FC Barcelona

2

AC Milan

2

• Koniec! Trzeba to powiedzieć - sensacyjny - remis Barcelony z Milanem. 2:2 na Camp Nou!

• Dramat Barcelony! Nikt nie mógł przewidzieć takiego obrotu sprawy! Milan nie istniał na boisku, Barcelona oblegała bramkę Włochów, ale chwila nieuwagi w końcówce i zanosi się na remis.

• Sensacja! Remis! Seedorf z rzutu rożnego i Silva głową wyrównuje!

• Żółta kartka dla Puyola za dyskusję!

• Drugi rzut rożny dla Milanu wywalczył Nocerino. Chyba ostatnia szansa Włochów.

• W ostatnich minutach ciągle w ataku Barcelona. Milan nawet nie próbuje wyjść z własnej połowy.

• Było groźnie pod bramką Abiattiego, jednak Afellay uderzył zbyt słabo i zbyt płasko, żeby pokonać Abiattiego.

• Ostatnie pięć minut spotkania. Czy Milan stać jeszcze na zryw i wyrównanie?

• Messi uderzył z narożnika pola karnego, jednak po rykoszecie piłka została podbita i bez problemów wyłapał ją Abiatti.

• Alves przewrócił się na linii pola karnego, jednak faulu nie było. Kontrę Milanu dobrze przerwał Mascherano, który wygrał pojedynek z Pato.

• Żegnany owacjami David Villa zmieniony przez Afellaya.

• Puyol dobrze przecina podanie Seedorfa do Pato. Doskonale wszedł w grę kapitan Barcelony.

• Barca oddaje piłkę Abiattiemu, od bramki próbuje wyjść z akcją Milan, jednak ma z tym duży problem.

• Przerwa w grze, na boisku leży Ambrosini. Inni piłkarze uzupełniają płyny wykorzystując przerwę.

• Ostatnia zmiana w Milanie. Aquilani zmienia Van Bommela.

• Na płaski strzał zza pola karnego zdecydował się Pedro, jednak w środek bramki i bez problemów Abiatti.

• Ani na moment nie dopuszczają do piłki Milanu piłkarze Barcelony. Potrafią kilkadziesiąt sekund rozgrywać piłkę przed polem karnym rywali, nie tracąc jej ani na chwilę. Milan wyraźnie zamknięty w defensywie, mimo że wynik jest dla Włochów niekorzystny.

• Po wrzutce głową uderzał Pato, jednak pewnie Valdes.

• Jedna z nielicznych akcji Milanu i rzut rożny dla Rossonerich. Pierwszy w spotkaniu!

• Fenomenalna szybkość Abidala, który w kilka sekund przejął piłkę, rozegrał i znalazł się w ataku. Koledzy zmarnowali jednak jego wysiłek.

• Alves wślizgiem zaatakował Emanuelsona. Żółta kartka dla obrońcy Barcelony.

• Za wysoko uderzył z wolnego Xavi.

• Amborsini faulował Pedro przed polem karnym. Będzie groźny rzut wolny.

• Na boisku witany owacjami pojawia się Carles Puyol, który wraca po kontuzji i przejmuje opaskę kapitana od Xaviego. Zmienia Keitę.

• Milan w końcu próbuje wychodzić do ataku większą liczbą piłkarzy. Doskonale jednak w defensywie Barcelona.

• Abidal przechwycił piłkę w środku pola, jednak wyszedł z nią na aut i nie zdołał rozpocząć zabójczej kontry.

• Okres spokojniejszej gry w środku pola. Przewaga w posiadaniu piłki jednak zdecydowanie dla Barcelony.

• CassanoCassano zupełnie nie radził sobie z obrońcami Barcelony.

• Żegnany gwizdami były piłkarz Realu, Antonio Cassano schodzi z boiska. W jego miejsce Urby Emanuelson.

• Przerwa w grze, po tym jak Silva zderzył się przypadkowo z Messim.

• Kolejny rzut rożny po rykoszecie, ale ponownie bez efektu. Ten stały fragment uporczywie rozgrywany dziś przez Barcelonę krótko, co nie przynosi dobrych efektów.

• Rzut wolny z niemal identycznej odległości, jak przy bramce Villi. Strzał Messiego wybity jednak na rzut rożny.

• Tym razem Nesta fauluje Messiego przed polem karnym. Żółta kartka.

• Nesta powstrzymał Messiego w polu karnym. Tylko rzut rożny, krótko wykonany. Bez efektu.

• Milan nie ma w tej chwili nic do stracenia, jednak nie widać też, by miał pomysł na grę. Barceloną kontroluje piłkę przez większość czasu i cały czas próbuje kilkoma podaniami rozmontować defensywę włoskiego zespołu.

• Żółta kartka dla Villi za faul na Nocerino.

• VillaWielka radość Villi po zdobytej bramce.

• Abiatti rozpaczliwie rzucił się do piłki, ale uderzenie z 30 metrów było precyzyjne do bólu. Bramkarz Milanu nie miał nic do powiedzenia.

• Cudowna bramka Villi! Samo okienko z rzutu wolnego. Stadiony świata!

• Krótko rozegrany rzut rożny, Cassano fauluje Busquetsa tuż przed polem karnym, będzie groźnie.

• Precyzyjne uderzenie Xaviego! Abiatti z trudem na rzut rożny.

• Dobrze zapowiadającą się akcję Milanu przerwali obrońcy. Za długo z piłką woził się Pato.

• Od razu w ataku Barcelony, ale zbyt długa zabawa przed polem karnym skończyła się ofsajdem.

• Od środka Barcelona. Początek drugiej połowy.

• Zespoły wychodzą już na boisko. W przerwie nie zapowiada się na zmiany.

• Barcelona dominuje w spotkaniu. 70% posiadania piłki mówi wiele. W drugiej połowie z pewnością będzie ciekawie.

• Tuż przed przerwą z dystansu uderzył Xavi, jednak obok bramki. Koniec pierwszej połowy.

• Nie spieszy się ze wznowieniem gry Abiatti, co kibice komentują gwizdami.

• Spokojne ostatnie minuty pierwszej połowy. Więcej gry w środku pola.

• Alves zagrał między nogami Zambrotty do Messiego, jednak ten złapany na spalonym.

• Alves próbował zagrywać sprytnie w polu karnym, jednak zablokowali go obrońcy.

• VillaDefensorzy Milanu mają dziś dużo pracy z Barceloną. Na razie Thiago Silva dobrze wywiązuje się ze swojej roli.

• Atak pozycyjny Barcy zakończony wrzutką Fabregasa, jednak dobrze ustawiony Silva wybija piłkę.

• Milan zamknięty we własnym polu karnym! Pedro, Messi, Fabregas, bawią się piłką przed polem karnym raz po raz próbując się w nie wedrzeć. Milan rozpaczliwie wybija piłkę.

• Wymuszona kontuzją zmiana. Fabregas za Iniestę, który ucierpiał w ostatnim rajdzie. Debiut Fabregasa.

• Iniesta szarżował lewą stroną i wywalczył rzut rożny. Mecz nabiera tempa.

• Pato w odpowiedzi z dystansu, ale niecelnie. Barcelona wróciła do gry i Milan będzie teraz w tarapatach.

• 1:1! Genialna akcja Messiego, który wyłożył piłkę do Pedro i ten z 2 metrów trafił do pustej bramki!

• Iniesta po rajdzie pada w polu karnym! Sędzia nie gwiżdze. I chyba słusznie.

• Zmiana w Milanie wymuszona kontuzją. Ambrosini za Boatenga.

• Messi oddał groźny strzał po ziemi. Doskonale interweniował jednak Abiatti. Na razie świetna dyspozycja bramkarza Milanu.

• Szczelna defensywa Milanu! Ani Alves, ani Messi nie byli w stanie się przedrzeć

• Po podaniu Alvesa strzał na bramkę z pola karnego oddał Villa. Zdecydowanie za wysoko.

• Kolejne ataki Barcelony nieskuteczne. Milan dobrze się broni i czyha na kontry.

• Żółta kartka dla Van Bommela

• Słupek po strzale Messiego z rzut wolnego z niemal 30 metrów! Ależ było blisko. Spotkanie robi się coraz ciekawsze.

• Boateng uderzył ponad bramką po szybkiej kontrze Milanu. Mediolańczycy pokazują, że nie będą się tylko bronić.

• Próbuje się odgryzać Milan, jednak strzał Silvy zablokowany w ostatniej chwili.

• Dobra parada Abiattiego po strzale Messiego. Było groźnie, ale tylko rzut rożny.

• Ataków na bramkę Mialnu ciąg dalszy. Próbował się wstrzelić Villa, ale również obok bramki. Barca coraz groźniejsza.

• Rozkręca się spotkanie. Keita po dośrodkowaniu Messiego główkował, ale obok prawego słupka. Było groźnie.

• Kolejny rzut rożny dla Barcelony, która przejmuje inicjatywę. Tym razem nad bramką strzelał Iniesta. Barca dąży do wyrównania.

• Rzut rożny dla Barcelony. Po wykonaniu kornera strzelał Villa, jednak piłka minęła bramkę.

• Barcelona próbuje odpowiedzieć. Xavi jednak złapany na ofsajdzie po podaniu Messiego.

• Pato popisał się fenomenalnym rajdem, pokazując że jest piłkarzem wielkiej klasy, takiego początku kibice Barcelony się nie spodziewali.

• PATOPato cieszył się z bramki już w 1. minucie!

• Ależ początek Milanu! W pierwszym uderzenie bramkę zdobył Pato, który uderzył po podaniu Nocerino. Sensacyjny początek!

• I rozpoczęli. Czy Barcelona udanie rozpocznie walkę o tytuł?

• Już za chwilę rozpocznie się wielkie piłkarskie święto. Hymn Ligi Mistrzów poprzedzi inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów.

• Na specjalne względy kibiców Barcelony może liczyć dzisiaj Antonio Cassano. W negatywnym tego słowa znaczeniu, bo Włoch to były piłkarz znienawidzonego w Katalonii Realu. W Madrycie kariery co prawda nie zrobił, ale swoją porcję gwizdów zapewne dostanie.

• W zwycięstwo wierzy dzisiaj zawodnik Milanu, Kevin Prince-Boateng. - Barcelona niezwyciężona? Gdybym w to wierzył, nie mógłbym grać w piłkę. Każdy zespół można pokonać. Jeśli powstrzymamy Xaviego i Iniestę, Barca będzie miała problem ze zdobyciem bramki - uważa.

• Bukmacherzy nie mają wątpliwości, że to Barcelona jest faworytem tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Brytyjski William Hill płaci za końcowe zwycięstwo Katalończyków 2,75 za każdego postawionego funta. Kurs na drugi Real Madryt wynosi 6-1, na trzeci Manchester United 8-1, a na czwartą Chelsea Londyn aż 11-1. Podobnie jest u konkurencji. Szanse dzisiejszego rywala Barcelony William Hill wycenia na 26-1. To najlepiej pokazuje przepaść dzielącą oba zespoły.

• Iniesta Na przedmeczowej konferencji z szacunkiem o rywalu wypowiadał się Andres Iniesta, pomocnik, Barcelony.

Mam duży respekt do Milanu jako zespołu i poszczególnych piłkarzy. Zawsze są czołową drużyna. Czuję, że jesteśmy lepszym zespołem niż Milan, ale oni mimo wszystko mogą wygrać. Będziemy jednak bardzo ciężko pracować, żeby osiągnąć to co zamierzamy.
  • W zespole z Mediolanu dużą stratą jest brak kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia, który był bardzo zmotywowany, by wystąpić przeciw swojemu byłemu zespołowi. W wyjściowym składzie ofensywie Milanu brylować będą Pato i Cassano. Na ławce rezerwowych mediolańczyków zasiądą natomiast Amelia, Bonera, Aquilani, Antonini, Ambrosini, Emanuelson i Yepes.

• Fabregas Znamy już składy obu zespołów. Na ławce zasiadł Cesc Fabregas, pozyskany przed sezonem z Arsenalu Londyn. Czy otrzyma dzisiaj szansę na debiut w Lidze Mistrzów w barwach Barcelony? Poza nim na rezerwie w zespole Barcelony zasiądą Pinot, Puyol, Adriano, Affelay, Maxwell i Thiago.

• Starcie gigantów wagi ciężkiej, czy też może pojedynek Dawida z Goliatem? Dziś wieczorem przekonamy się czy dystans dzielący Barcelonę od reszty piłkarskiego świata zmalał choć trochę. Trudno sobie wyobrazić lepszy początek nowej edycji Ligi Mistrzów. Zapraszamy na naszą relację z hitu 1 kolejki Champions League! Emocji na pewno nie zabraknie, śledźcie to arcyciekawe spotkanie razem z nami!