FC Barcelona

4

Ajax Amsterdam

0

• KONIEC! Wczoraj Ronaldo zdobył hat-trick, dzisiaj Messi mu odpowiedział! Dosyć łatwe zwycięstwo Barcelony, ale należy pochwalić Valdesa, bo wybronił kilka ważnych piłek. Uważam, że Ajax zasłużył na przynajmniej jednego gola. Ale taki jest futbol. Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

• Piłkarze już tylko 'dogrywają' mecz, powoli rozgrywając piłkę. Niewiele już się tu może stać.

• Valdes ostatni raz wybronił rzut karny w meczu przeciwko Levante w listopadzie zeszłego roku. Natomiast ostatnim i jedynym do dzisiaj bramkarzem, który wybronił rzut karny w Lidze Mistrzów, był Ruud Hesp w Pradze w marcu 2000 roku.

• Jakby nie patrzeć Bartra rozgrywa teraz pierwsze minuty w tym sezonie. W oficjalnych meczach oczywiście. W oczach fanów Blaugrany został odrobinę skreślony po fatalnych występach przeciwko Bayernowi w zeszłym sezonie.

• Żółtą kartką ukarany Denswil za faul na Pedro.

• To już 27. hat-trick Lionela Messiego. 24 w Barcelonie i 3 w reprezentacji.

• Ostatnia zmiana w Barcelonie: Pique out, Bartra in

• Wow! Ależ intensywne były te ostatnie minuty! Podsumowując to na szybkości: hat-trick Messiego, który wywalczył sobie tą bramkę właściwie sam. Dostał piłkę za polem karnym i zaryzykował strzał. Płasko i szybko lecąca piłka okazała się za dużym wyzwaniem dla Vermeera. Zaraz w kolejnej akcji mieliśmy rzut karny dla Ajaxu po tym, jak Serero wykorzystał bład Mascherano i miał do tego prawo. Karny zasłużony, ale brawa dla Valdesa za udaną interwencję

• Zmiana w Ajaxie. Schøne za Blinda.

• NIE MA GOLA! Valdes broni bardzo słaby strzał Sigthorssona!

• KARNY DLA AJAXU! MASCHERANO FAULUJE SERERO!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LEO MESSI! ALEŻ BRAMKA! HAT-TRICK ARGENTYŃCZYKA!

• Zmiana również w drużynie gości. Moisander schodzi, van der Hoorn wchodzi.

• ...a później Pedro za Neymara.

• Podwójna zmiana w Barcelonie. Najpierw Xavi za Fabregasa...

• Wideo doszło do mnie szybciej, niż skończyłem pisać jak została zdobyta ta bramka :-). Więc, piłkarze Barcelony rozegrali rzut wolny krótko. Piłka trafiła do Neymara, a ten po chwili wrzucił ją w pole karne. Tam Pique wbił futbolówkę głową.

• BRAMKA PIQUE NA 3:0

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! PIQUE! TO JUŻ 3:0!

• Neymar! Dobry strzał, ale jeszcze lepsza obrona Vermeera! Mógł mieć okazję do dobitki, ale refleksem popisał się Moisander i wybił piłkę na rzut rożny.

• Na boisku znów mamy spokojniejszy okres, więc pokuszę się o jeszcze jedną ciekawostkę związaną z Messim. W 100 ostatnich spotkaniach na Camp Nou zdobył on już 130 bramek!

• Trójka piłkarzy z największą ilością spotkań w Lidze Mistrzów, w których zdobyli przynajmniej dwa gole. Messi (17 spotkań), Raul (14), Cristiano Ronaldo (14)

• Boisko opuszcza Siem de Jong a melduje się na murawie Thulani Serero. To pierwsza zmiana w tym meczu,

• Song, Xavi i Pedro wyszli na rozgrzewkę.

• MESSI NA 2:0

• Znakomicie w tej akcji zachował się Sergio Busquets, którego rozegranie pozwoliło Messiemu znaleźć sobie miejsce. Leo zrobił oczywiście swoje, zszedł do środka i pewnie wykorzystał okazję. Już tylko 10 trafień od rekordu Raula!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! LIONEL MESSI! BÓG FUTBOLU PO RAZ DRUGI!

• Neymar! Leciał na złamanie karku, ale w końcu za daleko wypuścił piłkę i bramkarz Ajaxu zachował niezwykłą czujność. Wyszedł w czas i uprzedził piłkarza w barwach Blaugrana.

• Przypominam, że cały czas możecie głosować na waszego piłkarza meczu. Do dyspozycji macie aż 5 głosów i możecie je wszystkie przeznaczyć na jednego piłkarza, ale również rozsądnie rozdać pomiędzy różnych, waszym zdaniem dobrze spisujących się grajków. Głosujemy klikając [+] obok imienia i nazwiska piłkarza.

• Ależ świetny pomysł miał Iniesta. Dograł górną piłkę na kilka metrów przed bramką, ale w ostatniej chwili wybił ją Van Rhijn!

• A zliczając całą karierą, to był to 14 gol bezpośrednio z rzutu wolnego Argentyńczyka. Zdobył takich 12 w barwach Barcy i 2 w reprezentacji narodowej.

• Dzisiejszy gol Messiego to drugie trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego w Lidze Mistrzów. Poprzednio takiego gola zdobył w 2009 roku przeciwko Dynamo Kijów.,

• Wracamy do Barcelony i liczymy na większe emocje!

• Na obrazku widzimy miejsca, w jakich Barcelona operowała piłką i jak często to robiła. Jak widać w samym środku mamy wyraźne czerwone i pomarańczowe ślady. Barcelona Z twittera @DSaura

• Oficjalnie: 79.412 fanów na Camp Nou.

• Mam mieszane uczucia co do tej części meczu. Niby okazje były, niby bramka padła, ale nic takiego się nie stało. Na pewno wydarzeniem jest 60 bramka Messiego. Ajax miał również swoje sytuacje i myślę, że odrobinę więcej szczęścia i mogliby odpowiedzieć Barcelonie bramką. To by na pewno troszeczkę ożywiło ten mecz.

• Zanim wezmę się za jakieś krótkie ogarnięcie tej części meczu, to muszę wspomnieć o jednej ciekawej kwestii, jaką jest bardzo mała ilość bramek w tych ośmiu obecnie rozgrywanych meczach. Bramki padały tylko w czterech konfrontacjach i strzelali je gospodarze. Tak więc na prowadzeniu 1:0 jest obecnie poza Barceloną: Atletico Madryt, Chelsea i Napoli.

• Koniec pierwszej połowy! Niezbyt ciekawej, czasem usypiającej, ale jednak bramkowej.

• Messi! Zszedł z prawej strony między obrońców na lewą nogę jak za dawnych czasów! Dawno już nie widziałem tego zagrania u Messiego, a przecież jeszcze dwa sezonu temu to była jedna z jego najgroźniejszych broni. Chyba zapomniał jak się jej używa, bo jak już znalazł się w sytuacji do strzału, to po prostu uderzył za słabo.

0 Żółte kartki 1

• Z ciekawostek: Messiemu brakuje już tylko 11 trafień, aby zrównać się ilością goli z Raulem - najlepszym strzelcem Ligi Mistrzów.

• W ostatniej akcji Barcelona pokazał, że kontry, to zdecydowanie nie ich działka. Była okazja, aby Neymar, Messi i Alexis rozegrali szybką akcję, ale już po drugim podaniu piłkę miał Ajax. Wszystko przez niedokładne zagranie Sancheza.

• Neymar! Posępił się odrobinę i oddał szybki strzał lecący bardzo nisko nad murawą, ale bramkarz miał szczęście, że strzał blisko środka bramki.

• Valdes! Ależ obrona! Fenomenalnie piłkę w pole karne zagrał Bojan, i Ricardo van Rhijn wleciał w futbolówkę "szczupakiem" i Valdes niesamowicie szybkim ruchem wybronił ten strzał! Ajax pokazuje pazur!

• Krkić próbował z dystansu, ale całkowicie nieudana próba. Daleko od bramki Valdesa. On na pewno chciałby pokazać, jak w Barcelonie się mylą, regularnie go wypożyczając.

• GOL NA 1:0

• Tak jest. Ukarany Moisander.

• To właśnie na Camp Nou padła pierwsza dzisiejsza bramka w rozgrywkach Ligi Mistrzów. A tymczasem brzydki faul na Inieście i chyba będzie żółta kartka.

• 60 bramka Messiego w Lidze Mistrzów. Licząc również mecze kwalifikacyjne. Ale za to jaka bramka! Messi uderzył znakomicie, w swoim stylu, nie dając bramkarzowi szans. Nareszcie coś interesującego w tym spotkaniu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! MESSI! SAMO OKIENKO! PIŁKA ODBIŁA SIĘ JESZCZE OD SŁUPKA! ZNAKOMITY GOL!

• Brzydki faul na Messim i teraz już pozycja jest wprost kapitalna. Ok. 20 metrów od bramki. Piłkę ustawia sam poszkodowany i czekamy na rozwój wydarzeń.

• Neymar próbował dryblingu na lewej stronie, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i ta wyszła za linię końcową.

• Faulowany Messi i będzie rzut wolny, ale odległość zbyt daleka na bezpośrednie uderzenie. Myślę, że ponad 30 metrów.

• Bardzo słabe podanie Mascherano do Neymara. Argentyńczyk podaje w aut, a odległość nie była zbyt duża.

• Sigthorsson i Bojan dobrze rozegrali między sobą piłkę, ale akcję zdołał przerwać Adriano, wybijając futbolówkę na aut.

• Bardzo spokojny mecz na ten moment. Piłkarze Barcelony próbują w swoim stylu konstruować akcje, a Ajax jak przejmie piłkę, to właściwie po dwóch, trzech podaniach ją traci.

• Pierwsza statystyka dotycząca posiadania piłki: Barcelona 78% Posiadanie piłki 22% Ajax

• Iniesta do Neymara na lewym skrzydle i Brazylijczyk świętujący 300 mecz w karierze, minął kilku rywali i oddał strzał, ale w sam środek bramki i bramkarz Ajaxu nie miał problemów.

• Pierwsze próby Barcelony prawym skrzydłem, ale nie było w tym większego zagrożenia.

• I zaczynamy, niezwykle punktualnie. Od środka FC Barcelona.

• Już o tym wspominałem, ale powtórzę: nie Iniesta, nie Messi, nie Pique, ale Valdes jest dzisiaj kapitanem Barcelony.

• Piłkarze wychodzą z tunelu i za moment odsłuchamy hymn Ligi Mistrzów!

• Ławka Ajaxu: Van der Hoorn, Fischer, Sana, Schöne, Cillessen, Hoesen, Serero

• Ławka Barcelony: Pinto, Montoya, Bartra, Song, Xavi, Pedro, Tello

• Neymar: Dzisiaj jest mój specjalny dzień! Rozegram 300 mecz w karierze i zadebiutuję w Lidze Mistrzów! Niech Bóg nas błogosławi i chroni.

• Barcelona jeszcze nigdy nie przegrała z holenderskimi klubami. Statystyka spotkań Barcy z zespołami z tego kraju: 3 zwycięstwa, 3 remisy i 0 porażek. Ajax z hiszpańskimi zespołami mierzył się 14 razy. Wygrał 5 starć, raz remisował i 8 razy musiał uznać wyższość rywala.

• De Boer: To nie jest finał. Chcemy po prostu zagrać swoje z pełnym respektem dla rywala. Nie szykujemy niczego specjalnego.

• Licząc tylko obecnie grających w Barcelonie zawodników, najlepszym strzelcem w Lidze Mistrzów jest, a jakże, Lionel Messi. W ciągu kariery zdobył już 59 bramek w tych rozgrywkach. Nastepny jest Cesc z 19. golami. Za nim Pedro (14), Xavi (11), Iniesta (10), Pique (6).

• Informacja z ostatniej chwili! Kapitanem Barcelony w tym meczu ma być Victor Valdes!

• Według weather.com w czasie meczu nad Camp Nou ma być czyste niebo, 23°C, wilgotność na poziomie 75%, brak deszczu i wiatr powiewający do 16 km/h.

• I Barcelona i Ajax wygrywali najważniejsze europejskie trofeum czterokrotnie. Barca czyniła to w latach 1992, 2006, 2009, 2011, a Ajax w 1971, 1972, 1973, 1995.

• Witajcie! Przed nami dzień drugi grupowych zmagań w Lidze Mistrzów. Nic tylko wygodnie rozsiąść się w fotelu i emocjonować kolejnymi spotkaniami. Jednym z nich będzie starcie FC Barcelony z Ajaxem Amsterdam. Można powiedzieć, że jest to mecz starych przyjaciół, mimo że dzisiejsze spotkanie będzie pierwszych w historii oficjalnych starć obu zespołów. Na wspólne śledzenie przebiegu tego spotkania zaprasza Oktawian Jurkiewicz.