, że królem strzelców turnieju zostanie Romelu Lukaku - o ile Belgia pozostanie w grze, a najlepszy snajper dalej będzie wieńczyć podania kolegów.

Dzisiejszy mecz jest awizowany jako starcie Lukaku z duetem Giorgio Chiellini - Leonardo Bonucci. Dobrzy znajomi z Serie A wielokrotnie stawali sobie naprzeciw. Ostatnio w maju Lukaku oszukał defensywę Juventusu, ale jego Inter przegrał 1:2.

Joosep Martinson - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Włochy także mają komplet zwycięstw na Euro. U siebie w Rzymie wygrali wszystkie mecze grupowe. Z problemami wyeliminowali natomiast Austrię. Dopiero po dogrywce "Azzurrich" uszczęśliwili świetni zmiennicy: Federico Chiesa oraz Matteo Pessina.

Do składu Włoch na pewno wróci Chiellini, który wyleczył kontuzję mięśniową (nie zagrał w dwóch meczach). Kibice domagają się, by na prawym boku operował od początku Chiesa, a nie Domenico Berardi i jest całkiem prawdopodobne, że tak się stanie.

Roberto Martinez, selekcjoner Belgii: - Nie mogę powiedzieć czy Kevin i Eden zagrają, bo decyzję podejmiemy przed samym meczem. Walka o tych piłkarzy trwa.

Roberto Mancini, selekcjoner Włoch: - Przeczuwam, że będzie to wyrównany mecz. Może okazać się, że drużyna która popełni o jeden błąd mniej wygra. Zdajemy sobie sprawę z klasy rywala, ale jesteśmy też świadomi własnych zalet.

Przewidywane składy na mecz Belgia - Włochy:
Belgia: Courtois - Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - T. Hazard, Witsel, Tielemans, Meunier - E. Hazard, Lukaku, De Bruyne
Włochy: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola - Barella, Jorginho, Verratti - Chiesa, Immobile, Insigne

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Belgia - Włochy 0:2 (Euro, 13.06.2016)
Belgia - Włochy 3:1 (mecz towarzyski, 13.11.2015)

Euro 2020. Mecz Belgia - Włochy TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 1, TVP Sport oraz TVP4K. W iinternecie mecz na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Mateusz Borek – Kazimierz Węgrzyn (prosto z Monachium). Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00 - zapraszamy!

Przedmeczowe studio w TVP Sport od 20:25, a w TVP 1 od 20:34. Gośćmi Rafała Patyry będą: Michał Borkowski, Jakub Wawrzyniak, Kamil Kosowski. Analizą zajmie się natomiast Rafał Ulatowski.