FC Barcelona

2

Athletic Bilbao

0

• Dominacja Barcelony nie podlegała żadnej dyskusji. Wygrana po bramkach Andresa Iniesty i Lionela Messiego (z karnego) pozwoliła utrzymać sześciopunktową stratę do liderującego w tabeli Realu Madryt. Piłkarze Dumy Katalonii zagrają we wtorek mecz rewanżowy z AC Milan w ramach Ligi Mistrzów, a dwa dni później Athetic podejmuje u siebie Schalke 04 w Lidze Europejskiej. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski.

• Koniec. Barcelona wygrywa 2:0

• Gorka Iraizoz broni strzał Pedro.

• Seydou Keita dostał piłkę od Lionela Messiego. Piłka po jego strzale trafia w poprzeczkę i wychodzi poza linię końcową.

• Gerard Pique jak profesor przerwał akcję Oscara de Marcosa.

• Seydou Keita w pierwszym kontakcie z piłką podaje na lewe skrzydło trochę za słabo.

• Seydou Keita zmienia Alexisa Sancheza.

• Dani Alves wyprowadził kontrę Barcelony, ale Susaeta wybił go z biegu. Brazylijczyk oczekiwał rzutu wolnego dla Barcy.

• W ostatniej chwili Gerard Pique wybija wślizgiem piłkę tuż sprzed bramki. Strzelał Muniaín obok bezradnego Victora Valdesa..

• Gerard Pique w roli... lewoskrzydłowego za mocno dośrodkował w pole karne.

• Xavi "szukał" prostopadłym podaniem Dani Alvesa. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny, ale Baskowie wybronili się.

• Xavi zmienia Andresa Iniestę.

• Thiago faulowany przez jednego z zawodników gości.

• Statystyka strzałów na bramkę: FC Barcelona 10, Athletic Bilbao 0...

• Lionel Messi strzela zza pola karnego, ale czujny Gorka Iraizoz pewnie broni.

• Niedokładne podanie do Alexisa Sancheza. Piłkę łapie Gorka Iraizoz.

• Zdaniem sędziego Lionel Messi faulował Andoni Iraolę. Argentyńczyk nie może zrozumieć tej decycji arbitra.

• Gerard Pique niekryty przez nikogo w polu karnym strzela głową, jednak piłka po koźle pada w ręce Gorki Iraizoza.

• Nieprzepisowe zagranie Sergio Busquetsa upomniana żółtą kartką.

• Dwójkowa akcja Thiago-Andres Iniesta przerwana w ostatniej chwili przez obrońców Athletic. A z boku przyglądał się nieobstawiony Lionel Messi czekając na podanie...

• Gerard Pique przerywa akcję gości wybiciem piłki poza linię boczną.

• Zmiana w Dumie Katalonii: Pedro wchodzi w miejsce Cristiana Tello

• Ostatnia zmiana w Athletic: Fernando Llorente zastępuje Gaizkę Toquero.

• Precyzyjny, tuż przy słupku, strzał Lionela Messiego i Barca prowadzi 2:0. Bramkarz gości nie sięgnął piłkę.

• Przewinił Javi Martinez i otrzymał żółtą kartkę.

• Christian Tello faulowany w polu karnym. Jedenastka dla gospodarzy!

• Czwart-piąty faul Andera Iturraspe na Andresie Inieście. Sędzia ukarał pomocnika Athletic.

• Cristian Tello strzela po podaniu Lionela Messiego. Gorka Iraizoz na raty broni.

• Alexis Sanchez w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę Athletic i nie zdołał oddać strzału.

• Lionel Messi na wyraźnym spalonym. Przelobował Gorka Iraizoza i piłka wpadła do bramki, ale gol nieuznany.

• Gaizka Toquero fauluje Sergio Busquetsa. Żółta kartka dla napastnika gości i pierwsza w tym meczu.

• Gerard Pique znowu zawędrował w okolice pola karnego Athletico. Chciał to wykorzystać Andres Iniesta, ale za słabo podał.

• Andres Iniesta faulowany.

• Lionel Messi zblokowany przez Javi Martineza.

• I druga: Muniani za Ibai Gomeza

• Zmiany od początku drugiej połowy w zespole gości: pierwsza to Ander Herrera zmienia Inigo Pereza

• I wracamy na drugą połowę.

• Ibai Gomez nie doszedł do piłki. W tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę.

• Adriano kończy rajd strzałem, ale za słabym, by pokonać Gorkana Iraizoza.

• Susaeta wbiegł z piłką w pole karne, ale trącony przez Javiera Mascherano padł na murawę. Sędzia nakazał grać dalej.

• Gerard Pique popełnił błąd i goście mają rzut rożny. Victor Valdes pewnie piąstkuje piłkę.

• Gorka Iraizoz broni groźny strzał Lionela Messiego.

• Gol! Andres Iniesta wbiegł w pole karne, huknął pod poprzeczkę i Barcelona wychodzi na prowadzenie.

• Daleka piłka posłana do Gaizki Toquero pada łupem Victora Valdesa.

• Gerard Pique przepchnął z faulem Andera Iturraspe w polu karnym gości.

• Lionel Messi wywalczył rzut rożny.

• Alexis Sanchez za mocno podaje do Thiago. Od bramki Gorka Iraizoz.

• Wzięty w kleszcze Lionel Messi był bez szans by dojść do piłki podanej przez jednego z kolegów z drużyny.

• Sergio Busquets faulowany w środku boiska. Przewinił Inigo Perez.

• Kolejna koronkowa akcja gospodarzy przed polem karnym Athletic zakończona lekkim strzałem Dani Alvesa w sam środek bramki. Gorka Iraizoz bez wysiłku łapie piłkę.

• Javi Martínez przerwał akcję Alexisa Sancheza wybijając ją poza linię boczną. A za plecami był... Gorka Iraizoz, który wybiegł poza pole karne.

• Jon Aurtenetxe wybija piłkę głową z linii! Gdyby nie ta ofiarna interwencja, to gospodarze wyszliby na prowadzenie. Andres Iniesta bliski szczęścia, ale tylko rzut rożny.

• Ibai Gomez zabrał piłkę Dani Alvesowi, ale z asekuracją przybył G. Pique. Lionel Messi chciał zaskoczyć z rzutu wolnego nieustawionego Gorkaa Iraizoza, ale ten skierował piłkę na rzut rożny.

• Adriano strzela wysoko nad bramką Gorki Iraizoza.

• Thiago podaje w tempo do Andresa Iniesty. Hiszpan nie opanowal piłki w "szesnastce".

• Lionel Messiego minął w pełnym biegu dwóch zawodników Athletic. Na trzecim się skończyło i stracił piłkę.

• Sergio Busquets faulowany w polu karnym Barcelony. Wolny dla gospodarzy.

• Gaizka Toquero centruje z lewej strony. Gerard Pique wybija piłkę na rzut rożny.

• Athletic ma problemy by wymienić kilka podań. Najczęściej kończy się trzema podaniami i stratą pilki.

• Gaizka Toquero na spalonym.

• Dani Alves posłał długą piłkę do Thiago. Za mocno i Gorka Iraizoz spokojnie ją łapie.

• Dani Alves pogubił się w dryblingu i zgubił piłkę.Futbolówka jednak trafia do Lionela Messiego, który biegł wzdłuż linii pola karnego szukając miejsca do oddania strzału. Znalazł, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Gorka Iraizoz blokował dostęp Lionelowi Messiemu do piłki. Pozwolił jej opuścić boisko.

• Indywidualna akcja Adriano środkiem boiska, po kontakcie z zawodnikiem Athletic upadł na murawę. Sędzia nie dopatrzył się faulu.

• Javi Martinez raz po raz przerywa groźną akcję Barcelony. Jednak piłka jak bumerang wraca pod nogi zawodników gospodarzy.

• Gaizka Toquero wybił piłkę jak najdalej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Z ponad 30 metrów huknął Dani Alves, ale bardzo niecelnie.

• Koronkowa akcja Thiago, Lionela Messiego zakończona golem. Ale minimalny spalony pomocnika Blaugrany, Gol nieuznany.

• Dani Alves strzela mocno z dystansu. Gorka Iraizoz "wypluł" piłkę do boku. Ta trafiła w pole karne do Gerarda Pique, ale Hiszpan strzelił nad poprzeczką.

• Rajd Lionela Messiego w ostatniej chwili przerwany wślizgiem przez jednego z obrońców gości. Rożny.

• Goście w ataku pozycyjnym. Ibai Gomez dośrodkował z lewej strony, ale Victor Valdes łapie pilkę.

• Rezerwowi w dzisiejszym spotkaniu: [b]FC Barcelona[b]: I. Cuenca, S. Keita, M. Montoya, Pedro, J.M. Pinto, C. Puyol, Xavi Athletic Bilbao : F. Amorebieta, Ander Herrera, R. Fernandez, F. Llorente, I. Muniain, J. Ramalho., M. San Jose

• Pierwszą połowę zaczyna Athletic.

• Już za chwilę rozpocznie się pierwsza połowa. Obie drużyny już na boisku.

• FC Barcelona, jeżeli chce mieć real-ne szanse na mistrzostwo, musi wygrać u siebie z Athletic Bilbao. Zadanie może być teoretycznie ułatwione, ponieważ Baskowie grali przedwczoraj w Lidze Europejskiej w Gelsenkirchen. Ale Athletico ma dwa oblicza - rewelacyjnie spisuje się w LE i słabo w Primera Division. Czy "tradycja" będzie podtrzymana? Relację live z meczu FC Barcelona - Athletic Bilbao poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

• Athletic również przystępuje do meczu osłabiony. Nie zagrają Muniain, Ander i Amorebieta i Llorente i pewnie tego ostatniego będzie najbardziej brakowało w ekipie Marcelo Bielsy.

• Bez Xaviego i Puyola Barcelona podejmie na Camp Nou Athletic Bilbao. Do składu wraca natomiast Adriano. Pep Guardiola postawił także od pierwszych minut na przebojowego Cristiana Tello.