3

AC Milan

1

• Na zakończenie relacji - drugi gol Messiego.

• Katalończycy w całym spotkaniu byli drużyną wyraźnie lepszą i ten wynik na pewno nie jest przypadkowy. Dwa gole zdobył Messi, jednego dołożył Busquets i Barcelona jest już w 1/8 finału i tylko punkty brakuje Katalończykom do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w swojej grupie. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Barcelona pokonuje Milan 3:1!

• Matri poradził sobie z dwójką rywali, ale nie był w stanie wygrać fizycznego pojedynku z Pique.

• W drugim meczu tej grupy, Ajax prowadzi z Celtikiem 1:0 po bramce Schone z 51. minuty.

• Messi rozpaczliwie blokowany przez defensywę gości w szesnastce.

• I teraz kapitan Barcelony opuszcza plac gry. W jego miejsce Alex Song.

• Plasowany strzał Xaviego z 18 metrów mija słupek bramki Abbiatiego.

• Messi nie był w stanie ograć Mexesa. Znakomity wślizg Francuza.

• Zmiana w Barcelonie. Pedro za Neymara.

• Matri wchodzi na plac gry za Kakę.

• Argentyńczyk na pełnej szybkości rozegrał klepkę z Fabregasem i w idealnej sytuacji nie dał szans Abbiatiemu, podwyższając wynik spotkania! 3:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Leo Messi!

• Messi przegrał pojedynek biegowy z De Jongiem.

• Najpierw doskonałej sytuacji do wyprowadzenia kontry nie wykorzystał Balotelli, a chwilę później również po drugiej stronie Neymar.

• Znakomite podanie zaliczyłby Montolivo do Muntariego w pole karne, gdyby nie zdążył przerwać go Dani Alves. Ważna interwencja Brazylijczyka.

• Fabregas zmienia Iniestę.

• Akcja Neymara

• Messi uderza w słupek bramki Milanu, ale sędzia ponownie niesłusznie odgwizduje spalonego. Do dobitki do pustej bramki już się składali Pique oraz Sanchez.

• Niesamowite!!! Messi i Neymar rozpracowali defensywę Milanu, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Alexis Sanchez, który trafił w Abbiatiego!

• Poli opuszcza plac gry, a w jego miejsce wchodzi Birsa.

• Neymar!!! Brazylijczyk minął czterech rywali w swoim kapitalnym rajdzie, ale posłał piłkę nieznacznie obok bramki!!!

• Szybki atak Barcelony. Messi na prawo do Alvesa, ten w pole karne do wbiegającego Neymara, jednak Brazylijczyk zdołał zostać zablokowany przez Abate!

• Krótkie rozegranie i strzał z dystansu Adriano. Ponad bramką.

• Świetnie Abate zatrzymał w polu karnym Neymara! Tylko korner dla Barcelony.

• Doszedł do pozycji strzeleckiej po rzucie rożnym Zapata, ale nie był w stanie skierować piłki głową w światło bramki Valdesa.

• Coraz groźniejszy jest Milan! Dośrodkowanie z lewej strony Emanuelsona i Balotelli nie sięga futbolówki wślizgiem.

• Imponująco Balotelli ograł i Adriano, i Mascherano, ale po jego zagraniu naciskany przez Alvesa Kaka nie trafił w bramkę!

• Messi dostał podanie w samo pole bramkowe od Neymara, jednak Argentyńczyk nie najlepiej się z nią zabrał i nie oddał strzału.

• Po podaniu Kaki Muntari wyszedłby na czystą pozycję, gdyby nie znakomita interwencja Mascherano.

• Faul taktyczny Alexisa Sancheza i żółta kartka dla Chilijczyka, który nie zagra w Amsterdamie.

• FC Barcelona - AC Milan

• Mexes 'zdjął' piłkę z głowy Pique. Tylko rzut rożny dla Barcy.

• Teraz Argentyńczyk kapitalnie dostrzegł przed polem karnym Iniestę, a tego ładny techniczny strzał znakomicie odbił Abbiati!

• Messi pogubił się w polu karnym i w efekcie został zablokowany.

• Neymar wychodził sam na sam z bramkarzem, a sędzia niesłusznie zasygnalizował spalonego.

• De Jong przesadził z agresją w wejściu w nogi Sancheza. Żółta kartka.

• Pique bardzo ofiarnie zatrzymał Kakę tuż przed polem karnym.

• Ostre wejście Mascherano w Balotellego. Sędzia nie wyciąga kartki.

• Strzał z dystansu Adriano, piłka wpada od będącego na spalonym Messiego i wpada do siatki. Gol nieuznany.

• Indywidualna akcja Balotellego, który zakręcił Javierem Mascherano i uderzył w kierunku długiego rogu bramki Valdesa. Ten jednak nie dał się zaskoczyć.

• Kontratak Milanu przerwany przez Mascherano, który nie pozwolił piłce posłanej przez Kakę dotrzeć do Balotellego.

• De Jong zatrzymał akcję dwójkową Messi-Alexis, a z dystansu wysoko nad bramką uderzył Xavi.

• Wznawiamy grę!

• Będzie zmiana w przerwie w ekipie Milanu! Balotelli pojawi się na placu gry w miejsce Robinho.

• Barcelona nie została przez Milan zmuszona do wielkiego wysiłku w tej pierwszej połowie. Katalończycy dość spokojnie wyszli na prowadzenie 2:0, ale samobój Gerarda Pique w końcówce pierwszej części gry sprawia, że kwestia wyniku tego meczu jest wciąż sprawą otwartą.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Barca prowadzi z Milanem 2:1!

• Gdy wydawało się, że Barcelona ze spokojem będzie prowadzić do przerwy 2:0, to po akcji Kaki Victora Valdesa zaskoczył Gerard Pique! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Samobój Pique!

• Adriano z dystansu uderza tak, że Abbiati musi przenieść piłkę nad poprzeczką.

• Faul w ataku Neymara.

• Po obejrzeniu powtórek można stwierdzić, że Busquets był na pograniczu spalonego, ale prezentowane ujęcie było zbyt kiepskie, żeby coś stwierdzić z całą pewnością.

• Świetna centra Xaviego z rzutu wolnego i Sergio Busquets głową pokonuje Abbiatiego! 2:0 dla Barcelony, o dziwo po stałym fragmencie gry!

• GOOOOOOOOOOLLLL!!! Sergio Busquets!!!

• Messi!!! Argentyńczyk świetnie ograł Zapatę i chciał lobem pokonać Abbiatiego, ale piłka nie przeszła Mexesa!

• Alexis znalazł się w polu karnym rywala, ale oddał zbyt lekki strzał, aby pokonać Abbiatiego.

• Wreszcie ładna akcja Milanu! Poli wycofał piłkę do Montolivo, który uderzył z kilkunastu metrów nieznacznie obok bramki Valdesa!

• Alexis Sanchez kolejny raz na spalonym.

• Bardzo brzydki faul Muntariego na Alvesu i żółta kartka!

• GOOOOOOOOOOOOLLL!!! Messi pokonuje Abbiatiego z 11 metrów!!!

• Jeszcze kartka dla Włocha.

• Rzut karny dla Barcelony! Abate fauluje Neymara!

• Na razie wiele wskazuje na to, że ten mecz doda argumentów przeciwnikom stylu Barcelony za kadencji Taty Martino, bo to na razie nie przynosi wielu sytuacji bramkowych.

• Wrzutka Kaki odbija się od Mascherano i pada łupem Valdesa.

• Dośrodkowanie Alexisa nie mogło znaleźć ustawionego w polu karnym Leo Messiego.

• Mexes przewrotką podawał do Muntariego, który z kolei przewrotką próbował uderzać, ale nie trafił czysto w piłkę.

• Będzie rzut rożny dla Włochów po odbitej centrze Abate.

• Abbiati chciał się zabawić z Alexisem, ale trafił wprost w niego i na jego szczęście piłka trafiła tylko w boczną siatkę!

• Niezwykle groźna centra Adriano przecięła pole bramkowe pomimo obecności Messiego i Sancheza! Niewiele brakowało!

• Alexis na wyraźnym spalonym po akcji Mascherano.

• Milan wreszcie na połowie Barcelony. Katalończycy nie potrafili wyprowadzić piłki z własnego pola karnego, a ładna kombinacja mediolańczyków kończy się złym dośrodkowaniem Emanuelsona.

• Abbiati uprzedza Neymara po centrze Xaviego, a chwilę później niecelne uderzenie z dystansu oddał Dani Alves.

• Sanchez zdobywa rzut rożny.

• De Jong poradził sobie z centrą Adriano w pole karne.

• Alexis kapitalnie przyjął piłkę w polu karnym, ale nie wiedział, co z nią zrobić i po chwili goście byli w jej posiadaniu.

• Upomnienie dla Abate za kolejny faul na Neymarze. Następnym razem będzie kartka.

• Akcja Robinho z Kaką przerwana przez dobrze ustawionego Mascherano.

• Dziewięciu piłkarzy goście momentami zgromadzona jest nawet we własnym polu karnym. Futbolowa definicja 'autobusu w polu karnym'.

• Było groźnie! Neymar rozegrał świetną klepkę z Neymarem i wyszedłby sam na sam z Abbiatim, gdyby lepiej opanował piłkę, a tak padła ona łupem bramkarza gości.

• Odbity strzał Sergio Busquetsa wylatuje na rzut rożny.

• Messi powstrzymany przez trójkę obrońców Milanu.

• Xavi uderza obok bramki Abbiatiego! Zabrakło około metra.

• Neymar faulowany 30 metrów od bramki gości. Na początku spotkania Katalończycy spokojnie rozgrywają piłkę.

• Zaczynamy mecz!

• Odgrywany jest hymn Ligi Mistrzów!

• Obie drużyny wychodzą na murawę Camp Nou!

• Ławka Milanu: Coppola, Zaccardo, Constant, Bonera, Birsa, Balotelli, Matri. W ekipie Allegrego brakuje dziś kontuzjowanych El Shaarawy'ego, De Sciglio oraz Pazziniego, a także Amelii i Nocerino.

• Rezerwowi Barcelony: Pinto, Bartra, Montoya, Fabregas, Song, Pedro, Tello. Poza składem Barcelony Puyol i Sergi Roberto oraz kontuzjowani Dos Santos i Alba.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Największym nieobecnym będzie Mario Balotelli, który znalazł się tylko na ławce Rossonerich.

• W grupie prowadzi Barcelona, która ma na swoim koncie siedem punktów, a drugi Milan ma dwa punkty mniej. Jeśli Barca pokona Włochów, to już zapewni dzisiaj sobie awans do kolejnej rundy. Na wpadkę Milanu z kolei czekają ekipy Celtiku Glasgow i Ajaxu Amsterdam, które zmierzą się w drugim meczu tej grupy.

• W poprzednim spotkaniu tych drużyn na San Siro padł remis 1:1, a bramki zdobywali Robinho oraz Leo Messi. Obaj znaleźli się w pierwszych składach swoich drużyn na dzisiejszy rewanż.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Barcelona zmierzy się z Milanem!